REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Debata Tusk - Kaczyński w TVN24

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Debata Tusk - Kaczyński w TVN24

Wczoraj oglądałem. Muszę powiedzieć, że miałem wrażenie że kandydaci nie byli przygotowani. Tusk ewidentnie się zaplątał w końcowym podsumowaniu. Kaczyński wyglądał na przestraszonego.

Ogólnie jakoś nie zrobił na mnie pozytywnego wrażenia ani jeden ani drugi kandydat.

Zastanawia mnie też to, że Tusk nie przygotował się do debaty tak jak należy.
    Ilekroć Kaczyński mówi o podatkach 3x15, że stracą biedni i zyskają bogaci to Tusk nie potrafi tego argumentu obalić. Dziwne bo ma w sztabie pewnie kilkadziesiąt osób - mądrali z pierwszej ligi od wizerunku - i wydawać by się mogło, że zaplanowali całą debatę od a do zet już przed jej rozpoczęciem.
    Można zamieszczać filmy z Youtube na naszym forum? -> Tak już można

Ćwierkacz

Odp: Debata Tusk - Kaczyński w TVN24

Zamieszczone przez alien
    Ilekroć Kaczyński mówi o podatkach 3x15, że stracą biedni i zyskają bogaci to Tusk nie potrafi tego argumentu obalić.
    Samej debaty nie oglądałem, niestety - ale nie rozumiem, na czym Pan Kaczyński opiera swój wniosek, że biedni stracą na obniżeniu podatków.

O ile wiem, średnia stawka podatkowa po uwzglednieniu wszystkich ulg to aktualnie około 13,2%. Mówimy więc o średniej podwyżce PIT o 1,8%, gdy w tym samym czasie VAT uległby obniżce o 7%. Nie wspomne już o obniżeniu CIT, mniejsze obciążenie podatkowe przedsiębiorstw ułatwiłoby im rozwój.

Mam raczej wrażenie, że przyczyną i motywacją utrzymania progresji podatkowej jest typowo polska mentalność "psa ogrodnika".

Komentarz

Do tego dochodzi wiara we własną mądrość i przekonanie, że tzw. "sprawiedliwość społeczna" usprawiedliwia każdą niesprawiedliwość w równym traktowaniu ludzi - cokolwiek to znaczy dla kogokolwiek.
      Wino, kobiety i śpiew - więcej nie dam rady...

Komentarz

Cieszę się, że propaganda jaką stosowali medialni zwolennicy Tuska wzięła w łeb. Cholera jasna! A miał wygrac ponoć w pierwszej turze! Do Goebbelsa im jeszcze daleko..., nawet rodzinne znajomości dzidaka w Werhmachcie nic nie pomogły.

Ciężki jest los polityka który rera,rera,rera i rera i nic z tego rerania nie wynika. Na logopedę jest już za późno, a psychiatrę jeszcze nie... Powiadam jeszcze nie :P

Komentarz

Zamieszczone przez RobertoBaggio
          Do Goebbelsa im jeszcze daleko...,

Ciężki jest los polityka który rera,rera,rera i rera i nic z tego rerania nie wynika. Na logopedę jest już za późno, a psychiatrę jeszcze nie... Powiadam jeszcze nie :P
          Może już głupi jestem ze starości, ale nic z tego nie rozumiem.

Komentarz

Panie Tetryk!!

Ten tekst to taka aluzja do p.Tuska i jego ludzi. Nie wiem czego pan tu nie zrozumiał? Nie czyta pan felietonów?

PS. "Reranie" to z logopedycznego punktu widzenia, wada wymowy jaką ma p. Tusk.

Pozdrawiam! Wszystkich Starszych wiekiem, ale młodych duchem!!!
            "Młodosci dodaj nam skrzydła"

Komentarz

Hm, dyskutowaliśmy (tu i w innych postach) o debacie kandydatów, ich programach wyborczych, szansach na pokonanie przeciwnika itp. Co ma do tego Goebbels i wady wymowy? Chciałeś sobie pokrzyczeć czy włączyć się do dyskusji? Zapraszamy z argumentami typu słabe punkty programów wyborczych, taktyka prowadzenia debat itp. Jeśli znasz jakieś ciekawe chwyty socjotechniczne stosowane w kampaniach, to chętnie się dowiemy. Może wieści zza kulis sceny politycznej? Też będą mile widziane.

Komentarz

Wracając do socjotechniki i kampanii. Żaden z kandydatów nie był marzeniem specjalistów od wizerunku.

Kaczka - flegmatyczny i w sumie nie wiadomo o co mu chodzi jak coś mówi no i to słynne: spieprzaj dziadu

Tusk - koleś który na oko nie pasuje na prezydenta - za młody, sepleni, niezbyt "ciepły" w obyciu.

Obydwaj - brak tego czym wygrywa sie kampanie bez programu: HARYZMY.
                Żałosne było jak Kaczyński ściemniał, że stawia sie na służbę dla Rzeczypospolitej (vide: I'm John Carry and I'm reporting for duty).
                Ogólnie wydali po 15 melonów na tę kampanię ale IMO była wyjątkowo mdła i bez wyrazistego przesłania.

Ćwierkacz

Komentarz

No to dorzucę moje spostrzeżenia nt. kandydatów:

Kaczyński - irytuje mnie jego sapanie; może to objaw choroby, a może swoista pauza - nie wiem; swoją skuteczność zawdzięcza w dużej mierze na obietnicach bez pokrycia

Tusk - mam żal, że pozwolił sprowadzić się do narożnika podziałem na Polskę liberalną i solidarną; nieskutecznie odpierał ataki; chyba nie miał pomysłu na Kaczyńskiego; może to jeszcze nie jego czas?

Komentarz

Tetryk,
                    Tusk to cienias, udowodnił to w tej kampanii. Swój poniekąd sukces, zawdzięcza socjotechnice. Ale samą socjotechniką wyborów się nie wygrywa.

Komentarz

No to kiełbasa wyborcza się zepsuła:

http://wiadomosci.onet.pl/1190229,11,item.html
                      Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

Komentarz

Zamieszczone przez RobertoBaggio
                        Tetryk,
                        Tusk to cienias, udowodnił to w tej kampanii. Swój poniekąd sukces, zawdzięcza socjotechnice. Ale samą socjotechniką wyborów się nie wygrywa.
                        Bądźmy poważni Cała kampania była przesycona socjotechniką do bólu.
                        Nie mów, że Lechu był i zachowywał się naturalnie...

Ogólnie przykre jest to, że Polacy nie wybrali swojego prezydenta, a wybrali mniejsze zło. Bez poparcia Leppera byłaby kiszka - a jego elektorat jak stado baranów zrobił tak jak ich pasterz zalecił.
                        Ja osobiście nie głosowałem na Lecha - ale OK, wygrał i będzie moim prezydentem.
                        Mam nadzieję, że nie będę się tego wstydził.

Ćwierkacz

Komentarz

Wstydu pewnie nie będzie. Wydaje mi się, że miarą jego prezydentury mogą być relacje z Rosją. To, że utrze nosa Putinowi to pewne, ale czy przekona do naszych racji resztę Unii, to wielka niewiadoma.

Komentarz

Pracuję...
                          X