REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

serwis rowerowy

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

Odp: serwis rowerowy

Jeszcze kilka, kilkanaście lat temu sam naprawiałem swój rower, a teraz mój czas wolny jest dla mnie cenniejszy od kilku złotych wydanych na dobrze wykonaną usługę.
    Jeszcze kilka lat temu jeździłem samochodem do mechanika, komputer oddawałem do seriwsu... a rower.. od zawsze robiłem sam. Teraz samochód rozbieram i składam sam, na naprawach i ogólnie na komputerach zarabiam.. a rower.. no kurzy się w piwnicy

Komentarz

widzisz, swiat jest tak dziwnie skonstruowany ze nie kazdy pracuje tak jak ty, niektorzy po prostu nie maja czasu albo wola go poswiecic na cos innego(rodzina, znajomi) niz siedziec nad rowerem ktory nie jest dla nich guru.
      Komputer oddaje do serwisu tylko w ostatecznosci za to rower to byle *******a i jade do serwisu, nie znam sie na tym i nie mam ochoty poznawac, skoro ktos zrobic to lepiej odemnie.

Polska mentalnosc jest dziwna, lepiej posiedziec przy czyms 3h anizeli oddac to do serwisu na 30 minut, nikt nie bierze pod uwage tego ze czas ktory stracisz moze byc cenniejszy nawet gotowkowo niz zaplata za wykonana usluge/czesc

Komentarz

Zamieszczone przez stingerek Zobacz posta
        Teraz samochód rozbieram i składam sam
        Samochód też zawożę do serwisu i to regularnie, a to ze względu na bezpieczeństwo moje i moich bliskich.
        Połowa samochodów na polskich drogach jest naprawiana samodzielnie lub w komórko-warsztatach bez odpowiedniego sprzętu, później przegląd za flaszkę i jazda po bandzie... A opony też sam wyważasz, geometrie ustawiasz latarką, czy kupiłeś do garażu sprzęt za kilkadziesiąt tysięcy, żeby oszczędzić na serwisach?

Komentarz

A opony też sam wyważasz, geometrie ustawiasz latarką, czy kupiłeś do garażu sprzęt za kilkadziesiąt tysięcy, żeby oszczędzić na serwisach?
          Tego nie zrobie sam bo nie mam narzędzi które są drogie i mnie na nie nie stać.

Drogi kolego, weź pod uwagę ffakt, że najczęstsze czynności obsługowe, to wymiany, klocków płynów, filtrów, mniej lub bardziej skomplikowane usterki silnika (a wlasciwie jego osprzetu, ot jakas linka, silniczek krokowy, weżyk) jest jedną z droższych napraw wykonywanych w serwisach. Dlatego też jeśli coś mogę zrobić samemu i za to nie zapłacić to dlaczego nam tego nie zrobić ? Zapraszam na oględziny mojego poloneza Caro z 1996 roku. Przegląd przeszedł wczoraj, diagnosta zwrócił uwagę na przepaloną lampkę podświetlenia rejestracji i zbyt wysoką emisję szkodliwych składników spalin czeog przyczyną był urwany przewód sondy lambda. Tym oto sposobem , jeśli zaoszczędze w roku powiedzyu 500zł na wymianach to te 500zł mogę spożytkować np na nowe cześci do auta. Rozumiem oczywiśćie żę samochody klepane u ździcha w garażu to zakała polskich dróg, jeszcze raz powtarzam, że chodzi mi o czynności ktore można wykonać samemu, podstawowym zestawem narzędzi, a jedyne co jest potrzebne to trochę czasu.

moja opinia jest taka, że dziwi mnie że ktoś nie potrafi/.nie chce mu się.. pogrzebać przy rowerze. rozłożenie i złożenie roweru do kupy to góra pół dnia roboty. Inna sprawa że ktoś kto szuka taniego serwisu rowerowego, na pewno nie szasta forsa... a jeżeli nie szastam forsą.. to dlaczego mam komuś płacić za coś co mogę zrobić sam.
          Podcieranie komuś tyłka za pieniądze to też praca... no ale świadczy o pracodawcy

Kół sam nie wyważysz, ale geometrię można ustawić samemu do czego wystarczy zwykła poziomnica. wiele napraw można wykonac samemu.. ale niestety.. społeczeństwo nam głupieje do tego stopnia że ludzie nie potrafią sami wymienić bezpiecznika, czy przebitego koła...

Komentarz

Może się komu to przyda, na Rejtana pod czwórką widziałem nowo otwarty sklep i serwis rowerowy pod nazwą Gyver.

Komentarz

Ludzie to sobie problemy znajdą nawet w serwisie rowerowym.
              Jedni wolą "speca", inny własne ręce, a jeszcze inni pewnie kupują po prostu nowy rower. Każdy robi jak woli i nad czym tu się rozwodzić.

Komentarz

tak, przeniosl sie ze sklepu pare metrow wczesniej, takiego z uszczelkami itp

i drobny przelicznik, jezeli w serwisie za godzine pracy zaplacisz ok 10zl a zarabiasz np. 15zl to jaki sens jest robic cos samemu? nie dosc ze nic nie zaoszczedzisz to jeszcze mozesz spieprzyc
                Chyba ze jestes jak ferdek kiepski i masz mnostwo czasu

Komentarz

Rower nie jest skomplikowaną maszyną i w czasach monobloków w zasadzie wszystko da się zrobić samemu. Oczywiście o ile ma się na to czas i ochotę

Komentarz

Zamieszczone przez toffi Zobacz posta
                    Rower nie jest skomplikowaną maszyną i w czasach monobloków w zasadzie wszystko da się zrobić samemu.

Chyba, że jest to rower wart 400 tys. euro na jakim Lance Armstrong wygrywał jazdę indywidualną na czas w wygranym Tour de France w 2006 roku.

Komentarz

Pora odswiezyc troche temat bo w koncu wiosna i zakupy komunijne, a chce sie podzielic moimi spostrzezeniami w zwiazku z kupnem rowera w Przemyslu.
                      Chcac kupic rower to wyznaczylem sobie do sprawdzenia 5 sklepow w P-slu i teraz cos o kazdym. Suma jaka przeznaczylem na rower to 1500 zl typ - Cross.
                      1. "Rojax" na ul Mickiewicza - obslugiwal mnie mlody chlopaczek i zadawajac mu podchwytliwe pytania byl w stanie na nie odpowiedziec. Ja powiedzialem ze szukam roweru do 1500 zl to pokazywal mi same modele za 1499zl te tansze to sam mu pokazywalem w stylu "a czego nie ten za 1200". Ostatecznie podziakowalem i wykrecilem sie faktem ze czekam na wyplate.
                      2. "Arkus" na Bocznicy kolejowej - mila sympatyczna obsluga wiele mi doradzili ale ciezko ostatecznie bylo cos dopasowac do mojego wzrostu i wymagan.
                      3. Sklep na Wegierskiej ten po prawej - chyba najgorsza obsluga jaka widzialem i mialem wrazenie ze obslugiwal mnie wlasciciel, nie tyle ze nie przyjemny ale oschly do bolu, czulem sie jak intruz, powiedzialem ze szukam roweru do 1500 zl to ten pokazuje mi Krossa za 1800 zl i z usmieszkiem na twarzy mowi mi ze obnizy cene o 300 zl. Ale byl to model z u.b. roku i u konkurencji byl juz po 1100 zl ! a u niego laska bo obnizy o 300 zl ;/ Pozniej stalem jak debil bo niby szukal cos dla mnie ostatecznie po kwadransie czekania na nic wyszedlem.
                      4. Kross na Węgierskiej w dawnym browarze - nie istnieje albo duzy remont, w kazdym razie zamkniete
                      5. Kross na Mickiewicza - maly sklepik ale jakie rabaty! wlasciciel czasami szorstki w moim odczuciu ale wiedzial co i jak. Do ceny katalogowej to u niego trzeba obnizyc cene o jakis 200 - 600 zl ! Rewelacja jesli chodzi o ceny i mozliwosc sciagniecia nietypowych modeli. W tym sklepie tez kupilem rower a takze inne duperele ktore dostalem za pol ceny i nie musialem placic za montaz jak np wymiana przezutek Acera na Alivio itd
                      6. Innych sklepow nie sprawdzalem

Komentarz

Jest jeszcze Azymut na 3go Maja, bardzo porządny sklep i serwis, kumata obsługa, porządne firmy, możliwość negocjacji ceny jak również ściągnięcia wybranego modelu.

Komentarz

Również kupiłem rower u gościa na Mickiewicza. 4 stówy mniej od katalogowej. A co ciekawe, katalogowo z przodu miał acere, a u mnie alivio, manetki deore zamiast alivio.

Polecam ten sklep.

Komentarz

ja mogę polecić Rojax na Mickiewicza.
                            pełen profesjonalizm. chłopaki znają się na rzeczy, w tym sezonie kupiłem tam dwa rowery.

Komentarz

Odradzam serwis na rampie na Mickiewicza KOSTECH, (dawny sklep Arkus-Mik się zamknął, a obok niego goście, którzy handlowali płytkami ceramicznymi i cementem otworzyli teraz też sklep/serwis rowerowy). Mieli mi wyregulować przerzutki i hamulce. Hamulce tak zrobili, że jeden klocek prawie w ogóle nie odbijał, na co młody serwisant powiedział, że to wina starego mechanizmu V-Brake i już chciał mi go za 15zł wymieniać, ale zrezygnowałem, natomiast co do przerzutek to jak się kołem kręciło w powietrzu to ok, ale wystarczyło siąść na rower i pod obciążeniem przerzutki świrowały, mimo, że prosiłem aby przetestowali rower w terenie przed sklepem. Ponadto od razu mi chcieli połowę rzeczy w rowerze wymieniać, jakoby już to się do niczego nie nadawało.

Dałem rower znajomemu, który kiedyś prowadził serwis rowerowy, i psiknął mi WD40 do pancerza i fajki od linki hamulcowej i teraz hamulec odbija bez problemu, jak nowy, przerzutki też wyregulował bez problemu.

Komentarz

Zamieszczone przez kadi Zobacz posta
                                Odradzam
                                Dałem rower znajomemu, który kiedyś prowadził serwis rowerowy, i psiknął mi WD40 do pancerza i fajki od linki hamulcowej i teraz hamulec odbija bez problemu, jak nowy, przerzutki też wyregulował bez problemu.
                                było tak odrazu zrobić
                                Pray to your god, open your heart
                                Whatever you do, be afraid of the dark
                                Cover your eyes, the devil inside
                                One night of the hunter
                                One day I will get revenge
                                One night to remember
                                One day it'll all just end, oh

Komentarz

Pracuję...
                                X