Przemyskie Forum Dyskusyjne

Przemyskie Forum Dyskusyjne (http://forum.przemysl24.pl/index.php)
-   Nasze miasto (http://forum.przemysl24.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Internet bezprzewodowy - odbiór w Przemyślu (http://forum.przemysl24.pl/showthread.php?t=4482)

smash 14-05-2008 02:17

Internet bezprzewodowy - odbiór w Przemyślu

Witam. Chciałem zapytać czy ma ktoś z was internet bezprzewodowy w swoim laptopie ? Chodzi mi o iPlusa, Orange, Ere itp., a dokładnie o odbiór z tych firm... Czy dobry jest zasięg i można zawsze korzystać z połączenia z transferem który nie powoduje nerwicy u odbiorcy [czyt. min. 256] ??

yankes_69 14-05-2008 07:53

Odp: Internet bezprzewodowy - odbiór w Przemyślu

W samym Przemyślu wszystkie te usługi działają dobrze, gorzej poza miastem.

n0rek 14-05-2008 08:33

korzystam czasem iplusa, musisz miec 3 kreski zasiegu zeby sie polaczyc i korzystac z tego "w miare" :]

smash 14-05-2008 23:37

yhym, czyli moge spokojnie sobie załozyc jedna z tych opcji... a czy cos konkretnego polecacie? jakie placicie abonamenty/jaka predkosc ?

pewe 15-05-2008 08:31

Jeżeli chodzi o bezprzewodowy internet to prędkość masz taką samą we wszystkich taryfach, różnią się pakietem danych które można przesłać z niezmniejszoną prędkością (i tak nie gwarantowaną). Do przeciętnego korzystania z internetu wystarczą najtańsze, ale jeżeli zamierzasz dużo ściągać to ta usługa nie jest dla Ciebie.
Ja mam iplusa firmowo49 i mi wystarcza (nie ściągam muzyki, filmów, programów)
mam limit 1GB, ale kilka razy po przekroczeniu nie zmniejszyli mi prędkości:)
i jeszcze transfer - nie zależy od taryfy tylko od modemu jaki kupisz - najlepiej brać najszybszy.

Radoos 15-05-2008 11:04

Również polecam iPlusa, działa bezawaryjnie. Kiedy kupowałem dostępne były jedynie modemy EDGE i taka technologia była dostępna w Przemyślu. Teraz działa HSDPA więc kup sobie modem obsługujący tę technologię. Dobrze by było jakby miał opcję podłączenia anteny zewnętrznej bo to czasami może uratować sytuację - różnie bywa z zasięgiem i to bez względu na operatora. A najlepszy ma chyba właśnie PlusGSM. Możesz na ich stronie zobaczyć mapę z podziałem na dostępne technologie.

smash 16-05-2008 08:57

To dzięki bardzo. Właśnie przejrzałem oferte IPlusa no i jest tam taryfa "prywatnie 60" i akurat jest promocja na modemy np. HSDPA 3.6 Mb/s za 1zł :) limit tez 1GB, ale nie musi wcale ograniczać transferu później, jest napisane, że zależy to od operatora i chwilowego natężenia sieci, więc całkiem w porządku.
Dzięki za pomoc.
pozdrawiam

Radoos 16-05-2008 10:57

...ale zazwyczaj ogranicza :) Więc się nie sugeruj za bardzo tym, że "nie musi" bo może być tak że np. Tobie za każdym razem będzie. A tak na marginesie to myślę, że zdjęcie albo spore powiększenie tych limitów to kwestia czasu.

smash 16-05-2008 11:15

no wlasnie poczekam do wakacji jeszcze, mysle ze wtedy tez jakies ciekawsze promocje beda, moze juz tansze modemy 7,2Mb/s, moze nie bedzie limitu... ;) poczekamy... zobaczymy...

piotr_z 18-05-2008 21:56

witam
mam dowas takie pytanie gdy w Laptopie właczam sieć bezprzewodowa i daje skanowanie w poszukiwaniu sieci bezprzewodowej wyskakuje mi kilka sieci np: HUFIEC-TEL:601481484 i pisze że Sieć bezprzewodowa z zabezpieczeniem i jest dwie kreski ale niepołączy natomiast wyskakują też inne nazwy sieci ale niema kuteczki że zabezpieczona ma tez dwie kreski ale niepołaczy.Prosze o wyjasnienie co to jest

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:50.