R E K L A M A

R E K L A M A
Przemyskie Forum Dyskusyjne  

Wróć   Przemyskie Forum Dyskusyjne > Przemysl24.pl > przemysl24.pl

Zobacz wyniki ankiety: Czy chciał(a)byś czytać nagłówki aktualności przemysl24.pl przez RSS ?
Świetny pomysł! TAK !!! 7 63.64%
NIE! po co to komu... 0 0%
A co to jest RSS? 4 36.36%
Głosujących: 11. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29-12-2005, 20:40   #1
guteq

Awatar guteq

Miasto: Przemyśl / warszafka
guteq
Lightbulb Feed RSS dla przemysl24.pl ?

cześć

co myślicie o tym, żeby portal udostępniał nagłówki aktualności w postaci feedu RSS?

Ja byłbym oburącz za tym więc niniejszym uśmiecham się do Kiksa i ekipy z prośbą o taki "ficzer"...
guteq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2005, 09:35   #2
kiks

Miasto: Przemyśl
Domyślnie Odp: Feed RSS dla przemysl24.pl ?

Nie wiem co to RSS, ale może reszta ekipy wie:D
kiks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2005, 09:42   #3
em
moderator wnętrz

Awatar em

Miasto: Praemislia

Dołączam się do nieświadomości. Może guetq jakoś naświetlisz co to takiego?
em jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2005, 09:56   #4
Pawel

Miasto: ....

Tez się na tym nie znam a tyle co znalazlem na google lol

RSS (popularnie rozwijane jako Really Simple Syndication) to alternatywny w stosunku do standardowych stron WWW sposób dostępu do zasobów Internetu, zwłaszcza wiadomości i blogów.

RSS przypomina popularne newslettery, z tym że wiadomości docierają do prenumeratora indywidualnie i natychmiast po tym, jak zostają opublikowane
(a nie np. raz dziennie).

Jakie są zalety RSS-ów?
  • <LI style="FONT-WEIGHT: bold">Korzystając z RSS-ów możesz zebrać w jednym miejscu informacje z wielu źródeł na interesujące cię tematy. <LI style="FONT-WEIGHT: bold">Nie musisz oglądać wielu reklam i ładować ciężkich stron ze zbędnymi informacjami przed dotarciem do tego, co cię interesuje. Dzięki RSS-om omijasz spam!
  • Korzystając z RSS-ów nie musisz ściągać na swój komputer nic więcej, niż "spis treści" wybranych serwisów internetowych - dlatego skrót RSS oznaczał oryginalnie Rich Site Summary (Rozszerzony Spis Treści Serwisu).
Jak mogę korzystać z RSS-ów na swoim komputerze?

Do odczytywania wiadomości RSS służą specjalne programy, zwane czytnikami , przypominające zazwyczaj programy pocztowe. Są wręcz takie, które instalują się jako "wtyczka" do Twojego ulubionego programu pocztowego, dzięki czemu nie musisz uczyć się nowych programów - odczytujesz wiadomości jak zwykłe e-maile. Dzięki takiemu podejściu czytnik może zaznaczać, które wiadomości już przeczytałeś i porządkować je według wybranych przez Ciebie kryteriów. W naszym serwisie dostępne są czytniki RSS Reader, Feed Reader oraz specjalny czytnik serwisu Infor.pl - Miranda IM.
Możesz je ściągnąć w dziale Pliki do pobrania.

Na stronie serwisu Infor.pl dostępna jest dokładna instrukcja instalacji czytnikRSS Reader - zobacz tu.

Ponieważ RSS to standard przekazywania danych, a nie ich sposobu pokazywania, są też wymyślne czytniki wyświetlające na ekranie ruchomy pasek z najnowszymi wiadomościami albo np. okienko wyskakujące gdy na świecie wydarzy się coś ważnego związanego z wybranym przez Ciebie tematem zainteresowań - zależy to tylko od pomysłowości twórców oprogramowania.

Nie wiem czy to o to chodzi guetqowi :|
Pawel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2005, 09:57   #5
alien
bzzz.....

Awatar alien

Miasto: London, Ontario :]

Cytat:
RSS (Really Simple Syndication) to format przekazywania nagłówków wiadomości oparty na języku XML. Pełne teksty notatek lub ich "streszczenia" są dostępne natychmiast po opublikowaniu. Można je pobrać używając specjalnego czytnika RSS. Kanały informacyjne RSS wykorzystywane są również przy przesyłaniu informacji między serwisami internetowymi.

To takie "cuś" które pozwala czytać np. newsy z naszego serwisu bez wchodzenia na sam serwis.
Instalujesz sobie na kompie specjalny program który wyświetla CI takie treści.
Przydaje się to wtedy gdy np. masz 20 ulubionych serwisów i wtedy wszystko masz w jednym miejscu bez konieczności klikania i tracenia czasu na sprawdzenie całej 20 czy pojawiło się coś nowego.
Uruchamiasz program (w Firefoxie jest też plugin) i wszystko wiesz.

Z punktu widzenia oka treść taka jest mało czytelna i wygląda jak tutaj ale już w czytniku RSS może wyglądać jak tutaj

(można w nim ustalić sobie jak mają być te skróty wyświetlane)

Ja szczerze mówiąc nie mogę się przełamać do używania RSS. Choć może czas najwyższy.

Ćwierkacz
alien jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2005, 10:01   #6
alien
bzzz.....

Awatar alien

Miasto: London, Ontario :]

Napisaliśmy odpowiedź w tym samym czasie :D

Cytat:
Napisał Pawel
oraz specjalny czytnik serwisu Infor.pl - Miranda IM.
Hmmm - nie próbowałem tego pliku ale Miranda IM to komunikator - używam go od długiego już czasu. Nie wiem czy ma możliwość działać jak czytnik RSS - muszę sprawdzić.

Plusem Mirandy jest to że można w jednym komunikatorze mieć kilka róznych protokołów. Ja mam np. GG, Tlen, Jabber, ICQ, MSN.

Ćwierkacz
alien jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2005, 11:49   #7
guteq

Awatar guteq

guteq
Thumbs up Odp: Feed RSS dla przemysl24.pl ?

Cytat:
Napisał em
Dołączam się do nieświadomości. Może guetq jakoś naświetlisz co to takiego?
Cytat:
Napisał Kiks
Nie wiem co to RSS, ale może reszta ekipy wie:D
Alien to bardzo fajnie opisał parę postów wyżej.

Jednym zdaniem i bez zbędnych technikaliów: RSS to "kanał informacyjny" informujący użytkowników, że na stronie pojawiły się nowe informacje.
Każde takie powiadomienie zawiera m.in. datę, tytuł, 1-2 zdaniowe streszczenie treści oraz link do pełnej treści.

Najwygodniej czyta się to programami pocztowymi np. Mozilla, Thunderbird albo Outlook z dodatkową "wtyczką". Można też czytać je w niektórych przeglądarkach WWW (Firefox) no i w specjalizowanych czytnikach.

Wielką zaletą RSS jest superprosty sposób użycia - w czytniku podaje się tylko link do źródła informacji i... gotowe.

A po co korzystać z RSS? Dla wygody. Zamiast wchodzić na stronę WWW i z ogółu informacji wybierać te interesujące, dostaje się powiadomienia co się pojawiło, jeśli jest to dla nas ciekawe, możemy wejść na stronę WWW i przeczytać całą wiadomość.
Stary 30-12-2005, 11:53   #8
guteq

Awatar guteq

guteq

[więcej info o RSS]

RSS (Really Simple Syndication) to dostęp do wiadomości publikowanych w internecie, które docierają do prenumeratora natychmiast po opublikowaniu.

Jakie są zalety RSS-ów?
  • Korzystając z RSS-ów możesz zebrać w jednym miejscu informacje z wielu źródeł na interesujące cię tematy.
  • Nie musisz oglądać wielu reklam i ładować ciężkich stron ze zbędnymi informacjami przed dotarciem do tego, co cię interesuje. Dzięki RSS-om omijasz spam!
  • Korzystając z RSS-ów nie musisz ściągać na swój komputer nic więcej, niż "spis treści" wybranych serwisów internetowych - dlatego skrót RSS oznaczał oryginalnie Rich Site Summary (Rozszerzony Spis Treści Serwisu).
Jak mogę korzystać z RSS-ów na swoim komputerze?
Do odczytywania wiadomości RSS służą specjalne programy, zwane czytnikami, przypominające zazwyczaj programy pocztowe. Są wręcz takie, które instalują się jako "wtyczka" do Twojego ulubionego programu pocztowego, dzięki czemu nie musisz uczyć się nowych programów - odczytujesz wiadomości jak zwykłe e-maile. Dzięki takiemu podejściu czytnik może zaznaczać, które wiadomości już przeczytałeś i porządkować je według wybranych przez Ciebie kryteriów.

Jakie programy umożliwiają czytanie RSS?
Stary 30-12-2005, 12:09   #9
guteq

Awatar guteq

guteq

Bardzo fajny jest też Google Reader - http://www.google.com/reader/
Stary 09-01-2006, 15:16   #10
kinta
kinta.pl

Awatar kinta

Miasto: Przemyśl - Zasanie
Wyślij wiadomość przez ICQ do kinta Wyślij wiadomość przez MSN do kinta kinta Wyślij wiadomość przez Skype™ do kinta

Cytat:
Napisał alien
Napisaliśmy odpowiedź w tym samym czasie :D

Hmmm - nie próbowałem tego pliku ale Miranda IM to komunikator - używam go od długiego już czasu. Nie wiem czy ma możliwość działać jak czytnik RSS - muszę sprawdzić.
Ma!
korzystam juz od dłuższego czasu i polecam wtyczkę RSS/Atom reader
http://angelo-t.sites.uol.com.br/miranda/
w sumie, to jakby się ktoś uparł, nawet w mule ma możliwość odczytania RSS :-)
na przykład mod IoNiX.
http://kinta.pl/ - prywatnie i muzycznie

| | |
kinta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania