REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przemyskie podziemia.

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Przemyskie podziemia.

Wyremontowanych jest już pierwszych kilka sal i korytarzy podziemi pod głównym budynkiem Urzędu Miejskiego. Za niedługo mają być udostępnione turystom.

Zobacz galerię zdjęć
    Wielopoziomowe podziemia pod Przemyślem są jednymi z najciekawszych w Polsce. Do dzisiaj nie zostały gruntowanie zbadane, dlatego pracujący robotnicy co rusz napotykają niespodzianki.

- Takim zaskoczeniem było odkrycie niewielkiego tunelu prowadzącego spod magistratu w okolice pomnika Jana III Sobieskiego w Rynku – mówi Witold Wołczyk z Kancelarii Prezydenta Przemyśla.

Na razie zostało wyremontowanych kilka pomieszczeń. Obecnie trwają prace wykończeniowe przy głównym wejściu. Znajduje się ono w budynku Urzędu Miejskiego, od strony pomnika Sobieskiego.

Odbył się odbiór konserwatorski wyremontowanych pomieszczeń. Do zrobienia pozostały drobne prace wykończeniowe. W planach jest umieszczenie tutaj części promocyjno – ekspozycyjnej, kawiarnianej, stoiska z pamiątkami.

- Być może już w tym sezonie turystycznym pierwsi turyści będą mogli zwiedzić początek podziemnej trasy pod Przemyślem – mówi Wołczyk.

Prace prowadzone były w ramach pierwszego etapu projektu "Przemyski Trakt Królewski – budowa podziemnej trasy turystycznej w Przemyślu”. W lipcu rusza kolejny etap prac przy podziemiach. Pieniądze będą pochodzić z budżetu miasta oraz 200 tys. złotych przekazanych przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
    Źródło: http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll...KA02/888965842

Fajnie, że po tylu latach w końcu ruszyło. Ciekaw jestem co będzie można obejrzeć w naszych podziemiach.

Odp: Przemyskie podziemia.

Jak dla mnie pomysł genialny te podziemia! Kiedy ten projekt został wymyślony?, bo o tym ,że w naszym mieście coś takiego powstaje dowiedziałam się dopiero ostatnio. Jestem zaskoczona, ale bardzo mile. Myślę , że turyści docenią nową atrakcję. Ponoć ostatnio podziemia otworzyli też w Krakowie, więc obawiam się, że tamte będą duża konkurencją i przyćmią nasze. Chyba, że władze postarają się jakoś naszą atrakcję zareklamować !!
    Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz.
    ~Julian Tuwim

Komentarz

Zamieszczone przez Daugien Zobacz posta
      Jak dla mnie pomysł genialny te podziemia! Kiedy ten projekt został wymyślony?, bo o tym ,że w naszym mieście coś takiego powstaje dowiedziałam się dopiero ostatnio. Jestem zaskoczona, ale bardzo mile. Myślę , że turyści docenią nową atrakcję. Ponoć ostatnio podziemia otworzyli też w Krakowie, więc obawiam się, że tamte będą duża konkurencją i przyćmią nasze. Chyba, że władze postarają się jakoś naszą atrakcję zareklamować !!
      Nie ponoć i nie tak ostatnio:D Ale masz racje, Krakowskie podziemia a właściwie muzeum historii Krakowa w podziemiach rynku to istny multimedialny kombajn, i wybaczcie za tupet ale Przemyskie podziemia nie dorównają rozwiązaniami technicznymi Krakowskim ale za to potencjał drzemiący w mnogości korytarzy, przejść i poziomów przyćmi jak myślę całą Polskę, kwestia jedynie kontynuacji prac, pomysłu i przede wszystkim marketingu/promocji!
      Cogito Ergo Scio.

Komentarz

Zamieszczone przez Adi Zobacz posta
        Nie ponoć i nie tak ostatnio:D Ale masz racje, Krakowskie podziemia a właściwie muzeum historii Krakowa w podziemiach rynku to istny multimedialny kombajn, i wybaczcie za tupet ale Przemyskie podziemia nie dorównają rozwiązaniami technicznymi Krakowskim ale za to potencjał drzemiący w mnogości korytarzy, przejść i poziomów przyćmi jak myślę całą Polskę, kwestia jedynie kontynuacji prac, pomysłu i przede wszystkim marketingu/promocji!
        O Przemyskich podziemiach jako atrakcji turystycznej mówiło się chyba już od zakończenia II Wojny Światowej :-) ale dopiero teraz, na szczęście, projekt doczekał się realizacji. Zrobić można naprawdę dużo, osobiście widzę to w formie interaktywnego muzeum takiego jak w Żywcu, gdzie wycieczka po muzeum rozpoczyna się od podróży w czasie za pomocą machiny (specjalnie przygotowane pomieszczenie) i przechodzi się poprzez kolejne ważne etapy aż do teraźniejszości - nie wiem jak wyglądają Krakowskie podziemia. Możliwości są spore, wszystko kwestia chęci, pomysłu i kasy. Jestem dobrej myśli, choć w głowie kołacze myśl, że nasze władze s*******ą to, jak wiele innych potencjalnych możliwości. :>

Komentarz

Przemyskie podziemia.

Muzeum w Żywcu kapitalne, byłam. Gdyby w Przemyślu nasze podziemia były zrealizowane chociaż w połowie tak fajnie jak tam, to byłaby rewelacja Mam nadzieję, że nie skończy się to jak we wszystkich naszych zabytkach i muzeach na wystawieniem kilku gablot z jakimi starociami ! ;p

A w piątek będę w krakowskich podziemiach to opowiem co i jak ;p
          Ostatnio edytowany przez em; [ARG:4 UNDEFINED].
          ~Julian Tuwim

Komentarz

Zgodnie z obietnicą..krakowskie podziemia są fajnie zrealizowane. Wszystko jest naszpikowane komputerami, ekranami i animacjami, zaczynając od wyświetlania różnych rzeczy, przez hologramy przechodząc i na reagujących na twój ruch obrazach kończąc. I niby wszystko powinno być piękne i ciekawe, ale mi jakoś tak średnio przypadło do gustu..mam wrażenie, że to przez przynudzającą przewodniczkę ;p na pewno trudno będzie to przebić, ale nie jest to rzecz niemożliwa.. :D nasze podziemia powinny być zupełnie inne, bo inaczej będą marną kopią tamtych.
            ~Julian Tuwim

Komentarz

Przy wejściu powinna być ładna tablica w kilku językach żeby obcokrajowcy wiedzieli ,że coś takiego tu jest :D Trochę ich łazi w lecie po mieście.

Dołącz do mnie:

Komentarz

Wiele lat temu gdzieś w latach 70-tych miałem w ręku niewielki pożółkły plan rynku z narysowanymi przejściami. Niestety, nie byłem tym szczególnie zainteresowany. Potem szukałem tego niewielkiego papierka i do dzisiaj go nie odnalazłem. Pamiętam tylko tyle że dzisiejszy budynek urzędu miejskiego łączył się korytarzem prawdopodobnie z ratuszem, był także tunel (a może ściek?) do rzeki i od kamieniczek z pierzei wschodniej rynku. Czy to był oryginał ? Nie wiem. Może to był rysunek austriackiej lub wcześniejszej kanalizacji lub wodociągu miejskiego. Cóż. Dokument przepadł.

Komentarz

Witam

Czy był ktoś z obecnych tutaj w przemyskich podziemiach?
                  Jak wrażenia? Bardzo chciałabym je zobaczyć, info o otwarciu widziałam już dawno (będzie 2 lata?), a w necie jakoś brak informacji na ten temat - ile kosztuje wstęp, w jakich godzinach otwarte, gdzie się wchodzi.

Komentarz

Pracuję...
                  X