R E K L A M A

R E K L A M A
Przemyskie Forum Dyskusyjne  

Wróć   Przemyskie Forum Dyskusyjne > Przemyśl - nasze miasto > Sport, turystyka i rekreacja

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19-01-2006, 16:01   #11
furtum

Awatar furtum

Domyślnie Odp: Aktualności ze stoku narciarskiego...

Obliczyłem wczoraj z kumplem przepustowość a wiec
- wyjazd kolejka 6 minut
- pełen obrót 12 minut
- liczba osób w pełnym obrocie 212 ( nie pamiętam około 100 foteli jest a wic 300m max)
- Czas oczekiwania na wjazd 4 minuty
- średnia prędkość zjazdu  około minuty jakieś 50s ale są i giganci którzy schodzą koło 2 minut
Nie będę liczył jaki zysk :P na jednym podjeździe możecie obliczyć sami ale, blachy prawie wyłącznie przemyśl a wiec wyciąg w pełni wykorzystywany w środku tygodnia koło godziny 18 ale to są początki, wiec pierwsza fala narciarzy nie odpuści . . w weekend stok jest zapchany na maxa . . ludzie maja więcej czasu a nie ma różnicy cenowej wiem że nawet arłamów ma w tygodniu tańsze bilety żeby wypełnić kolejkę która i tak musi się kręcić. .
Wnioski jeśli chcą utrzymać wysoka przepustowość powinni wprowadzić karnet czasowe, i tańsze zjazdy w tygodniu mieszkańcy miasta będą jeździli w tygodniu (w większości ) pozostawiając stok i lepszą przepustowość kolejki ludziom którzy przyjechali na weekend . . Podniesie to ogólna ocenę stoku ( bardzo ważne żeby nie stać i nie czekać w kolejkach) oczekiwanie na zjazd nie odpędzi turystów którzy przyjechali tu i zostawić maja jakąś kasę w naszym mieście stok ma być inwestycja ściągającą tu turystów a nie tylko stokiem dla miasta. Mieszkańcy miasta będą zadowoleni pieniądze które zaoszczędzą na zjazdach i tak je tam wydadzą prędzej czy później . . . tak ja umyśle a co wy o tym myślicie
Stary 19-01-2006, 19:00   #12
humptycat

dzisiaj byłem na stoku ludzi nie było zbyt wiele, co 3-4 krzesełko bylo zapełnione, 3,5zl za wjazd to wg mnie troszke za dużo a to nie tedy droga żeny windować ceny bo to na pewno narciarzy nie przyciagnie. Tańsze bilety w tygodniui karnety dzienne/wieczorowe/ calodzienne musza zostac wprowadzone bo jak narazie to w porównaniu z innymi stokami (laworta/ gromadzyn) to przemyski stok jest chyba najdrozszy nie oferujac przy tym nic specjanego
humptycat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2006, 19:02   #13
em
moderator wnętrz

Awatar em

Miasto: Praemislia

Mdli mnie jak patrzę się na tego miśka w logo. Kurcze, co za obciach totalny... Fu.
em jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2006, 21:01   #14
hot
most wanted

Awatar hot

Miasto: 016-Zasanie

szczerze to ja dopiero jak zobaczyłem to "logo" (wogóle nazywając to "coś" logiem obraża się te prawdziwe loga) z bliska na plakacie to dojrzałem że to coś na nim to... miś.

słowem - porażka.
Stary 19-01-2006, 21:47   #15
alien
bzzz.....

Awatar alien

Miasto: London, Ontario :]

A jak tak po przemyśleniu problemu doszedłem do wniosku, że nic nie wiem.

Nie pojmuję jak można wydać kilkanaście milionów złotych na inwestycję, a nie zadbać o profesionalną jej promocję.
Logo, a ostatnio nowa strona stoku dowodzi o kompletnym dyletanctwie tego kto marketingowo przygotował otwarcie stoku.

Wydanie kilku tysięcy złotych na profesionalną agencję, która przygotowałaby całą politykę identyfikacji tej największej inwestycji i szansy dla Przemyśla, która tu się przydażyła w kilkudziesięciu ostatnich latach wydaje się być oczywistym krokiem. Tymczasem mamy kompletną porażkę. Nie winię nikogo za to co jest - winię tego kto podejmuje decyzje.

Owszem może nie było czasu ale to tak jakby otworzyć sklep i nie zrobić w nim okna wystawowego :(.

Ćwierkacz
alien jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2006, 08:31   #16
netka
Moderator

Awatar netka

Miasto: ~ Przemyśl ~

Wczoraj ok. godziny 17 było sporo ludzi, wszystkie krzesełka zajęte, musiała być spora kolejka, nie zazdrościłam im wiszenia nad ziemią w taki ziąb.
O logu to już nie muszę pisać, wiadomo.. :/
netka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2006, 11:14   #17
rudolfart

Opierając sie na wyzej zamieszczonej informacji o przepustowości wyciągu tak sobie wyliczyłem:
Jesli wrunki sniegowe utrzymaja sie przynajmniej do marca (a jest to bardzo mozliwe, zdjecia z marca tamtego roku http://www.przemysl.pl/serwis/index....info&id=310)to uzyskanie przychodu 900tys jest prawdopodobne
( takie podpbno sa założenia na ten sezon). Maksymalny przychod w ciagu jednego dnia to okol 90 tys ( jest okolo 100 wagonikow po 3 miejsca pelny obrot trwa okolo 12 minut razy 3,5zł razy 5 obrotow na godzine daje okolo 7500zł na godzine, wyciaga dział 12 godzin = 90tys dzienie)to maks, powiedzmy robimy z tego polowe, to 45 tys dzienie. Załózmy ze wyciąg bedzie działac tylko do 10 maraca czyli 50 dni razy 45 tys dziennie = 2 250 000!!!
Powiedzmy ze połowa z tego to podatki, opłaty za media, pracownicy itp. to i tak wychodzi ponad milon złotych. Dobrze licze??
rudolfart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2006, 11:28   #18
mess

Awatar mess

Miasto: Przemyśl...to sam

rudolfart : moze i dobrze liczysz, ale wez pod uwage to co napisal alien Nie wierze, by te 2 mln zl zostawili mieszkancy Przemysla, bo jesli ta kampania reklamowa bedzie jaka jest to w polowie lutego mieszkancy nie beda mieli za co wyjechac na stok.
Stary 20-01-2006, 11:46   #19
rudolfart

Stronka z informacją o stoku plus mapka z dojazdem (to dla ewentalnych gosci z poza miasta).... na dole link do kilunastu fotek ze stoku

http://www.przemysl.pl/turist/stok.htm
rudolfart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tags
narty, przemyśl, stok narciarski

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania