REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rewitalizacja dróg fortecznych !

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Rewitalizacja dróg fortecznych !

Od kilku miesięcy trwa rewitalizacja dróg fortecznych w okolicach fortu VIII Łętownia oraz od przełęczy pod Wapienicą przez Kruhel aż do Prałkowiec !
    Z początku prace dotyczyły wcięcia "samosiejek" , udrożnienia odwodnień oraz poprawy (wyrównania) dróg / szlaków poprzez utwardzenie tłuczniem.I gdyby na tym ingerencja w bądź co bądź historyczny wewnątrzforteczny trakt została by zakończona to OK!
    Ale nie!
    Dzisiaj podczas niedzielnego wybiegania postanowiłem pobiec szlakiem przez Wzniesienie ,Zielonkę ,Wapienicę ,Kruhel potem serpentynami na dół i na fort VII Prałkowce.Otóż mamy wspaniałą "ceprostradę" dywanik lepszy niż tartan przez całą wyżej wymienioną trasę a pod szlaban od drogi na Zalesie na fort Prałkowce położono asfalt !!!Ciekawe czy na pozostały "dywanik" też to czarne gówno położą?!
    Niestety era dzikiego Pogórza Przemyskiego powoli się kończy aby "niedzielni turyści" mogli w "niedzielnych" bucikach przespacerować się po pobliskich wzniesieniach.
    Dla amatorów Mtb oraz trekerów z prawdziwego zdarzenia to raczej porażka bo przecież nie chodzi aby było łatwiej lecz raczej trudniej ,ciekawiej...
    Takie jest moje zdanie.Houk!

Odp: Rewitalizacja dróg fortecznych !

Czyli cała Zielonka, 100 zakrętów też asfalt? :|

Komentarz

Chciałbym jeszcze raz wrócić do tematu rewitalizacji dróg fortecznych a w szczególności drogi "Zielonka - Wapienica" .
      Dzisiaj podczas niedzielnej przebieżki na trasie Glazera /Helicha w okolicy Wapienicy ruch samochodowy był podobny do tego na Placu Konstytucji a na górze pod drzewem na rozdrożu szlaków kilku koleśi zaparkowało sobie trzy auta w tym bagażówkę i chyba urządzali "pizza party" !?
      Gratuluję wszystkim którzy przyczynili się do powstanie w Przemyślu kolejnej obwodnicy ,bardzo ale to bardzo gratuluję !!!
      Oprócz kilku rowerzystów i jednego biegacza nie spotkałem na tym odcinku żadnego pieszego - czyli można powiedzieć ,że projekt "zadziałał" a pani w zielonym "autku" która pruła chyba osiemdziesiątką od Przełęczy pod Wapienicą radziłbym następnym razem użyć troszeczkę wyobrażani bo ktoś inny nie zdąży uskoczyć w porę na pobocze.
      Szlak pieszy i rowerowy a czułem się jak intruz - a może ... Nie ,chyba nie ?

Komentarz

To zalosne to jest! Koledzy maja w wieczystym uzytkowaniu Fort Borek i tam nie mozna wbic nawet jednego gwozdzia z "naszej ery" - wszystko musi byc oryginalne i z tamtych czasow oraz konserwator zabytkow to wbicie musi zaakceptowac, dlatego dziwi mnie ze zniszczono droge forteczna, ktora jest nieodlaczna czescia fortyfikacji. Z taka rewitalizacja to jak powiedzial ojciec dyrektor: "to siac" zeby nie uzywac niecenzuralnych slow.

Komentarz

Pracuję...
        X