REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kim jest Jurek Owsiak i dlaczego nie wspieram WOŚP

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Kim jest Jurek Owsiak i dlaczego nie wspieram WOŚP

Kilka słów o Jurku Owsiaku:

http://www.bibula.com/?p=12071 (nie zacytuje tutaj, bo nie mieści się tekst)

i Dlaczego nie wspieram WOŚP, przytoczę tu kilka punktów, z którymi się w 100% zgadzam:
    1. Szantaż emocjonalny. Jeżeli nie podoba się komuś pan Owsiak i sposób zbierania przez niego pieniędzy, to od razu ta osoba dostaje etykietkę nieczułego drania, którego gówno obchodzą umierające dzieci.
    2. Kupowanie sobie dobrego samopoczucia. Co z tego, że przez cały rok jestem skur..., gardzę żebrzącymi babciami, olewam potrzebujących, skoro raz w roku mogę wrzucić parę groszy do puszki i już jestem w porządku. Rytuał spełniony. Mało tego, na potwierdzenie, że już wypełniłem swój obowiązek, dostaję naklejkę, żeby się na mnie ludzie krzywo nie patrzyli.
    3. Medialność akcji. Gdyby Dwójka, TVN, radia i portale internetowe, zamiast wspierać Orkiestrę bezpłatnymi transmisjami wyemitowali w tym czasie reklamy, a dochód z nich przeznaczyli na chore dzieci, to myślę, że uzbieraliby więcej niż Owsiak. Tyle, że nie byłoby tak wesoło i kolorowo...
    4. Cena. Łączny koszt wszystkich wejść na antenę kosztuje niemal tyle, ile udaje się zebrać w dniu finału.
    5. Są także inne organizacje dobroczynne (nie chodzi mi o Caritas ), które robią dużo dobrej roboty bez ogromnego wsparcia ze strony mediów.
    veritatis

6.Potrącanie sobie części zebranych pieniędzy przez zbierających jest zjawiskiem powszechnym.Otwiera sie po prostu puszke , a pieniądze można wpłacić na poczcie po wcześniejszym odliczeniu sobie prowizjii.
    Sam Pan Owsiak przyznał kiedyś ,że wie o tym procederze ,ale nie zmieni przepisów ,aby cyt."zachęcić "zbieraczy.
    7.Nie wspieram firm farmaceutycznych ,które są benificjentem WOŚP.W kilku przypadkach zakupy bądż wymiana sprzętu okazała sie niepotrzebna ,a pieniądze zmarnowane.

gnosis

Odp: Kim jest Jurek Owsiak i dlaczego nie wspieram WOŚP

nie zadzieraj z Jurkiem.

Komentarz

Zamieszczone przez hoo Zobacz posta
      Kilka słów o Jurku Owsiaku:

http://www.bibula.com/?p=12071 (nie zacytuje tutaj, bo nie mieści się tekst)

i Dlaczego nie wspieram WOŚP, przytoczę tu kilka punktów, z którymi się w 100% zgadzam:
      Rób jak uważasz, tylko czemu ględzisz o tym innym ?
      Przeproście I Spieprzajcie w pis-du

Komentarz

Dla jasności sytuacji!
        "Orkiestra " to obciach dla Polski!!! Żeby organizować zbiórki na to co powinno normalnie państwo zapewniać???
        A "ONI" sobie w zamian za to przyjmą następne 10.000 urzędników wybranych z pociotków!! Najsmaczniej sie wydaje cudze dutki!

"Orkiestra " jest mi obojętna,nie daję, uznaję jednak że w naszej zasranej rzeczywistości jednak robia dobrą robotę.
        Hej!

Komentarz

szkoda klawiatury na odpisywanie na te... heh

A jeśli ktoś inny ma ochote na jakiś racjonalny głos rozsadku, to proponuje ponizszy artykuł.

http://www.wprost.pl/ar/287142/Kto-n...Jurka-Owsiaka/
          --
          Z pozdrowieniem
          Marcin Pachla kinta(at)kinta(kropka)com(kropka)pl
          - prywatnie i muzycznie

| | |

Komentarz

Zamieszczone przez kinta Zobacz posta
            szkoda klawiatury na odpisywanie na te... heh

A jeśli ktoś inny ma ochote na jakiś racjonalny głos rozsadku, to proponuje ponizszy artykuł.

http://www.wprost.pl/ar/287142/Kto-n...Jurka-Owsiaka/

hehehe racjonalny z "wprost" hehehe dobry żart. racjonalnie niech każdy w swojej głowie sobie odpowie. jest tyle źródeł że każdy inteligenty człowiek wyrobi sobie zdanie na ten temat. bez "transparentnych" i "racjonalnych" mediów. google.com

Komentarz

Wiry jestescie. Tu nie tylko o pieniadze chodzi, ale o chec pomocy drugiemu w tym zj...m juz do konca i komercyjnym swiecie. Nie chcesz to nie dawaj - daj na tace Rydzykowi on sobie kupi nowa fure albo wybuduje xxxxxxxxxxxxx kosciol.

Komentarz

Zamieszczone przez gozel Zobacz posta
                hehehe racjonalny z "wprost" hehehe dobry żart. racjonalnie niech każdy w swojej głowie sobie odpowie. jest tyle źródeł że każdy inteligenty człowiek wyrobi sobie zdanie na ten temat. bez "transparentnych" i "racjonalnych" mediów. google.com

Trylemat Lema: „Po pierwsze: nikt nic nie czyta; po drugie: jeśli przypadkiem przeczyta, to i tak nie rozumie; po trzecie: jeśli nawet zrozumie, to natychmiast zapomina”
                Skoro bawimy się w cytowanie Lema:
                "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"

To morze od razu wolontariuszy, GOPR, OSP, krwiodawców też będziemy palić niebawem na stosie?

Komentarz

Zamieszczone przez baca350 Zobacz posta
                  "Orkiestra " to obciach dla Polski!!! Żeby organizować zbiórki na to co powinno normalnie państwo zapewniać???
                  Zbiorki i wszelakiego rodzaju kwesty w PL nie sa tak powszechne jak np. w Kanadzie. Tutaj kwestuja wszyscy, wszedzie i przez caly rok. Nie sa organizowane tak huczne imprezy jak WOSP i kwesty maja raczej charakter lokalny. Np. jakas fundacja zbiera na lokalny szpital.
                  Dlatego wszystko jeszcze przed wami

Jest jedna wazna roznica. Kazda "legalna" kwesta spotyka sie z odpowiedzia panstwa. Oni to tutaj nazywaja "donation match" co oznacza ni mniej ni wiecej tylko to ze jak ludzie zbiora 100k dolarow to pastwo dolozy drugie 100k tak by w rezultacie bylo 200k.
                  Byloby super gdyby panstwo polskie poczuwalo sie do odpowiedzialnosci i dzialalo to tak samo.

Juz slysze stekanie prawicowych pismakow gdyby nagle okazalo sie ze panstwo ma dodac WOSP np.: 150 mln zielonych (zebranych na przestrzeni ostatnich 20 lat). Ciekawe ile trzebaby dolozyc do Lux Veritas i Caritasu...

Polacy ogolnie maja wielkie serca. Jedni do dobroczynnosci inni do bezinteresownego srania na kazdego kto im sie nie widzi z powodow koloru skory, wyznania, tego ze jest obrzezany albo poprostu ot tak by "dopierd....." innym.
                  Z tego co widze to nastala moda na "rozliczanie" orkiestry, pietnowanie Owsiaka za "robta co chceta" i oznajmianie ludziom ze grzesza wrzucajac kase do puszek WOSP. Demokracja jest wiec prosze bardzo.

Gdy urodzila sie moja corka okazalo sie ze ma dosc powazna wade wzroku. Przeszla wiele badan. Rzecz w tym ze na wiekszosci tych urzadzen byla naklejka WOSP. To mi wystarczy, a kazdemu sceptykowi zycze by na skorze wlasnego dziecka przekonal sie ile faktycznie WOSP zrobila dla niego.
                  Można zamieszczać filmy z Youtube na naszym forum? -> Tak już można

Ćwierkacz

Komentarz

Zamieszczone przez _joon_ Zobacz posta
                    Skoro bawimy się w cytowanie Lema:

To morze od razu wolontariuszy, GOPR, OSP, krwiodawców też będziemy palić niebawem na stosie?
                    morze. tyle że ja nikogo na stosie ani w morzu utopić nie chcę. każdy ( abo i nie ) ma swój rozum, niech czyni wg. tego co w nim ma ( albo i nie),

Komentarz

Może pojadę nad morze

Komentarz

Może robi wiele dobrego, to bezapelacyjnie, ale żeby przypadkiem nie szerzył politycznej propagandy i innych "ubocznych" celów. Rzecz w tym, żeby nie okazało się, że pod przykrywką pomocy potrzebującym (jak najbardziej pozytywnej) nie prowadził innych niecnych działań choćby dla korzyści swojej bądź politycznej.
                        Cogito Ergo Scio.

Komentarz

A to nie chodzi czasem o to ,żeby połączyć przyjemne z pożytecznym ? żeby posłuchać koncertów pobawić się ? i przy okazji pomoc ? po co cały dzień emitować reklamy ? których nikt nie będzie rzecz jasna oglądał , to są puste statystyki bez pokrycia. Jakbym się dowiedział , że jakaś stacja ma emitować cały dzień reklamy to omijałbym ją szerokim łukiem , zreszta swojego czasu polsat robil taka akcję na mikołaja przez pół godziny wpuszczali reklamy i zachecali do ogladania ale to tylko pół godziny... a cała akcja była nagłaśniana dwa miesiące... Na pewno pobierają jakiś procent z tego , przecież cała organizacja , wydruki , plakaty , żarcie dla wolontariuszy, budowa scen itd. i nie widze w tym nic nadzwyczajnego , w zamian jest gdzie ruszyć dupsko w niedziele i przy okazji powiedzmy z 60% pieniędzy trafi na pożyteczny cel . Źle ?
                          Ostatnio edytowany przez maiczel; [ARG:4 UNDEFINED].
                          Konsekwentnie zamykałeś przede mną każde drzwi jak mogłeś przypuszczać , że zabraknie mi sił ?

Komentarz

Eja. To ejst wlasnie nasza polska natura. Nawet jesli cos byloby ze zlota to 99% ludzi w Polsce powie no tak ale jest za malo zolte. Nie umiemy cieszyc sie tym co mamy i zamiast szukac w czyms plusow widzymy tylko i wylacznie minusy. Tragedia to jest

Komentarz

A co jeśli Owsiak wziął sobie pensje z uzbieranej kwoty ? Odpowiem wam : należy mu sie !
                              Konsekwentnie zamykałeś przede mną każde drzwi jak mogłeś przypuszczać , że zabraknie mi sił ?

Komentarz

Pracuję...
                              X