REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Internet w Przemyslu i okolicach.

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Odp: Internet w Przemyslu i okolicach.

Zamieszczone przez _joon_ Zobacz posta
    U mnie minimalny pakiet na światełku pod Przemyślem i wychodzi obecnie 30/30 (zgodnie z umową) i w okolicach 17ms

Na początku było znacznie gorzej
    Pewnie był problem z kolejkowaniem lub ich maszyną - tak przynajmniej wynikało z rozmowy z działem technicznym w sierpniu tamtego roku. Obecnie mam neta od SHL 50/5 - a w rzeczywistości mam ~50/50. Jedyny problem jaki mnie dotyka to zasięg wifi w ich routerach. Ale został mi stary tplink po radiu wiec jakoś sobie radzę. Aha no i porty lan 3 i 4 w ich routerach nie działają (podobno mają być do wykorzystywane do telewizji) i muszę korzystać z portów w tplinku przez to mam większą pajęczynę w domu.

Komentarz

Symetryka wlaczyli wszystkim, bo na razie nie maja duzego obciazenia i jest to forma testow sieci. Jak im sie ruch zwiekszy to przytna do tego co jest w umowie. Dlatego ja mam umowe indywidualna z wyzszym uploadem.
      Co do tego Dasana zawsze mozesz sie na niego zalogowac i wylaczyc mu radio. Skoro uzywasz swojego routera, to trzeba bylo wziac od nich Dasana H645G z jednym portem lan i poprosic aby ustawili go jako bridge. Wtedy wszystko masz u "siebie" i nie bawisz sie w DMZ i inne *******y komplikujace dzialanie sieci. Ja wlasnie mam tak zrobione.
      Jako ciekawostke dodam, ze starenki Asus RT-N10 z Tomato, ktorego z ciekawosci podlaczylem dal rade wyciagnac maksymalnie ok. 75/75. Linksys WRT 1200AC z CC nie zauwaza takich predkosci.

@kinta
      Moja oferta jest niestandardowa, dodatkowo mam przyznany rabat z powodow, o ktorych pisalem wczesniej. Bardzo ogolnie jest to -30% od cennika. Ostatecznie chlopaki bardzo sie postarali i teraz zlego slowa nie moge na nich powiedziec. Rozwiazali "problem" na korzysc klienta.
      Ja nic nie muszę, ja mogę. Poza tym niedobry jestem...

Komentarz

Zamieszczone przez szogunPL Zobacz posta
        Jedyny problem jaki mnie dotyka to zasięg wifi w ich routerach.
        Wszyscy mający z tym problem niech przeczytają to: https://www.facebook.com/shlcentrumtechnologii

Przy okazji dodam, że SHL przymierza się do wprowadzenia oferty Telewizji Światłowodowej i ze względu na to, powoli zaczynają przycinać pasmo użytkownikom do tego, co mają zapisane w umowie.
        Ja nic nie muszę, ja mogę. Poza tym niedobry jestem...

Komentarz

Zamieszczone przez tomciu Zobacz posta
          Wszyscy mający z tym problem niech przeczytają to: https://www.facebook.com/shlcentrumtechnologii

Przy okazji dodam, że SHL przymierza się do wprowadzenia oferty Telewizji Światłowodowej i ze względu na to, powoli zaczynają przycinać pasmo użytkownikom do tego, co mają zapisane w umowie.
          Ten post na fb świadczy o odpowiednim i rzetelnym podejściu do klienta - pewnie coś będą z tym robić. Inni lokalni operatorzy robiliby maślane oczy i twierdzili że "wszystko jest OK i to nie ich wina..." .

A co do pasma mi póki co nie "przycięli" (test w tej chwili wykazał 47/42 - 22ms).

Komentarz

Czy ktoś korzysta z światełka Ultranetu ? http://internetprzemysl.pl/
            Podobno okolicznych gminach już hula. Jakieś opinie ?.

Komentarz

Zamieszczone przez capricorn Zobacz posta
              Czy ktoś korzysta z światełka Ultranetu ? http://internetprzemysl.pl/
              Podobno okolicznych gminach już hula. Jakieś opinie ?.
              Przecież to proflink...
              Panowie zmieniają markę, ciekawe dlaczego... Odpowiedź nasuwa się sama.

Komentarz

Zamieszczone przez tomciu Zobacz posta
                Telewizje już mają. Ja mam nc+ do końca czerwca więc dopiero w kwietniu idę do shl po ich tv (dają dwa miechy za 1zł). Szkoda tylko że już nie dają wszystkich pakietów tematycznych za free na rok.

Komentarz

Tak przypadkiem zobaczyłem, że się ktoś z sh... wypowiada :D:D:D.
                  Kolego powiedz proszę jak tak duża firma radzi sobie z 20 km światłowodu i tylko z 300 klientami?? Znajomy u was pracuje i mówi że macie problem z osiągnięciem wskaźników do ue. Przepraszam że tak na forum, ale sugerujesz coś o innej marce i porównujesz firmę, która w przemyskim ma wybudowane ponad 300 km światła (ponad 1500 abonentów) z firmą, która swym obszarem zamyka się w 10 miejscowościach?

Nie wypowiadam się dość często na tym forum i mam nadzieje że nikt się nie obrazi za parę zdań nie na temat.
                  Dziwi mnie podejście ISP przemyskich do siebie (konkurencji). Ja rozumiem to że wszyscy rysują się na nie wiadomo jakie korporacje (upiększając rzeczywistość); tylko mam pytanie: Po co?? Przecież da się to wszystko łatwo zweryfikować. Może ten biznes jest tak opłacalny, że właściciele ISP są wstanie "wydłubać" sobie oczy za klienta ...? kto wie może około 8 zł z umowy miesięcznie jest tego warte:D?

Takie dziwne zabiegi, że u kogoś coś działa a u kogoś innego nie...w technologii ftth - To tylko jakaś nieudolna próba pochwycenia klienta, który być może czyta jak ja to forum. Technologia FTTH (GPON lub EPON) jest bardzo prosta do pojęcia; mamy od 1-128 lub 1-64 klientów na karcie która ma przepływność 1.25Gbps symetrycznie lub 2,5Gbps na 1,25Gbps wiec praktycznie nie do zatkania przy "normalnym dzisiejszym" korzystaniu z internetu. Dla porównania LTE na sektorze ma 150Mb/s a klientów ...:D (nie mogę powiedzieć :P ale powiem że więcej niż legion :D), na neo (DSL - deslam) w zależności od odległości centrali od klienta to od 128k przy 6km, oraz >40Mb/s przy < 200m od centrali;
                  To co pokazują wszelakiej maści speedtesty to taka ściema na resorach. Nie znam ISP anni operatora takiego co ma tyle łącza na świat w 1/1000 co sumarycznie sprzedaje :D, a firmy tz. "unijne" już stać na łącza transmisji WAN > 1Gb/s.

Moim zdaniem wszelaka dyskusja o tym co pokazuje st powinna się odnosić do oprogramowania, sprzętu itp. po stronie abonenta. Wszelakie negowanie, oczernianie, chwalenie ISP, który sprzedaje usługi na świetle (i robi to zgodnie ze sztuką) powinno dotyczyć nie parametrów technicznych lecz czynnika ludzkiego.

Wiec na koniec BARDZO POLECAM WSZYSTKIM Operatora ,który chce sprzedawać usługi po światłowodzie. A czy to będzie Zi..., SH.., pr..., vo...,or... czy ktoś X to już kwestia czynnika ludzkiego :D.
                  Nie polecam - (i tu mój pracodawca mnie wyklnie :D) LTE oraz innego typu łączy bezprzewodowych, jeżeli jest możliwość przyłączenia u operatora FTTH. LTE jest zaliczona do grona sieci NGA lecz parametrami jest daleko za sieciami światłowodowymi.

Pozdrawiam
                  CNT

PS: nie jestem pracownikiem ani nie pracuje dla film w/w - moją wiadomość proszę potraktować jako promowanie technologii a nie marki. Istnieją przypadki gdzie stosowanie LTE lub innych łączy bezprzewodowych jest uzasadnione, a także tego typu łączność mają również wiele zalet...

Komentarz

Mam takie zapytanie czy orientuje się ktoś w jakich godz jest otwarte BOK firmy Voce Net ? I czy dalej jest na Glazera ?

Komentarz

Zamieszczone przez brock555 Zobacz posta
                      To co pokazują wszelakiej maści speedtesty to taka ściema na resorach. Nie znam ISP anni operatora takiego co ma tyle łącza na świat w 1/1000 co sumarycznie sprzedaje :D, a firmy tz. "unijne" już stać na łącza transmisji WAN > 1Gb/s.

Moim zdaniem wszelaka dyskusja o tym co pokazuje st powinna się odnosić do oprogramowania, sprzętu itp. po stronie abonenta. Wszelakie negowanie, oczernianie, chwalenie ISP, który sprzedaje usługi na świetle (i robi to zgodnie ze sztuką) powinno dotyczyć nie parametrów technicznych lecz czynnika ludzkiego.
                      I to jest meritum sprawy Stąd moje pytanie o opinie użytkowników tego operatora. Samo światło na "ostatniej mili" nie wystarczy, ważne jaki mają uplink(jak wykorzystany). Niestety takie mamy czasy, że pojawiają się firmy starające się być ISP, podpięci po 100Mbit/s do Orange i TKTelekom(Netia) (nie wiem czy u nas dostępny jest inny "duży ISP") i próbują tym obsłużyć "1000" abonentów (oferując im prędkości do 100Mbit/s).
                      A może ktoś orientuje się(może "zdradzić" ) jaka "z grubsza" jest przepustowość uplinków przemyskiego Orange'a lub TKTelekoma.

Komentarz

A więc tak: jeżeli chodzi o wyjście na świat WAN to obecnie UKE forsuje by sprzedaż większej przepływności niż się ma zabezpieczone była obwarowane poinformowaniem klienta o tym. Nie wiem jak to jest w realu, ale projekty POIG 8.4 są ustawione na min 2 mb/s a POPC 2.1 na min 30 Mb/s, ale większość ISP z Przemyśla deklaruje że ma łącza większe niż 1 GB/s na świat- firmy "dotacyjne" - info z uke. W kwestii tego na ilu klientów to starczy... jest taka zasada (nieoficjalna) że na 1 GB/s da się posadzić 10 klientów z przepływnością 1 gb/s na 1 gb/s i każdemu pokaże prędkość od 0.7 Gb/s do 1 Gb/s nawet w momencie gdy wszyscy będą korzystać. Tak wić na 1 Gb/s postawi się 10 abonentów po 1gb/s 20 po 500mb/s 500 przy 200 Mb/s 1000 przy 100 mb/s. to jest tak zwany "overbooking" - chyba tak to się pisze (jak inaczej to mnie poprawcie).

Co do wyjścia na świat nie koniecznie musi się korzystać z BGP Tktelekom(Netai) czy Orange można mieć własne PA oraz AS. Z tego co pamiętam to Vo.. oraz Pr.. mają "własne wyjcie na świat", ale nie mówię że tylko oni. Większość dużych ISP łączy się w tak zwanych węzłach wymiany ruchu (znany mi to PLIX, TPX, CIX oraz klaster myślenicki).

Jeżeli kolego pytasz czy technologia pozwala przesłać do Ciebie 100 mb/s to - tak.
                        Jeżeli chcą Ci sprzedać 100 Mb/s to wydaje mi się że mają tyle zabezpieczone.
                        Zawsze masz 10 lub 14 dni na wypowiedzenie umowy bez podania przyczyny - chyba że wiąże się to z kosztami po stronie ISP - zakup sprzętu specjalnie dla Ciebie :D tylko sprawdź to bo nie pamiętam czy to się nie tyczy B2B.

Pozdrawiam

Komentarz

Dziękuję bardzo za naświetlenie tematu, wszystko fajnie jeżeli tak jak napisałeś ISP ma solidny uplink ze "światem", bo inaczej pojawiają się posty (tak jak w tym wątku), że "ping" kiepski, zrywa - nie da się pograć w gry sieciowe itp. Problemem jest związanie się umową na rok, dwa w "ciemno" na korzystanie z oferowanych usług, nie ma możliwości przetestowania, ponieważ wiąże się to tak jak napisałeś z inwestycją ze strony ISP(budowa sieci do budynku), dlatego ważne jest z kogo się wybierze. Na osiedlach pewnie mniejszy problem bo przeważnie jest dwóch, trzech ISP (To.., Vo.., Zi.., Al..) i po upływie terminu umowy można zmienić ISP(nie wiem jakie są kary umowne za przedterminowe zerwanie umowy, jak są rozsądne to czasem warto zapłacić niż się męczyć). W przypadku budynków jednorodzinnych jest kiepsko z wyborem(o ile jest wybór, wtedy może i lepiej bo człowiek się nie zastanawia tylko bierze co dają i jest szczęśliwy że ma , są tacy co narzekają na ADSL'e, a są tacy którzy chcieliby mieć możliwość podpięcia się po "drucie"). Na razie wygląda na to że "unijna sieć" nie będzie "uwolniona" i dostępna dla różnych ISP (tak jak to ma miejsce z miedzią).

Komentarz

INTERNET OD 40/40Mb/s DO 100/100Mb/s
                            Firma Ultranet poszukuje osób chętnych do skorzystania z internetu światłowodowego. ceny od 46zł/miesiąc więcej informacji udzielamy telefonicznie. Wystarczy zadzwonić na nr. 535990467

Komentarz

Zamieszczone przez dudus999 Zobacz posta
                              INTERNET OD 40/40Mb/s DO 100/100Mb/s
                              Firma Ultranet poszukuje osób chętnych do skorzystania z internetu światłowodowego. ceny od 46zł/miesiąc więcej informacji udzielamy telefonicznie. Wystarczy zadzwonić na nr. 535990467
                              wystarczy zadzwonic zeby się przekonać o niekompetencji. Cóż, zmiana nazwy nie poprawiła obsługi.
                              Zresztą mailowo też nie najlepiej.
                              A na koniec wisienka na torcie - po co firmie moj numer pesel do tego aby zarejestrowac zgłoszenie bycia chętnym do podłączenia? Nawet do umowy tak naprawdę nie jest potrzebny, ale do zarejestrowania??? aż jestem ciekawy jak przechowują dane... zgłosiłem do GiODO, zobaczymy.
                              --
                              Z pozdrowieniem
                              Marcin Pachla kinta(at)kinta(kropka)com(kropka)pl
                              - prywatnie i muzycznie

| | |

Komentarz

Hehe kolego widać, że dawno żadnego zlecenia z Orange czy Netia nie podpisywałeś na nowe przyłącze :D.

Pozdrawiam

Komentarz

Pracuję...
                                X