REKLAMA
 
 
 
 
 

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ukraina a grypa A/H1N1?

Zwiń
X
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Ukraina a grypa A/H1N1?

  Po ostatnich wydarzeniach w Ukrainie i skali choroby epidemia grypy zabiła dotychczas 48 osób; zachorowało już ponad 150 tysięcy. Ostatnie informacje z wiadomości sądzicie, że rozwali się u nich jak w Meksyku?
  CoCo jumbo i do przodu...

 • #2
  Odp: Ukraina a grypa A/H1N1?

  Ukraincy przesadzaja, jak na taka ilosc ludnosci to tyle przypadkow jest "w normie" wiecej przypadkow "swinskiej" grypy bylo u naszych poludniowych i zachodnich sasiadow niz na ukrainie a liczba ludnosci w stosunku do ukrainy jest nizsza... ---> http://maps.google.com/maps/ms?ie=UT...,203.90625&z=2

  Komentarz


  • #3
   Odp: Ukraina a grypa A/H1N1?

   No tylko na tej mapie nie widać że u nas też wykryto parę przypadków zachorowań a wiedząc jak na Ukrainie jest z komunikacją wiadomości i zapasami leków to jest podatne środowisko na rozwój choroby. Dobrze że nie ma takich upałów jak w Meksyku i może przyjdzie szybciej zima z mrozem to uśpi wirusa.
   CoCo jumbo i do przodu...

   Komentarz


   • #4
    Odp: Ukraina a grypa A/H1N1?

    Co za niewiarygodne bzdury. grypa jak narazie zabiła 4 osoby.

    To dwa razy mniej niż zabiła w tym czasie zwykła grypa.
    Przestańcie wierzyć w te brednie o "grypach". za rok będzie nowa grypa.

    Komentarz


    • #5
     Epidemia grypy na Ukrainie

     Andrij Sadowyj Mer Miasta Lwowa zwrócił się do Prezydentów kilku miast polskich, w tym także do Prezydenta Miasta Przemyśla z prośbą o pomoc w związku z potwierdzoną na Ukrainie epidemią grypy. Zarówno we Lwowie, jak i na terenie dziewięciu obwodów, ogłoszona została kwarantanna, a dzisiaj, tj. 30 października, Ministerstwo Ochrony Zdrowia Ukrainy potwierdziło, że zachorowanie na grypę A/H1N1 było przyczyną śmierci 30 mieszkańców zachodnich obwodów Ukrainy. Mer prosi o przekazanie dla Miasta Lwowa niezbędnych dodatkowych ilości preparatu leczniczego Tamiflu (Ozeltamivir) i ochronnych maseczek do twarzy. Kontakt w tej sprawie można nawiązać poprzez Departament - Administracja Mera Miasta, tel. +38 032 297 5900.

     W związku z tą sytuacją Prezydent Miasta Przemyśla ogłosił zbiórkę lekarstw odpornościowych stosowanych przy grypie oraz ochronnych masek i apeluje o włączenie się do akcji mieszkańców i instytucje.

     Akcję koordynuje Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego - kontakt pod dyżurnym numerem telefonu 16 678 64 34.

     http://www.przemysl.pl/67/11917.html,rss
     My, Polacy, jesteśmy tak zacnym i szlachetnym narodem, że do akcji charytatywnych (zwłaszcza dla innych krajów) pchamy się jako pierwsi. Niech sobie radzą sami. Już raz im pomogliśmy przy ich pomarańczowej rewolucji to w podziękowaniu zorganizowali rowerowy rajd banderowców.

     Komentarz


     • #6
      Odp: Epidemia grypy na Ukrainie

      Zamieszczone przez fedey Zobacz posta
      Niech sobie radzą sami. Już raz im pomogliśmy przy ich pomarańczowej rewolucji to w podziękowaniu zorganizowali rowerowy rajd banderowców.
      Aleś wymyślił!

      Komentarz


      • #7
       Odp: Epidemia grypy na Ukrainie

       Ściemniali przez tydzień że nic się nie dzieje. Narażając zdrowie własnych obywateli i Polaków pracujących na granicy. Tylko po to żeby kupić sobie trochę czasu na stworzenie pozorów że są przygotowani do takiej sytuacji. Prawie jak Czarnobyl ;> W cytowanym przez Ciebie artykule ministerstwo przyznaje się, że 30 osób zmarło z powodu świńskiej grypy. W piątek po południu to były 4 osoby a te 30 zmarło z innych powodów... a w piątek rano grzmieli że nikt nie zmarł z powodu tej grypy bo jej w ogóle nie ma na Ukrainie i że media tylko sieją zamęt!

       Niech proszą o pomoc, pewnie ją otrzymają... ale podejście do sytuacji woła o pomstę.

       Komentarz


       • #8
        Odp: Ukraina a grypa A/H1N1?

        http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll...MYSL/403438397
        Zatem już i nasz szpital ma podejrzane osoby - niezamknięcie granicy to skrajna nieodpowiedzialność !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

        Komentarz


        • #9
         Odp: Epidemia grypy na Ukrainie

         Zamieszczone przez fedey Zobacz posta
         My, Polacy, jesteśmy tak zacnym i szlachetnym narodem, że do akcji charytatywnych (zwłaszcza dla innych krajów) pchamy się jako pierwsi. Niech sobie radzą sami. Już raz im pomogliśmy przy ich pomarańczowej rewolucji to w podziękowaniu zorganizowali rowerowy rajd banderowców.
         Popieram Cie.
         Jak trwoga to do lacha.

         Komentarz


         • #10
          Odp: Ukraina a grypa A/H1N1?

          Osoby zmarle mialy przeprowadzane sekcje zwlok. Czesc z nich miala czarne pluca. To jeden z objawów zatrucia fosforem zółtym. Na ukrainie w 2007 mialo miejsce wykolejenie sie pociagu z takim wlasnie ladunkiem. Wiecej na ten temat tutaj i tutaj. Obszar skazenia siegnął wówczas 90 km kwadratowych. Wyglada na to ze epidemia grypy (czy świńskiej to nie wiem) tylko przyspieszyła śmierć tych ludzi.
          Ostatnio edytowany przez mirth84; [ARG:4 UNDEFINED].

          Komentarz


          • #11
           Odp: Ukraina a grypa A/H1N1?

           Dziś tak dla ciekawości zrobiłem rundkę po paru aptekach i zauważyłem, że w żadnej nie ma masek ochronnych a jak są to schodzą jak ciepłe bułeczki np. w sklepie medycznym dziś o 13 było ok 800 masek a o godz. 14.30 zaledwie 30. Zapisy są na leki przeciw grypie, które i tak są na receptę. A ukraińcy masowo wykupują wszystko co się da w aptekach u nas a recepty to mają nawet od weterynarzy dziś sam byłem świadkiem w aptece by doszło do rękoczynów jak ukrainiec chciał masowo wykupić leki. Już wiadomo, że na Białorusi również choroba się pojawiła. Ale jak to w TVN/24 pokazywali w aptekach nie zauważono większego zainteresowania lekami oraz maskami TYLKO pokazywali to z Gdańska co jest dla mnie śmieszne. Co ciekawe 4 próbki z przemyskiego szpitala poszły do badania a wyniki jak mówił dyrektor szpitala będą po 2-3 dniach a ukraińskie próbki w laboratorium wojskowym w Puławach gdzie mają być badane wyniki są po 8-10 godzinach. Chyba nic nie trzeba dodać...
           CoCo jumbo i do przodu...

           Komentarz


           • #12
            Odp: Ukraina a grypa A/H1N1?

            Z inicjatywy Prezydenta Miasta Przemyśla, dzięki życzliwości Towarzystwa Walki z Kalectwem Oddział w Przemyślu zostało uruchomione konto bankowe, na które można wpłacać pieniądze na wsparcie działań na rzecz walki z grypą na Ukrainie. Zgromadzone w ten sposób środki pieniężne posłużą do zakupu niezbędnych lekarstw, a następnie zostaną przekazane stronie Ukraińskiej.


            Zwracamy się z prośbą do wszystkich osób prywatnych, firm oraz organizacji pozarządowych o pomoc i dokonywanie wpłat na konto Towarzystwa Walki z Kalectwem
            Ciekawy jestem czy Ukraińcy zrobiliby zbiórkę dla nas gdyby to Polska była w potrzebie.

            Komentarz


            • #13
             Odp: Ukraina a grypa A/H1N1?

             Powiem tylko tyle... po powikłaniach "zwykłej" grypy umiera kilka razy więcej ludzi niż po "świńskiej"
             Media robią sensację ... bo od tego są, wzbudzić zaciekawienie i podnieść oglądalność można tylko strachem.
             Szczepionki OK, ale wirus grypy cały czas mutuje, więc chronią one przed powikłaniami nie przed samą chorobą. Najbardziej narażeni są ludzie starsi i dzieci, ale nie jest to dla nich wyrok śmierci, nie przesadzajmy. Najważniejsze, by po stwierdzeniu grypy dopilnować by nie powstały powikłania.
             Pilnujcie by się nie przeziębiać, osłabiać organizmu, dużo spać, czosnek jeść, herbatka z malinami i przetrwamy nawet "psią" grypę jak będzie trzeba
             Człowiek przez miliony lat wytworzył niesamowitą broń do zwalczania wirusów i bakterii, wystarczy mu nie przeszkadzać, a będzie OK.
             Choć każdy z nas czuje,
             że to właśnie inteligencja zapewnia człowiekowi
             przewagę nad innymi istotami,
             to jak dotychczas ludzki intelekt nie potrafi tego udowodnić

             Komentarz


             • #14
              Odp: Ukraina a grypa A/H1N1?

              To, że w szpitalach na Ukrainie ktoś umiera to nie oznacza epidemii. Najpierw zacznijmy od definicji słowa szpital.
              Tam szpital to trochę inna instytucja. Idziesz na oddział kup watę, spirytus i wenflon a to dopiero początek... W takich warunkach można zejść z tego świata z katarem!

              Komentarz


              • #15
               Odp: Ukraina a grypa A/H1N1?

               Dziennikarze powinni codziennie rano walić się po tych rudych pyszczydłach za robienie zadymy z wszystkiego . Ptasia grypa i Czernobyl to ich robota! Poszukiwacze sensacji za dychę!
               Na zwykłą grypę umiera 10x więcej ludzi -- ale to nie tzw. news-- to statystyka.
               Więcej ludzi na drogach ginie ale to juz oklepane i żadnego prasołka nie rusza. Hej!

               Komentarz

               Pracuję...
               X