REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Aborcja za czy przeciw

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Aborcja za czy przeciw

tak mimo iz nas samcow ten temat nie dotyczy az w takim stopniu co plec piekna aczkolwiek czesto my tez mamy wplyw na decyzje naszej lubej tudziez obiektu wpadki...

ps. temat jest z dedykacja dla aliena ktory podsunal ten pomysl 8)

Ja jestem za, ale tylko w określonych przypadkach, np. jeżeli wiadomo że dziecko będzie poważnie chore, pochodzi z gwałtu lub kobieta jest w bardzo ciężkiej sytuacji - dla własnego widzimisię w żadnym wypadku.

Komentarz

no niby tak ale jest to sprzeczne z kosciolem chrzescijanskim ja w sumie jestem za ale tylko gdy zachodzi taki mus czyli np. takie sytuacje jak podalas oczywiscie powinna to byc dobrowolna a nie przymuszona:>

Komentarz

Ciężko powiedzieć, bo jeszcze nie zdarzyło mi się być w takiej sytuacji. Ludzie nieraz w kryzysie, w depresji potrafią diametralnie zmieniać swoje zdanie. Dla mnie wpadka w moim wieku byłaby ogromnym koszmarem, to zmieniłoby moje życie o 180 stopni. Skończyłaby się bezstroskość, wolność, sielakonowe życie :cry: Ale dziecka nie usunęłabym, przecież to maleńska istotka, w którą Bóg tchnął życie. Jak można usunąć coś co jest cząstką nas samych. Skoro ludzie są odpowiedzialni do współżycia powinni ponieść jego wszelkie konsekwencje. Oczywiście sama nie podejmowałabym decyzji ale z parterem. Jeżeli dziecko pochodziłoby z gwałtu, albo jego życiu zagrażałoby niebezpieczeństwo tutaj zaczęłabym się zastanawiać nad ewentualnym usunięciem.
        Nie potrafię powiedzieć co bybyło gdyby było, ale tak właśnie jak opisałam wcześniej zachowałabym się na dzisiejszy dzień.
        ... Kiedy zapłonie dzień...
        Ciemność prawdziwa roztoczy swój blask,
        wtedy nadejdzie czas...

Komentarz

Zamieszczone przez n0rek
          ps. temat jest z dedykacja dla aliena ktory podsunal ten pomysl
          :shock:
          Mam się wypowiedzieć?
          Cóż. Wszystko co ludzkie nie jest mi obce i jeśli ktoś chce zabić swoje dziecko i potrafi potem z tym żyć to czemu nie...
          Mimo wszystko kobiety mają tu więcej do powiedzenia - one potem z tym żyją.
          Można zamieszczać filmy z Youtube na naszym forum? -> Tak już można

Ćwierkacz

Komentarz

Zamieszczone przez alien
            Mimo wszystko kobiety mają tu więcej do powiedzenia - one potem z tym żyją.
            Tak alien zgadzam się z Tobą, jednak uważam, że facet swoje zdanie powinien jasno wyrazić, a potem kobieta po zastanowieniu sama dochodzi do jakiegoś wniosku. Najwazniejsze, żeby jej misiek był zawsze przy niej, wspierał ją i pocieszał. Bo spotkałam się z przypadkami jak facet umywał ręce i nagle ni stąd ni zowąd związek się rozpadł. Jednym słowem prawdziwy egzam dla faceta.
            ... Kiedy zapłonie dzień...
            Ciemność prawdziwa roztoczy swój blask,
            wtedy nadejdzie czas...

Komentarz

Zamieszczone przez n0rek
              powinna to byc dobrowolna a nie przymuszona:>
              No to już chyba logiczne
              Chodziło mi o to, że w wyżej wymienionych sytuacjach dziewczyna powinna mieć taką możliwość.

Komentarz

Zamieszczone przez egzystencjonalistka
                facet swoje zdanie powinien jasno wyrazić,
                Wiesz, to jeszcze zależy od charakteru związku.
                Czasem nie ma związku wogóle i wtedy tatuś się zmywa, czemu nie ma się co dziwić - on w genach ma to co wszystkie samce na tej planecie.

Wątpię natomiast by normalni ludzie w trwałym związku traktowali aborcję jako np. antykoncepcję - choć oczywiście i taka możliwość istnieje.
                Dla małżeństwa z okolic Lublina (te dzieci w beczkach) aborcja byłaby wybawieniem od ich dzisiejszych kłopotów - choć czy oni są normalni?

Ćwierkacz

Komentarz

Ja tam jestem za aborcją. A decyzje cazy usunac czy nie moim zdaniem powinien partner z partnerka podjac,a nie jak to zazwyczaj jest mowione, ze tylko kobieta moze o tym decydowac.

P.s.
                  Sorki, ze brak w moich txtach ogonkow, ale alt mi wysiadl = ; ]

[ . . . D a F . . . ]

Komentarz

Pozwólcie, że wypowiem się jako człowiek z powołaniem. Mogą tutaj paśc te same argumenty jak przy temacie "kara śmierci". Dlatego dziwię się, że nie ma tutaj jeszcze em:> Czy możemy decydować o życiu i śmierci innych :mrgreen:

Komentarz

A ja zadam pytanie inaczej:
                      Czy chcielibyście aby wasza mama usunęła was przez aborcję?

Komentarz

Wwiech, no cóż. Ja mam trudność z tym pytaniem. Proszę o następne.

A co do aborcji - nie wiem co myśleć. Ktoś tu powiedział, że jeśli dziecko byłoby chore to tak. Ale dlaczego? Takie dziecko też ma dusze, też może chciałoby żyć. Jak chyba każde dziecko.. Nieważne jakie ma trudności. Może tak po prostu miało być, aby to dziecko miało więcej trudności niż każdy inny. Może to dziecko jednak chciało by żyć, nawet chore.
                        Gwałt też nie jest powodem, aby poddawać się aborcji. Do 48h można zastosować pigułkę "po". Wydaje mi się nawet, że coś takiego szpital ma prawo podać. Dziecko z gwałtu to też dziecko, ktore chcę żyć.
                        Tak samo nieważne jaką matka ma sytuacje w domu, ze sobą czy z czymkolwiek. Bo jej dziecko także chciałoby żyć.

Już lepszym rozwiązaniem jest urodzenie dziecka i porzucenie go, gdzieś w bezpiecznym miejscu. Będzie musiało z tym żyć, ale będzie żyć i to chyba będzie dla niego najważniesze.

Komentarz

Trafne pytanie. O ileż łatwiej stawiać wymagania innym niż sobie? Piszę to z goryczą, bo sam nie wiem, jakbym się zachował w takiej sytuacji.
                          Wino, kobiety i śpiew - więcej nie dam rady...

Komentarz

to jest bardzo trudna decyzja aczkolwiek miejmy nadzieje ze nikt z nas nie bedzie musial jej podejmowac...a em ma racje sa przeciez pigulki "po" ktore nawet do 72h dzialaja i w przypadku gwaltu mozna takowa dostac w szpitalu bezplatnie

alien nie chodzilo o to ze musisz sie wypowiadac tylko o to ze podsunales pomysl na temat;]

Komentarz

Zamieszczone przez em
                              Już lepszym rozwiązaniem jest urodzenie dziecka i porzucenie go,
                              No właśnie - przecież gdy matka w szpitalu nie wyrazi chęci odebrania dziecka - powie że go nie chce - szpital przecież dziecka na siłę jej nie wypisze.
                              Szkoda tylko, że nie ma regulacji prawnych, które umożliwiałyby wtedy np. zrzeczenie się praw rodzicielskich - np. szpital mógłby dać matce kwity do podpisania i cześć.
                              Jest przecież tyle rodzin czekających na adopcję małych dzieci.
                              I dziecko miałoby szanse, i matka nie zabijałaby napędzając szarą strefę, i ludzie którzy nie mogą mieć dzieci byliby szczęśliwi.

Ćwierkacz

Komentarz

Pracuję...
                              X