R E K L A M A

R E K L A M A
Przemyskie Forum Dyskusyjne   X-CAD.PL Oprogramowanie CAD, Projektowanie 3D, AutoCAD

Wróć   Przemyskie Forum Dyskusyjne > Inne tematy > Humor :D

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27-11-2007, 13:05   #1
madziuu

Awatar madziuu

Domyślnie Rodzaje Babć Autobusowych

Jako że zdaje się że te niepozorne starowinki opanowały Wszechświat przytaczam cośtam co znalazłam na kórymś z forów komunikacji miejskiej:

Cytat:
1) Łowczynie krzeseł. Gdy autobus zatrzyma się i otworzy drzwi, nawet nie zdążysz sobie tego uświadomić, a ona już siedzi.

2) Babcie-akrobatki. Widząc wolne krzesło po drugiej stronie autobusu, w cudowny nagle sposób odzyskuje siły, wrzuca laskę pod pachę i z niebywałą energią biegnie do wolnego siedzenia.

3) Borostwory. Olbrzymie babcie w futrzanych płaszczach, zajmujące równocześnie 1,5 do dwóch miejsc siedzących.

4) Babcie-wilki. Atakują watahą, ich szczekanie rozlega się w całym autobusie i po chwili wygryzają każdego z zajmowanego siedzenia.

5) Babcie-lokomotywy. Jak siedzisz w autobusie, stają nad tobą i zaczynają sapać. Niektóre sapią tak intensywnie, że czujesz co jadły kilka godzin temu.

6) Babcie-ankieterki. Na kilka przystanków przed ich docelowym przystankiem przepytują ludzi, kto kiedy wysiada i starają się odpowiednio ustawić wszystkich w przejściu.

7) Babcie sprinterki
Pierwsze co robią, to zajmują dogodną pozycję w autobusie, a dopiero potem starają się dowiedzieć jaki jest jego numer.

8) Babcie modelki
Po wejściu tylnymi (lub przednimi) drzwiami przechadzają się przez cały autobus "kusząc" do ustępowania im miejsca.

9) Robostwory
Podtyp Pudernic, poza autobusem są pełnowartowartościowymi osobnikami na etatach, po wejściu do autobusu zamieniają się w niepełnosprawne stworzenia. Podróżują niestety w godzinach szczytu, często branżowymi stadami - patrz: babcie - wilki.

10) World Trade Babcie
Stanowią jednostkę centralną dla kompleksu toreb, siat (w paski), wózków. Zajmują 2,5-3 miejsc siedzących. Jeśli jest to zarazem Borostwór, wskaźnik należy przemnożyć przez 1,33.

11) Modliszki
Trzymają w rękach pożółkłe fragmenty książeczek z modlitwami, niekiedy różaniec. Nie walczą o miejsca siedzące, bo zawsze (nie wiadomo jakim sposobem) już zajmują siedzenia. Pokonują długie odcinki tras.

12) Babcie High Quality
Sympatyczne, uśmiechnięte staruszki, po ustąpieniu im miejsca często nie chcą usiąść, podając jako powód to, że niedługo wysiadają. Jeśli usiądą, to zaproponują, żebyś przekazał jej swoją torbę do potrzymania.

13) Babcie alpinistki
Wspinają się po stopniach autobusu lub tramwaju. Są najbardziej śmieszne, gdy wspinają się w pierwszych drzwiach U-bota, idą kawałek, pokonują następne schodki i siadają na niskim poziomie. Inne ambitne włażą do MAN-a lub odkurzacza tylnymi drzwiami, by z wielkim trudem wspiąć się na siedzenia na końcu busa, mimo że z przodu mają niską podłogę.

14) Babcie towarzyskie
Koniecznie muszą zmieścić się koło osoby siedzącej na tzw. półtoraku (siedzenie docelowo przeznaczone dla matki z dzieckiem, najczęściej znajduje się w przedniej części pojazdu). Najpierw siadają bokiem na samym brzegu, potem powoli wykonują obrót o 90 stopni i dociskają drugą osobę do okna. W przypadku siedzenia na podeście cały czas trwa walka o utrzymanie d**y na zakręcie podczas zakrętów.

15) Babcia chemik
Kiedy widzi, że nie ma szans, żeby ktoś ustąpił jej miejsca, podchodzi do zbiorowiska siedzeń i puszcza bąka cichego, ale straszliwie śmierdzącego. Po chwili okazuje się, że większość pasażerów wysiada na najbliższym przystanku.

16) Babcia z kompleksami
Co by nie zrobiła w autobusie, musi się z tego wytłumaczyć współpasażerom. Np. "Siądę sobie tutaj, bo mnie nogi bolą", "Siądę sobie tam, bo będzie mi wygodniej".

17) Babcia gbur
Czepia się jednej konkretnej osoby i ciągnie przez całą podróż.

18) Babcia speaker
Wsiada do autobusu i zaczyna gadać z współpasażerami. Typowy przedstawiciel to niejaka babcia Gienia, ale jest ich więcej.

19) Babcia brudasek
Pokłóciła się z mydłem ku rozczarowaniu pasażerów. Na szczęście rzadki okaz.

20) Babcie inwalidki
Siedzi na wózku, jak podjeżdża Neoplan to wstaje i go sama wnosi po czym znowu na nim siada (wydarzenie oparte na faktach).

21) Babcie Mojżeszki
Po wejściu do zatłoczonego autobusu pchają się do przodu z nadzieją odszukania wolnego miejsca, na następnym przystanku się drą żeby pasażerowie się rozstąpili bo chce wysiąść.

22) Babcie bileterki
Wchodzi do autobusu, mija kasownik, rozsiada się wygodnie i jak siedzisz obok to prosi cię o skasowanie biletu.

23) Babcie agresorki
Gdy niskopodłogowiec zatrzyma się na wprost niej środkowymi drzwiami, dostaje ataku złości i pędzi do przednich drzwi waląc laską w szybę dotąd aż kierowca otworzy drzwi, po udanej akcji i tak kieruje się do środkowych siedzeń bo przednie są za wysoko.

24) Babcie bagażówki
Po wejściu do autobusu układa na tobie tony tobołków.

25) Babcie melepety
Stoi taka bidna staruszka i sam jej ustępujesz miejsca bo ci jej żal.

26) Babcie mleczarki
Szczególna odmiana babć bagażówek, występująca w godzinach porannych . Czekają na przystanku z kilkoma pasiastymi torbami, wypełnionymi plastikowymi butelkami z mlekiem. Wsiadają z jedną torbą i proszą upatrzoną osobę z autobusu o wniesienie pozostałych. W tym czasie zajmują jej miejsce, obstawiając się następnie torbami, niczym chińskim murem.

27) Babcie sportowcy
Wsiadasz do autobusu a ona sprintem dobiega do autobusu.. wsiada za tobą, zmienia się ze sprintera w boksera i udaje ze boksuje się z twoja gazeta bo ubzdurala sobie ze jej przeszkadza w przejsciu do wolnego miejsca.

28) Babcie wędrowniczki
Ich ulubionym zajęciem jest przesiadanie się w autobusie z miejsca na miejsce. Najchętniej przesiadają się w miejsc położonych tyłem do kierunku jazdy lub z dowolnego na siedzenie zaraz za pierwszymi drzwiami. Gdy ktoś zajmie upatrzone przez nich miejsce, często zamieniają się w babcie lokomotywy.

29) Babcia Terminator
Podczas tłoku biorą rozbieg i skaczą do środkowych drzwi autobusu. Nie liczą się z wypadającymi przy okazji ludźmi. Jednak babcia potrafi ;-). [Autentyk]

30) Babcia kwoka
Wsiada z 5-6 letnim wnukiem, ty ustępujesz miejsca, ona sadza wnusia i patrzy dalej w oczy siedzących, by ustąpili jej miejsca. Często głośno komentuje wychowanie dzisiejszej młodzieży.

31) Babcia skaner.
Najpierw przegrzebuje śmietniki na wszystkich przystanach wyszukując roduktów żywnościowych (nie koniecznie zdatnych to zjedzenia dla zwykłego człowieka) przenikając zapachem tegoż śmietnika po czym wsiada do autobusu kierując się do swojego ulubionego miejsca i jeśli jest zajęte to osoba je zajmująca nie wytrzymuje tego zapachu i zwalnia to miejsce. Zwykle w autobusie, w którym nie ma tłoku nagle po przeciwnej stronie autobusu robi się tłok z ludzi zajmujących miejsca siedzące wokół siedzenia tej babci.

32) Babacia tłokolubna.
Wchodzi do lekko zatłoczonego autobusu. Gdy jest wolne miejsce siedzące staje obok niego, ale nie siada. Zwykle ktoś inny zajmuje to miejsce aby rozładować tłok ludzi stojących. Wtedy ona często przypadkowo uderza się o to osobę i gadając jaka ta młodzież niewychowana, bo nikt jej miejsca nie chce ustapić.
madziuu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2007, 14:56   #2
lipka

Awatar lipka

Miasto: Przemyśl :)
Domyślnie Odp: Rodzaje Babć Autobusowych

Właśnie tego szukałem :D widziałem to już kiedyś :D dobre to jest
Stary 27-11-2007, 15:09   #3
wiesiu77

hehehe śmieszne :D
wiesiu77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2007, 16:13   #4
St.Anger
Kryzysowa Narzeczona

Awatar St.Anger

Miasto: Warszawa

my się śmiejmy ale za kilkadziesiąt lat.......
Stary 27-11-2007, 18:13   #5
lipka

Awatar lipka

Nie no bez przesady :D ja taki nie będę :D:D
Stary 27-11-2007, 19:49   #6
Kam@

No na pewno nie będziesz babcią :-D
Kam@ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2007, 20:26   #7
madziuu

Awatar madziuu

...autobusową :P

ja zamierzam opanować pkp, będę babcią POCIĄGOWĄ (stara, ale... ;D) Tam też się niezłe cyrki dzieją :]
madziuu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2007, 07:27   #8
lipka

Awatar lipka

No właśnie :D dlatego jestem pewny ze nie będę babcia autobusową :D a z dziadkiem to inna sprawa :D
Stary 28-11-2007, 16:09   #9
Kam@

powiem wam że jeszcze nigdy typowych dziadków autobusowych nie spotkałam ;-)
Kam@ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2007, 17:11   #10
St.Anger
Kryzysowa Narzeczona

Awatar St.Anger

Miasto: Warszawa

w takim razie nie jeździsz autobusem nr 3
ja to codziennie mogę obserwować spora kolekcję takich "babć"

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania