R E K L A M A

R E K L A M A
Przemyskie Forum Dyskusyjne  

Wróć   Przemyskie Forum Dyskusyjne > Inne tematy > Forum Cafe

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20-02-2010, 07:08   #1
mmisiek007

Domyślnie chciałbym opowiedzieć moja historię z wydawnictwem LSW

Chciałbym opowiedzieć moja historię która przydarzyła mi się z Wydawnictwem Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza z siedzibą w Warszawie na ulicy Erazma Ciołka 15 /8
Która bezprawnie i wbrew moim protestom wydała moją książę .Jestem autorem debiutantem spróbowałem swoich sił i napisałem książkę .Szukałem wydawnictwa , które pomogłoby mi ją wydać i wypromować. Zaufałem właśnie temu wydawnictwu i zostałem bezlitośnie oszukany .Po podpisaniu kontraktu wpłaciłem zażądaną kwotę 4400 zł potrzebną do realizacji przedsięwzięcia . Po korekcie tekstu sprzeciwiłem się przeciwko wycięciu bardzo ważnych i nieodłącznych elementów książki i kategorycznie nie wyraziłem zgody na wydanie książki . Jednak wbrew wszystkiemu Oni te książkę wydali i widnieje do dziś na ich stronce . Kiedy napisałem meila z prośbą o wyjaśnienia dlaczego tak postąpili do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi . Próbowałem jeszcze dzwonić ale kiedy wyjawiłem że chodzi mi o moją książkę i dlaczego została wydana wbrew mojej woli ktoś zwyczajnie odłożył słuchawkę .Przez 2 lata nie odezwali się ani słowem .Cały ten długi okres oczekiwałem w nadziei ,że jednak ktoś się ze mną skontaktuje i spróbuje mi wyjaśnić dlaczego został zmarnowany mój projekt i pogwałcone moje prawa autorskie . Straciłem wszelkie nadzieje .Nie wiem jak tę sprawę rozwiązać do kogo zwrócić się o pomoc . Napisałem po dwóch latach jeszcze jednego meila do redakcji w odpowiedzi otrzymałem , że nikt się moja książką nie interesował była napisana nieporadnie , pozbawiona interpunkcji i nie miała nawet tytułu co tez nie jest zgodne z prawdą . Potem znowu cisza .Jednak przed wpłaceniem moich pieniędzy na konto redakcji zupełnie inaczej spostrzegano moja książkę .Widniejące w kontrakcie zapewnienia również daleko odbiegają od rzeczywistości . Napisane jest tam , że redakcja dołoży starań aby książkę wypromować i będzie mnie informować na bieżąco o losach książki i współpracować ze mną . Jednak żadnej współpracy nie było pomijając już fakt , że książka została wydana wbrew mojej woli i po wydaniu książki zignorowali mnie całkowicie i przestali się odzywać . Wydałem na tę książkę 4400 z własnej kieszeni . Zapewniano mnie na początku , że książka spodobała się redakcji i chcą ją wydać z mojej strony musze tylko wpłacić wcześniej wspomniane pieniądze . Nie wiem do kogo mam się z tym zwrócić jak z tym walczyć .Ci ludzie potraktowali mnie dosłownie jak zwykłego śmiecia bez szacunku . Jaką mam szansę na odzyskanie moich pieniędzy 4400 bo już mojej zranionej psychiki zmarnowanej książki i szansy na pewno nie odzyskam . Pisałem tę książkę przez kilka lat i na koniec spotkałem się z takim potraktowaniem . Sam już nie wiem gdzie z tym iść do sądu wydać kolejne pieniądze i liczyć na sprawiedliwość , czy szukać innych sposobów lub ludzi którzy zrozumieją mój problem i pomogą mi dojść do prawdy . Jeśli ktoś chciałby mi jakoś pomóc lub poradzić co mam zrobić gdzie szukać pomocy to proszę o napisanie na miela mmisiek007@wp.pl
mmisiek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2010, 21:15   #2
baca350

Awatar baca350

Domyślnie Odp: chciałbym opowiedzieć moja historię z wydawnictwem LSW

Długo czekałeś. Od stuleci takie sprawy załatwia sie w sądach.Hej!

A sprzedaje sie choć??
baca350 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2010, 14:39   #3
mmisiek007

Cytat:
Napisał baca350 Zobacz post
Długo czekałeś. Od stuleci takie sprawy załatwia sie w sądach.Hej!

A sprzedaje sie choć??
no tak masz rację tylko że to kosztuje słono nie stac mnie na pójście do sądu narazie nie pracuje i chciałbym możliwie znaleźć jakieś wyjśćie . LIczę na to że może niejestem jedynym oszukanym przez ludowa spółdzielnia wydawnicza możę ktoś się w końcu podłączy do dyskusji i razem znajdziemy jakieś sposoby aby z nimi zawalczyć . MOcno liczę na to że ktos mi pomoże stawic im czoła . Dzięki za wszystkie wpisy i chęć pomocy i pozdrawiam
Stary 21-03-2010, 11:40   #4
baca350

Awatar baca350

Poszukaj firmy adwokackiej co biorą kasę po wygranej sprawie. Dużoi biora ale lepszy tydz nisz nic! Hej!
baca350 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2010, 06:40   #5
mmisiek007

tak się właśnie zastanawiam żeby z kimś porozmawiać i zaproponować taki układ , jeśli nie to chyba zacznę pisać do tych programów telewizyjnych może oni mi pomogą , co do książki to ponoś przeczytało ja sporo osób i nieźle się czyta , przed wydaniem jej kiedy miałem już skończony tekst chciałem ja tylko umieścić w internecie i udostępnić dla wszystkich wysłałem ją dla kilku przypadkowych ludzi z sieci aby ja oceniły i właśnie te osoby zachęciły mnie do wydania jej . Dlatego podjąłem próby jej wydania i zaufałem Ludowej Spółdzielni wydawniczej . NO i teraz mam kupę problemów i ciągły stres i stracone pieniądze za które na przykład mogłem zrobić remonty w domu . A tutaj takie podziękowanie ze strony wydawnictwa . Całe życie uczyłem się pokory , ale ile można dawać się wykorzystywać i nadstawiać tyłka aby inni mogli się na mojej uczciwości dorobić . Sami rozumiecie jak się teraz czuję . Co ich to obchodzi , że ktoś wydał swoje ciężko zarobione pieniądze aby zrealizować swoje marzenia i wydać książkę którą pisało się kilka lat . Po prostu nie życzę tego nikomu takiego potraktowania .
Pewnie gdybym przed wydawnictwem oblał się benzyną i podpalił to może zwróciliby na Ciebie uwagę i zaczęli by coś robić a tak to mają cię gdzieś
Stary 29-07-2010, 12:17   #6
Yogi:):):)

Awatar Yogi:):):)

Miasto: wioska Przemyśl:)

...... nieciekawie jednym słowem...ale nie daj się! Kolega "baca350" dobrze mówi.
Sądząc po czasie, w którym to czytam to zapewne już to zrobiłeś
Powodzenia
Yogi:):):) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2016, 20:31   #7
Jboryszewski

uważam, że to sprawa dla prawnika
Jboryszewski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2016, 09:24   #8
jaro77.1981

są kancelarie adwokacki które biorą winagrodzenie po wygranej sprawie???
jaro77.1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania