REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

"Przyłączyć Przemyśl do Ukrainy?"

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• "Przyłączyć Przemyśl do Ukrainy?"

Zaglądam dzisiaj na onet, a tu coś takiego:
    http://wiadomosci.onet.pl/swiat/praw...anowisko/h9kqy
    No po prostu ręce opadają. Czy o podobnych "nastrojach" mówi się coś w ogóle szerzej, choćby w tv? Pytam, bo nie oglądam. Myślę, że my, przemyślanie, powinniśmy jak najbardziej ustosunkować się do sytuacji, mających miejsce właściwie za płotem. Bo nas dotyczą, bardziej, niżbyśmy chcieli. Przynajmniej wyrazić własne zdanie. Z kolei komentarze pod owym artykułem świadczą dobitnie o nastrojach Polaków.
    I coś jeszcze na dokładkę:
    http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukra...turystow/g7ll4

Odp: "Przyłączyć Przemyśl do Ukrainy?"

[QUOTE=Rautha;84344]
    . Myślę, że my, przemyślanie, powinniśmy jak najbardziej ustosunkować się do sytuacji, mających miejsce właściwie za płotem. Bo nas dotyczą, bardziej, niżbyśmy chcieli. Przynajmniej wyrazić własne zdanie. Z kolei komentarze pod owym artykułem świadczą dobitnie o nastrojach Polaków.

To wyrazić zdanie można nic wiecej. To jest bełkot 1 osoby i jego wielbicieli. Coś jak afera krzyżem w sejmie.
    Pray to your god, open your heart
    Whatever you do, be afraid of the dark
    Cover your eyes, the devil inside
    One night of the hunter
    One day I will get revenge
    One night to remember
    One day it'll all just end, oh

Komentarz

"To jest bełkot 1 osoby i jego wielbicieli."

Tak - o Hitlerze również czytałem taki tekst i raptem ...
      Zapytaj kolego Polaków mieszkających w Lwowie czy to "margines" czy może raczej rosnąca tendencja !
      Naszym "elitom" politycznym oraz kulturalnym marzy się coś na kształt "misji" na Ukrainie ,będą uczyć "demokracji" ,wspierać,doradzać - kupa śmiechu !!!

Przyjaźń między narodem Polski i Ukrainy budować należy na prawdzie .Tylko gdzie ta prawda jest na Majdanie czy może gdzieś na Wołyniu porośnięta trawą.

Komentarz

Pamiętam jak swego czasu (odległego) "nasi" również nawoływali do przyłączenia Lwowa do Polski

Komentarz

Lwów był bardziej Polski niż Warszawa czy Gdańsk ale to już zasługa "przyjaciół aliantów" i Stalina .

Komentarz

Zamieszczone przez dudeusz Zobacz posta
            Pamiętam jak swego czasu (odległego) "nasi" również nawoływali do przyłączenia Lwowa do Polski
            Nie o "przyłączeniu" tylko o odzyskaniu. Lwów to miasto rdzennie polskie. Od połowy czternastego wieku, aż do pierwszego rozbioru leżało w naszych granicach. Wróciło do nas wraz z niepodległością i było częścią II RP aż do wybuchu II WŚ. Dopiero nasi "sojusznicy" w Jałcie nas olali i o Polskę nie walczyli tak jak Polacy o Anglię.

Tego ukraińskiego bełkotu na temat Przemyśla nie sposób nawet porównać do naszych roszczeń do Lwowa.

Komentarz

Zamieszczone przez fedey Zobacz posta
              Nie o "przyłączeniu" tylko o odzyskaniu. (...)
              a czy jest zasadnicza różnica ?

i raczej mi chodziło o czasy jednak nam bliższe

Komentarz

Różnica jest taka ,że w Polsce z Jałtą niestety pogodzono się szybko i dla współczesnych Lwów czy Wilno to prahistoria !
                Na Ukrainie natomiast szczególnie tej zachodniej idea „Wielkiej Ukrainy” aż po Wisłę jest ciągle żywa i jak widać coraz głośniejsza.

Komentarz

To dlatego, że to młody naród...

Komentarz

Zamieszczone przez dudeusz Zobacz posta
                    a czy jest zasadnicza różnica ?

i raczej mi chodziło o czasy jednak nam bliższe
                    Rzeczywiście - 70 lat to prehistoria... Różnica jest właśnie zasadnicza. Jaki jest trzeci i czwarty wers naszego hymnu?

Lwów nam "obca przemoc wzięła" i należy go odebrać szablą! Konferencja Jałtańska zakończyła się 11 lutego. Wieść o tym, że w powojennej Polsce nie będzie Lwowa i Wilna była strasznym ciosem w nasz naród. Ta wiadomość bardzo szybko się rozeszła wśród walczących jeszcze naszych żołnierzy. Była do tego stopnia druzgocąca, że niektórzy lotnicy z polskich dywizjonów odmówili udziału w bombardowaniu Drezna, które rozpoczęło się 13 lutego - dwa dni po Jałcie. Wielu żołnierzy stwierdziło, że teraz to nie warto skoro ich rodzinne miasta będą pod okupacją Stalina.

Nie wystarczy język w gębie aby się wypowiadać na specjalistyczne tematy. Trzeba się jeszcze tym interesować.

Komentarz

Rzeczywiście - 70 lat to prehistoria... Różnica jest właśnie zasadnicza. Jaki jest trzeci i czwarty wers naszego hymnu?

Lwów nam "obca przemoc wzięła" i należy go odebrać szablą! Konferencja Jałtańska zakończyła się 11 lutego. Wieść o tym, że w powojennej Polsce nie będzie Lwowa i Wilna była strasznym ciosem w nasz naród. Ta wiadomość bardzo szybko się rozeszła wśród walczących jeszcze naszych żołnierzy. Była do tego stopnia druzgocąca, że niektórzy lotnicy z polskich dywizjonów odmówili udziału w bombardowaniu Drezna, które rozpoczęło się 13 lutego - dwa dni po Jałcie. Wielu żołnierzy stwierdziło, że teraz to nie warto skoro ich rodzinne miasta będą pod okupacją Stalina.

Nie wystarczy język w gębie aby się wypowiadać na specjalistyczne tematy. Trzeba się jeszcze tym interesować.
                      W podobnym czasie dostaliśmy Szczecin. Już ucichło troche nie widze jakieś nagonki na "oddanie Przemysla".
                      Pray to your god, open your heart
                      Whatever you do, be afraid of the dark
                      Cover your eyes, the devil inside
                      One night of the hunter
                      One day I will get revenge
                      One night to remember
                      One day it'll all just end, oh

Komentarz

Rzeczywiście - 70 lat to prehistoria...
                        czasy bliższe, bliższe

Przepraszam, nie wiedziałem, iż ze szpeczjalistą mam do czynienia co to zainteresowania takowe miewa

Co do "różnicy", fakt, w takim ujęciu jest, i to zasadnicza

Komentarz

Do specjalisty jeszcze mi bardzo daleko, ale jakąś wiedzę na ten temat mam i cały czas ją pogłębiam. Szkoda, że ludzie generalnie nie wyznają zasady "nie znam się - to się nie wypowiadam."

Komentarz

równie dobrze by można rzec iż pewne grona zakładają fakt tylko po to aby, hmm, no właśnie ....

Komentarz

teraz to Ukrainę możemy przyłączyć do Przemyśla

Komentarz

Pracuję...
                              X