REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Internet w Przemyslu i okolicach.

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Odp: Internet w Przemyslu i okolicach.

Witam chciałbym sie dowiedzieć jaki internet Lte polecacie w Przemyślu ewentualnie co polecacie innego w grę nie wchodzi Toya Netia i Orange

Komentarz

zgłosiłem , konsultant "przecież ma Pan internet " poczułem się jak za czasów TeleKomuny :D zobaczymy jak do sprawy podejdą

Komentarz

Witam, czy ktoś posiada internet od alfy 100/150mb ? czy taka prędkość jest realna? czy tylko na papierze. Kończy mi się umowa u mojego obecnego dostawcy i się zastanawiam czy wykupić sobie takie łącze.

Komentarz

Jeśli ktoś ma alternatywę to szczerze odradzam internet z firmy ultranet (nlink, proflink itp). Owszem, jeśli działa to działa bardzo dobrze, mam 80MB i tyle daje radę. Gorzej jest gdy nie działa a zdarza się to bardzo często a najczęściej w weekendy gdy biuro obsługi nie pracuje. Najdłuższa przerwa w dostępie do internetu trwała 5 dni. Przede wszystkim nie pozwolić na instalację bez swojej obecności bo podepną gdzie im będzie wygodnie - tak właśnie było u mnie mimo wcześniej uzgodnionego miejsca gdzie urządzenie ma stanąć. Samemu przeniosłem miejsce instalacji, wierciłem, przeciągałem światłowód i niestety konieczne było przyspawanie od nowa pigtaila. Przyjechało po kilkunastu dniach dwóch techników i spawali go półtorej godziny. Był to wrzesień, jakie było moje zdziwienie gdy w grudniu zablokowali mi transfer bo mam nie opłaconą fakturę (której nie otrzymałem) na 60zł za usługę spawania światłowodu. Po długich przepychankach dotarło do kierownika, że to jednak była ich wina i anulowali fakturę. Teraz najlepsze, ostatnio odcięli mi dostęp do internetu na następny dzień roboczy po upływie terminu płatności faktury.
          Dodatkowo urządzenie dostępowe w ostatnim czasie wiesza się przeciętnie raz/dwa razy dziennie i konieczny jest restart. Dzwoniłem początkiem ubiegłego tygodnia z prośbą o wymianę urządzenia, otrzymałem informację że sprawa zostanie przekazana do techników. Dzisiaj ponowiłem telefon i miła pani po wytłumaczeniu Jej jaki jest problem i kiedy w końcu się nim zajmą stwierdziła, że zrestartuje mi zdalnie modem Poziom kompetencji poniżej poziomu mułu. Po kilku minutach otrzymałem telefon, że do dwóch tygodni przyjadą mi wymienić modem, ciekawe co robili przez poprzednie dwa tygodnie i czy cokolwiek to pomoże.

Komentarz

Czy zagląda tutaj ktoś z dostępem po tak szumnym na całą Polskę światłowodzie z Orange ?
            Jak się sprawuje ? Nie ma problemów z przeciążeniem np. wieczorami, weekendy jak na Neostradzie ?

Komentarz

Beka z Pomarańczy - Troche jak IE z zapłonem
              Pray to your god, open your heart
              Whatever you do, be afraid of the dark
              Cover your eyes, the devil inside
              One night of the hunter
              One day I will get revenge
              One night to remember
              One day it'll all just end, oh

Komentarz

W ogóle jest już w Przemyślu?

Komentarz

Zamieszczone przez yankes_69 Zobacz posta
                  Jeśli ktoś ma alternatywę to szczerze odradzam internet z firmy ultranet (nlink, proflink itp). Owszem, jeśli działa to działa bardzo dobrze, mam 80MB i tyle daje radę. Gorzej jest gdy nie działa a zdarza się to bardzo często a najczęściej w weekendy gdy biuro obsługi nie pracuje. Najdłuższa przerwa w dostępie do internetu trwała 5 dni.[...]
                  Heh, to gorzej niż radiówka. Od siebie dodam, że dwa dni temu SHL "coś się popsuło" i po 94 dniach (od restartu przeze mnie) zerwało mi połączenie. Awaria trwała ok. 30-40 minut. Jak naprawili, to wysłali do klientów smsa z przeprosinami i informacją, że wszystko już działa.

Zamieszczone przez yankes_69
                  Dodatkowo urządzenie dostępowe w ostatnim czasie wiesza się przeciętnie raz/dwa razy dziennie i konieczny jest restart.
                  Nie wiem jakiego masz tam ONT, ale ja mam Dasana H645G (model bez wifi, jeden port lan), który robi za bridge, bo resztę rozdzielam sobie na routerze.
                  Na podstawie własnego doświadczenia wiem, że ten wynalazek strasznie się grzeje.
                  Jak miałem go powieszonego oryginalnie (otwory wentylacyjne skierowane na ścianę), to przy wysokich temperaturach otoczenia i słabej cyrkulacji powietrza też się wieszał.
                  Po odwrotnym zamontowaniu i poprawieniu wentylacji problemy się skończyły.
                  Dodam jeszcze, że wszystkie kluczowe urządzenia mam podpięte pod UPS-y więc średnie uptime'y w okolicach 100-150 i więcej dni, nie są u mnie rzadkością. Mogłoby być lepiej, ale na "elektrownie" nic nie poradzisz jak na pół dnia wyłączą prąd.

Od siebie mogę dodać, że Alfaks.com też jest w porządku. Mam w pracy neta od nich i odkąd wymienili uplinki z radio na swiatłowód (FFTB) praktycznie nie ma żadnych przerw. W pracy jest to dla mnie ważne, bo tu liczy się stabilność niż prędkość (na nią też nie mogę narzekać, bo jest to, co ma być)

Zamieszczone przez capricorn Zobacz posta
                  Czy zagląda tutaj ktoś z dostępem po tak szumnym na całą Polskę światłowodzie z Orange ?
                  Jak się sprawuje ? Nie ma problemów z przeciążeniem np. wieczorami, weekendy jak na Neostradzie ?
                  Orange w Przemyślu to dopiero wymienia sieć szkieletową z miedzi na światło, a Ty chcesz światłowód do domu

BTW: Działają wam strony www.internetprzemysl.pl www.n-link.net.pl www.proflink.pl www.ultranet.pl? Przed chwilą sprawdziłem z dwóch różnych źródeł i wywala mi brak połączenia.
                  Yankes_69 możesz to zweryfikować jako ich klient?
                  Ostatnio edytowany przez tomciu; [ARG:4 UNDEFINED].
                  Ja nic nie muszę, ja mogę. Poza tym niedobry jestem...

Komentarz

Wracając do powyższego tematu, to robi się fajnie. www.web.archive.org daje ciekawe wyniki, jeżeli chodzi o historię wyżej wymienionych domen lub wpisy w "whoisdb".
                    Wszystko urywa się w okolicach kwietnia, maja tego roku.

Nie chcę nic spekulować, wyciągać pochopnych wniosków, kogoś oczerniać itp., ale sami to sobie sprawdźcie. Ciekawie to wygląda, zwłaszcza jak pod uwagę weźmie się spełnienie wymogu dwuletniej działalności, aby fundusze unijne zostały uznane. W większości zapadają one do końca tego roku.

Jeżeli się mylę i próbuję wywołać gównoburzę, to mnie wyprostujcie, ale jakoś mi się to nie widzi.

Z samego Przemyśla interesuje mnie na przykład http://voice-net.pl/ Ma ktoś internet od nich? Kable położyli, śmieszny limit klientów spełnili, ale co dalej?

Od siebie dodam jeszcze to, że jakiś rok temu pisałem, że ten biznes FFTH opłaci się wszystkim tylko nie tym, którzy w niego weszli.
                    Mam taką pracę, że dużo jeżdżę po naszym powiecie i faktycznie widzę, że w ciągu ostatnich dwóch lat światłowody pojawiły się praktycznie w każdej miejscowości od Orłów po Kalników, Dubiecko czy Kuźminę.
                    Sieć dystrybucyjna przez całe miejscowości jest w miarę rozwinięta. Problemem jest przyłącz końcowy do klienta, czyli to co zapewni zysk ISP, który zainwestował w dany teren. Jest kupę "zapasów kabli" na słupach, do tego "skrzynki" gotowe na podpięcie pięciu okolicznych domów. Na takich pięć miejsc wykorzystane jest jedno, czyli jakieś 20%.

Widać to zwłaszcza na południe od Przemyśla. Tam w większości na domach jest albo lokalna radiówka, lub combo z Cyfrowego Polsatu, czyli satka, telefon w Plusie, i internet LTE w programie SmartDom.
                    Życzę wszystkim dostawcom jak najlepiej, ale IMO czasy konsolidacji usług nadchodzą.
                    Przetrwają Ci, którym na tym zależy a poginą firmy, które weszły w to aby wyciągnąć kasę z unijnych dotacji. Szkoda tylko, że ucierpią na tym zwykli klienci.

Komentarz

Zamieszczone przez tomciu Zobacz posta
                      BTW: Działają wam strony www.internetprzemysl.pl www.n-link.net.pl www.proflink.pl www.ultranet.pl? Przed chwilą sprawdziłem z dwóch różnych źródeł i wywala mi brak połączenia.
                      Sam sobie odpowiem Dzisiaj już działają, a ja narobiłem zamieszania , ale skoro już się rozpisałem, to jeszcze je dokończę.

Nie wiem czy zauważyliście, ale niektórzy lokalni ISP mają dziwną strategię polegającą na niepodawaniu konkretnych cen za usługi, które oferują (chodzi mi głównie o światłowód).

SHL podaje link do cennika ogólnego, który nie uwzględnia aktualnych promocji, ma kosmiczne ceny i odstrasza potencjalnych klientów.
                      Z strony Alfaks też nie dowiesz się jaką mają ofertę na światłowód.
                      Proflink/Ultranet to samo.

Piszę to z autoposji, bo nie raz polecałem znajomym aby przeszli na światłowód, ale kończyło się to rozczarowaniem po obejrzeniu oferty na stronach www. Na hasło "zadzwoń, zapytaj", reakcja była w stylu "pierdzielę, nie chce mi się z nimi gadać".
                      Nie wiem czym jest to spowodowane, ale IMO takimi zagrywkami te firmy same sobie szkodzą. Polityka "zadzwoń to się dowiesz" po prostu nie sprawdza się.

Dzisiaj mamy takie czasy, że jak czegoś szybko nie wyklika się w necie, to takie oferty się pomija, mimo że mogą one być korzystne finansowo. Wiem to sam po sobie.

Komentarz

Nie wiem jakiego masz tam ONT, ale ja mam Dasana H645G (model bez wifi, jeden port lan)
                        Jakieś chińskie g...o za 15$, nazwy nie pamiętam. Weekend był chłodny a trzeba było restartować to coś po 3-4 razy dziennie. Mieli wymienić do końca ubiegłego tygodnia, oczywiście nie wymienili.

Komentarz

Mistrzowie obsługi klienta z ultranetu - dzisiejszy telefon do nich:
                          ja: Dzień dobry, mieli mi Państwo wymienić modem do końca ubiegłego tygodnia
                          pani z ultranet: i co, nikogo nie było?

Komentarz

...

Nie wiem czy zauważyliście, ale niektórzy lokalni ISP mają dziwną strategię polegającą na niepodawaniu konkretnych cen za usługi, które oferują (chodzi mi głównie o światłowód).

SHL podaje link do cennika ogólnego, który nie uwzględnia aktualnych promocji...
                            Witam, jeśli chodzi o publikowanie w sieci naszych aktualnych cen/promocji to są one pod adresem:

http://scoon.pl/czytaj/internet-22.html

oczywiście szczegółowy cennik również jest dostępny i możliwy do pobrania na naszej stronie. Mimo to zwrócimy uwagę na fakt publikowania naszych promocji w sieci (i nie tylko), i postaramy się zrobić to w bardziej czytelny sposób.

Komentarz

Zamieszczone przez yankes_69 Zobacz posta
                              Jakieś chińskie g...o za 15$, nazwy nie pamiętam. Weekend był chłodny a trzeba było restartować to coś po 3-4 razy dziennie. Mieli wymienić do końca ubiegłego tygodnia, oczywiście nie wymienili.
                              http://www.v-solution.cn/

Komentarz

Zamieszczone przez Scoon Zobacz posta
                                Witam, jeśli chodzi o publikowanie w sieci naszych aktualnych cen/promocji to są one pod adresem:

http://scoon.pl/czytaj/internet-22.html

oczywiście szczegółowy cennik również jest dostępny i możliwy do pobrania na naszej stronie. Mimo to zwrócimy uwagę na fakt publikowania naszych promocji w sieci (i nie tylko), i postaramy się zrobić to w bardziej czytelny sposób.
                                O tym wiem. Aktualna oferta nie zgadza się z tym, co pojawia się po kliknięciu w Pobierz szczegółowy cennik
                                Ten link prowadzi do cennika ogólnego, w którym ceny są bez żadnych promocji i na czas nieokreślony chyba.
                                Powinniście mieć takie dwa cennki. Jeden promocyjny, a drugi ogólny.
                                Przypominam, że takie coś już było na waszej stronie do grudnia 2016 nazywało się to chyba "Regulamin promocji". Zniknęło po zmianach w tym okresie.
                                Edit znalazłem linka: http://web.archive.org/web/201604050...ternet-22.html
                                Ceny wam minimalnie spadły, ale aktywacja poszła w górę

Zamieszczone przez Scoon Zobacz posta
                                Ma to jakiekolwiek wsparcie w Polsce? Pytam z ciekawości, bo na pierwszy rzut oka niewiele się wyświetla. Chyba, że robią to pod różnymi brandami.

Komentarz

Pracuję...
                                X