REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Tatry słowackie

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Tatry słowackie

Wybieram się na kilka dni na Słowacje w Tatry, jeśli ktoś tam chodził po górach napiszcie prosze o wrażeniach, może macie jakieś namiary na tanie noclegi? już nie moge sie doczekać kocham góry.

bylem na slowacji ale z klasa wiec niewiele pamietam poza "trudnymi" porankami;] ale ogolnie ladny krajobraz;P

Komentarz

Ja byłam w słowackich Tatrach parę razy. Właściwie to częściej odwiedzam te po słowackiej stronie niż po polskiej. :P

Wędrówki po górach zaczynają się zazwyczaj od Popradu. Byłam na paru ładniutkich szczytach np. na Rysym, na którego wejście od słowackiej strony jest znacznie łatwiejsze niż od polskiej, na Krywaniu nieco niższym od Rysego (2494m n.p.m) i jeszcze na paru innych szczytach coś koło 1800m z tym, że na jeden, to do połowy można było kolejką krzesełkową wjechać. Fajnym też miejscem na krótki spacerek jest Popradzkie Pleso (czyli jezioro), gdzie widoki są przecudowne i Dolina Staroleśna (Vel'ka Studena Dolina), gdzie są wspaniałe wodospady albo też (na deszczowe dni) Bielska Jaskinia (zawaliste szaty naciekowe).
      No w moim przypadku było tego trochę...nie sposób spamiętać.

Widoki przecudne, ale jeśli ktoś ma słabą kondycję, nie ma zielonego pojęcia o chodzeniu po górach i lęk wysokości, to niech sobie podaruje i "pospaceruje" po niższych wzniesieniach.

A co do noclegów...to głównie oddalony parę kilometrów od Popradu Kierzmark ( nie jestem pewna, ale chyba tak to brzmi po polsku) ...taki tam był dom studencki albo wynajmowane pokoje u prywatnych osób... nawet wtedy jest taniej :mrgreen: , bo przy paru noclegach można jakąś przystępną cenę wynegocjować. :lol:

Miłego pobytu w Tatrach i udanej pogody.
      Ja w tym roku niestety się nie wybieram. :cry:

Komentarz

Pracuję...
      X