REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kino i Teatr | repertuar

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

Odp: Repertuar Kinowy

A oglądał ktoś Świadka koronnego??Ten film to naprawdę padaka, lipa straszna. Nie dziwię się Markowi Kondratowi, że zrezygnował z grania bo tak naprawdę to nie ma w czym i u kogo.
    Ubolewam nad tym co robą Ci proucenci i reżyserzy. Moim zdaniem powinni dać szanse młodym.Mam dość patrzena na denne filmy sławnych reżysrów.
    Przemysł filmowy sięga dna. Niech się wzoróją na Modzie na sukces jak nie mają na czym :-)
    "Zawsze są dwa uda albo się uda albo się nie uda :D" .:POzdrawiam:.

Komentarz

Masz racje matejm... polski przemysł filmowy sięgnął dna. Zauważyliście, że wszystkie polskie filmy ostatnich lat przeszły bez echa wśród widzów? Nikt jakoś nie cytuje tekstów z tych filmów, ba, nawet nikt o nich nie wspomina.

Tematy na polskie tzw. "superprodukcje" twórcom powoli się wyczerpują - zekranizowano już lektur szkolnych, że została chyba tylko "Nasza szkapa". Ale to i dobrze, bo żałosne te Quo Vadisy i inne były. Polska sensacja to kiszka według jednego schematu, komedie dupne jak nieszczęście. Te same gęby, tych samych aktorów wszędzie... w reklamach, filmach, programach niby rozrywkowych, teleturniejach, serialach "M jak masło" i innych. Kiedyś wszędzie wciskano Pazurę, tak natrętnie, że aż do dziś wiele osób jak go widzi na ekranie to instynktownie szuka kubełka na wymioty, bo do latryny można nie zdążyć. Teraz Foremniaki, Brodziki, Mroczki ciotowate..fuuuu....

Najgorszym niewypałem tych naszych filmów jest chyba to, że z jednej strony ich "twórcy" silą się, by stworzyć kino światowe, nowoczesne, "amerykańskie", a wychodzi zwykła kaszana, bez tempa, akcji, polotu. Albo też na siłę robi się "enteligentne kino dla niebele kogo" - tu już porażka okropna: smęty, symbole zrozumiałe tylko dla reżysera... znaczy się wciska się nam wszystkim drętwy kit.

Ale już najbardziej to wk... mnie jak na siłę robi się film "kultowy". Kurna, jak słyszę, że coś jest "kultowe" to mnie nerw bierze straszny.

Widzieliście za przeproszeniem "Rysia"?
      Film nieśmieszny i zrobiony na siłę.

To nieprawda, że Ci co się na nim nie śmieją to znaczy, że tego filmu nie zrouzmieli. Bo to nie ma co rozumieć i z czego się śmiać. Żałosne dowcipy, na siłę wtrącone nawiązania do innych filmów i otaczającej nas rzeczywistości, głupie i prostackie wręcz dowcipy, przejęzyczenia, sytuacje. Film jest nudny i chaotyczny. Nie wiem, czy twórcy myślą, że ludzie są takimi debilami żeby karmić ich byle czym? Że jak nam się powie, że jest to film kultowy to będziemy w to wierzyć? Że wcisnie nam się, że skoro to kontynuacja legendy, wsadzi mnóstwo czołowych aktorów, to głupio nam będzie się przyznać, że właśnie obejrzeliśmy największy gniot w historii? Wielkie rozczarowanie, żenada. Śpiewający zamiast mówić Rewiński (z powodu jąkania), debilne rymowanki sprzątaczek, przejęzyczenia na poziomie przedszkolaka... to ma być śmieszne? O Misiu czy Rozmowach kontrolowanych też wiele osób mówi, że kultowe, rewelacyjne, klasyka, megaśmieszne, a tak naprawdę wiele osób też z tego nie rozumie, bo za młoda żeby zrozumieć pewne realia i aluzje (ale wypada sypać cytatami z tych filmów i innych, Rejsu, itp.). Ale do diaska, co z tego! Miś, Rozmowy, Rejs, Kingsajz to perełki, mistrzostwo świata, inteligenty humor, ironia, krzywe zwierciadło... a w przypadku Rysia nikt nie wmówi mi, że go nie zrozumiałem, to poprostu gniot, megagniot. Nienawidzę jak ktoś mi wciska taki kit!!!

O przemyskich kinach to już pisałem. Więc zsumujcie sobie "kultowy gniot" z warunkami w jakich się go ogląda i wyjdzie Wam megawkur....

Komentarz

Jeszcze nie jest tak źle z Przemyslem jesli chodzi o kina A poza tym nOrek to nie ma jak to film na duzym ekranie!:P Pozdrawiam

Zgadzam sie,ze taka mała ilosc osob w kinach to moze byż powód kiepskiego repertuaru,ale nie tylko!!!!!!!!!!!! Zlitujcie sie!!!!!!!! Przecież wszystko zalezy od ludzi! NIektórzy wola wydac na kino a inni na co innego! Wybór mnalezy do nich! Pozdr
        Ostatnio edytowany przez em; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: łącze i literówka

Komentarz

beacia, jakosc jest mierna, krzesla tragiczne a dzwiek tylko w kinie centrum jest jako taki
          to wszystko powoduje ze albo ludzie wola pojechac do heliosa do rzeszowa albo tak jak ja, poogladac na duzym tv albo monitorze w domowym zaciszu:>

PS. nie polecam polegac na repertuarze z gazety "Anonse" bowiem niestety nie zgadza sie ani troche z tym co rzeczywiscie jest grane

Komentarz

Pamietam kiedyś Human Traffic w CK oglądany w 3 osoby.

Miałem pecha oglądać niedawno S@motność w sieci i ten film ma bardzo ładne ujęcia, architektura jest ślicznie pokazana, do tego dochodzą jeszcze dwa atrybuty pani aktorki, niestety nie uratowało to filmu w żaden sposób, przede wszystkim dłużyzny, dłużyzny i jeszcze dłużyzny, z jednej strony jakieś kompletnie niezrozumiałe skróty myślowe, z drugiej ujęcia typu smutek na twarzy pokazywane przez 15 sekund, żeby na pewno widz zrozumiał, że teraz jest smutno.

Komentarz

"Miłość i wojna", kilka osób kupiło wcześniej bilety i nie doszli, więc zostałam w sali CK sama - pod koniec przyszła babka z kasy i usiadła obok

Komentarz

"Wielka cisza" - będą puszczać w Kosmosie jeszcze dwa dni i tak jakoś kusi aby się wybrać na ten prawie trzygodzinny seans. Ale wcześniej chcialam się popytac czy ktoś z Was już go widział?

Komentarz

Widocznie nikt nie widział... Za to ja się dziś wybrałam i prawdę mówiąc nie wiem jakich użyć słów, aby choć w połowie byly odpowiednie.

Trudny film. Naprawdę trudny, długi, specyficzny film. Przez pierwszą godzinę myślałam, że nie wytrzymam. Jeszcze aura zimnego, niewygodnego Kosmosu bardziej pozwalała się odnieść do tego co widzieliśmy na ekranie. Druga godzina była chyba formą powolnego oswajania się i wchodzenia w specyfike obrazu, który mogliśmy oglądać. Początek trzeciej to takie pozytywne zmęczenie, którego mimo wszystko nie chce się przerywać.

Szkoda tylko, że jak już człowiek wyjdzie z tego kina to natknie sie na takiego podpitego lumpa, który swoją wypowiedzą potrafi zmieszać to wszystko co się wyniosło z kina jak i samego człowieka z błotem. Doprawdy ludzie są urokliwi :/

Jednakże film polecam. Tylko dla wybranej grupy osób.

Komentarz

Odp: Repertuar Teatralny

Spektakl A. Fredry „Intryga na prędce” w wyk. Teatru „Fredreum”w ramach VIII Przemyskiej Wiosny Fredrowskiej
                    termin: 13 czerwca, godz.18:00 (bilety w cenie 10 zł)
                    (Zamek Kazimierzowski)

http://www.kultura.przemysl.pl/?url=3&info=465

Komentarz

Te nowe fotele w CK chyba tylko i wyłącznie pod teatr stworzone. No ciężko, ciężko. Zero picia, jedzenia? Elegancko.
                      Przydałoby się w Przemyślu jakieś dobre kino z seansami starych, dobrych filmów. Ajj. Marzy mi się. I rzecz jasna bez zakazów grzecznego spożywania.

Komentarz

Odp: Repertuar Teatralny
                        spektakl „Krzyk” w wyk. Teatru „Zawieszeni” PSM
                        26 stycznia, godz.18:00, Zamek Kazimierzowski
                        wstęp wolny

ZIMOWE TEATRALIA 2008

tragikomedia "Stolik na pięć osób"
                        4 lutego, godz.19:00, Zamek Kazimierzowski
                        bilety w cenie 25 zł

dramat obyczajowy "Piękna pamięć"
                        22 lutego, godz.19:00, Zamek Kazimierzowski
                        bilety w cenie 25 zł

piosenka poetycka „I poczucie szczęścia …Nawet gdy wichura”
                        3 marca, godz.19:00, Zamek Kazimierzowski
                        bilety w cenie 20 zł

http://www.kultura.przemysl.pl/?url=3
                        Ostatnio edytowany przez em; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Zamieszczone przez em Zobacz posta
                          Te nowe fotele w CK chyba tylko i wyłącznie pod teatr stworzone. No ciężko, ciężko. Zero picia, jedzenia? Elegancko.
                          Zero picia i jedzenia? w końcu;]

Komentarz

No bo do tego ma służyć ta sala. A w teatrze, jak może nie wszyscy wiedzą, nie konsumuje się produktów spożywczych, gastronomicznych etc. ;]

Przydałoby się w Przemyślu jakieś dobre kino z seansami starych, dobrych filmów. Ajj. Marzy mi się. I rzecz jasna bez zakazów grzecznego spożywania.
                            ...z kanapą, pilotem w ręce i reklamami, żeby można było do kibelka skoczyć albo po browarka do lodówki ;] . A poza tym co to takiego stare dobre filmy [pytanie retoryczne] ;] ?

H.
                            ...Xi dingir kia kanpa, Xi dingir anna kanpa...

Komentarz

Nie wiem H... czy zauważyłeś/łaś (wg. filmiarni Twoja płeć to "Nie wiadomo ", nie zazdroszczę ) ale ten temat ma ostatni wpis dokładnie rok temu. Jak te latka lecą..

Skoro nie dyskutuje się o aktualnym repertuarze, może zapytam Ciebie, bo pewnie jesteś w temacie: czy konkretyzują się plany kin w Przemyślu?

Mam taką wizję (a może zjawę), w której gdy powstanie jeden lub dwa multipleksy i ludzie oderwą się od swoich dużych telewizorów, a Kosmos będzie już miejski, w Kosmosie można by zrealizować offowe szaleństwo. Przepraszam, stałą, znaną w regionie a może dalej, ambitną, deficytową imprezę organizowaną przez zapaleńców z DKF i dofinansowywaną (jak wszystkie wartościowe rzeczy, w tym basen i stok) przez miasto. Z repertuarem weekendowym tak jak mniej więcej dotychczas, ale bez filmów w tygodniu.
                              To kino nadaje się do tego świetnie, ma niesamowity wystrój, ale zupełnie nie nadaje się do zwykłych filmów.
                              Gdy Przemyśl zostanie "odkryty" tak, jak niegdyś Kazimierz Dolny, będzie miał historyczne kino prowadzone przez DKF
                              Trudno wyobrazić sobie większą wartość.

A CK to rzeczywiście wszystko poza kinem.

Komentarz

@wielgrzym to marzenie wielu osob, jednak watpie zeby sie miasto zgodzilo badzmy realistami.
                                Jak narazie to nasze "kina" prezentuja poziom zerowy i nie powinno nikogo dziwic ze wszyscy albo wybieraja kupno gigantycznego tv do domu albo wyjazd w strefe 017 do heliosa.
                                Sam nie tak dawno bylem i mimo iz ani jakosc filmu ani jakosc dzwieku nie zachwyca to jednak jest to zaprojektowane z pomyslunkiem.

ps. swietnie byloby gdyby udalo sie zrobic jakas mega sesje ciekawych filmow w Przemyslu, np. powrot do przyszlosci cala seria pod rzad

Komentarz

Pracuję...
                                X