R E K L A M A

R E K L A M A
Przemyskie Forum Dyskusyjne  

Wróć   Przemyskie Forum Dyskusyjne > Przemyśl - nasze miasto > Wydarzenia i imprezy

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25-02-2009, 19:22   #11
andrej

Miasto: Przemyśl
Domyślnie Odp: DKF Filmiarnia: Reaktywacja

przemysl.naszemiasto.pl :

Dyskusyjny Klub Filmowy "Filmiarnia" reaktywuje działalność. Po dwumiesięcznej przerwie, mieszkańcy Przemyśla znów mogą wybrać się na seans DKF-u. Tym razem, do kina Centrum.

Przez ostatnie lata DKF prezentował filmy w przemyskim kinie Kosmos. Z końcem roku kino przestało jednak istnieć. DKF na szczęście reanimowano.

Przemyscy kinomani postanowili przenieść się do kina Centrum. Pomocną dłoń wyciągnęła dyrekcja Centrum Kulturalnego i Wydział Kultury, Promocji i Współpracy Urzędu Miejskiego, który wsparł DKF kwotą 10 tys. zł rocznie.

Dzięki temu, w Przemyślu wciąż będzie można oglądać wybitne filmy, prezentowane zazwyczaj tylko w kilku niewielkich kinach studyjnych w Polsce, czy na festiwalu Era Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Już w czwartkowy wieczór o 20.00 obejrzymy "Malowany Welon" z Naomi Watts i Edwardem Nortonem w rolach głównych. To przejmujący, odarty z kiczowatej przesady, portret intymnej relacji dwojga samotnych ludzi.

Za miesiąc, 26 marca, DKF wyświetli argentyński "XXY", film nagrodzony w 2007 roku na festiwalu w Cannes. Później seanse odbywać się będą dwa razy w miesiącu, w drugi i czwarty czwartek miesiąca.

Ostatnio edytowane przez n0rek : 26-02-2009 - 15:26. Powód: literowka
andrej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2009, 15:26   #12
andrej

Już dziś o 20.00 argentyński "XXY"

To nagrodzony w Cannes debiut Lucii Puenzo. Wszedł na polskie ekrany rok temu, zebrał świetne recenzje w Polityce i w Gazecie Wyborczej

Trafił jednak tylko do kilku małych, studyjnych w Polsce... Jeśli ktoś ma dość "Małp w kosmosie" i innych, głupawych produkcji, nastawionych na głupiego widza, to dziś znajdzie w CK coś dla siebie
Stary 16-04-2009, 11:08   #13
andrej

Dzis o 20.00 kolejny, swietny film nieanglojęzyczny.
Tym razem kino rosyjskie: "Wyspa" Pawła Łungina. Film, który miał swoją premierę w Polsce ledwie pół roku temu (trafił tylko do kilku kin w Polsce).

To dość przewrotny thriller religijny....
Druga Wojna Światowa. Barka, na której Anatolij i jego starszy towarzysz Tichon przewożą węgiel, zostaje schwytana przez niemiecki statek patrolowy. Anatolij błagając Niemców o litość, w akcie desperacji zabija swojego kapitana. Udaje mu się przeżyć...
Pokuta, którą odbywa w samotni, gdzieś na obrzeżach Morza Białego, trwa kilkadziesiąt lat i czyni z niego obiekt kultu. Pielgrzymi przybywają do niego z beznadziejnymi przypadkami, błagają o błogosławieństwo, choć samozwańczy mnich wcale się za świętego nie uważa.

"Reżyser nie drwi z naiwnej wiary ludu, tylko pokazuje paradoksy losu i sumienia. Niekoniecznie to, co się uważa za grzech, wymaga wielkiego napiętnowania. A skrucha nie musi trwać wiecznie. Piękny film, którego walory estetyczne dorównują ambicjom metafizycznym" - to recenzja z "Polityki"...

Seans dziś o 20.00. Bilety - 7 zł...

A młodzi [uczniowie, studenci] wydając dziś 7 zł, będą mogli ruszyć za tydzień na kolejny film w ramach DKF-u - utrzymaną w duchu Felliniego komedię "Do ciebie, człowieku"...

Cytując "Politykę": "Do ciebie, człowieku” skomponowane jest z wielu scen powiązanych ze sobą jedynie nastrojem i absurdalnym humorem. Obrazy utrzymane w szarozgniłej tonacji kolorystycznej stanowią wariację wokół problemu osamotnienia, braku miłości i beznadziejnej rutyny codziennego dnia.

Oto urzędnik, siedząc za kierownicą swego samochodu i przesuwając się bardzo wolno w ulicznym korku, użala się przez uchylone okno nad życiem pozbawionym sensu. Oto zrozpaczony mężczyzna ściąga obrus na weselnym przyjęciu, za co zostaje skazany na krzesło elektryczne. Owszem, trzeba mieć cierpliwość, aby tę apokaliptyczną wizję zatomizowanego społeczeństwa przyswoić. Niemniej, mimo pewnej dowolności układanki i jej monotonii, film Anderssona – tak jak proza Kafki – zapada w pamięć na długo.
Stary 23-04-2009, 12:01   #14
andrej

Dziś o 20.00, w ramach DKF-u, znów kino europejskie. Tym razem film szwedzkiego reżysera Roya Andersona, o którym kilka słów napisałem już w poprzednim poście

Więcej - na stronie Gutka: http://www.gutekfilm.pl/do-ciebie-czlowieku/

Bilety 7 zł Promocja dla młodzieży chyba jeszcze nie obowiązuje (były jakieś problemy ze sprzedażą karnetów na dwa filmy)... Ale - mamy nadzieję - 7 zł nie odstraszy Tym bardziej, że dzięki bardzo dobrej frekwencji na seansach DKF-u w tym roku, bilety zapewne pozwolą zorganizować coś ekstra dla kinomanów

Zapraszamy!
Stary 23-04-2009, 13:06   #15
H...
Man With No Name

Awatar H...

Miasto: oczywiście, że tak

Szkoda tylko, że nie wszyscy widzą, że DKF to skrót od Dyskusyjny Klub Filmowy i na czym cała ta zabawa polega. Ale cóż, dla wielu jest niczym McDonalds - przyjdą, zjedzą i pójdą. Dobrze, że tanio. A w razie jakby coś się nie podobało, to na forum anonimowo się ponarzeka .

Mam taką małą propozycję. Jeśli nie wiem co mam powiedzieć, to przynajmniej zostanę i posłucham, co o danym filmie myślą inni. Może po kilku takich spotkaniach nabiorę odwagi, żeby zdradzić innym moje zdanie na temat obejrzanego filmu. DKF ma edukować filmowo i uczyć postrzegania filmów na różnych płaszczyznach. Dlatego jest to klub a nie normalny seans i stąd tak niska cena biletów.

H.

PS. Właściwie to wiem, że będzie tak jak do tej pory, ale cały czas mam nadzieję, że w tym mieście są jeszcze ludzie, którzy kochają dobre kino i chcą dzielić się z innymi swoją pasją.

PS.2 I w dalszym ciągu zapraszam na seanse.
Stary 23-04-2009, 16:28   #16
toffi

Cytat:
Napisał H... Zobacz post
... dla wielu jest niczym McDonalds - przyjdą, zjedzą i pójdą. Dobrze, że tanio. A w razie jakby coś się nie podobało, to na forum anonimowo się ponarzeka ...
To nie do końca tak Sam dziś będę na tym filmie. Chętnie pooglądam europejskie kino i wogóle każde inne jak made in usa, ale nie mam już siły po całym dniu siedzieć jeszcze dłużej.... A z tymi cenami to przecież miasto dokłada się, aby ludzie nawet niechcący dyskutować przynajmniej zobaczyli coś ambitniejszego i ciekawszego od kolejnego odc. "m jak miłość". I to jest dobre
toffi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2009, 18:11   #17
andrej

Cytat:
Napisał toffi Zobacz post
To nie do końca tak Sam dziś będę na tym filmie. Chętnie pooglądam europejskie kino i wogóle każde inne jak made in usa, ale nie mam już siły po całym dniu siedzieć jeszcze dłużej....
tak długo to znowu nie dyskutujemy maks 20 minut, bo do 22.00 jest czas (o tej porze CK kończy pracę)... czasem - gdy seans trwa 110 min. (jak ostatnio), siedzimy tylko 10 minut

pozdro!

Ostatnio edytowane przez andrej : 23-04-2009 - 18:11. Powód: chęć bardziej precyzyjnego wyrażenia myśli
Stary 23-04-2009, 22:16   #18
em
moderator wnętrz

Awatar em

Miasto: Praemislia

I jak film? I jak?
em jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2009, 06:56   #19
ama

abstrakcja-to fakt. Spodziewałam się czegoś innego-ale film spoko-było to coś "innego" niż typowy film..nawet trudno byłoby go opowiedzieć. Osobiście podobał mi się-faktycznie tragikomedia z przewagą komedii
ama jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2009, 11:48   #20
toffi

Film był bardzo fajny inny Czekam z ciekawością na kolejny seans z kinem rosyjskim.

Cieszy mnie też, że są po dwa seanse w miesiącu, bo jeden to trochę mało.
toffi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tags
dkf, kino

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania