REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ścieżka pieszo-rowerowa z Zasania na Stare Miasto z kładką na Sanie

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

Odp: Ścieżka pieszo-rowerowa z Zasania na Stare Miasto z kładką na Sanie

ja wogole nie wierze ze coś takiego u nas powastanie. zawsze sa plany ale na tym sie tylko konczy kazdy wiem o co chodzi

Komentarz

Odp: Ścieżka pieszo-rowerowa z Zasania na Stare Miasto z kładką na Sanie

Na fotomontażach autorstwa FRP wykorzystano, za zgodą autorów, projekt konkursowy biura Artur Jasiński i Wspólnicy z Krakowa, który brał udział w konkursie na projekt kładki pieszo - rowerowej przez Wisłę „Kazimierz – Podgórze” w Krakowie.

Tutaj natomiast pozwoliłem sobie zacytować fragment z opisu pracy konkursowej wyżej przedstawionej kładki:
      Historyzująca forma bulwarów wiślanych, brukowane pochylnie zjazdowe i kamienne posadzki wokół przyczółków, zastosowanie zieleni wysokiej (punktowe na przyczółku południowym i liniowe wzdłuż ulicy Podgórskiej) kontrastować będzie z nowoczesną sylwetą projektowanej kładki. Dla jej wykończenia przewiduje się użycie szkła, stali nierdzewnej, twardego, tropikalnego drewna (Bangkirai). Konstrukcja główna malowana półmatowymi, przestrzennymi farbami do metalu. Dla wygody pieszych, a także dla separacji ruchu rowerowego i pieszego, na moście zaprojektowano dwa ciągi ławek. Umożliwią one odpoczynek i kontemplację widoków.

Komentarz

Pracuję...
      X