PDA

View Full Version : mieszkania w Przemyslu

Strony : [1] 2 3

alien
08-06-2005, 15:45
No właśnie - jak w temacie - jakaś spółdzielnia coś buduje?
Ma zamiar?

kiks
08-06-2005, 16:09
TBS zamieni budynek poszpitalny na Lipowicy w blok mieszkalny. Piękna okolica, bardzo ładne podwórko i co najważniejsze sala gimnastyczna na której miałem przyjemność grać:) Ale już wszystkie mieszkania są zajęte.
MSM Energetyk buduje bloki mieszkalne na os. Bielskiego. Zakończenie robót w tym roku.

alien
08-06-2005, 17:25
MSM Energetyk buduje bloki mieszkalne na os. Bielskiego. Zakończenie robót w tym roku.

Pani z którą rozmawiałem telefonicznie stwierdziła że nie ma wolnych mieszkań tam i nie będzie :)

kiks
08-06-2005, 20:44
Już się przeprowadzasz??

alien
08-06-2005, 20:54
Już nie już - szukam nowego mieszkania.

kiks
08-06-2005, 21:04
Czemu szukasz nowego mieszkania?

alien
08-06-2005, 21:26
A Ty czasem nie nadużywasz swojego dziennikarskiego nosa?

kiks
08-06-2005, 21:28
Inaczej nim bym nie był :D

egzystencjonalistka
08-06-2005, 21:59
Alien a może skusiłbyś się na mieszkanie w kamienicy prywatnej?

cien
09-06-2005, 07:04
Nie polecam "Energetyka" sam w nim mieszkam i wiem że Społdzielnia robi się coraz bardziej "uciążliwa" a niektórzy wprost mówią, że znika tam kasa.

Anika
09-06-2005, 09:04
Koleżance "buduje się" mieszkanie w bloku na Rosłańskiego (kiedyś to już Prałkowce były), do oddania w grudniu, ale nie wiem czy mają tam jeszcze coś wolnego.

kiks
09-06-2005, 09:44
Oprócz Rosłońskiego TBS ma jeszcze rozbudować od. Focha, ale problemem jest wykup gruntów.

n0rek
09-06-2005, 10:52
eee na goszczynskiego jest nowy blok mieszkalny wlasciwie chyba w tym roku skonczony

kiks
09-06-2005, 13:34
Na Dolińskiego chyba :)

n0rek
09-06-2005, 13:43
goszczynskiego

Kornik
09-06-2005, 13:50
Dolińskiego tak jak napisal kiks.

n0rek
09-06-2005, 13:58
***** nie dolinskiego tylko goszczynskiego budynek postawil malawski

kiks
09-06-2005, 14:01
Chodzi ci o Maxa? To jest Dolińskiego.

n0rek
09-06-2005, 14:02
jakiego maxa?

kiks
09-06-2005, 14:03
Supermarkiet.

n0rek
09-06-2005, 14:06
nie nie chodzi mi o Goszczynskiego taka uliczka z przedszkolem niedaleko grunwadzkiej i glazera:)

alien
12-06-2005, 15:57

Nie dziękuję :) - szukam czegoś nowego.

usmiechnieta
12-06-2005, 20:50
nie nie chodzi mi o Goszczynskiego taka uliczka z przedszkolem niedaleko grunwadzkiej i glazera:)

a to nie Dolińskiego ???

Tam jest nowy blok ;)

Ziom BoY
05-08-2005, 23:16
DOLIŃSKIEGO !!! Jak nie wiesz to nie pisz :D :wink:

Zuza06
03-11-2006, 23:15
Czy w Przemyslu powstaja w ogole jakies nowe inwestycje w nieruchomosci? budowane osiedla, domy? remontowane pod wykup mieszkan kamienice? a moze mieszkania na rynku wtornym? Szukam, szukam i nic - mam ten portal info Przemysl24 (sa ogloszenia, ale przestarzale i marne) i ZP (to samo). Odwiedzilam kiepskie agencje nieruchomosci - nic. Przeczytalam tez wasze posty - w tym kontekscie najbardziej urzekl mnie temat - "Przemysl - miasto wymarle", pamietacie taki z 2005 roku? Poniewaz zamierzam do was dolaczyc, moze pomozecie? A moze juz wszyscy wyjechali z Przemysla i tylko ja bede plywac w Sanie nastepnego lata

n0rek
03-11-2006, 23:32
hmm nie jest tajemnica ze wiele mlodych wyjezdza z przemysla czy to za praca czy tez na studia, ale sa inwestycje o ktorych mowisz, ostatnio skonczyli bardzo ladny budynek mieszkalny na ulicy lukasinskiego, czyli mozna powiedziec ze zaraz obok centrum:)
chcesz wynajac czy kupic?

Zuza06
04-11-2006, 00:11
Chce kupic i zamieszkac na jakies 3-4 lata

netka
04-11-2006, 08:58
Będą też stawiali bloki, w bardzo ładnym miejscu w Ostrowie. Ale zostaną oddane w okolicach 2009 roku.. dopiero. Więcej info znjadziesz u Mazurka [biuro nieruchomości] na Franiszkańskiej.
Na Rosłońskiego [P-śl-Prałkowce] stawiają [a może już stoją?] bloki TBS-u, ale czy mają wolne mieszkania jeszcze to nie wiem. Poza tym w ogóle się nie orientuję. Szybciej mogę pomóc w temacie działek. ;)

Lolo45
05-11-2006, 12:06
No i jeszcze oczywiście 3 bloki SM Energetyk przy ul. Bielskiego za ok 2300 zł/m2, bloki TBS przy Brudzewskiego i Rosłońskiego i to chyba by było na tyle, przynajmniej na dzień dzisiejszy.

Zuza06
05-11-2006, 12:54
Dzieki za informacje, niewiele tego, ale to i tak juz cos. Widac, ze wieksze szanse na zakup czegos sensownego daje rynek wtorny. Posprawdzam to teraz...

alien
05-11-2006, 13:55
TBS i Energetyk to wspomnienie. Nic już nie ma.
Na wiosnę '07 mają ponoć stawiać blok za Policją :)

Reasumując na nowe od developera masz szanse praktycznie zerowe.
I jeszcze jedno: nie słuchaj tutejszych pośredników, kup coś na ryku wtórnym i raczej działaj szybko póki ta cała wariacja z kupowaniem mieszkań która trwa obecnie w dużych miastach tutaj jeszcze nie zawitała :)

A może ty jesteś pierwszą jaskółką? :D

netka
05-11-2006, 18:43
Alien i do nas ta wariacja mieszkaniowo-działkowo zawitała i zagościła na dobre. Przez 4 lata, ceny za metr podskoczył niemal o 100%. :alien:

egon
05-11-2006, 18:53
Oj zawitała, zawitała. Ale jest mniejsza bo i miasto mniejsze. Trudno żeby metr kwadratowy w Przemyślu kosztował tyle co w Warszawie, Krakowie, czy Poznaniu. Teraz w Przemyślu na rynku wtórnym przeciętna cena metra kw. to 2 000 zł. A co do developerów to faktycznie w Przemyślu obecnie nic się nie dzieje i szanse na nowe mieszkanie są zerowe.

artek
05-11-2006, 20:31
znacie jakies strony internetowe na ktorych sa ogloszenia odnosnie przemyskich dzialek,mieszkan?
do netka :w jaki sposob mozesz pomoc w temacie dzialek?
pozdrawiam

Zuza06
05-11-2006, 21:45
W porownaniu z tym, co dzieje sie w Warszawie albo w Krakowie, to w Przemyslu jest naprawde spokojnie. Ale, racja!, ta fala i tam dotrze, ale za pare lat... No to zaczynam poszukiwania, zyczcie mi powodzenia...

Lolo45
05-11-2006, 22:59
tylko jedno sprostowanie, sm energetyk i tbs to nie wspomnienie. Nie chodzi mi o te bloki, które już tam stoją, tj na bielskiego i brudzewskiego, ale o te, których budowa ma ruszyć wczesną wiosną 2007r., przynajmniej tbs, bo energetyk na bielskiego ma ruszyć trochę później, ale chyba co racja to racja, lepiej poszukać czegoś na rynku wtórnym.

Lisu
05-11-2006, 23:56
Nie wiem, czy nie chodziło o to, że mieszkania w tych niewybudowanych jeszcze blokach są już dawno wysprzedane?

Zuza06
06-11-2006, 00:06
Nie zamierzam szukac domow, ktorych nie ma, spokojnie... ani takich, ktore dopiero zamierzaja powstac... mam juz kilka typow, a wasze informacje pozwola mi dalej pytac. Wlasciwie to juz mam swoj typ. Wiec niedlugo - kolo stycznia, lutego? - do was dolacze. I jak wy bede narzekac na brak fajnej knajpy w Przemyslu, he, he... mam nadzieje... a jak sie fajna nie znajdzie, to trzeba bedzie wspolnymi silami ja zalozyc... co myslicie?

Lisu
06-11-2006, 00:14
Zdecydowanie większość ludzi może sobie znaleźć knajpę na miarę swoich potrzeb, na dodatek ponoć powstaje kolejna. Ja mam trochę inny problem, tzn odległość dzielącą mnie od Przemyśla, ale myślę, że jakoś na wiosnę uda mi się przypomnieć jak smakuje piwo w Forcie.

alien
06-11-2006, 08:19
Alien i do nas ta wariacja mieszkaniowo-działkowo zawitała i zagościła na dobre. Przez 4 lata, ceny za metr podskoczył niemal o 100%. :alien:

He he :) Nazwijmy to roboczo "wariacyjką" - taką malutką.
3 miesiące temu szwagier w Krakowie podpisał umowę z developerem na mieszkanko - 48 m za 280 tys zł :D. Ponieważ miał trochę kłopotów z załatwieniem kredytu cały czas przeżywał to jak szybko ceny idą w górę.
Powiem tylko tyle, że w ciągu 2 miesięcy developer podniósł cenę na metrze o 1200 zł :D
Dodam, że nie chodzi tu o jakąś inwestycję w centrum - mówię o Ruczaju i to dalekim. Nie ma tramwaju, zaplecze jest ogólnie bladziutkie.

W Krakowie i innych dużych miastach trwa run na mieszkania mający za cel nie zapewnienie sobie mieszkania tylko jako inwestycje w mieszkania. Ludzie mający stosowny zasób mamony kupują całe piętra jeśli nie bloki w całości. Oczywiście Przemyśl to nie Kraków ani nawet Rzeszów ale...

Myślę, że tylko patrzeć jak w Przemyślu będzie to samo a biorąc pod uwagę podaż nowych mieszkań to raczej jestem tego pewien że tak będzie.
Ludzie z kasą są, a jeśli ich zabraknie to przyjadą z zewnątrz.

Tak na marginesie to strasznie dziwi mnie to że żaden prywatny developer nie zdecydował się na inwestycję w Przemyślu. Tylko puścić wici na miasto że coś się buduje i już kolejka będzie stała :).

p.s.
Mówiąc o wspomnieniu miałem na myśli to co jest zrealizowane.

tira-rira
06-11-2006, 08:22
A ja w końcu przeprowadziłem się (w sobotę) na swoje własne mieszkanko... Uff... po prawie półtora roku różnych przejść. Ale widok z balkonu na cały Przemyśl rekompensuje mi wszelakie "stresy". Tylko cholera trochę się nadreptam z centrum do siebie.

n0rek
06-11-2006, 09:20
a ja posiadam pewna kamienice gdzie mieszkanka sa wyremontowane ale jakos ludzie nie sa chetni do placenia kroci:(

egon
06-11-2006, 20:50
znacie jakies strony internetowe na ktorych sa ogloszenia odnosnie przemyskich dzialek,mieszkan?

Dobre pytanie :) Poza ogłoszeniami na stronie życia podkarackiego (http://www.zycie.pl/index.php?go=ogloszenia&id=nieruchomosci) nie znam innych stron, które by dotyczyły przemyskich działek czy mieszkań. Generalnie to w przemyskim zadupiu chyba dominuje werbalny przesył informacji na zasadzie: "znajomy ma...”, „znajomy powiedział...” itp. i póki co to zdaje się, że każdy inny sposób informacji przy nim wymięka :)

Zuza06
06-11-2006, 22:29
W kazdym razie, gdybyscie cos slyszeli, to bede wdzieczna za kazda informacje. pozdr.

Fedak
06-11-2006, 23:39
Podobno koszt wybudowania mieszkania to ok. 2500 zł za m, więc do czasu kiedy ceny w P-ślu nie wzrosną powyżej to developerom się nie opłaca budować. Muszą przecież zarabiać.

RobertoBaggio
07-11-2006, 08:35
Rząd PiS-u obiecał 3 mln nowych mieszkań dla Polaków. Jesli owa, niebotyczna obietnica stanie się prawdą... (jak mówi minister Edgar Gosiu " rząd Prawa i Sprawiedliwosci dotrzymuje obietnic") to już niedługo w Przemyślu powstanie kilkadziesiąt lub kilkaset nowych mieszkań.
Wszak na Podkarpaciu najwięcej głosów dostało PiS toteż mieszkań powinno być wybudowanych wiecej niż np. w Łomży, Bydgoszczy czy Pile.

Zobaczymy za miesiac jak juz będzie pozamiatane i będzie po wyborach za co zabiorą się przemyscy decydenci.

Na Boga, miasto mamy piękne, sa ludzie, którzy chcą tu mieszkać lub zamieszkać dlatego potrzebni są ludzie, którzy sprawią, że Przemyśl będzie się rozwijał i rósł w oczach.

Prezydent Choma napsiał na ulotkach PiS takie zdanie: "Teraz będzie nam łatwiej..." No ciekawe stwierdzenie, biorąc pod uwagę długi miasta, jakie powstały w czasie jego kadencji. Ale to już inna historia.

818 post.

Zuza06
07-11-2006, 14:19
taaa... tez slyszalam o dlugach Przemysla, co nie wrozy miastu jakiejs prosperity w najblizszym czasie. Paradoksalnie i nie do konca serio mowiac, to gdyby udalo sie zaczac PiSowi masowo budowac mieszkania "spoleczne" w Przemyslu, ktore jak wiadomo sa subsydiowane z budzetu panstwa w ten lub inny sposob, to byloby dopiero nieszczescie... jaki developer wszedlby wtedy na rynek, na ktorym nie dzialaja prawa rynku i wolnej konkurencji - chyba tylko samobojca?

Lisu
07-11-2006, 18:30
Zuza: tak z innej beczki - skąd przyszła ci ochota na przeprowadzkę do Przemyśla? Sprawy sercowe czy jak? Nie, żebym wnikał, po prostu tych idących pod prąd widać lepiej :-)

Zuza06
07-11-2006, 20:26
he, he... jakby tak sie zastanowic, to jest co najmniej kilka powodow, ale chyba najwazniejszy to praca i widoki na jako taka stabilizacje - a, przyznasz, ze Przemysl nadaje sie do tego doskonale: spokojne i wygodne zycie w bardzo ladnym miescie z mozliwoscia fajnego spedzenia czasu: rowery, plywanie, narty, gory, forty (co nie bez znaczenia!!!), dla urozmaicenia Ukraina tuz obok... znam tylko jedno miejsce tak samo atrakcyjne - Warmie i Mazury, a wlasciwie - Warmie, bo Mazury jednak sa inne... Moze wam, Przemyslanom, wydaje sie to rzeczywiscie dziwne i pod prad.

RobertoBaggio
07-11-2006, 21:57
Zuza ja się cieszę, że chciałaś zamieszkać w naszym mieście. Mam nadzieję, że będzie Ci tu dobrze. Życzę powodzenia w pracy i w życiu osobistym. Niech przemyski klimat Ci służy.

Jeśli nikt Ci dotej pory tych słów nie powiedział, to jest mi niezmiernie miło, że jestem pierwszy. (mało skromnie mówiąc!).

Pozdrawiam

R.B.

820 posty.

n0rek
07-11-2006, 22:28
hehe zuza pedz do nas, powitamy cieplo mimo paskudnej pogody:>

Zuza06
07-11-2006, 22:50
he, he, a myslisz, ze w Wawie ladniejsza? wieeelka ponuuuurosc :bonk: no, zobaczymy, jak sie uda ta przeprowadzka, z pewnoscia doczekacie sie tutaj pierwszego meldunku z parapetowy na nowych smieciach, ale to jeszcze jakies 2-3 miesiace. Dzieki za mile slowa nOrek, orszaku powitalnego w odpowiednim czasie tez moge sie domagac :biggrin: ?

Roberto, witanka przyjete i dzieki za zyczliwosc :hi:
PS. ten urban to prawdziwy czy tylko malowany przeciw frajerom?

Lisu
08-11-2006, 00:20
no, akurat dla mnie to tez mile i przyjemne a i zazdroszcze tez, podobnie jak kumplowi, z ktorym wczoraj wieczorem bylem na piwie a ktory jeszcze rano byl w przemyslu

ja sie do orszaku moge podlaczyc jedynie duchowo z racji absencji :-)

RobertoBaggio
08-11-2006, 08:29
Roberto, witanka przyjete i dzieki za zyczliwosc :hi:

PS. ten urban to prawdziwy czy tylko malowany przeciw frajerom?

Zuza06,

przeważnie miałem w avatarze zdjęcie Lance Armstronga, od jakiegoś czasu wrzuciłem sobie Urbana. Obrazek jest taki sobie, trochę zmodyfikowany, ale dla mnie może być. A co do frajerów, to nie chciałbym się o nich tutaj wypowiadać..., chyba, że pogadamy o tym gdzie indziej...może w Warszawie?! ;)

A teraz ja zadam Ci pytanie...

Zuza czy Ty przypadkiem nie jesteś pracownikeim Centralnego Biura Antykorupcyjnego? (dziwne pytanie, ale zapytać nigdy nie zaszkodzi):D:P

Pozdrawiam;)

822 posty.

Zuza06
08-11-2006, 10:30
A co masz cos na sumieniu? :tongue:

PS. He, he, wystarczy wyrazic ochote na zamieszkanie w Przemyslu, a domysly sie rodza... :devil2:

alien
08-11-2006, 16:31
Międzynarodowe fundusze inwestycyjne masowo wykupują nieruchomości w Polsce. To głównie przez nie w największych polskich miastach w ciągu roku mieszkania zdrożały o kilkadziesiąt procent! I drożeć będą nadal

Eksperci rynku nieruchomości nie mają wątpliwości - ceny mieszkań w Polsce idą tak gwałtownie w górę, bo w ostatnim czasie ogromnie wzrosła liczba zagranicznych inwestorów i międzynarodowych funduszy inwestycyjnych, które kupują mieszkania w celach spekulacyjnych.

W stolicy w ręce cudzoziemców trafia nawet co piąte nowe mieszkanie. We Wrocławiu i w Krakowie ok. 12- 15 proc., w Trójmieście i w Poznaniu ok. 10 proc.. - W Polsce w nieruchomości można lokować pieniądze praktycznie w ciemno, bo stopa zwrotu z inwestycji jest nadal bardzo wysoka i w najbliższej przyszłości wiele się nie zmieni - tłumaczy tak duże zainteresowanie naszym rynkiem mieszkaniowym Dariusz Książak, dyrektor Banku Hipotecznego BPH.

- Ponadto w ostatnim czasie polskie miasta dostają od renomowanych międzynarodowych agencji ratingowych bardzo wysokie oceny. To kolejny sygnał dla zagranicznych inwestorów, że jesteśmy stabilni i wiarygodni - dodaje Marek Kończak z Dolnośląskiego Instytutu Nieruchomości.

W Polsce kupują głównie Anglicy, Niemcy, Irlandczycy, Hiszpanie, Włosi, Skandynawowie, a nawet Pakistańczycy.

- Nikt z inwestorów nie bawi się w zakup jednego czy dwóch mieszkań. Biorą w pakietach, po 20 do 50. Rekord padł ostatnio. Anglicy jednego dnia kupili ponad 100 loftów u Scheiblera w Łodzi! - mówi Maciej Dymkowski z redNet Property Group, właściciela portalu tabelaofert.pl.

Kilka razy zdarzyło się, że fundusze inwestycyjne kupiły całe budynki mieszkalne, jeszcze przed ich wybudowaniem, gdy deweloper starał się dopiero o pozwolenie na budowę.

Ogromne zainteresowanie polskim rynkiem mieszkaniowym potwierdza Artur Wiza, rzecznik prasowy spółek Leszka Czarneckiego, jednego z najbogatszych Polaków, który we Wrocławiu stawia najwyższy wieżowiec w Polsce, 203-metrowy Sky Tower: - Choć sprzedaż mieszkań w Sky Tower rozpoczniemy dopiero na wiosnę przyszłego roku, już teraz wiele osób dzwoni i pyta o apartamenty, szczególnie o te największe, o powierzchni powyżej 200 mkw. Nie ukrywam, że dzwonią także przedstawiciele funduszy inwestycyjnych.

- Przy nadal niskiej podaży mieszkań i tak ogromnym na nie popycie ze strony Polaków jak i ostatnio funduszy inwestycyjnych, ceny po prostu muszą gwałtownie rosnąć - mówi Maria Hahn z CB Richard Ellis, międzynarodowej firmy zajmującej się obsługą rynku nieruchomości.

Efekt dla zwykłego Kowalskiego jest porażający. Jeszcze w październiku poprzedniego roku, średnio metr kwadratowy mieszkania we Wrocławiu kosztował 3450 zł. Teraz aż 6260 zł. Ceny skoczyły o 76 proc.!. To najdynamiczniej rozwijający się teraz rynek w Polsce.

- Bardzo gwałtowny wzrost zauważyliśmy po wakacjach. Tylko przez ostatnie dwa miesiące ceny we Wrocławiu wzrosły o 13 proc., z 5 tys. 489 zł do 6 tys. 211 zł - mówi Jacek Wróblewski, prezes wrocławskiego biura Jot-Be Nieruchomości.

Podobnie jest w innych dużych miastach w Polsce. Według serwisu tabelaofert.pl w Warszawie ceny w przeciągu roku wzrosły z 4561 zł za mkw do 6561 zł, w Krakowie z 3787 zł do 6275 zł, a w Trójmieście z 3363 zł do 4804 zł. Ceny już są tak wysokie, że deweloperzy zamiast w złotówkach zaczynają podawać je w euro. Zawsze dużo lepiej brzmi 6 tys. euro za mkw., niż 25 tys. zł - przyznają właściciele biur nieruchomości.

Cudzoziemcy nie kupują już tylko na rynku pierwotnym. Ostatnio aktywni są również na polskim rynku wtórnym mieszkań.

Leszek Baranowski, z warszawskiego biura nieruchomości Bracia Strzelczyk, dla zagranicznych inwestorów udostępniają swoją stronę internetową aż w 10 językach: - Jeszcze niedawno wśród cudzoziemców zainteresowanie rynkiem wtórnym w Warszawie było niewielkie. W ostatnim czasie jednak ogromnie wzrosło. Zagraniczni inwestorzy biorę od ręki po kilka mieszkań. Wierzą w duży zarobek. I się nie przeliczą. Ceny mieszkań choć i tak już bardzo wysokie, będą wzrastać jeszcze przez dłuższy czas.

Po zakupie fundusze zamykają mieszkania na klucz i czekają aż ceny osiągną maksimum. Wtedy sprzedadzą je z ogromnym zyskiem.

Kiedy? Nie wiadomo, bo zdaniem analityków z CB Richard Ellis ceny będą rosnąć jeszcze przez 5- 7 lat. - Jedynie dynamika wzrostu powinna być mniejsza i mieszkania będą drożeć w wolniejszym tempie - mówi Maria Hahn.

W rezultacie i dziś, i jeszcze przez kilka następnych lat zakup mieszkania będzie świetną inwestycją, która w przyszłości da zdecydowanie większy zysk niż powierzenie pieniędzy funduszom, wykupienie obligacji, czy lokata bankowa.

www.gazeta.pl

Nas problem generalnie nie dotyczy ponieważ nic nowego się nie buduje :)
He he my to mamy dobrze.

netka
08-11-2006, 17:49
do netka :w jaki sposob mozesz pomoc w temacie dzialek?
pozdrawiam

Jeżeli chodzi o strony, to wklepywałam w google: przykład: sprzedam działkę/pole, itp. i wszystko ładnie wyskoczy, jest tego nie za wiele, ale jest. Niestaty mam tych stron w ulubionych.

Jeżeli chodzi o pomoc. To po kilku miesiącach poszukiwań i wycieczek poza miasto, zorientowałam się mniej więcej w cenach za ar. ;)
Gdybym zapisywała nr tel, czy namiary na działki, które obejrzałam, czy orientowałam się w cenie to pewnie też bym podrzuciła. Jednak nie notowałam sobie, bo szukałam dalej czegoś innego. ;)

Mam na oku tanie działki za ar, ale póki co gościu czeka jeszcze ze sprzedażą. Póki nie wybiorę którejś, to nie podam namiaru :P

Mieszkania, dowiedziałam się dzisiaj przypadkiem.
Maja właśnie zacząć stawiać blok/bloki? na Strażackiej. No i na Bielskiego, poniżej już wybudowanych, może ich być nawet do 10.

Lisu
08-11-2006, 19:44
Zuza: wystarczy raczej nowa dziewczyna na forum, musisz przez to niestety przejść...

Zuza06
08-11-2006, 21:24
No tak, ten elaborat o mieszkaniach jest w duzej czesci prawdziwy, tyle, ze - przynajmniej jesli chodzi i Wawe i Krakow - duzo zanizony. Ja, sprzedajac malutkie mieszkanko w centrum (oczywiscie Lisu, zeby kupic posiadlosc w Przemyslu i zaczac w koncu te prace dla ABW :cool: :ak: :boid: swir ) wykonalam JEDEN telefon i zaczelo sie!!!! Agencje, posrednicy, prywatni, spolkowi, alieni i kosmici, i bog wie kto... wiec na razie dalam sobie na luz. Nie wiem jakiej ceny za metr moglabym zadac, ale popyt jest niebotyczny!!! Powiem tylko, ze zaczelam niesmialo od... 10 tys za m kw., myslac, ze to cena zaporowa, hi, hi - chyba daleko jej do zaporowosci...
Za to w Przemyslu chyba bede musiala zaczac wedkowac, zeby zlowic jakiegos posrednika... ale juz namierzylam cos, wiec nie zapeszam na razie i nic nie mowie... ale wielkie gratki, netka, za dobre checi... tak czy inaczej, sprawa bedzie sie jeszcze ciagnac, wiec powtorze: jakbyscie cos slyszeli, to dajcie znac koniecznie!

PS. Nawiasem mowiac, to na mojego szpiegowskiego nosa, to Przemysl tez doczeka sie prosperity - to kompletnie nieodkryta perelka - i nierozleklamowana w polsce, ale z tego akurat sie bardzo egoistycznie ciesze...

Zuza06
08-11-2006, 21:27
Ups, Lisu, moj wiewior mowi, ze to mialo byc CBA... freudowska pomylka... :wink:

Lisu
09-11-2006, 00:45
To niech jeszcze Ci przypomni, że to RB się pytał a nie ja :-)

alien
09-11-2006, 07:50
... alieni i kosmici,

Hmmmm :) Ja nie dzwoniłem. Na pewno!

netka
09-11-2006, 08:47
Czy to jeden Alien chodzi po świecie.. swir

PS. Nawiasem mowiac, to na mojego szpiegowskiego nosa, to Przemysl tez doczeka sie prosperity - to kompletnie nieodkryta perelka - i nierozleklamowana w polsce, ale z tego akurat sie bardzo egoistycznie ciesze...

No i słusznie.. :icon_cool

RobertoBaggio
09-11-2006, 08:47
Tak, to ja się pytałem... wolę się najpierw oficjalnie zapytać!

Zuza ja nie jestem kosmitą :P

A tak poza tym, to i w Przemyślu przydałaby się mała komórka CBA, coby patrzyła i kontrolowała tych co trzeba. Chodzi mi przede o tych wszystkich "Naszych" i tych po drugiej stronie; ZOMOWCÓW. Jednych i drugich bezaapelacyjnie do samego końca.
;)

Zuza i pamiętaj: Tu jest POLSKA!!! - W Przemyślu też jest POLSKA!!! Mimo wszystko! :)

tira-rira
09-11-2006, 09:28
Baa.... gdybym miał jeszcze większą zdolność kredytową albo olbrzymi napływ gotówki też bym półtora roku temu kupił sobie ot tak dla przykładu hehe wszystkie mieszkania w bloku w którym mieszkam i sprzedał je za pare lat z dużym oj bardzo dużym zyskiem.

Jako że to nie tajemnica mieszkanko kosztowało mnie 1785 zł/m2. W tej chwili wyceniam je na ok. 2700-2800 za m2 i myślę że cena dalej będzie rosła (przez te widoki nocą na Przemyśl). Ale nie zamierzam go sprzedawać jak na razie.

Mieszkania, dowiedziałam się dzisiaj przypadkiem.
Maja właśnie zacząć stawiać blok/bloki? na Strażackiej. No i na Bielskiego, poniżej już wybudowanych, może ich być nawet do 10.

Z tymi 10 blokami na Bielskiego dane są z lekka troche przesadzone. Energetyk ma stawiać na razie 2 bloki (pewnie dopiero na wiosnę bo nie mogą uporać się z dokończeniem ostatniego który obecnie stoi.

RobertoBaggio
09-11-2006, 09:34
w Przemyslu i zaczac w koncu te prace dla ABW :cool: :ak: :boid: swir )

Zuza gdybyś pracowała w ABW lub w innych służbach specjalnych to nie martwiłabyś się o mieszkanie i tak byś o nie, nie zabiegała. Przecież agenci specłużb dostają lokum bez niczego, mozna by rzec, że z urzedu... No chyba, że robisz to dla niepoznaki. ;) haha

Zuza06
09-11-2006, 21:59
taaaaa, no jasne, zawracam do niepoznaki glowe wszystkim na tym forum, myle Robertow z Lisami, rozmnazam alienow i wlocze sie po przemyskim bruku w poszukiwaniu przekretow "naszych" i "zomowcow" (u mnie, wprawdzie ten podzial inaczej wyglade, ale niech ci bedzie). A swistak siedzi i zawija te papierki... :icon26:

PS. Informacja od przemskiego posrednika nieruchomosciami: remont kamienicy jest na ukonczeniu, za 3 miesiace moze sie Pani wprowadzac! He, he... poszlam z ciekawisci popatrzec i co? Zapomnial dodac biedaczek, że jeszcze tego remontu nie zaczal. Ech, zycie...

netka
10-11-2006, 12:54
Jako że to nie tajemnica mieszkanko kosztowało mnie 1785 zł/m2. W tej chwili wyceniam je na ok. 2700-2800 za m2 i myślę że cena dalej będzie rosła (przez te widoki nocą na Przemyśl). Ale nie zamierzam go sprzedawać jak na razie.

Tira wiesz może:
Jak sobie teraz cenią za te kolejne dwa bloki? Tzn. ile chcą za metr?
Czy to są bloki czynszowe? I jakie mają metraże?
Czy są już wyprzedane? ;)

Z tymi 10 blokami na Bielskiego dane są z lekka troche przesadzone. Energetyk ma stawiać na razie 2 bloki (pewnie dopiero na wiosnę bo nie mogą uporać się z dokończeniem ostatniego który obecnie stoi.

Być może przesadzone.
Rozmawiałam z gościem z geodezji z Urzędu, przez którego ręce przechodzą tego typu rzeczy. Więc może kto wie, docelowe może być ich nawet 10. ;) Tylko zastanawia mnie, gdzie dokładnie poniżej mają zamiar stawiać.. czy może jak się zjeżdża w dół, dalej tą drogą, czy na prawo i w dół, za blokami..

tira-rira
10-11-2006, 13:45
Jak sobie teraz cenią za te kolejne dwa bloki? Tzn. ile chcą za metr?
Z tego co ostatnio słyszałem od prezesa to 2200 zł/m2 ale podejrzewam że cena może wzrosnąć na wiosnę do 2500 zł/m2.
Czy to są bloki czynszowe?
Mieszkania czynszowe ale z niewielkim czynszem (po przekształceniu spółdzielczego prawa do lokalu - bo tak będzie na akcie notarialnym, każdy będzie sobie przekształcał na odrębne prawo własności do lokalu wraz z ułamkową częścią gruntu). Czynsz dla 50-metrowego mieszkanka ma wynosić 100-110 zł (w tym jest wywóz śmieci, fundusz remontowy, sprzątaczka, i administracja)
I jakie mają metraże?
Od 30 m2 do 100 m2 (dwupoziomowe)
Czy są już wyprzedane?
Obłożenie na kolejne 2 bloki jest jakieś 60 - 70%. Ale najlepiej zadzwonić do Energetyka i popytać.
Tylko zastanawia mnie, gdzie dokładnie poniżej mają zamiar stawiać.. czy może jak się zjeżdża w dół, dalej tą drogą, czy na prawo i w dół, za blokami..
Poniżej bloku nr 2 i 3 (w stronę ul.Skorupki)

Ponoć ma być też stawiany blok przez jakiegoś innego inwestora na końcu ul. Skorupki (było raz czy dwa ogłoszenie w ŻP o naborze)

Aha i na końcu ciekawostka - na stronie ZDM jest ogłoszony przetarg na wykonanie łącznika ul.Dolińskiego z ul.Bielskiego. I etap remont ul. Dolińskiego aż do ul.Narutowicza, II etap pociągnięcie od ul.Narutowicza aż do ul.Bielskiego. Czyli ul.Dolińskiego szła by gdzieś koło bloków.

Andrzej14
11-11-2006, 23:52
Cześć Zuza06. A czego Ty właściwie szukasz do zamieszkania w Przemyślu i kiedy zamierzasz tu zamieszkać? Może by się coś pomogło.

Zuza06
12-11-2006, 23:28
Czesc Andrzeju,
szukam mieszkania, najlepiej 2 lub 3-pokojowego w kamienicy (napewno nie w bloku z wielkiej plyty), wiec jakies 50-70 m kw. Moge zamieszkac od zaraz, bo jak juz pisalam na tym watku, musze tylko sprzedac mieszkanie w Wawie, co powinno mi zajac jakis tydzien... Kiedy przygladalam sie roznym miejscom w Przemyslu, to oczywiscie najbardziej podoba mi sie dzielnica na Zasaniu miedzy wybrzezem JPII a Grunwaldzka na Zasaniu - piekne kamienice z lat 30. i nawet egzemplarze modernistyczne sie trafiaja (perelki!!!) i blisko Sanu, ktory chyba nie tylko mnie zachwyca. No i to by bylo tyle gadki o idealnym mieszkaniu. Pozdrawiam.

Andrzej14
13-11-2006, 22:20
Witam. Tam rzeczywiście jest dość trudno o mieszkania. Będziemy trzymać rękę na pulsie.

Zuza06
13-11-2006, 22:58
opisalam lokalizacje idealna, ale zdaje sobie sprawe, ze to marzenie scietej glowy trafic na takie :bonk:

netka
14-11-2006, 15:51
Tira, dzięki za odpowiedź.

Cena w Energetyku skoczyła bagatela na 2.400zł/m na chwilę obecną! Jak chtoś chce garaż - ok. 18m to 1500zł/m.

Mieszkania zostały tylko na parterze, ew. I i II piętro. Oprócz tych bloków [zamierzają oddać na wiosnę 2008;)] mają zamiar postawić obok trzeci. Mieszkania 46, 49 i 51 metrów. WG mnie kiepsko rozplanowali wnętrza, tylko te 49 metrowe są najciekawsze. :)
Czynsz 'planują' w wysokości 250zł, pewnie wyjdzie wyższy w realu.

Zuza, jak przejeżdzaliśmy przez Dworskiego, mąż zauważył ogłoszenia o sprzedaży mieszkań - zdaje się.
Spisałam numer jak chcesz to podeślę. Kamienica z numerem Dworskiego ok 23-25, narożna. To raczej nie należy do ideału ;) No, ale może komuś się przyda.

Zuza06
14-11-2006, 19:20
netka, juz wyhaczylam to na Dworskiego i nawet zdjecia dostalam, ale to nietety nic ciekawego. Jeszcze w tym tygodniu byc moze tam podejde, zeby w realu obejrzec, ale dzieki... Zreszta ta Dworskiego jest okropnie brzydka, wiec musialoby byc cos naprawde ekstra, zeby tam zamieszkac :blush:

Lisu
14-11-2006, 19:46
tak się zastanawiam, gdzie chciałbym mieszkać, gdybym mógł wybierać w Przemyślu - okolice noskowskiego (chyba tak sie ta ulica nazywała) - na wschód od bloków na glazera (wróblewskiego albo poniżej maczka) - pamiętam z okna od koleżanki bardzo ładny widok na miasto i jakoś lubiłem te okolice, nie byłem tam z parę lat, fajnie byłoby mieć dom tam, co nie? :-)

Zuza06
14-11-2006, 22:36
na Krzemiencu chalupa do kupienia jest, he, he, ale do remontu - blisko wyciagu, lodowiska i mozna latem poplywac... oj, cos widze, ze juz niedlugo, a bede lepszym ekspertem od mieszkan od niejednego przemyslanina/anki - wprawdzie najczesciej to podroz palcem po mapie, ale zawsze :yahoo:

tira-rira
15-11-2006, 13:12
Czynsz 'planują' w wysokości 250zł, pewnie wyjdzie wyższy w realu.

Ta kwota zawiera wszystkie opłaty: fundusz remontowy, wywóz śmieci, administrację, wodę, ogrzewanie itp.

alien
15-11-2006, 14:15
Ta kwota zawiera wszystkie opłaty: fundusz remontowy, wywóz śmieci, administrację, wodę, ogrzewanie itp.

Ten czynsz jest super niski! Ja płacę obecnie ponad 400 zł za 48 m2.

Zuza06
16-11-2006, 22:12
To ty chyba w palacu mieszkasz? Ja nawet w wawie nie place takiej kasy za swoje marne 35 m ... ty lepiej sprawdz swoja spoldzielnie? wspolnote mieszkaniowa? bo musi tam jakis zlodziej grasuje... mysmy zmienili administratora i oplaty spadly o ... 50%. A jak bylo, tak jest. Smieci wywiezione, fundusz remontowy gra i remontuja na biezaco, dopilnowane i posprzatane. Wszystko od administratora zalezy.

PS. Obejrzalam dzis sobie kilka propozycji z ogloszen, ale kicha - zawsze cos nie tak, wiec nadal przemyslanka nie jestem... Na Dworskiego sa juz 3, he, he, ale macie brzydka ulice... prawie jak marszalkowska, tylko palacu kultury brakuje :icon26:

alien
17-11-2006, 07:57
To ty chyba w palacu mieszkasz?

No chciałbym :) A tymczasem to tylko TBS.

kiks
17-11-2006, 10:54
Niektórzy twierdzą że alien ma pałac, a do tego folwark:D

fedey
17-11-2006, 11:01
Ci "niektórzy" to i tak tylko jedna osoba pod wieloma postaciami :-)

Emerson
18-01-2007, 18:46
Pani z którą rozmawiałem telefonicznie stwierdziła że nie ma wolnych mieszkań tam i nie będzie :)

To nieprawda !!! Na stronie MSM Energetyk w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia wyczytałem, że mają jeszcze 12 mieszkań do sprzedania !!!
http://www.msmprzemysl.republika.pl/faq.htm#pytanie3

A przy okazji zmienili siedzibę - teraz MSM Energetyk jest na ul.Czarnieckiego 2
Pozdrawiam:hi:

Czy w Przemyslu powstaja w ogole jakies nowe inwestycje w nieruchomosci? budowane osiedla, domy?

Zajrzyj tu : http://www.msmprzemysl.republika.pl/faq.htm#pytanie3
(Ogłoszenia) -> mają jeszcze kilkanaście mieszkań do sprzedania po 2400 za metr.:o

Zuza06
19-01-2007, 23:21
Juz teraz "po ptokach", chyba kupilam. Ale dzieki wielkie.

alien
20-01-2007, 09:34
A jeśli to nie tajemnica to co kupiłaś i jaka cena metra?

Zuza06
20-01-2007, 22:44
To dosc skomplikowane, ale jakby zsumowac cene i kase potrzebna na remont, to wyjdzie jakies 1200 zl za m kw. Kupuje strych mniej wiecej w centrum - najwazniejsze, ze z widokiem na perspektywe Sanu. Bajka!!!

Lisu
21-01-2007, 01:18
Zatem życzymy miłego używania i wyrozumiałych sąsiadów (parapetówka na ogół pozwala w jakiś sposób wybadać teren w tym temacie).

n0rek
21-01-2007, 17:51
hehe moze odwiedzimy cie zuza w nowym mieszkanku?:>

alien
21-01-2007, 18:16
Oooo strych? Fajnie. Zawsze mi się podobały fajnie zaadoptowane strychy.
Problemem jest niestety konieczność wyremontowania dachu - niestety kosztuje to mase kasy. Ale jak to jest zrobione to poddasze to super sprawa.

Zuza06
21-01-2007, 21:50
Ech, madrale, dach jest po remoncie, wiec tylko prace wnetrzarskie mnie czekaja. A z parapetowa bedzie klopot, bo... parapetow nie ma :bazuzeus: Ale bedzie tarasik.. :wink: Jesli godzicie sie na tak marny substytut, to oczywiscie zapraszam :)

kiks
22-01-2007, 11:05
A na tarasie grill będzie?:

n0rek
22-01-2007, 12:53
mysle ze taras w zupelnosci wystarczy;>
zglosimy sie niedlugo jak sie zrobi cieplej:D

Zuza06
22-01-2007, 23:18
Chlopaki, kominek chce zrobic, wiec grill sie chowa... swinia pieczona w kominku? Jakas swinia sie chyba w Przemyslu znajdzie - ale poczekac trzeba na budowe kominka :blush:

gryf
23-01-2007, 15:09
..... Jakas swinia sie chyba w Przemyslu znajdzie - ale poczekac trzeba na budowe kominka :blush:

Nawet całkiem blisko, najsłynniejsza przemyska świnia stoi na fontannie ;)

togo
23-01-2007, 21:23
Ten kominek może być za mały na tak wielką świnke co -gryf-ma na myśli.

Zuza06
23-01-2007, 22:36
nabijajcie sie, nabijajcie... :bazuzeus: i tak przeciez nie wiem, co stoi w jakiejs fontannie w Przemyslu.... moze mnie ktos oswieci?

n0rek
23-01-2007, 23:02
http://42.pl/u/pl7 cos takiego

Zuza06
24-01-2007, 23:44
ha, ha, ha.... faktycznie - stoi! ale zeby sobie polamiecie na tej swini :boid:

Bobby
06-02-2007, 14:29
Witam wszystkich!
Chciałem zapytać o spółdzielnię Energetyk, kiedy zaczną budować te nowe bloki na Bielskiego?
Pozdrawiam

netka
11-02-2007, 18:53
Bobby, dwa kolejne, zdaje się, że w tym roku zaczną a na kolejny trzeba poczekać, czekają na zgodę, co do 'przekwalifikowania' gruntu na budowlany.

erni
11-02-2007, 20:30
Witam.Chciałbym, aby wypowiedzieliście się na temat budownictwa komunalnego w naszym mieście, a dokladniej o taniich mieszkaniach zastępczych.Są goście którzy mają wyroki o eksmisji, a miasto niema gdzie ich eksmitować. Czy dobrym pomysłem bylłoby, aby miasto wybudowało "miasteczko kontenerowe"-tanio, a zwolniły by sie mieszkania dla oczekujących w kolejce w lokalówce.Co wy nato?

Zuza06
12-02-2007, 00:23
Oj, nie robcie tego, stworzycie sobie enklawe biedy i rejon naznaczony marginesem. Widzialam pod Warszawa takie kontenerowe miasteczko - wsadzenie tam ludzi zamyka im droge do powrotu do normalnosci. Chcielibyscie mieszkac wsrod bezrobotnych po stracie pracy i mieszkania? Sa (zwlaszcza skandynawskie) rozwiazania walki z bieda i z nich nalezy korzystac. Moim zdaniem.

kiks
12-02-2007, 09:32
Zuza, a jak wyglądają te skandynawskie rozwiązania?

Zuza06
12-02-2007, 14:50
Zuza, a jak wyglądają te skandynawskie rozwiązania?

O ile wiem, to otwiera sie programy walki z bieda, ktore sa zarzadzane przez resort pracy i polityki socjalnej (wiem, wiem, ze pani Kalata zamiast o biedzie mysli o wizazu:beaute: ). Opis zreszta mozna znalezc gotowy na stronach Banku Swiatowego. Nie zajmowalam sie tym nigdy szczegolowo, ale mialam kiedys w reku taki grubasny dokument, w ktorym krok po kroku opisany byl sposob wdrazania walki z ubostwem w oparciu o doswiadczenia brytyjskie i wlasnie skandynawskie.

Bobby
13-02-2007, 15:21
Pani Kalacie najwyraźniej ani jedno ani drugie raczej nie wychodzi... Zuza, a co Ty porabiasz w Przemyślu, bo chyba nie bez powodów opuściłaś stolicę. Pozdrawiam

Zuza06
17-02-2007, 21:32
W Przemyslu pracuje, jak tez w kilku jeszcze innych miejscach... a Warszawe to nie tak latwo opuscic, jak by sie wydawalo - trzyma mnie mocno w garsci i nie chce puscic :o No ale jeszcze ze 2-3 tygodnie i fruwam ku pieknemu przemyskiemu grodowi. Hurrra!!!!

alien
17-02-2007, 21:49
fruwam ku pieknemu przemyskiemu grodowi. Hurrra!!!!

Huh ciekaw jestem czy za parę lat nie zmienisz zdania.
W sumie to wiem cos o tym :) Przyjechałem tu 10 latek temu.

n0rek
17-02-2007, 22:33
ja ostatnio w wawie bawilem kilka dni i powiem szczerze ze ciesze sie ze mieszkam w przemyslu, mimo iz brakuje tu paru rzeczy ale warszawa to jeden wielki chaos;]
wole ustronne male i ciekawe miasto:)

jedyne miejsce w jakie bym sie mogl przeprowadzic do rzeszow ze wzgledu na fajne knajpy;]

Zuza06
18-02-2007, 12:41
norek, chaos chaosem, ja tego raczej tak nie odczuwam... raczej lubie to pokaleczone architektonicznie i spolecznie miasto. Jest jak kalekie stworzenie po tych wszystkich historycznych przejsciach. Przed wojna musialo byc niesamowite, jesli przyjrzec sie kamienicom, ktore pozostaly. Laze tutaj po tych wielkich przedwojennych podworkach i sa naprawde urzekajace. Zaden przybysz nie zadaje sobie tego trudu, a wszystkie te skarby sa 10 min od dworca centralnego... Mieszkalam w Krakowie i oczywiscie potwierdze wszystkie achy i ochy, ale... po paru latach krakowskie piekno robi sie po prostu nudne, zwlaszcza jesli zmuszony jestes pracowac i zyc w centrum. A Przemysl? Nie myslalam, zeby 10 lat u was mieszkac, chyba krocej... Na razie podoba mi sie. Zobaczymy :blush:

Lisu
18-02-2007, 13:16
jedyne miejsce w jakie bym sie mogl przeprowadzic do rzeszow ze wzgledu na fajne knajpy;]

jak to dobrze, ze jest tutaj opcja 'edytuj', daje ci to szanse norek!

kaczusia
18-02-2007, 23:35
A gdzie kochana kupujesz ten stryszek?

n0rek
19-02-2007, 07:34
Lisu? wtf?

Zuza06
19-02-2007, 22:32
ano, w centrum, kaczusia, na wybrzezu Sanu... no i jak tu sie nie zakochac?

Lolle
07-03-2007, 08:42
Witam wszystkich, czy możecie mi pomóc??
Jestem zainteresowana kupnem mieszkania najchętniej na Kmieciach, ale nie mam najmniejszego pojęcia ceny za 1m2......chciałabym kupić też garaż( ile kosztuje???)
Dzięki z góry za wasze odpowiedzi.

netka
07-03-2007, 18:54
2 tys. to już raczej przeszłość. Na Kmieciach cenią się w tej chwili wyżej. Może być nawet i 2,5 tys. CHociaż pewnie można trafić mieszkanie w okolicach 2 tys. :icon_cool

n0rek
07-03-2007, 21:21
garaz to jakies 12-15 tys w zaleznosci od stanu i czy z kanalem

tira-rira
08-03-2007, 08:01
Ha... na Malawskiego krzyczą już 2900 za m2... nieźle, nieźle...

Lolle
08-03-2007, 08:30
Dzięki, za wasze odpowiedzi, bardzo mi zależało usłyszeć wasze opinie na ten temat.

2900 m2 wydaje mi się przesadzone.... ale za parę miesięcy to nie wiadomo.....

garaz to jakies 12-15 tys w zaleznosci od stanu i czy z kanalem

czytałam opinie na temat nowej budowy, dlaczego chcą tak dużo za garaż???
18 m2 wynosi 27 000....

kinta
12-03-2007, 22:41

ja bym sie skusil...ale na strych...najchętniej do adaptacji....
mile widziane wszelkie info :-)

netka
01-08-2007, 13:11
Dzięki, za wasze odpowiedzi, bardzo mi zależało usłyszeć wasze opinie na ten temat.

2900 m2 wydaje mi się przesadzone.... ale za parę miesięcy to nie wiadomo.....

Właśnie.. właśnie... teraz to już norma. Na chwilę obecna przesadzone jest, ale w granicach 4 tys. za metr. ;) 'Ale za parę miesięcy to nie wiadomo'. ;)

TBS.. będzie budował mieszkania już na właśność. http://tbs-przemysl.webpark.pl/

Planowane przedsięwzięcia:

1) Budynek mieszkalny wielorodzinny przy ul. Brudzewskiego 12 w Przemyślu w formie pełnej własności mieszkań.

http://tbs-przemysl.webpark.pl/brudz3.jpg

http://tbs-przemysl.webpark.pl/brudz2.jpg

Z tym, że wszystko już zajęte. Mieszkania od 37 do 68 metrów. ;)
Można się zapisywać ewentualnie na listę rezerwową.
Budowa rusza na wrzesień 2007, cena za metr - 2.800zł.

Jednak nic straconego. Będą budować jeszcze inne bloki, póki co planów nie ma.

I jeszcze stare budownictwo..http://www.mieszkania.przemysl.pl/ (http://www.mieszkania.przemysl.pl/)

ul. Zawiszy Czarnego - cena za metr - 3.000 - 3.100 i 3-go Maja,

netka
01-08-2007, 13:21
wyciągam

netka
01-08-2007, 14:47
Tych na 3-go Maja już nie ma! Mimo, że na stronie wisza jako wolne. Poszły po 2.900/m. Będą w okolicy Mniszej, tańsze coś w okolicach 2.000 -2.5000/m. Przynajmniej tak zostałam poinformowana. ;)

usmiechnieta
01-08-2007, 18:16
Ostatnio na Kosynierów sprzedawali za 3000 zł :D
Nie wiem dlaczego, ale jakoś nie wyborażam sobie tego bloku na Brudzewskiego ;) - ciasno sie tam zrobi ;-)

netka
06-08-2007, 08:33
Na wiosnę będą oddane 3 pierwsze bloki, które aktualnie budują w Ostrowie [przy drodze na żwirownię]. Cena ma przekroczyć 3 tys/m2.

OSIEDLE MIESZKANIOWE "OSTRÓW" - 13 BUDYNKÓW - 432 MIESZKANIA

FUNKCJONALNOŚĆ
Program użytkowy dla każdego kolejnego budynku mieszkalnego to 32 mieszkania na czterech kondygnacjach, w tym:

mieszkanie duże o powierzchni użytkowej 53,6 m2 - szt. 6, w skład którego wchodzą: pokój dzienny, kuchnia, sypialnia, gabinet, łazienka, garderoba i przedpokój.
mieszkanie średnie o powierzchni użytkowej 44,00 m2 - szt. 14, w skład którego wchodzą: pokój dzienny, kuchnia, gabinet, łazienka, przedpokój.
mieszkanie małe o powierzchni użytkowej 36,10 m2 - szt. 8, w skład którego wchodzą: pokój dzienny z aneksem kuchennym, sypialnia, łazienka, przedpokój.

Do każdego mieszkania przypisane jest pomieszczenie techniczne w suterenach budynku oraz miejsce parkingowe.
Wszystko info [jak: RZUTY I ELEWACJE BUDYNKÓW, itp.] odnośnie tej inwestycji znajdziecie tutaj. http://www.jhpholding.pl/oferta.html (http://www.jhpholding.pl/oferta.html)

Poza tym maja też powstać mieszkania na Armii Krajowej, jeszcze inwestycja nie została rozpoczęta.

FUNKCJONALNOŚĆ
Program użytkowy dla każdego kolejnego segmentu to 4 apartamenty.

2 w poziomie parteru jednopoziomowe, o powierzchni użytkowej 59,8 m2, na którą składa się:1) pokój dzienny o powierzchni 18,1 m22) kuchnia o powierzchni 8,4 m23) sypialnia o powierzchni 13,0 m24) łazienka o powierzchni 5,4 m25) garderoba o powierzchni 2,4 m26) holl o powierzchni 8,7 m27) schowek o powierzchni 1,3 m28) wiatrołap o powierzchni 2,5 m29) tarasoraz 2 dwupoziomowe w poziomie pietra i poddasza, o powierzchni użytkowej 107,90 m2, na którą składa się:

-w poziomie I piętra1) pokój dzienny o powierzchni 18,1 m22) kuchnia o powierzchni 8,4 m23) sypialnia o powierzchni13,0 m24) holl + schody o powierzchni 10,7 m25) toaleta o powierzchni 4,5 m26) garderoba o powierzchni 1,4 m27) klatka schodowa8) balkon

-w poziomie poddasza9) sypialnia o powierzchni 15,55 m210) sypialnia o powierzchni 10,55 m211) sypialnia o powierzchni 7,9 m212) pokój kąpielowy o powierzchni 8,4 m213) garderoba o powierzchni 2,4 m214) przedpokój o powierzchni 7,0 m2Do każdego apartamentu przypisany jest przestronny garaż.

Jeżeli chodzi o TBS w planach mają budować bloki na Lipowicy - powyżej dawnego szpitala, obecnego budynku mieszkalnego - i w okolicy ul. Puszkina.

Lider_MPL
07-08-2007, 10:05
Ja Mam Takie Pytanie Mieszkam Na Lipowicy i widzie Jak zmienia się wygląd starego szpitala a teraz już bloku i I Widać żże to już Końcowe Prace Mam Pytanie Czy ktos wie Kiedy zaczną Wprowadać się Tam ludizie ? Prosze o szybką Odpowiedziedż

netka
02-11-2007, 17:53
Chyba się już wprowadzili..?

RobertoBaggio
02-11-2007, 22:18
Uwaga, uwaga!

Najtańsze mieszkania w Przemyślu posiadają przemyscy radni. Radzę zainteresowanym, aby pytali naszych radnych czy któryś czasem nie sprzedaje mieskzania, po cenie podanej w oświadczeniu majątkowym. Np. mieszkanie 77 metrów kwadratowych za 80 tys. Toż to szok!

tira-rira
03-11-2007, 09:01
Radny Golec pobił wszystkich z wyceną metra kwadratowego swego mieszkania - wyszło mu 740 zł/m2!!! Nie wiedziałem że takie tanie mieszkania są w Przemyślu. Czyli wynika z tego że muszę być oszustem bo metr kwadratowy mojego mieszkania wyceniam na przynajmniej 4000...

Berian
30-11-2007, 16:33
Odświezam
Prawdopodobnie TBS przestanie budować mieszkania na starych zasadach.Dzięki ustawie jeszcze za PiS stwierdzili,ze partycypacja jest już nieopłacalna i zajmą sie tylko sprzedażą mieszkań-czyli developerka.Biednemu wiatr w oczy-to była dla niektorych rodzin jedyna opcja na zamieszkanie w nowym bloku.Teraz zostaja słone ceny i kredyty na 20 lat:angry:

alien
30-11-2007, 19:30
Dziś na 20 lat już się kredytów nie bierze :) Teraz w normie jest 35 lat a są banki które dają na 45 lat.

egon
01-12-2007, 08:04
Wygląda na to, że w kwestii budowania przez TBS nadal nic się nie zmieniło - artykuł z lipca: http://www.przemysl24.pl/aktualnosci/czekanie-na-tbs.html

atram6412
04-12-2007, 11:50
Piszecie ze maja budowac nowe mieszkanie w Pralkowcach, Lipowica czy Zwirownia. To troszke daleko. Dzieci do szkoly co dzien autobus do sklepu daleko. Padaczka. W bloku a jednak na wsi. Mieszkalem juz kiedys na Lwowskiej. Wszedzie daleko, na impreze taxi , z imprezy taxi. Ile moze kosztowac nocne taxi do Pralkowiec - z 40-50 zl. O Zwirowni nie wspomne. Szkoda ze nie buduje sie czegos blizej, tereny przeciez sa.
Zamiast kupowac mieszkanie na Zwirowni , wolalbym z 10 km dalej jakis domek. Co za roznica, tu wies i tu, i tak trzeba dojezdzac i tak.

Berian
05-12-2007, 09:07
Ja uważam,że dobrze będzie jak cokolwiek się zacznie budować i będą mieszkania dla chętnych.Druga sprawa to poszerzenie miasta po kilku latach doprowadzi,ze te Pralkowce nie będą już taką daleką dziurą.

atram6412
05-12-2007, 12:24
Nie ma zadnych watpliwosci ze powinno budowac sie wiecej. Popyt jest. Deweloperzy jednak Przemysla unikaja bo ceny sa dla nich za niskie. Koszty budowy w Rzeszowie a w Przemyslu (pomijajac koszty dzialki) sa takie same a ceny mieszkan srednio 1500zl/m2 wyzsze niz w Przemyslu. Deweloperzy to nie Towarzystwa Charytatywne - chca zarabiac.
Poszerzenie granic Przemysla na papierze niewiele zmieni sysuacje np. blokow w Pralkowcach. Dlatego ze na jakas infrastrukture jak sklepy , druga droga dojazdowa czy most przyjdzie poczekac ze 20 lat. Wlasnie dlatego ze nikt tu nie buduje bo sie nie oplaci. To nie Rzeszow ktory rozwija sie bardzo szybko.

Sa ludzie ktorym lokalizacja Pralkowce moze sie podobac, ja jednak do nich nie naleze. Zreszta , sa to bloki w systemie TBS wiec nie wlasnosciowe, ludzie dostali mieszkania za nie wielkie pieniadze wiec nie mieli wyboru.

Osobiscie jednak nigdy nie zaplacilbym ponad 3 tys zl za m2 wlasnosciowego mieszkania na Zwirowni. Za grube pieniadze decydowac sie na mieszkanie w bloku w takiej dziurze? Gdzie sens. Ktos pisal o ladnych widokach. Jakich? Ciezarowki ze zwirem? Bloto? Pola? Krzaki?

alien
05-12-2007, 16:08
Hmmm to może czas zweryfikować swoje zdanie o cenach i rynku.

Jako ciekawostkę podam, iż np. w Ustrzykach Dolnych stare mieszkania w płycie "chodzą" po najmniej 3 tys za metr.

Reasumując: będzie już tylko drożej. Brytyjscy rodacy transferują do kraju oszałamiające ilości kapusty, która narazie jest wydawana na konsumpcję w postaci nowych telewizorów i innych bajerów (w sklepach RTV ludzie zapisują się na plazmy - niespodziewany wzrost inflacji w ostatnim okresie jest też tego dowodem). Z czasem zaczną kupować inwestycyjnie po 5 mieszkań - to niechybnie znowu zacznie windować ceny w górę.

W dużych miastach wzrost cen został zatrzymany nie przez brak popytu.
Ludzie chcą kupować. Wzrost cen zatrzymał się ponieważ nabywcy tracą zdolność kredytową. Mało kogo stać na zakup 50 metrowego mieszkania za pół miliona złotych. Nawet jak weźmie kredyt na 80 lat :]
Teraz pytanie jak sobie i banki i ludzie z tym poradzą. Na wzrost zdolności kredytowej raczej bym nie liczył w krótkim terminie. Raczej będzie można brać jakieś kredyty, które mogą spłacać nasze jeszcze nienarodzone dzieci :) w swoim dorosłym życiu.

rcr123
05-12-2007, 16:19
Do mieszkań w "Prałkowcach".To nie są Prałkowce tylko Przemyśl ! ulica Rosłońskiego :] zdrowiaa

zaciura
06-12-2007, 15:33
Nowe mieszkania - na sprzedaż w systemie developerskim - począwszy od chyba marca 2008r. ma budować PGM (docelowo 2 bloki na ul. Brudzewskiego). Szczegóły na www.pgmprzemysl.pl

Berian
07-12-2007, 10:14
Łacznie będzie 48 mieszkań,także jak na Przemyśl to już ciekawie.Na chwile obecną jeszcze nie zna nikt szczegolow co do ceny i wyposażenia.

atram6412
07-12-2007, 17:24
System deweloperski oznacza stan deweloperski, czyli mieszkanie do wykończenia. W sumie to lepiej, każdy wykończyć zrobić jak mu się podoba, przecież deweloper i tak by doliczył do ceny. Właśnie, ciekawe ile za m2 , na pewno powyżej 3 tyś, tylko ile powyżej. Czy to będą bloki całkowicie własnościowe? Bezczynszowe?

Swoją drogą na Brudzewskiego 12 TBS buduje jeden blok, 34 mieszkania, 3 piętra. Wie ktoś może gdzie mają powstać te 2 bloki z PGM? Tam nie ma za dużo miejsca. Czyżby na terenie magazynów rzeźni które spłonęły?

Żyku
07-12-2007, 17:31
Wie ktoś może gdzie mają powstać te 2 bloki z PGM? Tam nie ma za dużo miejsca. Czyżby na terenie magazynów rzeźni które spłonęły?

Bloki powstaną na działce PGM, w miejscu dawnej hurtowni papierniczej Polipap i Willi Stasienka, która została rozebrana bo była w ruinie (willa była bliźniaczo podobna do budynku medycyny pracy na Brudzewskiego).

Tutaj plan zagospodarowania:
http://www.pgmprzemysl.pl/mieszkania/zagospodarowanie_terenu.jpg

gozel
08-12-2007, 10:06
Hmmm to może czas zweryfikować swoje zdanie o cenach i rynku.

W dużych miastach wzrost cen został zatrzymany nie przez brak popytu.
Ludzie chcą kupować. Wzrost cen zatrzymał się ponieważ nabywcy tracą zdolność kredytową. Mało kogo stać na zakup 50 metrowego mieszkania za pół miliona złotych. Nawet jak weźmie kredyt na 80 lat :]
Teraz pytanie jak sobie i banki i ludzie z tym poradzą. Na wzrost zdolności kredytowej raczej bym nie liczył w krótkim terminie. Raczej będzie można brać jakieś kredyty, które mogą spłacać nasze jeszcze nienarodzone dzieci :) w swoim dorosłym życiu.

Prawda, chociaż nie do końca. Jeżeli chodzi o Banki to zdolnośc kredytowa potrzebna jest generalnie tylko do procesu kredytowego. Póżniej gdy jest wpis do KW bankom nawet bardziej się opłaca żeby klient stracił zdolnośc kredytową bo wtedy mieszkanie przechodzi na własnośc banku, czysty interes. To nie to z eludzi nie stać na zakup czy kredyt ludz bardziej przeraża i odstrasza płacenei rat kredytowych przez całe życie ale jeśli sięnie ma gotówki to niestety jest jedyne wyjście. Rozwiązaniem może będą hipoteki wsteczne które juz weszły częściowo na zachodzie. Społeczeństwo polskie nie jest jeszcze "nauczone" zyć na kredytach tak jak to jest na zachodzie ale i do tego też dojdzi u nas. Póki co nie ma co się obawiać sytuacji która miała miejsce w USA "krachu kredytowego" nie ma się co obawiac oczywiści epóki decyzje co do kredytów będą realizowane na poziomie centrali po dokladnym przeanalizowaniu kredytobiorcy a nie tak jak to miało miejsce w USA na poziomie placówki banku gdzie generalnie każdy dostawał kredyt na mieszkanie .

Berian
08-12-2007, 12:00
Słyszałem dziś o cenie 3.5 tys. za metr kwadratowy(te nowe społdzielcze mieszkania)!Ponoć może jeszcze wzrosnąć.Ja odpadam-nie dam tyle za pomieszczenie ze ścianami.Trzeba sporo kasy doliczyć do doprowadzenia chaty do użytku...

Berian
29-01-2008, 10:19
Słyszałem,że jakas firma developerska ma budować blok na ul. Skorupki,bocznej Grunwaldzkiej.czy wie ktoś coś więcej na ten temat?

tira-rira
29-01-2008, 12:06
Firma bodajże DOMPOL z główno-dowodzącym "projektantem od siedmiu boleści" na czele. Miał ponoć zacząć budowę już na jesieni ubiegłego roku ale coś się mu przeciąga (ciekawe czy ma to związek ze spółdzielnią Energetyk i prokuraturą oraz policją?)

Bloków w zamierzeniu ma stanąć chyba 4 czy 5 i mają być podobne jak te 3 budynki po Energetyku (w końcu ten sam projektant-kombinator)

Berian
30-01-2008, 08:48
Nie brzmi za dobrze...Cena za metr to 2960 chyba.

lipka
30-01-2008, 12:07
a wiece może coś o blokach które maja powstać kolo szpitala wojskowego ?:) te wszystkie magazyny maja znikać i maja powstać bolki :) słyszał ktoś coś o tym ?:)

atram6412
04-02-2008, 22:17
Pozwoliłem sobie skopiować z innego forum. Newsy podane przez "obserwator":

W Urzedzie miejskim lezy wniosek o pozwolenie na budowe budynków
przy ul.Monte Cassino Spóldzielnia Locum sprzedała ten teren
deweloperowi z Rzeszowa ktory zmienił plan realizacyjny maja tam być
mieszkania i domki dla osób posiadających kasę Budowa ma ruszyć
prawdopodobnie w czerwcu.

Żródło: http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=165&w=72468995

O blokach koło szpitala wojskowego pierwszy raz słyszę (co nie znaczy że takiego projektu nie ma).

netka
16-03-2008, 17:28
Hop, hop.. wyciagam temat. Być może ktoś ma jakieś świeże info odnośnie nowych mieszkań w P-ślu i okolicy. :)

fedey
16-03-2008, 21:52
W Przemyślu jest mnóstwo mieszkań na sprzedaż. Wystarczy kupić Życie.

atram6412
16-03-2008, 23:04
Kiedy wykluczyć kamienice, peryferia w stylu Lipowicy czy Lwowskiej, wieżowce, 4-te piętra bloków - to wcale nie zostaje tak dużo.
Prawdą jednak jest że, w ubiegłym roku ludzie wstrzymywali się ze sprzedażą licząc na wyższe ceny.
Teraz gdy te przystopowały wielu zdecydowało się na sprzedaż.

Mimo to znaleźć mieszkanie w dobrej lokalizacji i po przystępnej cenie jest trudno.

tira-rira
17-03-2008, 07:50
Netka - pod poniższym adresem jest mieszkanie u mnie na osiedlu w sąsiednim bloku.
http://www.otodom.pl/mieszkanie-przemysl-42m2-2-pokoje-155000-pln-id475560.html

netka
17-03-2008, 15:00
Hop, hop.. wyciagam temat. Być może ktoś ma jakieś świeże info odnośnie nowych mieszkań w P-ślu i okolicy. :)

Fedey.. tak się składa, że nie tak dawno kupiłam mieszkanie i to przez allegro.. Z tym, że teraz interesują mnie mieszkania NOWE, tzn. nowobudowane, nie z rynku wtórnego.. ostatnim miejscem, do którego zaglądałam w poszukiwaniu ogłoszeń było Życie.. ceny przeważnie były wygórowane jakby co.. :icon23:

Dzięki Tira-rira, rozglądam się za czymś 3-pokojowym, najchętniej za małym domkiem. :icon_ange

fedey
17-03-2008, 22:55
Netka, najlepsze rozwiązanie to rozpocząć budowę własnego domu. Uwierz mi, żadno mieszkanie w bloku nie da Ci takiego komfortu jak własny domek z ogródkiem. A teraz nieruchomości to najlepsza inwestycja.

KoMpReSsOR
22-03-2008, 17:53
Słyszał może ktos ze na osiedlu rosłońkiego maja powstać jeszcze 2 bloki ??
o uszy obiło mi sie tez ze na focha maja jeden blok stawiac

Berian
09-04-2008, 14:14
w Ostrowie powstają ładne bloki.Cena około 3.000 m2.lokalizacja miła,bo przy drodze na żwirownie i poza latem jest spokój.Ciekawe jak tam będzie z opłatami ale to chyba bezczynszówki?

atram6412
13-04-2008, 11:21
Cena to 3500 za m2. Co do miłej lokalizacji przy drodze do Żwirowni... jeśli ktoś lubi ciężarówki ze żwirem i wiecznie zabłoconą drogę... , aha i trzeba być jeszcze miłośnikiem dojazdów PKS lub autem do miasta.

Randall
28-04-2008, 14:26
Niestety nawet PKS tam nie jedzie :) Ale moze jak powstanie duzo bloków to autobus MZK bedzie mial tam przystanek. Ogolnie dojazd do Ostrowa to patologia jesli chodzi o autobusy wiec trzeba miec swój wózek koniecznie. I to najlepiej oszczędny bo codziennie do miasta ok 9km :/

guzetti
03-05-2008, 16:15
Nie jestem z Przemyśla ale pracuję tu od jakiegoś czasu więc i mieszkam tu w wynajmowanym mieszkaniu. Ale chciałbym coś kupić ale interesują mnie raczej nowe mieszkania. Znalazlem szybko ofertę bloku w Ostrowie ale dla mnie za daleko i wolę coś w samym mieście i tu kolejne powodzenie:) DOMPOL buduje bloki przy ul. Skorupki. Zachodzę tam pytam są oczywiscie wolne mieszkania i 40 parę i 60 parę metrów jak dla mnie do wyboru do koloru wystarczy wpłacic pierwszą ratę i patrzeć jak zaczną budować... I tu dla mnie zaczynają się schody. Zaczynam się interesować, czytam różne publikacje w necie szczególnie fora bo zastanawia mnie, że skoro dzisiaj mieszkania jak wszedzie tak i w przemyslu sprzedają sie na pniu i tyle ludzi szuka coś do kupienia a tu taka okazja a nowych inwestycji co zdążyłem się zorientować w przemyślu niewiele. I dowaduje się że ktos inny miał juz w tym miejscu budować bloki i jak tam byłem parę dni temu jest tylko łąka a teraz DOMPOL się za to bierze. Jak dla mnie to coś jest nie tak. Ktoś wcześniej pisał coś że nie to nie jest zbyt wiarygodny inwestor. Bo w necie na ich temat można znalieść niewiele, nr tel i adres siedziby, może ktoś zna ich wcześniejsze inwestycje którymi się ewentualnie moga pochwalić. Proszę o pomoc i z góry dziekuję.

tira-rira
04-05-2008, 11:39
Z DOMPOLEM i ich budową byłbym raczej sceptyczny i ostrożny. Mieli zacząć budowę na jesieni ubiegłego roku ale jak na razie to do tej pory od czasu do czasu na tym terenie kręcą się tylko geodeci. Powiem tak - pan K.(to on będzie stawiał te bloki) projektował między innymi nasze bloki (nieszczęsna była Spółdzielnia Energetyk) i spierdzielił kupę rzeczy m.in. nie wykonano drenaży wokół bloków mimo znacznego spadku terenu.
Zresztą jest to typ "cfaniaka z bąblem w nosie". Pogadajcie z osobami które wpłaciły już część pieniędzy na mieszkania i teraz próbują zrezygnować i odzyskać wpłacone pieniądze - jakoś mają z tym problemy. Zresztą historia lubi się powtarzać - nie ruszyła budowa kolejnych dwóch bloków, które miał stawiać Energetyk. Wcięło prawie 1,5 miliona złz wpłat mieszkańców a w prokuraturze przewija się m.in. nazwisko pana K. i nie życzę nikmu by ta sytuacja się powtórzyła z obecną budową.
Wnioski proponuję wyciągnąć samemu.

guzetti
04-05-2008, 14:51
Jak rozumiem tira-rira mieszkasz w tych blokach które juz tam stoją które wybudował energetyk. W związku z tym mam pytanie. Jak tam byłem kilka dni temu to widziałem ze nie wszystkie mieszkania są już zamieszkałe i czy może nie wiesz przypadkiem czy ktoś nie chce sprzedać jakiegoś mieszkanka? Byłbym wdzięczny za jakieś info i dziękuję za wcześniejszą opinię.

Zuza06
04-05-2008, 22:10
szukanie mieszkania w Przemyslu na rynku pierwotnym to, delikatnie mowiac, sredni pomysl. Przerabialam to rok temu z miernym skutkiem. TRafilam tez na pana K. oczywiscie, ktory opylal mieszkania bez posiadania prawa wlasnosci. Smierdzialo to na odleglosc! W koncu kupilam na rynku wtornym strych do adaptacji. Po 4 miesiacach zamieszkalam w nowym mieszkaniu. Polecam!

tira-rira
12-05-2008, 19:10
Dla zainteresowanych - DOMPOL rozpoczął (w końcu) budowę budynków mieszkalnych:

http://images27.fotosik.pl/211/6c82624c107ce608.jpg (www.fotosik.pl)

http://images25.fotosik.pl/211/22aa21a232d79108.jpg (www.fotosik.pl)

http://images26.fotosik.pl/212/27e411b8150de6b6.jpg (www.fotosik.pl)

http://images32.fotosik.pl/250/cdba5b68077d9ae5.jpg (www.fotosik.pl)

KoMpReSsOR
12-05-2008, 20:28
To swietna wiadomosć !!!!

Wie ktos moze ile ma tam powstac bloków, i ile mieszkań ma byc w poszczególnych blokach ;>

tira-rira zdjecia byly robione z twojego mieszkania ?? bo jezeli tak to bardzo blisko energetyka budują ;)

viki
13-05-2008, 13:05
Witam :)
Właśnie oglądnęłam zdjęcia rozpoczętej budowy i odetchnęłam z ulgą, że w końcu coś ruczyło...bo mam już umowę z Dompolem i z niecierpliwościa czekałam, aż coś zacznie się tam dziać :)
Zastanawiają mnie tylko wypowiedzi niektórych internautów na temat firmy Dompol i Pana K. Jednak jestem zdania ,że jakby tak zawsze każdego miało się słuchać to do nieczego by się nie doszło..Trzeba zaryzykować i ja jestem przekonana, że będzie ok. :)))
W końcu coś już się zaczęło.. :)
Wplaciłam narazie tą pierwszą kwotę (co trzeba było wpłacić przy podpisaniu umowy) no i kredyt za niedługo ruszy...
POZDRAWIAM WSZYSTKICH "przyszłych sąsiadów"

tira-rira
13-05-2008, 14:22
Zastanawiają mnie tylko wypowiedzi niektórych internautów na temat firmy Dompol i Pana K. Jednak jestem zdania ,że jakby tak zawsze każdego miało się słuchać to do nieczego by się nie doszło..Trzeba zaryzykować i ja jestem przekonana, że będzie ok. ))
Mam nadzieję że wszytko będzie w najlepszym porządku i DOMPOL wybuduje wam te bloki, ale szczerze to panu K. nie powierzyłbym nawet 5 groszy. Zapytajcie się przede wszystkim czy zaprojektował wykonanie odwodnienia (drenaży) wokół waszych bloków, żeby nie powtórzyła się sytuacja jak u nas gdzie mimo zaleceń z badań hydrogeologicznych takich drenaży nie wykonano a gdzie na zdrowy rozsądek blok stojący na zboczu powinien takowe mieć. Pan K. zapomniał również zaprojektować przebieg mediów a bloki już stały. Więc jak dla mnie taki z niego projektant jak z koziej d..y rakieta a przy tym niezły z niego kombinator. Pan K. za projekt bloków wziął bodajże 200 tys. zł (dla nie wtajemniczonych nie był to projekt od podstaw a jedynie po lekkich modyfikacjach innego projektu) natomiast firma spoza Przemyśla była w stanie wykonać taki projekt za połowę mniej (łącznie z planami zagospodarowania terenu wokół bloków - rzecz tu się tyczyła bloków 4 i 5). Dziwnym trafem firma ta zrezygnowała ze współpracy z Energetykiem po tym jak dostała telefon z pogróżkami aby nie pchała się nie na swój teren. Oczywiście te wszystkie rzeczy wyszły na światło dzienne gdy poczynaniami i niegospodarnością Energetyka zaczęła się interesować prokuratura.

Ku przestrodze innych:

Bezsilni i oszukani

32 osoby wpłaciły pieniądze na budowę mieszkań, które miały zostać oddane w grudniu 2007 i w marcu 2008 roku. Do dzisiaj nie ruszyła budowa tych bloków. Poszkodowani nie mogą też liczyć na zwrot wpłaconych pieniędzy. Młodzieżowa Spółdzielnia Energetyk ma przeszło 2,5 mln zł długu. Z tego, co wyliczyli poszkodowani, im powinna oddać 1 mln 300 tys. zł, taką bowiem kwotę wpłaciły 32 osoby na budowę swoich mieszkań.
- Część osób wpłaciła pieniądze jeszcze w 2006 roku - mówi jeden z poszkodowanych. - Mieliśmy otrzymać klucze do mieszkań w grudniu 2007 roku. Nie tylko budynek, gdzie miały być te mieszkania, nie powstał, ale także nie ma śladu po naszych pieniądzach.

Pieniądze wyparowały
Pieniądze wpłacane były do kasy Młodzieżowej Spółdzielni "Energetyk". Co się z nimi stało? - Pieniądze zniknęły - rozkłada ręce Józef Gnat, prezes spółdzielni od września 2007 roku. - Kiedy to zauważyłem, sprawa została zgłoszona do prokuratury. Opisałem także wasze przypadki - zwracał się do zebranych poszkodowanych.
- Ukradliście te pieniądze - krzyczeli poszkodowani. - Domagamy się ich zwrotu i wystąpienia do komornika o wstrzymanie egzekucji!

Działka budowlana tańsza niż rolna
Okazuje się, że bowiem, że poszkodowani nie mogą, liczyć na zwrot wpłaconych na konto spółdzielni pieniędzy, bowiem "trzyma na nim rękę" komornik. - Mamy zaległości w ZUS, a także m.in. w MPEC i PWiK - wylicza prezes. Dodaje, że również wykonawca żąda ponad 100 tys. zł. Sytuacja finansowa spółdzielni pogarsza się z dnia na dzień, bowiem ciągle rosną odsetki od zadłużenia. Pojawił się więc pomysł, by sprzedać działkę o powierzchni 0,91 ha, na której miały powstać bloki. - Nie zgadzamy się na to - protestują poszkodowani. - Za działkę rolną zapłaciliśmy 750 tys. zł. Ponieśliśmy także koszty przekształcenia jej na działkę budowlaną i teraz ona została wyceniona na 651 tys. zł?! Przecież to skandal!

Dlatego poszkodowani zobowiązali prezesa spółdzielni do znalezienia innego biegłego, który jeszcze raz wyceni działkę.

DOROTA SZTURM-SZAJAN
źródło:www.pressmedia.com.pl

Dodam, że sprawą z tą działką jest strasznie śmierdząca - na chłopski rozum ile może być warta ta działka mając ważne pozwolenie na budowę i możliwość wpięcia mediów?

KoMpReSsOR
13-05-2008, 18:55
Ile ma byc w końcu tych bloków ??

tira-rira
13-05-2008, 21:52
3 - jeśli mnie pamięć nie myli...

viki
14-05-2008, 08:07
No to już sama nie wiem co mam o tym myśleć... Po prostu mieć nadzieję, że w tym przypadku tak nie będzie - nie może być!!! i jestem dobrej myśli. Wiem, też, że się nie wycofam już, bo po prostu nie chcę :)
Wczoraj tam byłam i widzialam,że za drenaże sie już wzięli... :)
Może znajdzie się jakiś użytkownik tego forum, który też tam kupił mieszkanie? fajnie by było...lub po prostu który powie coś dobrego na ten temat...? :) pozdrawiam

atram6412
14-05-2008, 15:34
A może zapytaj w TBS na Równej - tel. 6707330. Oni teraz też budują jako deweloper na zasadach całkowitej własności. To pewna firma, nigdy nie robiła żadnych przekrętów. Ja jestem ze współpracy z nimi bardzo zadowolony.

KoMpReSsOR
14-05-2008, 19:01
Ma ktos moze pojęcie co z budowa 2 bloków przy Brudzewskiego ??? PGM Przemysl mialo rozpocząc budowe w marcu br roku.. a jak narazie cisza

tyszia
19-05-2008, 11:34
Witam

Czy słyszał może ktoś na temat planowanej przez TBS inwestycji mieszkaniowej przy ulicy Moniuszki ? Jeśli tak to proszę o opinie

atram6412
19-05-2008, 12:59
Opinie na temat czego? Bloku w tym miejscu czy TBS? Jeżeli chodzi o pierwsze - nie ma innej alternatywy, chyba że PGM coś zbuduje na Brudzewskiego. Na Grunwaldzkiej coś jeszcze miało powstać. Miejsce zamieszkania - rzecz gustu.
Co do TBS - polecam, żadnych przekrętów a prezes - pan Tkacz jest godny polecenia. Nie wciska żadnego kitu, mówi jak jest naprawdę, zawsze chętny żeby doradzić czy porozmawiać.

Z deweloperów w Przemyślu to chyba jedyny o którym nie słyszałem złych opinii.

Snoopy
02-07-2008, 16:12
A nowy blok z TBS-u przy ul. Brudzewskiego rośnie jak na drożdżach :) Zaczęli go już nawet tynkować i malować z jednej strony. Oto najnowsze fotki z placu budowy.

usmiechnieta
02-07-2008, 21:08
TBS ma chyba oddać te bloki w sierpniu

Baszczu
06-07-2008, 11:39
Pan K? a kto to taki?

Żyku
08-07-2008, 20:48
Przetarg:

Zamawiający:
Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe "INWEST-ROL" Sp. z o.o., ul. Klasztorna 1, 37-700 Przemyśl, woj. podkarpackie, tel. 016 6703817, fax 016 6703817.

Rodzaj zamawiającego: Inwestor Zastępczy

Przedmiot zamówienia:
Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego w Przemyślu przy ul.Herburtów na dz. Nr 372.

Termin wykonania: 30.05.2009r.

http://www.portal.uzp.gov.pl/pl/site/uzp/bzp/szukaj/pokaz?recordId=1376859

Kilka szczegółów z dokumentacji przetargowej:

inwestor: Gmina Miejska Przemyśl
ilość mieszkań: 26
powierzchnia zabudowy: 423,28 m2
powierzchnia całkowita budynku: 1681,34m2
w tym:
powierzchnia całkowita poziomu piwnic: 417,39 m2
powierzchnia całkowita kondygnacji nadziemnych: 1263,95 m2
powierzchnia netto całego budynku: 1376,38 m2
powierzchnie kondygnacji nadziemnych netto: 1026,78 m2
użytkowa mieszkań: 879,26m2
zewnętrzna (balkony): 105,84 m2
powierzchnia netto kondygnacji piwnic: 349,60 m2
kubatura: 4748 m3
w tym:
kubatura poziomu piwnic: 1110 m3
kondygnacji nadziemnych: 3648 m3

Wysokość budynku:
od poziomu wejścia wynosi 9,05m do gzymsu i 12,00m do kalenicy

Trzykondygnacyjny, podpiwniczony i przekryty czterospadowym dachem budynek zaprojektowany został na rzucie prostokąta. Prostą formę budynku wzbogacają wcięcia loggii w elewacji wschodniej i południowej oraz podcienia wejściowe w elewacji zachodniej. Budynek mieszkalny, w dwóch segmentach mieści 26 mieszkań oraz funkcje pomocnicze.

Projekt zagospodarowania terenu:
http://www.wgraj.net/img.php?mode=show&file=25321&height=688&width=800

Rzut 1 piętra:
http://www.wgraj.net/img.php?mode=show&file=25327&height=409&width=800

Przekrój:
http://www.wgraj.net/img.php?mode=show&file=25328&height=801&width=800

Elewacja wschodnia:
http://www.wgraj.net/img.php?mode=show&file=25330&height=320&width=800

Elewacja zachodnia:
http://www.wgraj.net/img.php?mode=show&file=25331&height=326&width=800

Elewacja północna:
http://www.wgraj.net/img.php?mode=show&file=25332&height=573&width=800

Elewacja południowa:
http://www.wgraj.net/img.php?mode=show&file=25333&height=595&width=800

Projekt:
LINIAarchitekci bruzda mętel spółka partnerska
30-034 Kraków
pl. t. axentowicza 3/4

wszczygiel
21-07-2008, 20:13
Mam do Was pytanie, bo pewnie macie więcej wiedzy na ten temat?? Gdzie i jak zawalczyć o jakieś poddasze w Przemyślu, które możnaby zaadoptować na potrzeby mieszkalne ?? Przeraża mnie brak pomysłów w tym temacie, ale licze na Waszą pomoc !!

Pzdr
Wojtek

Radoos
22-07-2008, 07:45
Nie wiem jak teraz ale kiedyś w PGM oddawali z pocałowaniem ręki :> ...ale wiązało się to zwykle z wymianą pokrycia dachowego i generalnie dość solidnym remontem tej części kamienicy.

wszczygiel
22-07-2008, 07:55
Dziękuję za odpowiedź, liczę się oczywiście z taką ewentualnością, że trzeba by zainwestować w pokrycie dachowe, jakkolwiek proszę Was jeżeli znacie jeszcze inne źródło dostępu do tego rodzaju lokum o informację !!

Pzdr

Radoos
22-07-2008, 08:02
Może biuro nieruchomości Olechowskiego? (Na Ratuszowej). http://www.nieruchomosci-olechowski.pl/

Pozdrawiam.

wszczygiel
22-07-2008, 08:32
Dzięki Radoos !! Już się umówiłem z miłą Panią z tego biura :)) Pzdr

Snoopy
28-07-2008, 20:02
Dziś zrobiłem kilka fotek bloku TBS przy ul. Brudzewskiego. Od ostatniej mojej wizyty w tym miejscu minął już prawie miesiąc, a blok jest już prawie na ukończeniu. Dach położony jest już na ponad połowie bloku, a 3 ściany są już otynkowane i pomalowane. W tej chwili trwają prace przy ostatniej (zachodniej) fasadzie budynku. Sami oceńcie postępy :)

Snoopy
12-08-2008, 15:46
Czy słyszał może ktoś na temat planowanej przez TBS inwestycji mieszkaniowej przy ulicy Moniuszki ? Jeśli tak to proszę o opinie

Jak na razie miejsce planowanej budowy bloku TBS-u (róg ul. Moniuszki i Tarnawskiego) wygląda następująco :eek3: :crazy:

cr500r
15-08-2008, 22:53
Snoopy robisz kawał dobre roboty.Zaloguj sie na skyscrapercity (oczywiście jeżeli tam jeszcze nie jesteś) i wspieraj przemyskie watki.Np. ten o przemyskich inwestycjach:
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=451742

Snoopy
16-08-2008, 12:13
Cześć cr500r,

Dzięki wielkie za słowa pochwały :apophys: Cieszę się, że moje fotki wniosły coś na forum. Mam nadzieję, że coś w Przemyślu zacznie się dobrego dziać, jeśli chodzi o inwestycje. Każda zmiana "na plus" w Przemyślu, wpływa na mnie pozytywnie, dlatego chce czasami podzielić się swoim "szczęściem" :yahoo:
Jeśli chodzi o Forum skyscrapercity to niestety nie jestem tam zalogowany, ale czasami je przeglądam. Naprawdę bardzo ciekawe forum :)

Pozdrawiam

tira-rira
17-08-2008, 14:09
A tu parę fotek budowanego przez JHP Holding osiedla w Ostrowie:

http://images37.fotosik.pl/1/b55b713c8540f36d.jpg (www.fotosik.pl)

http://images37.fotosik.pl/1/2ed4437d464a565b.jpg (www.fotosik.pl)

http://images34.fotosik.pl/347/0121697fb75d68ff.jpg (www.fotosik.pl)

http://images23.fotosik.pl/265/e7771ac48774696a.jpg (www.fotosik.pl)

http://images41.fotosik.pl/1/555c55754d257d77.jpg (www.fotosik.pl)

Snoopy
17-08-2008, 17:01
Czy są jeszcze wolne mieszkania ?? Pytam, ponieważ patrząc na cotygodniową reklamę firmy JHP Holding Sp. z o.o. w Życiu Podkarpackim (patrz poniżej), moim zdaniem:

1. nie mają chyba zbytu na te mieszkania :o , lub
2. są już dawno sprzedane tylko, że wykupili za długi okres na reklamę w w/w gazecie i reklama pojawia się już teraz bez sensu :icon12:

netka
17-08-2008, 20:34
Z tego co wiem to juz połowa mieszkań jest sprzedana (w tym wykończonym bloku). Najpóźniej do końca roku blok 1 powinien być oddany. Natomiast mieszkania w bloku 2 (ten z rusztowaniem) mają być już ponoć droższe.

Berian
19-08-2008, 09:16
Nawet jak zostały mieszkania to cena gwałtownie skoczyła do chyba 3.300 za metr.Wczesniej była jeszcze konkurencyjna i zachęcająca-2900.To nie jest zbyt atrakcyjne miejsce pod wieloma względami,dlatego pewnie będą kłopoty ze sprzedażą.Swoją drogą ceny mieszkań w Przemyślu stale rosną ale to chyba tylko "dmuchanie balonika".

KoMpReSsOR
19-08-2008, 12:03
Wie ktos co z budową dwóch bloków na brudzewskiego przez PGM ??

thon022
19-08-2008, 15:55
.Swoją drogą ceny mieszkań w Przemyślu stale rosną ale to chyba tylko "dmuchanie balonika".

No nie wiem. Ceny wyraźnie spadły od zeszłego roku, kiedy to transakcyjne dochodziły do 3.800 zł/m2. Teraz wywoławcze nie przekraczają 3.500. No to po co sprzedawać? Można wynajmować - (a na wynajem jest teraz mnóstwo chętnych) i przeczekać chwilowy "dołek". A że ceny znowu wzrosną, tego jestem pewien.

netka
20-08-2008, 16:37
Nawet jak zostały mieszkania to cena gwałtownie skoczyła do chyba 3.300 za metr.Wczesniej była jeszcze konkurencyjna i zachęcająca-2900.To nie jest zbyt atrakcyjne miejsce pod wieloma względami,dlatego pewnie będą kłopoty ze sprzedażą.Swoją drogą ceny mieszkań w Przemyślu stale rosną ale to chyba tylko "dmuchanie balonika".

Cena 2990/m [cena sprzed kilku tygodni].. no i właśnie od tej ceny jak już to może podskoczyć do tej podanej poniżej wg mnie, bo to, że skoczy to raczej pewne.
Przykładowo przy Grunwaldzkiej w nowo budowanym bloku cena za metr to: 3.300 (poddasze) -3.400 zł i zostały ok. 70-metrowe mieszkania.

KoMpReSsOR
20-08-2008, 19:01
W którym miejscu na Grunwaldziej budują jakis blok ?? moze chodzilo Ci o blok przy ulicy Skorupki ale on jest bardziej przy Bielskigo ?? odp

pozdrawiam

Snoopy
20-08-2008, 20:47
Wie ktos co z budową dwóch bloków na brudzewskiego przez PGM ??

Jak na razie cisza :frown: Najwidoczniej najpierw muszą skończyć ten blok obok z TBS-u (patrz załącznik). Na terenie PGM-u chyba nic sie nie dzieje, poza tym, że PGM ociepla i otynkowuje swoją siedzibę przy ul. Kopernika. Moim zdaniem w tym roku raczej nic tam nie zaczną budować. Może w przyszłym. Jak na razie jest tylko projekt zagospodarowania terenu :happy: (w załączniku).

netka
21-08-2008, 07:49
W którym miejscu na Grunwaldziej budują jakis blok ?? moze chodzilo Ci o blok przy ulicy Skorupki ale on jest bardziej przy Bielskigo ?? odp

pozdrawiam

zgadza się :)

Snoopy
24-08-2008, 15:23
Na terenie PGM-u chyba nic sie nie dzieje, poza tym, że PGM ociepla i otynkowuje swoją siedzibę przy ul. Kopernika.

Tak wygląda częściowo wyremontowana siedziba PGM-u :blush:

Snoopy
24-08-2008, 15:32
Jak na razie miejsce planowanej budowy bloku TBS-u (róg ul. Moniuszki i Tarnawskiego) wygląda następująco :eek3: :crazy:

W chwili obecnej wyburzane są stare magazyny. Oto najnowsze fotki z miejsca budowy ;)

Snoopy
24-08-2008, 19:48
Tak wygląda częściowo wyremontowana siedziba PGM-u :blush:

A to widok z drugiej strony, od. ul. Kopernika :bigsmile:

Snoopy
24-08-2008, 20:23
Oto dzisiejsze fotki z miejsca budowy bloku TBS-u zlokalizowanego przy ul. Brudzewskiego. Myślę, że pod koniec września, po wykończeniu otoczenia bloku (obecnie kładziona jest kostka na drodze dojazdowej do bloku), pierwsze osoby otrzymają klucze do upragnionego lokum :icon_brav. Niestety będą musieli je najpierw wykończyć we własnym zakresie, bo dostaną je w stanie surowym.

Snoopy
06-09-2008, 19:40
Trwają prace wykończeniowe wokół bloku. Wykonano już wjazd do miejsc parkingowych znajdujących się pod blokiem oraz wyrównano teren od strony tarasów, które są na parterze :icon_brav Słyszałem, że prawdopodobnie 15 września lokatorzy mają otrzymać klucze do mieszkań :)

Snoopy
12-09-2008, 19:52
W chwili obecnej wyburzane są stare magazyny. Oto najnowsze fotki z miejsca budowy ;)

Na dzień dzisiejszy plac pod budowę nowego bloku z TBS-u został wyczyszczony z gruzu, wycięto drzewa rosnące na posesji wzdłuż ul. Moniuszki. Koparka już stoi i czeka na pierwsze wykopy :icon12:

KoMpReSsOR
18-09-2008, 16:34
Wiecie moze kto buduje blok na wieniaskiego, obok sp 16 ??

Snoopy
21-09-2008, 20:09
Wiecie moze kto buduje blok na wieniaskiego, obok sp 16 ??

Najprawdopodobniej inwestorem budynku wielorodzinnego jest F.H.U "INSTEX" S.J., ponieważ w tym miejscu była jej wcześniejsza siedziba. Niestety ze zdjęcia z tablicą informacyjną, które zamieszczam poniżej, nie wynika to jednoznacznie, ponieważ zdjęcie jest "poruszone" (zbliżenie "z ręki") :frown: Sorki !!!

KoMpReSsOR
21-09-2008, 20:28
Snoopy dzieki za foty, dowiedizalem sie zupelnie przypadkiem tydzien temu ze powstaje tam blok i ciekawilo mnie kto go buduje , bo w ogóle nie bylo nic w lokalnych mediach o tym.

pozdrawiam

Snoopy
26-09-2008, 14:23
Prace na terenie bloku z TBS-u przy ul. Brudzewskiego wreszcie dobiegają do końca :icon_brav Słyszałem, że ludzie mają już pozwolenie na wstęp do swoich upragnionych mieszkań i powoli je wykończają. Trwają prace dachowe (instalacja piorunochronowa) oraz drobne prace na tarasach i balkonach. Kostka została już w całości położona na drodze dojazdowej do klatek i wjeździe do garaży. Zamontowane są także latarnie wzdłuż bloku oraz opuszczana brama garażowa :icon_cool

KoMpReSsOR
27-09-2008, 16:31
Kilka fotek z budowy osiedla w Ostrowie i bloku na Bielskiego

http://i34.tinypic.com/21abjvo.jpg

http://i38.tinypic.com/23h7m9z.jpg

http://i37.tinypic.com/20qjq7d.jpg

http://i34.tinypic.com/33nw4dt.jpg

http://i37.tinypic.com/2cqioih.jpg

http://i37.tinypic.com/10hipgi.jpg

Snoopy
02-10-2008, 21:12
Snoopy dzieki za foty, dowiedizalem sie zupelnie przypadkiem tydzien temu ze powstaje tam blok i ciekawilo mnie kto go buduje , bo w ogóle nie bylo nic w lokalnych mediach o tym...

Znajdowałem się dziś w pobliżu budowy i pomyślałem, że wstąpię i zobaczę co się zmieniło od mojej ostatniej wizyty (fotki w załączeniu).
Dowiedziałem się kilku rzeczy :capo: Blok w stanie surowym ma być oddany do 15 listopada. Ma mieć 4 piętra plus poddasze. Cześć mieszkań prawdopodobnie jest jeszcze do sprzedaży. Mieszkania są 3 pokojowe o powierzchni około 75-80 m2.

Snoopy
08-10-2008, 21:36
Niestety prace w miejscu budowy nowego bloku TBS-u przy zbiegu ul. Moniuszki i Tarnawskiego stanęły w martwym punkcie :crazy: Obawiam się, że nic w tym roku nie zdziałają :aiua: Oczyszczono (wyburzono) jedynie plac budowy ze starych magazynów i wycięto kilka drzew. Inwestor najprawdopodobniej czeka na wiosnę. Może wtedy coś się ruszy. Oby do wiosny !!! :biggrin:

Snoopy
09-10-2008, 20:41
Minął kolejny tydzień, a na budowie nowego budynku wielorodzinnego przy ul. Wieniawskiego nie widać specjalnie większych zmian :aiua: Jedno co zauważyłem, to zalano strop na 2 piętrze :blush:

KoMpReSsOR
12-10-2008, 10:49
Mizerny postep w budowie bloku na Bielskiego

http://i35.tinypic.com/2z5isnq.jpg

viki
14-10-2008, 09:29
Oj mizerny, mizerny.....
Jak tak dalej pójdzie to przyszli mieszkańcy bloku dostaną klucze nie w marcu przyszłego roku jak to miało być, tylko jeszcze w następnym... ( nie kracząc, bo sama tam kupiłam - o ile w ogóle...)

Snoopy
19-10-2008, 20:15
Oto nowe fotki z budowy wykonane po 10 dniach od ostatniej mojej wizyty. Dodam tylko, że widać "początki" 3 piętra :happy:

KoMpReSsOR
20-10-2008, 19:05
Po 9 dniach praktycznie nie widac zmian

http://i33.tinypic.com/2zsz9jn.jpg

goliat
23-10-2008, 09:50
jak to nie widać zmian,liście pożółkły!

goliat
23-10-2008, 10:18
Temat nieruchomości w Polsce to ostatnio bardzo gorący temat.Również jestem zainteresowany kupnem mieszkania w Przemyślu,ale staram się być ostrożny.Budowa przy ulicy Bielskiego czy też Skorupki "śmierdzi"na odległość,chociażby z dwóch względów.Po pierwsze nie jest załatwiona sprawa drogi dojazdowej do tejże inwestycji(miasto dopiero jest na etapie decyzji o wykupie gruntów pod drogę dojazdową),po drugie w inwestycję zaangażwane są te same podmioty,które budowały bloki dla SM"Energetyk"a to już parzy!.W ogóle te nie wiem kto "klepnął" pozwolenie na budowę budynku wielomieszkaniowego bez uzgodnionej drogi dojazdowej(pewnie ta sama osoba co w przypadku wydania decyzji o budowie osiedla Bielskiego SM"Energetyk"bez uzgodnień w sprawie kanalizacji).Nie chciałbym nikogo straszyć,ale blok mieszkalny bez drogi dojazdowej nie może być odebrany przez nadzór budowlany,zaś droga dojazdowa ulicą Skorupki nie spełnia podstawowych warunków(6 m.szer.plus chodnik).Planowana droga dojazdowa od ulicy Bielskiego to odległa przyszłość,chyba,że przyszli mieszkańcy zrobią zrzutkę po kilkadziesiąt tysięcy pln na wybudowanie drogi(taka propozycja padła dla mieszkańców osiedla Bielskiego teraz działającego jako Wspólnota.Dlatego radziłbym się głęboko zastanowić komu powierzacie swoje pieniądze na budowę upragnionego lokum.

ciapek
23-10-2008, 19:53
Po 9 dniach praktycznie nie widac zmian

http://i33.tinypic.com/2zsz9jn.jpg

Dla "znawcow" - budynek to nie tylko strop i sciany zew. co widujesz z okienka swojego bloku nieco wyzej, lub jesli byles tam na spacerku to z tej lokalizacji. Widocznie prace budowlane sa prowadzone wewnatrz juz postawionych kondygnacji. Zanim ktos wyciagnie pochopnie wnioski niech przyjdzie popatrzec, popytac to napewno zmieni zdanie. Strop z plyt kanalowych mozna ulozyc tylko za pomoca dzwigu a prawda jest taka, ze wszystkie maszyny z Przemyśla pracuja teraz przy budowie Galerii i ciezko jest inwestorom zalatwic jakikolwiek sprzet. Co do postu powyzej dotyczacego drogi - na wiosne maja ruszyc prace
Pozdrawiam

viki
24-10-2008, 10:16
Dla "znawcow" - budynek to nie tylko strop i sciany zew. co widujesz z okienka swojego bloku nieco wyzej, lub jesli byles tam na spacerku to z tej lokalizacji. Widocznie prace budowlane sa prowadzone wewnatrz juz postawionych kondygnacji. Zanim ktos wyciagnie pochopnie wnioski niech przyjdzie popatrzec, popytac to napewno zmieni zdanie. Strop z plyt kanalowych mozna ulozyc tylko za pomoca dzwigu a prawda jest taka, ze wszystkie maszyny z Przemyśla pracuja teraz przy budowie Galerii i ciezko jest inwestorom zalatwic jakikolwiek sprzet. Co do postu powyzej dotyczacego drogi - na wiosne maja ruszyc prace
Pozdrawiam

wow!!!
przynajmnie jedna w miarę pozytywna opinia na temat tej budowy, oby to była racja :)

tira-rira
24-10-2008, 12:35
Co do postu powyzej dotyczacego drogi - na wiosne maja ruszyc prace
Pozdrawiam

Jakiego rodzają to mają być prace i w którym miejscu?

ciapek
25-10-2008, 17:48
Powyzej ogrodzenia budowy - przedluzenie istniejacej drogi na 3 bloki Energetyka narazie tylko do komunikacji typowo dostawczej (dostawa materialow pod budowe itp), w pozniejszym czasie droga ma "dojechac" az do domkow ponizej starego kosciolka do ul. Goszczynskiego ;)

oligarcha
31-10-2008, 14:04
Dajcie jakieś nowe fotki budowy na Bielskiego

Pzdr

Snoopy
31-10-2008, 21:09
Dajcie jakieś nowe fotki budowy na Bielskiego

Pzdr

KoMpReSsOR to do Ciebie (to Twój "rewir zdjęciowy") :bigsmile: Możemy liczyć na jakąś nową fotkę z budowy bloku przy ul. Skorupki ???

KoMpReSsOR
31-10-2008, 22:20
Hehe no raczej, w niedziele sie tam przejde, z tego co wiem są juz znaczne postepy :), Snoopy ja licze tez na fotke z twojego "rewiru" - Wieniawskiego ;)

pozdrawiam

tira-rira
01-11-2008, 12:49
No dobra z nudów wypełzłem na balkon i cyknąłem fotkę:
http://images32.fotosik.pl/391/077486ecd5e3f7c0.jpg (www.fotosik.pl)

oligarcha
01-11-2008, 13:41
Jak krew z nosa ;/

Snoopy
01-11-2008, 14:41
No dobra z nudów wypełzłem na balkon i cyknąłem fotkę:
http://images32.fotosik.pl/391/077486ecd5e3f7c0.jpg (www.fotosik.pl)

tira-rira super zdjęcie :icon_brav Blok przy ul. Skorupki od teraz na pewno będzie Twoim "rewirem zdjęciowym" :apophys: Myślałem, że KoMpReSsOR ma blisko, a Ty tu mieszkasz vis-a-vis budowy, a nawet lepiej, bo masz ją jak na dłoni. Za jakiś czas (jak zobaczysz jakieś postępy w budowie) wrzuć na forum kolejną fotkę. Z góry dzięki !!

Snoopy
02-11-2008, 20:07
Hehe no raczej, w niedziele sie tam przejde, z tego co wiem są juz znaczne postepy :), Snoopy ja licze tez na fotke z twojego "rewiru" - Wieniawskiego ;)

pozdrawiam

KoMpReSsOR, mówisz i masz :icon_bigg Oto fotki z dzisiejszej sesji fotograficznej.

http://i37.tinypic.com/2r7as9i.jpg

http://i33.tinypic.com/1zp4ppf.jpg

http://i37.tinypic.com/6r3l7p.jpg

http://i34.tinypic.com/d9xqw.jpg

KoMpReSsOR
02-11-2008, 21:27
To ja rozumiem, widac, ze cos sie dzieje :] , dzieki Snoopy ;]

viki
03-11-2008, 10:26
tira-rira super zdjęcie :icon_brav Blok przy ul. Skorupki od teraz na pewno będzie Twoim "rewirem zdjęciowym" :apophys: Myślałem, że KoMpReSsOR ma blisko, a Ty tu mieszkasz vis-a-vis budowy, a nawet lepiej, bo masz ją jak na dłoni. Za jakiś czas (jak zobaczysz jakieś postępy w budowie) wrzuć na forum kolejną fotkę. Z góry dzięki !!

SUPCIO :yahoo: coś się ruszyło... dobrze , że mają ładną pogodę jeszcze i może nadgonią z tym blokiem na Skorupki, bo jak przyjdą mrozy - będzie ciężko:rolleyes:

myszakpyszak
04-11-2008, 14:04
Witam , mieszkania TBS na ul. moniuszki kiedy mają stanąć?czy można się jeszcze załapać?:rolleyes:

oligarcha
04-11-2008, 18:32
KoMpReSsOR to do Ciebie (to Twój "rewir zdjęciowy") :bigsmile: Możemy liczyć na jakąś nową fotkę z budowy bloku przy ul. Skorupki ???

To jest Bielskiego a nie Skorupki :)

KoMpReSsOR
04-11-2008, 18:54
Chyba jednak Skorupki :P

viki
05-11-2008, 11:25
To jest Bielskiego a nie Skorupki :)

TO JEST BLOK NA SKORUPKI :apophys:

viki
05-11-2008, 18:31
a to coś z mojej kolekcji - blok na Skorupki :)

Snoopy
05-11-2008, 21:22
Chyba jednak Skorupki :P

Dla potwierdzenia tego faktu przedstawiam ogłoszenie z Życia Podkarpackiego firmy DOMPOL Sp. z o.o. z Przemyśla, która oferuje mieszkania w bloku przy ul. ks. I. Skorupki :biggrin:

http://i37.tinypic.com/2evvvcm.jpg

tira-rira
10-11-2008, 10:33
I znowu budowa przy Skorupki

http://images29.fotosik.pl/293/35a86b689fcb6293.jpg (www.fotosik.pl)

viki
14-11-2008, 12:26
I znowu budowa przy Skorupki

http://images29.fotosik.pl/293/35a86b689fcb6293.jpg (www.fotosik.pl)

noo - już coraz lepiej :icon_brav

KoMpReSsOR
15-11-2008, 15:44
Z innej perspektywy ;)

http://i33.tinypic.com/358qb04.jpg

Baszczu
18-11-2008, 17:46
a co w Ostrowie sie dzieje?
na Wieniawskiego --... kto buduje ten blok????????????? z 1 szt. siporexu... no no paszport energetyczny od nowego roku a tu 1 pustak.co sądzicie?

tira-rira
18-11-2008, 19:03
kto buduje ten blok????????????? z 1 szt. siporexu...

Wierz mi - wystarczy...

Weronika1
21-11-2008, 21:09
Gdzie to jest nie mogę skojarzyć, czy nie w kierunku tatarskiego kopca? Kto to buduje?

oligarcha
22-11-2008, 08:22
To jest obok ulicy Bielskiego ;)

Snoopy
22-11-2008, 10:52
Gdzie to jest nie mogę skojarzyć, czy nie w kierunku tatarskiego kopca? Kto to buduje?

Oto link do wcześniejszego postu na ten temat:

:icon_arro Blok przy ul. Skorupki (http://forum.przemysl24.pl/showpost.php?p=41608&postcount=240)

Może tam znajdziesz coś ciekawego :cool:

ciapek
27-11-2008, 14:42
temat zamarl widocznie wraz z nastaniem zimy :)

oligarcha
28-11-2008, 06:24
Budowa przy skorupki tętni życiem:)

viki
28-11-2008, 12:52
Budowa przy skorupki tętni życiem:)

To bardzo się cieszę z tego powodu :yahoo:

tira-rira
30-11-2008, 12:44
Postępy w budowie przy ul.Skorupki:

http://images24.fotosik.pl/300/e0004a89ad986003.jpg (www.fotosik.pl)

KoMpReSsOR
30-11-2008, 14:00
Z tego co sie orientuje to budowa pierwszego bloku ma sie zakończyc w marcu.

tira-rira
30-11-2008, 17:13
Sądzę że to raczej nierealne...

netka
01-12-2008, 18:26
KoMpReSsOR, To tak jak na Wieniawskiego (termin na 15.12.2008) i w Ostrowie (termnin do 31.12.2008) w grudniu swir