R E K L A M A

R E K L A M A
Przemyskie Forum Dyskusyjne  

Wróć   Przemyskie Forum Dyskusyjne > Przemyśl - nasze miasto > Nasze miasto

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26-08-2016, 20:37   #1631
tomciu

Domyślnie Odp: Internet w Przemyslu i okolicach.

Nie wiem jak teraz, ale jakies dwa lata temu mozna bylo przedluzyc umowe tylko na pol roku, jezeli chodzi o Neostrade. Przelicz sobie, czy Ci sie to oplaca.
Stary 28-08-2016, 19:10   #1632
Scoon

Cytat:
Napisał bolo555 Zobacz post
Niestety nic się nie poprawiło w sprawie awaryjności , powiedział bym jest jeszcze gorzej. Jeśli chodzi o światłowodowy internet po wioskach to to nie jest żaden światłowód, zapytacie dlaczego???? otóż wyjaśniam -> światłowód powinien być od punktu A do punktu B czyli od serwera do gniazda abonenckiego.Niestety tak nie jest, wszystkie firmy które zakładają światłowody po słupach energetycznych i telekomunikacyjnych na wioskach rozciągnięte są tylko po wiosce a dalej co??? no właśnie, dalej to leci drogą radiową, tak dobrze czytacie DROGĄ RADIOWĄ lub radiolinią bardzo mało firm stosuje radiolinię zważywszy na wysoki koszt sprzętu rzędu od 10-ciu do nawet 65-ciu tysięcy złotych. Zauważcie szafy które zwykle stoją przy szkołach,bibliotekach wiejskich,urzędach itp. a nad nimi wisi antena zwykle to jest ubiquiti AC lub wiecznie wieszający się mikrotik. Anteny te mogą być umieszczone w różnych punktach wioski nie jest regułą że akurat nad szafą bedzie, będzie ona tam gdzie operator ma zasięg optyczny ze swoim szkieletem, może to być wysoki budynek, lub górka. Tak więc światłowód na wioskach to jest tylko połowiczny i tak dalej macie neta po radiu. A co do płatności to z początku podłączają za symboliczną kwotę,ale nikt się nie zastanawia że póżniej do ceny abonamentu będą wliczane koszty ukryte, takie jak opłata za każdy słup na którym wisi światłowód,przecież operator nie będzie pokrywać kosztów. Z tego co się dowiedziałem za dzierżawę jednego słupa na którym wisi światłowód to koszt od 7 do 14 zł miesięcznie zależnie od ilości słupów w wiosce. Przykład średnia wioska ilość słupów 650x10zł =6500 miesięcznie, oczywiście operator to rozłoży jak zwykle na biednego Kowalskiego ot cały światłowód, a niektórzy co nie mają zielonego pojęcia to i tak będą się chwalić że mają w domu internet po światłowodzie.
Nigdy, dotąd nie wypowiadałem się na tym forum, mimo wielu prowokacji chociażby ze strony konkurencji, ale teraz już nie wytrzymałem

Na początku chciałem zaznaczyć, iż wiedzę na jakiekolwiek z wyżej opisanych zagadnień to ma pan zerową.

Co do połączenia, pomiędzy punktem A a punktem B, moje pierwsze pytanie co wg. pana oznacza pkt. B? Dla mnie to najbliższy punkt wymiany ruchu - zakładając, iż punkt A to abonent. W przypadku naszej firmy wszystkie "wyjścia na świat" są realizowane za pośrednictwem optycznego medium transmisyjnego. Na dzień dzisiejszy nie realizujemy żadnych połączeń szkieletowych za pomocą radiolinii, gdzie jeszcze w połowie 2015 roku stosowaliśmy technologię 17Ghz do połączenia ze sobą dwóch gmin - czekaliśmy wtedy na oddanie sieci ORSS. Radiolinie "wyciągały" 450/450Mb/s co wystarczyło do zasilenia około 500 abonentów. Nasza firma obecnie posiada 4 punkty dystrybucyjne zlokalizowane na obszarach pozamiejskich w tym 2 szafy obok szkól, na dachach których widać nie jedno urządzenie radiowe - no i co w związku z tym, mamy zabronić działalności konkurencji, aby tacy "specjaliści" jak pan nie wymyślali "teorii spiskowych"? W przypadku naszej firmy (SHL) jeszcze nie spotkałem się z kosztami ukrytymi - jeśli tak to proszę o skan umowy, regulaminu lub innego dokumentu stwierdzającego fakt, iż obciążymy klienta w przyszłości jakimiś dodatkowymi kosztami. Co do kosztów za dzierżawę słupa to są one dużo niższe niż Pan napisał i każdy operator kalkuluje je w opłacie abonamentowej, która średnio wynosi czterdzieści kilka złotych miesięcznie. Widać, Ci co "nie mają zielonego pojęcia" posiadają większą wiedzę w tym zakresie niż Pan i chętnie korzystają z naszych usług. Może w Pana przypadku ISP w Ostrowie (domniemam po jednym z postów, iż jest Pan z Ostrowa), różnie sobie radzą z dostawą łącza, u nas niestety nie wygląda to tak jak Pan opisał, więc proszę nie wrzucać wszystkich lokalnych Operatorów do jednego wora.

Pozdrawiam
K.S.
Scoon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2017, 20:49   #1633
PIOtreks

witam mam mały problem podczas grania w sieciówkach łapie lagi mam "światłowód " laptop podpięty prosto z urządzenia ONT jak myślicie wina dostawcy ?

PIOtreks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2017, 23:45   #1634
Shiliat

ping 96 XD .... co to za dostawca ? Ja na Toyi mam max 17ms do WP.pl
Lagi są też zależne od serwera na jakim stoi gra.
Shiliat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2017, 19:36   #1635
muchakk

Cytat:
Napisał PIOtreks Zobacz post
witam mam mały problem podczas grania w sieciówkach łapie lagi mam "światłowód " laptop podpięty prosto z urządzenia ONT jak myślicie wina dostawcy ?

To jakiś problem z ONT raczej. Troche dziwne, że masz utracone pakiety już do pierwszego urzadzenia w sieci do którego łączysz się przecież lokalnie. Zgłoś problem do operatora.

Przy okazji wypowiem się na temat firmy ProfLINK z której mam internet (UltraNET). Po początkowych zgrzytach i problemach teraz muszę pochwalić. Chłopakom udało się ogarnąć temat, wszystko działa już od dłuższego czasu bardzo stabilnie i wydajnie. Pewnie awarie które miały miejsce na początku wynikały z faktu, że sieć dopiero była uruchamiana na obszarze gdzie się podpinałem.

Podsumowując na chwile obecną nie ma się do czego przyczepić, chociaż znajdzie się jedna taka rzecz a mianowicie zewnętrzny IP... Szkoda, że nie jest w standardzie w abonamencie wliczone, można dokupić, ale musowo musi to być z tego co pamiętam chyba minimum 3 czy 5 adresów IP co dla mnie jest totalnie nieopłacalne...

Jakiś user z scoon.pl powyżej wrzucił wyniki z pingtest. Jak ktoś chce porównać z ultranetem to poniżej wyniki z tej sieci:

Ostatnio edytowane przez muchakk : 06-03-2017 - 20:00.
muchakk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2017, 17:41   #1636
RamzeS

Witam chciałbym sie dowiedzieć jaki internet Lte polecacie w Przemyślu ewentualnie co polecacie innego w grę nie wchodzi Toya Netia i Orange
RamzeS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2017, 20:18   #1637
PIOtreks

zgłosiłem , konsultant "przecież ma Pan internet " poczułem się jak za czasów TeleKomuny :D zobaczymy jak do sprawy podejdą
PIOtreks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2017, 14:07   #1638
Mammax44

Witam, czy ktoś posiada internet od alfy 100/150mb ? czy taka prędkość jest realna? czy tylko na papierze. Kończy mi się umowa u mojego obecnego dostawcy i się zastanawiam czy wykupić sobie takie łącze.
Mammax44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2017, 10:53   #1639
yankes_69
pseudomoderator

Awatar yankes_69

Jeśli ktoś ma alternatywę to szczerze odradzam internet z firmy ultranet (nlink, proflink itp). Owszem, jeśli działa to działa bardzo dobrze, mam 80MB i tyle daje radę. Gorzej jest gdy nie działa a zdarza się to bardzo często a najczęściej w weekendy gdy biuro obsługi nie pracuje. Najdłuższa przerwa w dostępie do internetu trwała 5 dni. Przede wszystkim nie pozwolić na instalację bez swojej obecności bo podepną gdzie im będzie wygodnie - tak właśnie było u mnie mimo wcześniej uzgodnionego miejsca gdzie urządzenie ma stanąć. Samemu przeniosłem miejsce instalacji, wierciłem, przeciągałem światłowód i niestety konieczne było przyspawanie od nowa pigtaila. Przyjechało po kilkunastu dniach dwóch techników i spawali go półtorej godziny. Był to wrzesień, jakie było moje zdziwienie gdy w grudniu zablokowali mi transfer bo mam nie opłaconą fakturę (której nie otrzymałem) na 60zł za usługę spawania światłowodu. Po długich przepychankach dotarło do kierownika, że to jednak była ich wina i anulowali fakturę. Teraz najlepsze, ostatnio odcięli mi dostęp do internetu na następny dzień roboczy po upływie terminu płatności faktury.
Dodatkowo urządzenie dostępowe w ostatnim czasie wiesza się przeciętnie raz/dwa razy dziennie i konieczny jest restart. Dzwoniłem początkiem ubiegłego tygodnia z prośbą o wymianę urządzenia, otrzymałem informację że sprawa zostanie przekazana do techników. Dzisiaj ponowiłem telefon i miła pani po wytłumaczeniu Jej jaki jest problem i kiedy w końcu się nim zajmą stwierdziła, że zrestartuje mi zdalnie modem Poziom kompetencji poniżej poziomu mułu. Po kilku minutach otrzymałem telefon, że do dwóch tygodni przyjadą mi wymienić modem, ciekawe co robili przez poprzednie dwa tygodnie i czy cokolwiek to pomoże.
yankes_69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2017, 14:12   #1640
capricorn

Czy zagląda tutaj ktoś z dostępem po tak szumnym na całą Polskę światłowodzie z Orange ?
Jak się sprawuje ? Nie ma problemów z przeciążeniem np. wieczorami, weekendy jak na Neostradzie ?
capricorn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania