REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Gorka Łuczyce

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Gorka Łuczyce

Witam,

Od wczoraj jestem szczesliwym posiadaczem skrzydelka Eden III i mam male pytanko. Slyszalem ze w okolicach Luczyc jest jakas gorka na ktorej mozna pocwiczyc slizgi. Wiec mam kilka pytan:
    -jaki jest status tej gorki, czyjas wlasnosc itp. Jezeli tak do kogo trzeba sie zwrocic o pozwolenie skorzystania z niej??
    -jaka deniwelacja i przy jakich wiatrach mozna tam latac??
    -jakie miejsce na start i ladowanie, bezpieczne???
    -czy mozna sie latwo dostac na gore os. samochodem, czy trzeba targac sprzet na plecach
    -rozumie ze gorka jest niewielka wiec jedynie w gre wchodza krotkie slizgi
    -czy ewentualnie ktorys z doswiadczonych pilotow/forumowiczow bylby w stanie sluzyc rada na miejscu itp. (od drugiego etapu i zrobienia swiadectwa minal juz jednak ponad rok i chcialbym sobie wszystko powolutku przypomniec pod okiem kogos doswiadczonego).
    -Ewantualnie gdzie w okolicach Przemysla jest cos podobnego. Slyszalem o Bezmiechowej, ale to juz kawalek no i chyba troszke bardziej wymagajaca.

Obecnie mieszkam w Krakowie, jednak srednio raz na miesiac przyjezdzam do Przemysla. Byloby milo spedzic weekendzik latajac w rodzinnych stronach.
    Oczywiscie wiem ze pogody nie idzie zaplanowac, ale zawsze mozna rzucic glajta do samochodu i miec w razie W.....

Pozdrawiam,
    Tomek

Odp: Gorka Łuczyce

Witam.
    - do ubr. dzierżawiliśmy część tej górki od Gminy Przemyśl, teraz zarządza tą częścią gmina, nie ma potrzeby uzyskiwania zgody,
    - dla ślizgów lądowanie u podstawy górki, coś ok. 60 m, kierunek S, SSE
    - start i lądowanie przy warunkach do zlotów bezpieczne, ale za drogę się nie wybierać, bo druty i pola uprawne,
    - wjazd drogą forteczną, aż na startowisko, samochód osobowy da radę, jak nie padało,
    - dawało się polatać na żaglu, ale nie polecam, bo łamało, to już kości,
    - zapraszamy do Krównik, gdzie latamy PPG, dam kontakt na priva.
    - Bezmiechowa, Dźwiniacz, Laworta itp. itd.

Pozdrawiam
    Prodi

Komentarz

Mam świeżo upieczone świadectwo kwalifikacji i pewnie w najbliższym czasie będę chciał poślizgać się z małej górki więc pewnie wpadnę do Łuczyc. Różne słyszałem opinie na temat tego pagórka. Prodi65 możesz coś więcej napisać o waszych próbach z lataniem tam na żaglu ?
      Konsekwentnie zamykałeś przede mną każde drzwi jak mogłeś przypuszczać , że zabraknie mi sił ?

Komentarz

http://www.youtube.com/watch?v=Cx6vF...9Fn3g&index=62

Komentarz

http://www.youtube.com/watch?v=s-B-C...Z2rSoB29Z9Fn3g

Komentarz

http://www.youtube.com/watch?v=mnhFb...Z2rSoB29Z9Fn3g

Komentarz

Ale kolego pamiętaj ,ze najwięcej kontuzji jest na ,,krawężnikach"=pozdrawiam

Komentarz

Kilka fotek z czasow prehistorycznych:

http://www.przemysl24.pl/galerie/ali...stycznia-2006/
                Można zamieszczać filmy z Youtube na naszym forum? -> Tak już można

Ćwierkacz

Komentarz

Fotki widziałem stąd właśnie moje pytanie. Na 3 filmiku widać że pilot trochę sobie powisiał ale pewnie wiało trochę mocniej. Co do "krawężników" jak to nazywacie to mam świadomość, że mała wysokość to mniej przestrzeni do manewrów awaryjnych ale na zabawę ze sprzętem i krótkie zloty przy zachowaniu ostrożności pewnie się skuszę bo wyjazd dalej póki co u mnie odpada. Swoją Drogą szkoda, że w pobliżu Przemyśla nie ma większej górki zdatnej do lotów.
                  Konsekwentnie zamykałeś przede mną każde drzwi jak mogłeś przypuszczać , że zabraknie mi sił ?

Komentarz

Bezmiechowa bedzie lepsza i bezpieczniejsza i nie jest tak daleko.
                    Sporo ludzi jezdzi tam na latanie wiec najpierw udaj sie do Krownik i poznaj ludzi a potem juz bedzie "z gorki".
                    Można zamieszczać filmy z Youtube na naszym forum? -> Tak już można

Ćwierkacz

Komentarz

W Krównikach ćwiczyłem stawanie skrzydła z Pawłem G. W Bezmiechowej robiłem kurs Tam trzeba się wybrać na cały dzień miałem na myśli ścisłe okolice Przemyśla bo trochę mam problem z czasem (finiszuje na studniach) więc pewnie tylko ślizgi na początek , dzięki za info odnośnie Łuczyc. Będę ostrożny

Komentarz

Pracuję...
                      X