REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Co tak naprawdę P.I.S. da nam ?

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Co tak naprawdę P.I.S. da nam ?

Zaczynam sie denerwowac ze p.i.s. da nam podwójne kaczory, mogę tylko zaapelować: ludzie nie dajcie wygrac moherowym beretom z radia Maryja, ktorzą chca zleperowac Polskę abyście płacili więcej podatków na obietnicy socjalne bez pokrycia. Śmieszy mnie to ze P.I.S.da mowi o prawie i sprawiedliwosci a zarazem zgadza sie na skazanego przez sąd Leppera vice marszalka, opowiada ile da ludziom jak dojdzie do podwojnej wladzy (prezydent, premier). Cóż byl taki gość, Miller sie nazywal opowiadal ze ze jego rzadu gruszki beda rosnac na wierzbie, nie minelo 4 lata i pamiętamy nie jak zaczął a jak skonczyl!!! Chyba zaczynam ponowie rozważac wyjazd do Kanady, bo tu jednak nie da sie pracować, płacić podatki i normalnie żyć.
    Bye

Odp: Co tak naprawdę P.I.S. da nam ?

Po obejrzeniu filmu "Nocna zmiana" postanowiłem zagłosować na Kwaśniewskiego.

Komentarz

A co Tusk moze zrobic? Zrobi platne studia? http://platne-studia-platforma.prv.pl/ Ja na tego liberala na pewno nie zaglosuje.
      Przemyśl - Miasto Wyjątkowe!

Komentarz

A są jeszcze w PL studia bezpłatne?
        Można zamieszczać filmy z Youtube na naszym forum? -> Tak już można

Ćwierkacz

Komentarz

Zamieszczone przez DariO
          A co Tusk moze zrobic? Zrobi platne studia? http://platne-studia-platforma.prv.pl/ Ja na tego liberala na pewno nie zaglosuje.
          "Bezpłatne... dajcie... należy mi się" - cóż to za roszczeniowa postawa?!

Ludzie, litości. WŁĄCZCIE MYŚLENIE! Nie ma bezpłatnych studiów! Są tylko studia płatne na 2 sposoby:

- bezpośrednio, z własnej kieszeni. Wiedza to towar jak każdy inny, student jest klientem uczelni. Płaci wiec wymaga. Ma możliwość wyboru. Dobra uczelnia się bogaci, słaba uczelnia upada. Każdy inwestuje swoje pieniądze we własną edukację, nikt mu nie zarzuci, że się wykształcił "za państwowe". Biedny student bierze komercyjny kredyt na edukację - niech ma odwagę przyjąć odpowiedzialność za jego spłatę, będzie miał dodatkową motywację, by te studia skończyć i to z dobrym wynikiem.

- pośrednio, z podatków. Efekt: płaci każdy, nikt nie wie ile zapłacił na edukację, nikt nie wie ile wiedzy powinien za to otrzymać, uczelniom pieniędzy i tak nie wystarcza, więc żądają dodatkowych opłat. Studenci uczą się byle jak, bo i tak studia mają z góry opłacone.

Proszę, jeśli ktoś ma rzeczowe argumenty przemawiające za studiami finansowanymi przez Państwo - niech je przedstawi. Ja takich argumentów nie widzę - i nie widzę też powodu, by oddawać w ręce urzędników decyzję o tym jak będą wydawane moje pieniądze przeznaczane na edukację.

Jeśli ktoś nalega na studia opłacane z budżetu Państwa (czyli z kieszeni współobywateli) to proszę, niech da wybór innym.
          Niech możliwa będzie rezygnacja z państwowych usług edukacyjnych (za wyjątkiem obowiązkowej podstawówki) w zamian za obniżenie podatku PIT o tą jego część, która jest przeznaczana na edukację. Będę pierwszy, który zrezygnuje.

Wojtek

PS. W razie wątpliwości: ja płacę za swoje studia. Pieniedzmi w 100% samodzielnie zarobionymi. I nie chcę od nikogo żadnych bezpłatnych świadczeń, zasiłków, zapomóg, dotacji. Chcę tylko móc uczciwie i bez utrudnień pracować i otrzymywać pełne wynagrodzenie za swoją prace, a nie łożyć na "socjal" proponowany przez p. Kaczyńskiego.

Dlatego zagłosuję na tego "liberała" - jak, drogi Dari0, nazwałeś p. Tuska mając to określenie za pejoratywne. Słowo to nie ma wydźwieku negatywnego, a dla mnie liberalne poglądy p. Tuska to jego atut.

Komentarz

Stary studia i tak są płatne tylko jest to ukryte w roznych smiesznych oplatach wiec po co to tuszowac, poza tym lepiej i chetniej placisz mniejsze podatki bo nie ukrywasz przychodow niz wysokie, wiecej wpada do budzetu np. pamietasz obnizke akcyzy na wode ognistą, jak wzrosły przychody do budżetu, jeśli będzie kaska, studia będą też za friko. To proste jak budowa cepa, żeby dac trzeba miec a jak nie masz a mi obiecasz ze dasz to za jakis czas okaze sie ze twoje slowa nie maja pokrycia, tak jak P.I.S. dy, "kanclerza" Millera i innyc demagogów.

Komentarz

Zamieszczone przez DariO
              A, jeszcze pytanie a propos strony do której podajesz link:

cóż to za odważny Anonim jest jej autorem?
              Jakiś "Życzliwy" który nie ma dość odwagi cywilnej by się podpisać pod swoimi poglądami?

Nie szanuję takiej formy dyskusji politycznej.

Komentarz

Wracając do pytania postawionego w wątku, można miec nadzieję, że nie taki diabeł straszny, jak go malują. To prawda, Kaczyński wygrał głosami biednych i niewykształconych, którym umiejętnie wmówił, że pod rządami Tuska będą umierać z głodu i chorób - ale chciałbym wierzyć, że była to niskich lotów retoryka wyborcza, takie "po trupach do celu"; a po wyborach przyjdzie otrzeźwienie, że podzielił Polskę na pół i teraz należałoby ją zespolić.
                PO pewnie wcieli się w rolę strażnika naszych swobód i pieniędzy, a PiS - dobrego wujka, co to każdemu by nieba przychylił, ale...
                Prezydent może być arbitrem, jeśli potrafi i będzie chciał sprzeciwić się swemu środowisku politycznemu. Jakaś nadzieja jest, a jak wiadomo nadzieja umiera ostatnia...
                Wino, kobiety i śpiew - więcej nie dam rady...

Komentarz

Pracuję...
                X