Przemyskie Forum Dyskusyjne

Przemyskie Forum Dyskusyjne (http://forum.przemysl24.pl/index.php)
-   Nasze miasto (http://forum.przemysl24.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   mieszkania w Przemyslu (http://forum.przemysl24.pl/showthread.php?t=1892)

netka 01-08-2007 13:11

Odp: Nowe mieszkania w P-ślu?

Cytat:

Napisał Lolle (Post 21768)
Dzięki, za wasze odpowiedzi, bardzo mi zależało usłyszeć wasze opinie na ten temat.

2900 m2 wydaje mi się przesadzone.... ale za parę miesięcy to nie wiadomo.....

Właśnie.. właśnie... teraz to już norma. Na chwilę obecna przesadzone jest, ale w granicach 4 tys. za metr. ;) 'Ale za parę miesięcy to nie wiadomo'. ;)

TBS.. będzie budował mieszkania już na właśność. http://tbs-przemysl.webpark.pl/

Planowane przedsięwzięcia:

1) Budynek mieszkalny wielorodzinny przy ul. Brudzewskiego 12 w Przemyślu w formie pełnej własności mieszkań.

[img]http://tbs-przemysl.webpark.pl/brudz3.jpg[/img]

http://tbs-przemysl.webpark.pl/brudz2.jpg

Z tym, że wszystko już zajęte. Mieszkania od 37 do 68 metrów. ;)
Można się zapisywać ewentualnie na listę rezerwową.
Budowa rusza na wrzesień 2007, cena za metr - 2.800zł.

Jednak nic straconego. Będą budować jeszcze inne bloki, póki co planów nie ma.

I jeszcze stare budownictwo..http://www.mieszkania.przemysl.pl/

ul. Zawiszy Czarnego - cena za metr - 3.000 - 3.100 i 3-go Maja,

netka 01-08-2007 13:21

Odp: mieszkania w Przemyslu

wyciągam

netka 01-08-2007 14:47

Tych na 3-go Maja już nie ma! Mimo, że na stronie wisza jako wolne. Poszły po 2.900/m. Będą w okolicy Mniszej, tańsze coś w okolicach 2.000 -2.5000/m. Przynajmniej tak zostałam poinformowana. ;)

usmiechnieta 01-08-2007 18:16

Ostatnio na Kosynierów sprzedawali za 3000 zł :D
Nie wiem dlaczego, ale jakoś nie wyborażam sobie tego bloku na Brudzewskiego ;) - ciasno sie tam zrobi ;-)

netka 06-08-2007 08:33

Na wiosnę będą oddane 3 pierwsze bloki, które aktualnie budują w Ostrowie [przy drodze na żwirownię]. Cena ma przekroczyć 3 tys/m2.

OSIEDLE MIESZKANIOWE "OSTRÓW" - 13 BUDYNKÓW - 432 MIESZKANIA

FUNKCJONALNOŚĆ
Program użytkowy dla każdego kolejnego budynku mieszkalnego to 32 mieszkania na czterech kondygnacjach, w tym:
  • mieszkanie duże o powierzchni użytkowej 53,6 m2 - szt. 6, w skład którego wchodzą: pokój dzienny, kuchnia, sypialnia, gabinet, łazienka, garderoba i przedpokój.
  • mieszkanie średnie o powierzchni użytkowej 44,00 m2 - szt. 14, w skład którego wchodzą: pokój dzienny, kuchnia, gabinet, łazienka, przedpokój.
  • mieszkanie małe o powierzchni użytkowej 36,10 m2 - szt. 8, w skład którego wchodzą: pokój dzienny z aneksem kuchennym, sypialnia, łazienka, przedpokój.

Do każdego mieszkania przypisane jest pomieszczenie techniczne w suterenach budynku oraz miejsce parkingowe.
Wszystko info [jak: RZUTY I ELEWACJE BUDYNKÓW, itp.] odnośnie tej inwestycji znajdziecie tutaj. http://www.jhpholding.pl/oferta.html

Poza tym maja też powstać mieszkania na Armii Krajowej, jeszcze inwestycja nie została rozpoczęta.

FUNKCJONALNOŚĆ
Program użytkowy dla każdego kolejnego segmentu to 4 apartamenty.

2 w poziomie parteru jednopoziomowe, o powierzchni użytkowej 59,8 m2, na którą składa się:
1) pokój dzienny o powierzchni 18,1 m2
2) kuchnia o powierzchni 8,4 m2
3) sypialnia o powierzchni 13,0 m2
4) łazienka o powierzchni 5,4 m2
5) garderoba o powierzchni 2,4 m2
6) holl o powierzchni 8,7 m2
7) schowek o powierzchni 1,3 m2
8) wiatrołap o powierzchni 2,5 m2
9) taras
oraz 2 dwupoziomowe w poziomie pietra i poddasza, o powierzchni użytkowej 107,90 m2, na którą składa się:

-w poziomie I piętra
1) pokój dzienny o powierzchni 18,1 m2
2) kuchnia o powierzchni 8,4 m2
3) sypialnia o powierzchni13,0 m2
4) holl + schody o powierzchni 10,7 m2
5) toaleta o powierzchni 4,5 m2
6) garderoba o powierzchni 1,4 m2
7) klatka schodowa
8) balkon
-w poziomie poddasza
9) sypialnia o powierzchni 15,55 m2
10) sypialnia o powierzchni 10,55 m2
11) sypialnia o powierzchni 7,9 m2
12) pokój kąpielowy o powierzchni 8,4 m2
13) garderoba o powierzchni 2,4 m2
14) przedpokój o powierzchni 7,0 m2
Do każdego apartamentu przypisany jest przestronny garaż.

Jeżeli chodzi o TBS w planach mają budować bloki na Lipowicy - powyżej dawnego szpitala, obecnego budynku mieszkalnego - i w okolicy ul. Puszkina.

Lider_MPL 07-08-2007 10:05

Ja Mam Takie Pytanie Mieszkam Na Lipowicy i widzie Jak zmienia się wygląd starego szpitala a teraz już bloku i I Widać żże to już Końcowe Prace Mam Pytanie Czy ktos wie Kiedy zaczną Wprowadać się Tam ludizie ? Prosze o szybką Odpowiedziedż

netka 02-11-2007 17:53

Chyba się już wprowadzili..?

RobertoBaggio 02-11-2007 22:18

Uwaga, uwaga!

Najtańsze mieszkania w Przemyślu posiadają przemyscy radni. Radzę zainteresowanym, aby pytali naszych radnych czy któryś czasem nie sprzedaje mieskzania, po cenie podanej w oświadczeniu majątkowym. Np. mieszkanie 77 metrów kwadratowych za 80 tys. Toż to szok!

tira-rira 03-11-2007 09:01

Radny Golec pobił wszystkich z wyceną metra kwadratowego swego mieszkania - wyszło mu 740 zł/m2!!! Nie wiedziałem że takie tanie mieszkania są w Przemyślu. Czyli wynika z tego że muszę być oszustem bo metr kwadratowy mojego mieszkania wyceniam na przynajmniej 4000...

Berian 30-11-2007 16:33

Odświezam
Prawdopodobnie TBS przestanie budować mieszkania na starych zasadach.Dzięki ustawie jeszcze za PiS stwierdzili,ze partycypacja jest już nieopłacalna i zajmą sie tylko sprzedażą mieszkań-czyli developerka.Biednemu wiatr w oczy-to była dla niektorych rodzin jedyna opcja na zamieszkanie w nowym bloku.Teraz zostaja słone ceny i kredyty na 20 lat:angry:

alien 30-11-2007 19:30

Dziś na 20 lat już się kredytów nie bierze :) Teraz w normie jest 35 lat a są banki które dają na 45 lat.

egon 01-12-2007 08:04

Wygląda na to, że w kwestii budowania przez TBS nadal nic się nie zmieniło - artykuł z lipca: http://www.przemysl24.pl/aktualnosci...ie-na-tbs.html

atram6412 04-12-2007 11:50

Piszecie ze maja budowac nowe mieszkanie w Pralkowcach, Lipowica czy Zwirownia. To troszke daleko. Dzieci do szkoly co dzien autobus do sklepu daleko. Padaczka. W bloku a jednak na wsi. Mieszkalem juz kiedys na Lwowskiej. Wszedzie daleko, na impreze taxi , z imprezy taxi. Ile moze kosztowac nocne taxi do Pralkowiec - z 40-50 zl. O Zwirowni nie wspomne. Szkoda ze nie buduje sie czegos blizej, tereny przeciez sa.
Zamiast kupowac mieszkanie na Zwirowni , wolalbym z 10 km dalej jakis domek. Co za roznica, tu wies i tu, i tak trzeba dojezdzac i tak.

Berian 05-12-2007 09:07

Ja uważam,że dobrze będzie jak cokolwiek się zacznie budować i będą mieszkania dla chętnych.Druga sprawa to poszerzenie miasta po kilku latach doprowadzi,ze te Pralkowce nie będą już taką daleką dziurą.

atram6412 05-12-2007 12:24

Nie ma zadnych watpliwosci ze powinno budowac sie wiecej. Popyt jest. Deweloperzy jednak Przemysla unikaja bo ceny sa dla nich za niskie. Koszty budowy w Rzeszowie a w Przemyslu (pomijajac koszty dzialki) sa takie same a ceny mieszkan srednio 1500zl/m2 wyzsze niz w Przemyslu. Deweloperzy to nie Towarzystwa Charytatywne - chca zarabiac.
Poszerzenie granic Przemysla na papierze niewiele zmieni sysuacje np. blokow w Pralkowcach. Dlatego ze na jakas infrastrukture jak sklepy , druga droga dojazdowa czy most przyjdzie poczekac ze 20 lat. Wlasnie dlatego ze nikt tu nie buduje bo sie nie oplaci. To nie Rzeszow ktory rozwija sie bardzo szybko.

Sa ludzie ktorym lokalizacja Pralkowce moze sie podobac, ja jednak do nich nie naleze. Zreszta , sa to bloki w systemie TBS wiec nie wlasnosciowe, ludzie dostali mieszkania za nie wielkie pieniadze wiec nie mieli wyboru.

Osobiscie jednak nigdy nie zaplacilbym ponad 3 tys zl za m2 wlasnosciowego mieszkania na Zwirowni. Za grube pieniadze decydowac sie na mieszkanie w bloku w takiej dziurze? Gdzie sens. Ktos pisal o ladnych widokach. Jakich? Ciezarowki ze zwirem? Bloto? Pola? Krzaki?

alien 05-12-2007 16:08

Hmmm to może czas zweryfikować swoje zdanie o cenach i rynku.

Jako ciekawostkę podam, iż np. w Ustrzykach Dolnych stare mieszkania w płycie "chodzą" po najmniej 3 tys za metr.

Reasumując: będzie już tylko drożej. Brytyjscy rodacy transferują do kraju oszałamiające ilości kapusty, która narazie jest wydawana na konsumpcję w postaci nowych telewizorów i innych bajerów (w sklepach RTV ludzie zapisują się na plazmy - niespodziewany wzrost inflacji w ostatnim okresie jest też tego dowodem). Z czasem zaczną kupować inwestycyjnie po 5 mieszkań - to niechybnie znowu zacznie windować ceny w górę.

W dużych miastach wzrost cen został zatrzymany nie przez brak popytu.
Ludzie chcą kupować. Wzrost cen zatrzymał się ponieważ nabywcy tracą zdolność kredytową. Mało kogo stać na zakup 50 metrowego mieszkania za pół miliona złotych. Nawet jak weźmie kredyt na 80 lat :]
Teraz pytanie jak sobie i banki i ludzie z tym poradzą. Na wzrost zdolności kredytowej raczej bym nie liczył w krótkim terminie. Raczej będzie można brać jakieś kredyty, które mogą spłacać nasze jeszcze nienarodzone dzieci :) w swoim dorosłym życiu.

rcr123 05-12-2007 16:19

Do mieszkań w "Prałkowcach".To nie są Prałkowce tylko Przemyśl ! ulica Rosłońskiego :] zdrowiaa

zaciura 06-12-2007 15:33

Nowe mieszkania - na sprzedaż w systemie developerskim - począwszy od chyba marca 2008r. ma budować PGM (docelowo 2 bloki na ul. Brudzewskiego). Szczegóły na www.pgmprzemysl.pl

Berian 07-12-2007 10:14

Łacznie będzie 48 mieszkań,także jak na Przemyśl to już ciekawie.Na chwile obecną jeszcze nie zna nikt szczegolow co do ceny i wyposażenia.

atram6412 07-12-2007 17:24

System deweloperski oznacza stan deweloperski, czyli mieszkanie do wykończenia. W sumie to lepiej, każdy wykończyć zrobić jak mu się podoba, przecież deweloper i tak by doliczył do ceny. Właśnie, ciekawe ile za m2 , na pewno powyżej 3 tyś, tylko ile powyżej. Czy to będą bloki całkowicie własnościowe? Bezczynszowe?

Swoją drogą na Brudzewskiego 12 TBS buduje jeden blok, 34 mieszkania, 3 piętra. Wie ktoś może gdzie mają powstać te 2 bloki z PGM? Tam nie ma za dużo miejsca. Czyżby na terenie magazynów rzeźni które spłonęły?

Żyku 07-12-2007 17:31

Cytat:

Napisał atram6412 (Post 32375)
Wie ktoś może gdzie mają powstać te 2 bloki z PGM? Tam nie ma za dużo miejsca. Czyżby na terenie magazynów rzeźni które spłonęły?

Bloki powstaną na działce PGM, w miejscu dawnej hurtowni papierniczej Polipap i Willi Stasienka, która została rozebrana bo była w ruinie (willa była bliźniaczo podobna do budynku medycyny pracy na Brudzewskiego).

Tutaj plan zagospodarowania:
http://www.pgmprzemysl.pl/mieszkania...nie_terenu.jpg

gozel 08-12-2007 10:06

Cytat:

Napisał alien (Post 32301)
Hmmm to może czas zweryfikować swoje zdanie o cenach i rynku.

W dużych miastach wzrost cen został zatrzymany nie przez brak popytu.
Ludzie chcą kupować. Wzrost cen zatrzymał się ponieważ nabywcy tracą zdolność kredytową. Mało kogo stać na zakup 50 metrowego mieszkania za pół miliona złotych. Nawet jak weźmie kredyt na 80 lat :]
Teraz pytanie jak sobie i banki i ludzie z tym poradzą. Na wzrost zdolności kredytowej raczej bym nie liczył w krótkim terminie. Raczej będzie można brać jakieś kredyty, które mogą spłacać nasze jeszcze nienarodzone dzieci :) w swoim dorosłym życiu.

Prawda, chociaż nie do końca. Jeżeli chodzi o Banki to zdolnośc kredytowa potrzebna jest generalnie tylko do procesu kredytowego. Póżniej gdy jest wpis do KW bankom nawet bardziej się opłaca żeby klient stracił zdolnośc kredytową bo wtedy mieszkanie przechodzi na własnośc banku, czysty interes. To nie to z eludzi nie stać na zakup czy kredyt ludz bardziej przeraża i odstrasza płacenei rat kredytowych przez całe życie ale jeśli sięnie ma gotówki to niestety jest jedyne wyjście. Rozwiązaniem może będą hipoteki wsteczne które juz weszły częściowo na zachodzie. Społeczeństwo polskie nie jest jeszcze "nauczone" zyć na kredytach tak jak to jest na zachodzie ale i do tego też dojdzi u nas. Póki co nie ma co się obawiać sytuacji która miała miejsce w USA "krachu kredytowego" nie ma się co obawiac oczywiści epóki decyzje co do kredytów będą realizowane na poziomie centrali po dokladnym przeanalizowaniu kredytobiorcy a nie tak jak to miało miejsce w USA na poziomie placówki banku gdzie generalnie każdy dostawał kredyt na mieszkanie .

Berian 08-12-2007 12:00

Słyszałem dziś o cenie 3.5 tys. za metr kwadratowy(te nowe społdzielcze mieszkania)!Ponoć może jeszcze wzrosnąć.Ja odpadam-nie dam tyle za pomieszczenie ze ścianami.Trzeba sporo kasy doliczyć do doprowadzenia chaty do użytku...

Berian 29-01-2008 10:19

Słyszałem,że jakas firma developerska ma budować blok na ul. Skorupki,bocznej Grunwaldzkiej.czy wie ktoś coś więcej na ten temat?

tira-rira 29-01-2008 12:06

Firma bodajże DOMPOL z główno-dowodzącym "projektantem od siedmiu boleści" na czele. Miał ponoć zacząć budowę już na jesieni ubiegłego roku ale coś się mu przeciąga (ciekawe czy ma to związek ze spółdzielnią Energetyk i prokuraturą oraz policją?)

Bloków w zamierzeniu ma stanąć chyba 4 czy 5 i mają być podobne jak te 3 budynki po Energetyku (w końcu ten sam projektant-kombinator)

Berian 30-01-2008 08:48

Nie brzmi za dobrze...Cena za metr to 2960 chyba.

lipka 30-01-2008 12:07

a wiece może coś o blokach które maja powstać kolo szpitala wojskowego ?:) te wszystkie magazyny maja znikać i maja powstać bolki :) słyszał ktoś coś o tym ?:)

atram6412 04-02-2008 22:17

Pozwoliłem sobie skopiować z innego forum. Newsy podane przez "obserwator":

W Urzedzie miejskim lezy wniosek o pozwolenie na budowe budynków
przy ul.Monte Cassino Spóldzielnia Locum sprzedała ten teren
deweloperowi z Rzeszowa ktory zmienił plan realizacyjny maja tam być
mieszkania i domki dla osób posiadających kasę Budowa ma ruszyć
prawdopodobnie w czerwcu.

Żródło: http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=165&w=72468995

O blokach koło szpitala wojskowego pierwszy raz słyszę (co nie znaczy że takiego projektu nie ma).

netka 16-03-2008 17:28

Hop, hop.. wyciagam temat. Być może ktoś ma jakieś świeże info odnośnie nowych mieszkań w P-ślu i okolicy. :)

fedey 16-03-2008 21:52

W Przemyślu jest mnóstwo mieszkań na sprzedaż. Wystarczy kupić Życie.

atram6412 16-03-2008 23:04

Kiedy wykluczyć kamienice, peryferia w stylu Lipowicy czy Lwowskiej, wieżowce, 4-te piętra bloków - to wcale nie zostaje tak dużo.
Prawdą jednak jest że, w ubiegłym roku ludzie wstrzymywali się ze sprzedażą licząc na wyższe ceny.
Teraz gdy te przystopowały wielu zdecydowało się na sprzedaż.

Mimo to znaleźć mieszkanie w dobrej lokalizacji i po przystępnej cenie jest trudno.

tira-rira 17-03-2008 07:50

Netka - pod poniższym adresem jest mieszkanie u mnie na osiedlu w sąsiednim bloku.
http://www.otodom.pl/mieszkanie-prze...-id475560.html

netka 17-03-2008 15:00

Cytat:

Napisał netka (Post 36628)
Hop, hop.. wyciagam temat. Być może ktoś ma jakieś świeże info odnośnie nowych mieszkań w P-ślu i okolicy. :)

Fedey.. tak się składa, że nie tak dawno kupiłam mieszkanie i to przez allegro.. Z tym, że teraz interesują mnie mieszkania NOWE, tzn. nowobudowane, nie z rynku wtórnego.. ostatnim miejscem, do którego zaglądałam w poszukiwaniu ogłoszeń było Życie.. ceny przeważnie były wygórowane jakby co.. :icon23:

Dzięki Tira-rira, rozglądam się za czymś 3-pokojowym, najchętniej za małym domkiem. :icon_ange

fedey 17-03-2008 22:55

Netka, najlepsze rozwiązanie to rozpocząć budowę własnego domu. Uwierz mi, żadno mieszkanie w bloku nie da Ci takiego komfortu jak własny domek z ogródkiem. A teraz nieruchomości to najlepsza inwestycja.

KoMpReSsOR 22-03-2008 17:53

Słyszał może ktos ze na osiedlu rosłońkiego maja powstać jeszcze 2 bloki ??
o uszy obiło mi sie tez ze na focha maja jeden blok stawiac

Berian 09-04-2008 14:14

w Ostrowie powstają ładne bloki.Cena około 3.000 m2.lokalizacja miła,bo przy drodze na żwirownie i poza latem jest spokój.Ciekawe jak tam będzie z opłatami ale to chyba bezczynszówki?

atram6412 13-04-2008 11:21

Cena to 3500 za m2. Co do miłej lokalizacji przy drodze do Żwirowni... jeśli ktoś lubi ciężarówki ze żwirem i wiecznie zabłoconą drogę... , aha i trzeba być jeszcze miłośnikiem dojazdów PKS lub autem do miasta.

Randall 28-04-2008 14:26

Niestety nawet PKS tam nie jedzie :) Ale moze jak powstanie duzo bloków to autobus MZK bedzie mial tam przystanek. Ogolnie dojazd do Ostrowa to patologia jesli chodzi o autobusy wiec trzeba miec swój wózek koniecznie. I to najlepiej oszczędny bo codziennie do miasta ok 9km :/

guzetti 03-05-2008 16:15

Nie jestem z Przemyśla ale pracuję tu od jakiegoś czasu więc i mieszkam tu w wynajmowanym mieszkaniu. Ale chciałbym coś kupić ale interesują mnie raczej nowe mieszkania. Znalazlem szybko ofertę bloku w Ostrowie ale dla mnie za daleko i wolę coś w samym mieście i tu kolejne powodzenie:) DOMPOL buduje bloki przy ul. Skorupki. Zachodzę tam pytam są oczywiscie wolne mieszkania i 40 parę i 60 parę metrów jak dla mnie do wyboru do koloru wystarczy wpłacic pierwszą ratę i patrzeć jak zaczną budować... I tu dla mnie zaczynają się schody. Zaczynam się interesować, czytam różne publikacje w necie szczególnie fora bo zastanawia mnie, że skoro dzisiaj mieszkania jak wszedzie tak i w przemyslu sprzedają sie na pniu i tyle ludzi szuka coś do kupienia a tu taka okazja a nowych inwestycji co zdążyłem się zorientować w przemyślu niewiele. I dowaduje się że ktos inny miał juz w tym miejscu budować bloki i jak tam byłem parę dni temu jest tylko łąka a teraz DOMPOL się za to bierze. Jak dla mnie to coś jest nie tak. Ktoś wcześniej pisał coś że nie to nie jest zbyt wiarygodny inwestor. Bo w necie na ich temat można znalieść niewiele, nr tel i adres siedziby, może ktoś zna ich wcześniejsze inwestycje którymi się ewentualnie moga pochwalić. Proszę o pomoc i z góry dziekuję.

tira-rira 04-05-2008 11:39

Z DOMPOLEM i ich budową byłbym raczej sceptyczny i ostrożny. Mieli zacząć budowę na jesieni ubiegłego roku ale jak na razie to do tej pory od czasu do czasu na tym terenie kręcą się tylko geodeci. Powiem tak - pan K.(to on będzie stawiał te bloki) projektował między innymi nasze bloki (nieszczęsna była Spółdzielnia Energetyk) i spierdzielił kupę rzeczy m.in. nie wykonano drenaży wokół bloków mimo znacznego spadku terenu.
Zresztą jest to typ "cfaniaka z bąblem w nosie". Pogadajcie z osobami które wpłaciły już część pieniędzy na mieszkania i teraz próbują zrezygnować i odzyskać wpłacone pieniądze - jakoś mają z tym problemy. Zresztą historia lubi się powtarzać - nie ruszyła budowa kolejnych dwóch bloków, które miał stawiać Energetyk. Wcięło prawie 1,5 miliona złz wpłat mieszkańców a w prokuraturze przewija się m.in. nazwisko pana K. i nie życzę nikmu by ta sytuacja się powtórzyła z obecną budową.
Wnioski proponuję wyciągnąć samemu.

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:51.