REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Trasy rowerowe - Przemyśl i okolice

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

Odp: Trasy rowerowe - Przemyśl i okolice

Znalazłam coś takiego: http://gdansk.naszemiasto.pl/rowerem...ul/660262.html

"Ogłaszamy unikatowy konkurs rowerowy Naszego Miasta. Opracuj swoją trasę rowerową i pokaż ją innym!
    Najciekawsze trasy rowerowe, wraz z opisem i zdjęciami nagrodzonego autora będzie można podziwiać w specjalnie wydanym przewodniku "Rowerem przez Nasze Miasto" (...)"

Reszta pod linkiem. Zapraszam.

Komentarz

Znalazłem coś takiego:

http://wyjdznarower.pl/szukaj.php?ko...&submit=Szukaj

Komentarz

Fajna stronka

Komentarz

Witajcie! Ostatnio ogarniałem tą trasę http://wyjdznarower.pl/trasa.php?id=803 , powiem, że świetna, dodatkowo zwiedziliśmy jezioro przed Arłamowem (trzeba kawałek odbić z wyznaczonej trasy) - polecam :D

Jeśli chodzi o jakieś ciekawe trasy to moge polecić Przemyśl->Prałkowce->Skręt na zalesie -> po 2km skręt w prawo w las -> przez las 4-5km do Fortu Prałkowce -> lasem jedna droga około 10-15km -> Zalesie -> Olszany -> Krasiczyn -> Korytniki -> Wapowce -> Przemyśl

Komentarz

Jechałem ostatnio tą trasą tylko po asfalcie, skręt do lasu masz na myśli rozwidlenie w dół kawałek od głównej? Zaciekawiła mnie Twoja propozycja, jakbyś mógł to napisz czy to zwykła droga leśna czy jakiś trudniejszy teren?

Komentarz

Zamieszczone przez pewe Zobacz posta
              Jechałem ostatnio tą trasą tylko po asfalcie, skręt do lasu masz na myśli rozwidlenie w dół kawałek od głównej? Zaciekawiła mnie Twoja propozycja, jakbyś mógł to napisz czy to zwykła droga leśna czy jakiś trudniejszy teren?

Dokładnie to jest tak:
              1. W Prałkowcach skręcamy w lewo w drogę na Zalesie. Jedziemy ciągle asfaltem aż do czasu jak zobaczymy zaczynający się las po prawej i rozwidlenie w prawo na drogę leśną - tam jedziemy.

2. Za jakieś 30-60m przed wjazdem do lasu będzie barierka, omijamy ją i jedziemy w górę lasem, drogą leśną.

3. Później trasa jest o tyle skomplikowana, że jedziemy w bardzo trudnym terenie, albo trzymaj się szlaku, albo pilnuj ścieżki, bo można się pogubić. Zasada jest taka, że ciągle prosto, bo innych rozwidleń tam nie ma, jedziemy przez bardzo niewygodny teren w lesie, wyboje, korzenie, zawalone drzewo nawet jest w takim dole, to trzeba ominąć wszystko.

4. W końcu jak się przebijemy, docieramy na polankę, po lewej będzie duży karmnik za krzakiem. Jezdziemy prosto, aż wyjedziemy za polankę. Widzimy teraz rozwidlenia i znak "Fort Prałkowce", jeśli chcemy zwiedzić fort to zwiedzamy. Jeśli nie, odbijamy od razu w lewo. Jesli chcemy zwiezdzać to stojąc na wprost fortu jedziemy do końca w lewo i tam będzie skarpa taka, pokonując przeszkodę, wyjeżdżamy na tą samą drogę co jechali byśmy na rozwidleniu.

5. Za skarpą od fortu jedziemy w prawo, natomiast jeśli nie zwiedzałeś fortu to bez zmian jedziesz prosto (według ww zasad).

6. Jedziemy ciągle dalej, potem zacznie się trudna droga do góry, będą to takie "serpentyny", tylko, że bardzo obszerne i długie (to wszystko w lesie, na drodze żwirowanej).

7. Jak już podjedziemy na górę samą, zjeżdzam w dół.

8. Następnie jest rozwidlenie na polanie, w lewo i prosto. Prosto jest teren prywatny, wiec nie warto jechać, bo będzie trzeba się wrócić - my jedziemy w lewo.

9. Zjeżdzasz na dół i dojeżdżasz do drogi żwirowanej, w jakieś wsi i kierujemy się na kolejnym rozwidleniu w prawo.

10. Jedziemy dalej po drodze żwirowanej, potem jeszcze kilka zjazdów jest, chyba 1 wieś z tego co pamiętam i potem dojeżdżamy w dół do asfaltowej drogi w Zalesiu.

11. W Zalesiu kierujemy się w prawo, dojeżdżamy do kapliczki, tam znów w prawo i jesteśmy w Olszanach, w sumie dojeżdżamy do drogi głównej.

PS Jeśli ktoś lubi trudne i wymagające trasy tego typu, to polecam ten odcinek + odbicie w lewo w Zalesiu i w las, dojedziemy na kalwarię, ale tu już tego nie bede opisywał, bo to wiadomo dłuższa trasa :D

Komentarz

Dzięki za info, zmierzę się z tym lasem. Wczoraj przejechałem się po asfalcie i mogę polecić rekreacyjną, łatwą trasę: Przemyśl - Pikulice - Fredropol - Młodowice - Kupiatycze - Hermanowice - Przemyśl ok 30-35km nie popatrzyłem dokładnie. Bardzo małe natężenie ruchu, dobry stan nawierzchni i ogólnie przyjemne dla oka widoki.

Komentarz

Mniej więcej kojarzę Twoją trasę ;-) Na pewno się wybiorę, ale w tą sobotą mam w planie Arłamów przez lotnisko w Trójcy, więc jest 80km do zrobienia ;D

Komentarz

Niedługo wybieram się tutaj do Przemyśla i nie wiem gdzie są jakieś fajne miejsca w których można pojeździć rowerem. Przydała by mi się taka forma ruchu oraz pomoc z waszej strony.

Komentarz

Zamieszczone przez pewe Zobacz posta
                      Dzięki za info, zmierzę się z tym lasem. Wczoraj przejechałem się po asfalcie i mogę polecić rekreacyjną, łatwą trasę: Przemyśl - Pikulice - Fredropol - Młodowice - Kupiatycze - Hermanowice - Przemyśl ok 30-35km nie popatrzyłem dokładnie. Bardzo małe natężenie ruchu, dobry stan nawierzchni i ogólnie przyjemne dla oka widoki.
                      Trasa dobra, ale w odwrotnym kierunku - jest łatwiej i jedziesz "z wiatrem"

Trasa Przemyśl-Hurko-Siedliska (fort Borek, fort Salis-Soglio), dalej kręcisz w Jaksmanicach na fort II, za nim jedziesz dalej (błotnista droga trochę teraz) do Rożubowic i tam drogą jedziesz do fortu III Łuczyce. Ew. można wstąpić na Złotą Górę i pooglądać krajobraz, w tym naszych wschodnich sąsiadów

Jak coś to PW.

Komentarz

Mógłby mi ktoś polecić trasę na ok 15 km? Lubię jeździć rowerem ale moja kondycja nie jest za dobra. Miałem długą przerwę i myślę, że taka trasa będzie w sam raz dla mnie i jakoś dam radę. Pomoże ktoś?

Komentarz

Z Centrum->Dworskiego->Topolowa->Krówniki->Łuczyce->Kładka (czarny szlak)->Nehrybka->Słowackiego (jedna górka)->Pusta->Bakończycka->Nestora

Komentarz

Centrum-Sanocka- Kruhel Wielki- Helicha-Zielonka- Kopiec- Słowackiego w sumie mniej niż 15 km ale niezłe interwały możesz śmigać

Komentarz

wiesiu77, polecasz mu helichę teraz po zimie, bez kondycji, górki i błoto. Od płaskich się zaczyna...

Komentarz

Jak pojedzie od Słowackiego na Kopiec to dalej ma prosto jedynie pod Heliszke będzie miał górkę ale nie jakąś tragiczną tylko przyzwoitą potem z górki

Komentarz

Pracuję...
                                X