R E K L A M A

R E K L A M A
Przemyskie Forum Dyskusyjne  

Wróć   Przemyskie Forum Dyskusyjne > Przemyśl - nasze miasto > Sport, turystyka i rekreacja

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-06-2010, 22:38   #11
piast

Domyślnie Odp: Ścieżka pieszo-rowerowa z Zasania na Stare Miasto z kładką na Sanie

Cytat:
Napisał Adi Zobacz post
Z tym że zdjęcie powyżej przedstawia projekt kładki pieszo-rowerowej w Krakowie
Trudno żebyśmy mieli opracowany projekt. Spieszyłem się i zapomniałem dopisać tekst który opisuje te samo zdjęcie w artykule na naszej stronie jako "Przykładowy projekt kładki w Krakowie na Wiśle" Wybaczcie.

Zdjęcie jednak wklejone świadomie, aby pokazać jak mogłaby wyglądać ciekawa architektonicznie konstrukcja przeprawy. Inny widok tego samego projektu.

Zdaję sobie jednak sprawę, że mogłaby to być droga kładka, więc wystarczyłaby prostsza przeprawa mostowa, np:

Warto jednak może zainwestować więcej w konstrukcję, która może przy okazji być atrakcją miasta.

I jeszcze jeden ciekawy projekt.
Gateshead Millennium Bridge, Wielka Brytania - wyjątkowy most pieszo-rowerowy
Angielski Gateshead Millennium Bridge łączy Newcastle z Gateshead i jest przykładem mostu przechyłowego. Dzięki pompom pneumatycznym można go podnieść przez przechylenie i tym samym umożliwić przepłynięcie statkom. Most służy pieszym i rowerzystom od 2001 roku. Wizerunek Millenium Bridge znajduje się na monecie o nominale jednego funta.

Więcej projektów na www.frp.com.pl.
piast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2010, 23:04   #12
Adi
Geographer

Awatar Adi

Miasto: Przemyśl/Kraków
Wyślij wiadomość przez Skype™ do Adi
Domyślnie Odp: Ścieżka pieszo-rowerowa z Zasania na Stare Miasto z kładką na Sanie

Moja wypowiedz miała na celu sprostowanie tudzież ukazanie braku wiedzy tigerki
Stary 08-06-2010, 12:58   #13
piast

Na antenie Radia Rzeszów dzisiaj, pomiędzy godz. 15 a 18 wywiad z członkami stowarzyszenia w sprawie ścieżki i kładki na Sanie.
Stary 09-06-2010, 22:42   #14
PatricBateman

Awatar PatricBateman

Natomiast dzisiaj w nowinach ukazał się artykuł dotyczący ścieżki pieszo-rowerowej, przybliżający najważniejsze założenia projektu.
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll...MYSL/946239270
PatricBateman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2010, 22:42   #15
miro78

Pomysł z kładką jest świetny i bardzo potrzebna jest realizacja tego pomyslu. Sam w okresie sprzyjającej pogody często poruszam się rowerem po mieście. Kierowcy często spychają rowerzystów na krawężniki, bo przecież dla wielu rowerzysta to intruz i gdyby nie kara więzienia to by go rozjechali i już.
miro78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2010, 17:42   #16
piast

Wniosek UM o ujęcie budowy kładki pieszo-rowerowej w WPI na lata 2011-2012

Forum Rozwoju Przemyśla otrzymało odpowiedź od Prezydenta Przemyśla na nasze pismo, w którym Stowarzyszenie wnioskuje o budowę „Śródmiejskiej ścieżki pieszo-rowerowej” z kładką na Sanie.

Prezydent Przemyśla informuje ponownie o planach związanych z budową ścieżek rowerowych w latach 2011-2012 w ramach programu „Błękitny San” oraz przedstawia dotychczasowe działania podjęte przez Urząd Miasta zmierzające do realizacji inicjatywy FRP.

Przeczytaj więcej w artykule "Kładka pieszo-rowerowa wnioskowana do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego".
Stary 11-07-2010, 23:27   #17
miro78

Możliwość doprojektowania kładki do nowego mostu kolejowego PKP związana jest z planami polskich kolei dotyczącymi budowy nowego mostu kolejowego w miejsce istniejącego z racji jego złego stanu technicznego. Jest to alternatywne rozwiązanie, które ma swoje zalety w postaci przede wszystkim mniejszych kosztów budowy przeprawy.

TAk wiec jednak most kolejowy, piękny, stary, co prawda zaniedbany, ale wspaniale wpisujący się w architekturę miasta pójdzie na żyletki. Nie wierzę, że jego remont wyniósłby drożej niż budowa nowego mostu. Ale po co? A przetarg na nowy ktoś musi wygrać, a na stali można nieźle zarobić. Ciekaw jestem czy Miejski Konserwator Zabytków zrobił COKOLWIEK, aby ów stary most uratować od zniszczenia.

Most kolejowy na żyletki, koszary poaustriackie wyburzane, magazyn żywnościowy przy Łukasińskiego rozpruty na części pierwsze, akwedukt przyslonięty myjnią samochodową, zniwelowany fort pod budowę kościoła na Monte Cassino, ani jednej tablicy informacyjnej na żadnym z obiektów Twierdzy ( bo to nie tylko forty)- MIASTO TURYSTYCZNE TWIERDZA PRZEMYŚL ZAPRASZA!!!!!!!!!!
Proponuję wyburzenie większości kamienic na Starówce, ( przecież są w złym stanie) i wybudowanie blokowiska. MKZ protestować nie będzie. Dam głowę.
Przepraszam, ze może wyszedłem poza temat, ale mnie trafia.

Popieram w pełni budowę nowej kładki zgodnie z projektem FRP. Nie jakiegoś tworu opartego o most kolejowy. Jakoś sobie tegonie wyobrażam. Nie wiem, może i taniej, może i lepiej, tzreba by zobaczyć projekt.
miro78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2010, 10:20   #18
PatricBateman

Awatar PatricBateman

Ja natomiast chciałbym przedstawić wizualizacje kładki pieszo-rowerowej umiejscowionej na wysokości "budki MZK". Do tego fotomontażu wykorzystałem zdjęcie istniejącej kładki z miejscowości Sromowce Niżne nad Dunajcem u podnóża Trzech Koron.
Jest to kładka wantowa w której pylony są pochylone pod odpowiednim kątem zapewniając stabilność konstrukcji. Podobną budowę będzie miał most przyszłej obwodnicy z tą różnicą, że pylony będą pionowe a wanty rozciągają się symetrycznie.
Do wizualizacji mogłem wykorzystać również kładkę łukową, jednak tego typu most planowany jest na Kmieciach i bliskość praktycznie jednakowych konstrukcji wyglądałaby nie estetycznie.
Warto zaznaczyć że koszt kładki w Sromowcach Niżnych wyniósł 2,5 mln zł.

PatricBateman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2010, 11:36   #19
Gaucho

brzydkie!
Gaucho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2010, 12:01   #20
Jimis

Ja także uważam że brzydkie!
Jimis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania