R E K L A M A

R E K L A M A
Przemyskie Forum Dyskusyjne  

Wróć   Przemyskie Forum Dyskusyjne > Przemyśl - nasze miasto > Sport, turystyka i rekreacja

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27-04-2008, 15:54   #11
JS2030

Domyślnie Odp: Skoki Spadochronowe

A więc tak byli trenerzy SGSP 6 BDSZ to :
Boguś Marszałek
Wiesiek Guzik

Byli zawodnicy :
Jurek Noga
Mirek Łosiewicz

Obecny zawodnik :
Paweł Jankowski

Jeśli chodzi o drugą kwestię to tak jak pisałem skakanie z Jak-a jest o wiele ciekawsze niż z Antka. Jako osoba, która zaczynała szkolenie skacząc z Antka a następnie po 5-letniej przerwie znów zaczynałem szkolenie tym razem z Jak-a mam porównanie. Zresztą inni skoczkowie również mają takie zdanie ( Ci, którzy skakali z Jak-a skoki początkowe ).

Natomiast w sprawie kosztów to tak jak podałem wyżej Podstawowy Kurs Spadochronowy w Aeroklubie Rzeszowskim z 3 skokami ze spadochronem Marsz 291 z samolotu JAK-12 kosztuje 600 zł. Tak dla porównania np. w przywołanym wcześniej Aeroklubie Podkarpackim w Krośnie szkolenie podstawowe z 3 skokami z samolotu AN-2 kosztuje 650 zł. W związku z tym, iż w tym wątku podałem informację o Podstawowym Kursie Spadochronowym to zalety finansowe jak i specyfika skoku przemawiają za kursem podstawowym wykonywanym z Jak-a. Co do dalszego skakania to, rzeczywiście taniej jest skakać z Antka i dlatego właśnie w tym sezonie Aeroklub Rzeszowski skoki doskonalające będzie przeprowadzał z Antka.

JS2030 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2012, 13:24   #12
ari89

Jaka jest teraz cena szkolenia i ile kosztuje szkolenie AFF i czym to się różni od tego zwykłego szkolenia, bo na stronie www.skydive.pl taki kurs kosztuje grubo ponad 4k w zależności od liczby skoków.
ari89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2012, 16:12   #13
prodi65

Awatar prodi65

Cytat:
Napisał ari89 Zobacz post
Jaka jest teraz cena szkolenia i ile kosztuje szkolenie AFF i czym to się różni od tego zwykłego szkolenia, bo na stronie www.skydive.pl taki kurs kosztuje grubo ponad 4k w zależności od liczby skoków.
Kurs AFF, to zwykły (niezwykły) kurs podstawowy. Skakanie w czasie szkolenia w nowej formie, bo jednocześnie uczymy się układania się w swobodnym spadaniu, samodzielnego uruchamiania spadochronu i sterowania nim (bo jest to sterowny szybujący spadochron czaszowy). Można też znaleść jeszcze szkolenia w starszej formie, gdzie skacze się z samolotu z systemem wyciągu czaszy głównej, bez fazy swobodnego spadku i niższej wysokości ok. 800 m (na okrągłej czaszy), potem wraz ze wzrostem skoków, przechodzimy, do fazy opóźnionego otwarcia, a potem zmiana spadochronów. Kurs AFF jest bardzo skuteczny ale drogi, bo skoczkowi uczniowi w "upadku" towarzyszy jeden lub dwóch instruktorów, który korygują fazę swobodnego spadania, w razie czego uruchamiają spadochron, a ponadto wszystko nagrywają. Drogi, bo sprzęt kosztuje i ucznia i instruktorów, a wzniesienie na 4000 m nad ziemię też nie jest tanie. Piszę to co zapamiętałem z dawnej rozmowy ze skoczkami z Aeroklubu Krakowskiego, ale mogę się mylić, bo wolę latać niż, spadać.
prodi65 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2014, 18:55   #14
roman

Polecam : http://skydive-podkarpacie.pl/
Stary 30-07-2015, 08:36   #15
Loloteamt

Dla osób chcących dowiedzieć się trochę więcej o tym, jak rozpocząć spadochronową przygodę polecam ciekawy artykuł dla laików: http://facetpo40.pl/rusz-sie/skoki-s...owe-po-40-tak/. Dość spora dawka informacji o różnicach w kursie AFF, skokach tandemowych, ograniczeniach, przeciwwskazaniach w skokach itp.
Loloteamt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2016, 19:05   #16
Skydiveclub

Zapraszamy wszystkich chętnych na skoki spadochronowe w Laszkach koło Jarosławia. Tandemy, szkolenia na line i AFF.

Odwiedź nas na stronie lub facebooku.
skydiveclub.pl

Pozdrawiamy
Skydiveclub
Skydiveclub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania