R E K L A M A

R E K L A M A
Przemyskie Forum Dyskusyjne  

Wróć   Przemyskie Forum Dyskusyjne > Przemyśl - nasze miasto > Sport, turystyka i rekreacja

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-12-2007, 16:45   #1
snickers

Domyślnie Trasy rowerowe - Przemyśl i okolice

Wiem że dopiero się tu pojawiłem i troche głupio od razu zakładać temat, ale... Niezmiernie ciekawy jestem czy znacie w okolicy jakieś ciekawe trasy na dwa kółka.

Sam znam pare , ale chętnie poznam nowe, bo "moje" już mi się przejadły.

W ogóle, temat ten, o ile się przyjmie, można by potraktować jako tzw. zbiorczy i nawet może przykleić.

Są tu w ogóle jacyś kolarze ?

Ps. Jeśli ktoś uzna za stosowne, to proszę przenieść do działu Sport.

Ostatnio edytowane przez snickers : 12-12-2007 - 16:51.
snickers jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2007, 17:16   #2
n0rek
Twoja stara

Awatar n0rek

Miasto: Przemyśl
Domyślnie Odp: Trasy rowerowe - Przemyśl i okolice

przeniesione, i wcale nie powinno ci byc glupio z powodu tematu;]
n0rek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2007, 18:36   #3
gryf

Nie będę chyba zbytnio odkrywczy mówiąc ,że najciekawsze jakie znam to te wiodące po fortach i ich okolicach (w różnej konfiguracji). Nie trzymam się kurczowo "fortecznej trasy rowerowej" , po prostu jadę gdzie oczy poniosą ( a później zastanawiam się ,gdzie ja do cholery jestem? o_O )
Ostatnia traska to w skrócie:
Lipowica - Orzechowce - Żurawica - Bolestraszyce - mostem kolejowym przez San (uwaga dziurawy ) - wyjazd na Lwowską w okolicach salonu Fiata - Płyty - Łuczyce - Jaksmanice - Siedliska - wyjazd na trasę na Medykę - asfaltem Medyka park i powrót do P-śla.
Wyszło ponad 70 km ale traska całkiem przyjemna.

gryf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2007, 20:18   #4
sstefan

Szczególnie ta Płyty - Krówniki, oznakowana jako szlak rowerowy, moja rada : trzeba zwrócić szczególną uwagę na jadące - pędzące tą ulicą TIRY lub wybrać taką porę dnia żeby nie trafić na zakorkowanie tej drogi przez parkujące TIRY, a teraz w okresie jesienno- zimowym koniecznie mieć założone opony terenowe, pomimo ograniczenia prędkości na tym odcinku do 40 km/h, możesz śmiało jechać, nie uświadczysz patrolu drogowego. Szerokiej drogi , uważaj na TIRY i zalegające błoto.
sstefan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2007, 20:24   #5
snickers

Ja mam tak samo, gdy jeżdżę to nie wałkuję ciągle tych samych miejsc. Ostatnio na wakacjach "odkrywałem" ciekawe skróty na Lipowicy (przed znakiem "koniec Przemyśla" na skrzyżowaniu, polami, poprzez fort w Łętowni), a także połączenie z Ostrowem (zakręt w lewo za szpitalem dla psychicznie chorych i przed siebie).

Można też niedaleko szpitala poprzez las dojechać do Bełwina, a stamtąd np. do Krasiczyna i przez Dybawkę, Prałkowce - z powrotem.

Poza tym (pewnie też nic odkrywczego):

Lipowica - Żurawica (lasem) to jest dopiero jazda!

W drodze na Krasiczyn, skręt do lasu bełwińskiego - cross i asfaltem na trase Pśl-Krasiczyn.

Trasa po Parku pogórza Przemyskiego.

Pasowałoby mi trochę w okolicy Medyki właśnie się poszlajać (szkoda że Lwowską zapieprzają samochody jak na autostradzie przez co jest mniej bezpiecznie). Pewnie, mimo wszystko, wypróbuję Gryfie Twoją trasę albo przynajmniej fragment Siedliska, Medyka park i powrót. Tylko gdzie się tam do tego parku wjeżdża do cholery?

Ostatnio edytowane przez em : 13-07-2009 - 02:26. Powód: ort
Stary 12-12-2007, 20:43   #6
gryf

Wjazd do parku jest w okolicy byłego PGR-u, najlepiej jakiegos miejscowego aborygena zapytać Trasa z Siedlisk do Medyki to żadna atrakcja, późno już było więc jechałem asfaltem. Tam dopiero trzeba uważać na "TIRy" i innych popaprańców genetycznych , którzy wyprzedzają Cię na 0,5m z prędkością światła.

Stary 14-12-2007, 17:07   #7
b00n
Guest

nie wiem czy to o to chodzilo..ale w dybawce jak skrecicie na polna droge....jedziecie...nie wiem moze z kilometr...i dojezdzacie do skrzyzowania..sręt w lewo ..i za jakies 400 metrow znowu w w lewo do lasu....przejeżdż. obok fortu i potem dłuuuugi fajny, kręty zjazd lasem...ktory sie konczy w prałkowcach przy skrecie do Zalesia.......ale pewnie gryf lepiej ci to wytłumaczy niz ja ...

swoja droga....jak dostac sie sie na tę kolejowke gdzie Bolki straszą ??
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2007, 18:16   #8
gryf

Arrow Odp: Trasy rowerowe - Przemyśl i okolice

@ b00n akurat tamtędy nie jechałem, przetestuję gdy śniegi zejdą Jak ktoś zna jeszcze jakieś ciekawe traski z dala od asfaltu to wrzucajcie.
A co do strasznych bolków to z tym mostem namieszałem , z Bolestraszyc trzeba się wrócić. Jak mapa mówi skręcamy w Buszkowicach ,

może ze zdjęciami będzie prościej. Na moście faktycznie można koła pogubić - brakuje desek - ale za to przez taki ażurowy mostek lepiej widać San

Stary 10-01-2008, 17:01   #9
snickers

To co, nikt więcej nie zarzuci jakimiś pomysłami?
Stary 10-01-2008, 18:47   #10
gryf

Pogoda nie sprzyja to i nikt nowych tras nie odkrywa
Z trasami po fortach jest jeden ból - ani z rowerem po forcie chodzić , ani go zostawić przed nim :/ Jedyna opcja to mieć w grupie osobę , która nie przepada za ciemnościami i zje sobie kanapkę pilnując sprzętu

Odpowiedz

Tags
przemyśl, rower, ścieżki rowerowe

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania