R E K L A M A

R E K L A M A
Przemyskie Forum Dyskusyjne  

Wróć   Przemyskie Forum Dyskusyjne > Przemysl24.pl > Sprawy techniczne

Zobacz wyniki ankiety: Uważam, że ten pomysł jest...
dobry 5 83.33%
zły 0 0%
nie mam zdania 1 16.67%
Głosujących: 6. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14-11-2009, 18:40   #1
fedey
Guest

Domyślnie Uprzywilejowani użytkownicy.

Na tym forum istnieją pewne ograniczenia, które na co dzień są nawet niezauważalne. Chodzi o umieszczanie nie więcej niż siedmiu fotografii w jednym poście i oczekiwanie na akceptację ogłoszenia przed moderatora. Jest to zrozumiałe ograniczenie, ale myślę, że jeśli ktoś już się zadomowił na tym forum i ma na liczniku np. 200 postów to można by takiego użytkownika automatycznie awansować do grupy "stałych bywalców" którzy będą mogli w jednym poście umieszczać więcej fotografii i nie będą musieli czekać na akceptację ogłoszenia przez moderatora. Myślę, że zwłaszcza z tej pierwszej opcji ucieszyliby się fotografowie śledzący przemyskie inwestycje.

Co Ty na to, alien?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2009, 19:41   #2
yankes_69
pseudomoderator

Awatar yankes_69

Domyślnie Odp: Uprzywilejowani użytkownicy.

Cytat:
Napisał fedey Zobacz post
[....]Chodzi o umieszczanie nie więcej niż siedmiu fotografii w jednym poście i oczekiwanie na akceptację ogłoszenia przed moderatora. [....]Myślę, że zwłaszcza z tej pierwszej opcji ucieszyliby się fotografowie śledzący przemyskie inwestycje.[...]
Mógłbyś wyjaśnić to dokładniej? Który fotograf aż tak często daje ogłoszenia na dodatek związane z inwestycjami. Kompletnie nie rozumiem. Co do użytkowników powyżej 200 postów to jest ich niecałe pięćdziesiąt, z czego chyba tylko jeden fotograf.
ps: lepszym pomysłem byłoby wprowadzenie obowiązku pisania ceny w ogłoszeniach dotyczących sprzedaży.

Ostatnio edytowane przez yankes_69 : 14-11-2009 - 19:48.
yankes_69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2009, 19:57   #3
fedey
Guest

Yankes, skoro jesteś online to zaakceptuj kolejnego posta z dodatkowymi zdjęciami mojego aparatu. A to czy cena jest podana, czy nie to sprawa sprzedającego.

Jeśli liczba 50 użytkowników z więcej niż dwustoma postami to za mało w takim razie proponuję obniżyć limit do 100 postów. Wydaje mi się, że użytkownik z takim licznikiem jest już na tyle zaufany, że będzie dodawał ogłoszenia zgodnie z regulaminem. Ograniczenia, o których napisałem w tym temacie są dobre dla nowych, niezaufanych użytkowników.

Poza tym to nie chodzi o "fotografów dających ogłoszenia" tylko o:

1. zwykłych pasjonatów inwestycji, którzy od czasu do czasu zrobią kilka fotek, które tutaj później umieszczają. Mogliby w jednym poście umieścić np. 10, a tak to mogą tylko 7 i muszą pisać kolejnego posta. Końcowy efekt jest taki sam, tylko że więcej z tym klikania.

2. Ludzi, którzy chcą coś pilnie sprzedać i zależy im na czasie. Stałych bywalców forum można zwolnić z konieczności akceptacji ich ogłoszenia przez moderatora - taki użytkownik już jest raczej zaufany. Wtedy ogłoszenia będą dodawane szybciej i moderatorzy będą mieli mniej roboty.

Ostatnio edytowane przez fedey : 14-11-2009 - 20:13.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2009, 20:11   #4
yankes_69
pseudomoderator

Awatar yankes_69

Post zaakceptowany.
Uprzywilejowani to byli przed 1989.
Jeśli nie zdajesz sobie z tego sprawy to zdjęcia wrzucane podczas pisania posta leżą na serwerze na którym jest też forum. Zdjęcia zajmują miejsce za które się płaci, zużywają transfer za który się płaci a jeśli komuś naprawdę zależy to naskrobie następnego posta albo wrzuci na jakiś zewnętrzny serwer np: imageshack. Zauważ, że na wielu forach w ogóle funkcja wstawiania zdjęć przez forum jest niedostępna, nie zastanawiałeś się dlaczego?
Stary 14-11-2009, 20:18   #5
n0rek
Twoja stara

Awatar n0rek

Miasto: Przemyśl

a mozna dodac wiecej niz 7 zdjec ktore sa umieszczone na zewn. serwerze?
fotografow jest kilku ale tylko jeden stale wrzuca zdjecia

@fedey trzeba by pewnie stworzyc calkiem nowa grupe userow, napisac dla nich przywileje itp itd

obowiazek pisania ceny w ogloszeniu sprzedazy to dobry pomysl, zawsze pozniej jest pytanie o cene
n0rek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2009, 20:27   #6
fedey
Guest

Cytat:
Napisał n0rek
a mozna dodac wiecej niz 7 zdjec ktore sa umieszczone na zewn. serwerze?
No właśnie nie, a tylko o to mi chodzi.

Cytat:
Napisał yankes_69
zdjęcia wrzucane podczas pisania posta leżą na serwerze na którym jest też forum. Zdjęcia zajmują miejsce za które się płaci, zużywają transfer za który się płaci
Nie, Yankes, mylisz się. Zdjęcia wstawiane przez ikonkę nie leżą na serwerze P24, nie zajmują miejsca i nie zużywają transferu. Leżą na zewnętrznym serwerze, w tym wypadku ta ikonka jest przechowywana na http://img690.imageshack.us/img690/2332/ikonkax.jpg Pomyliłeś to z funkcją wstawiania załączników do posta. Faktycznie, blokada tej funkcji jest zrozumiała, ale ja nigdy z niej nie korzystałem. Wolę podlinkować. Popatrz na wielkie forum www.skyscrapercity.com - nieporównywalnie większe forum, a ograniczenia siedmiu podlinkowanych zdjęć nie ma.

Jak nie wierzysz to idź do mojego ogłoszenia to zobaczysz, że zdjęcia są po prostu podlinkowane do http://fedejko.net/d80/00.jpg 01.jpg itp...

Co do pytania o cenę: jak ktoś jest zainteresowany to zapyta. Strategię sprzedaży pozostaw sprzedawcom. n0rek, yankes - nie uszczęśliwiajcie mnie na siłę
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2009, 20:37   #7
n0rek
Twoja stara

Awatar n0rek

Miasto: Przemyśl

to juz kicha, ciekawe skad w ogole 7 a nie 10 zdjec?

fedey ty mnie technik sprzedazy nie ucz Panie nie chce uszczesliwiac Ciebie (a co!) tylko ew. kupujacego
n0rek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2009, 20:38   #8
yankes_69
pseudomoderator

Awatar yankes_69

No widzisz Fedey, rzeczywiście nie zrozumieliśmy się bo chodziło mi o zdjęcia wstawiane jako załącznik. Nie wiedziałem nawet że takie ograniczenie jest, trzeba się będzie temu przyglądnąć.
Co do ceny to nie zamierzam Cię uszczęśliwiać, po prostu potem są zbędne posty z pytaniem o cenę w temacie oraz przez pw. Można uniknąć zbędnych pytań i odpowiedzi pisząc wprost cenę w poście z ogłoszeniem. Na niektórych forach jest taka reguły że ogłoszenia sprzedaży muszą mieć podaną cenę, po wprowadzeniu tej zasady były oczywiście fochy itp, teraz nikt nie wyobraża sobie aby było inaczej. Nie widzę powodu aby nie podać ceny publicznie, no chyba że ma się coś do ukrycia.
Stary 15-11-2009, 02:05   #9
fedey
Guest

n0rek, nikogo się na siłę nie uszczęśliwia. Nie znasz tego powiedzenia? Nic na siłę.

Yankes - jeśli nie podam ceny to działam na swoją niekorzyść. To nie Ty na tym cierpisz tylko ja więc o co ten krzyk? Ale zostawmy już ten temat a skupmy się na głównym wątku.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2009, 02:07   #10
alien
bzzz.....

Awatar alien

Miasto: London, Ontario :]

Jest jeszcze problem innej maści. Otóż przy takiej sprzedaży należałoby sporządzić umowę sprzedaży. Od umowy jak wiadomo trzeba zapłacić podatek od wzbogacenia
Zatem brak ceny może mieć swoje uzasadnienie bo w razie "W" zawsze można powiedzieć że sprzedało się za 1 zł.

By uszczęśliwić fedeya dodam że obydwa limity wynoszą obecnie 0. Czyli nie ma limtu.

Ćwierkacz
alien jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania