R E K L A M A

R E K L A M A
Przemyskie Forum Dyskusyjne   X-CAD.PL Oprogramowanie CAD, Projektowanie 3D, AutoCAD

Wróć   Przemyskie Forum Dyskusyjne > Przemysl24.pl > Sprawy techniczne

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-08-2011, 22:22   #1
RobertoBaggio
NA PRZEKÓR FRAJEROM

Awatar RobertoBaggio

Miasto: Przemyśl
Domyślnie Prawa autorskie a forum p24

Chwilę temu odezwała się do mnie, niezidentyfikowana, studentka piątego roku polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Brzmi dumnie! Poinformowala mnie, że chce napisać pracę magisterską m.in. na temat relacji i stylów językowych panujących na forach internetowych.

Dziewczyna ta odezwała się do mnie, ponieważ, jak przyznała, zapoznała się z częścią postów mojego autorstwa i raczyła mnie poinformować, że zamierza je wykorzystać w swojej pracy. Kulturalnie zapytała, choć nie musiała, czy nie mam nic przeciwko temu. Nie miałem. Nie mam.

Nawet mnie to z lekka ucieszyło, że gdzieś w czeluściach UW, ktoś pochyla się nad tym, co kiedyś tu w folwarku napisałem.

I teraz pytanie ode mnie, do (właściciela) lub moderatorów, jest tu kilku. Czy jest możliwość, aby np. moje wpisy na forum zostały definitywne usunięte, gdybym np. nie chciał, aby ktoś mnie cytował nawet w pracy magisterskiej, gazecie, filmie etc.?
W regulaminie nie dopatrzyłem się żadnego zapisu nt. praw autorskich. W związku z powyższym prawa autorskie do wszelkich wpisów, również tego, ma tylko i wyłącznie autor, czyli w tym przypadku ja, a nie portal przemysl24.pl. Osoba cytująca musi zaznaczyć tylko skąd dany cytat pochodzi itp., i tym samym p24 łapie się w przypisie, co mnie niezmiernie brzydzi.

Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. USTAWA O PRAWIE AUTORSKIM I PRAWACH. POKREWNYCH. z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst pierwotny: Dz. U. 1994 r. Nr 24 poz. 83)
RobertoBaggio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2011, 04:49   #2
alien
bzzz.....

Awatar alien

Miasto: London, Ontario :]
Domyślnie Odp: Prawa autorskie a forum p24

A robienie sobie publiki czyimś kosztem Cię nie brzydzi? Typowe....
Gdyby nie p24 to Twoje posty nigdy by nie powstaly! Co wiecej NIKT by nie wiedzial ze istniejesz.
Nie miałbyś możliwość szlifować swoich poglądów ani doskonalić warsztatu dziennikarskiego.
Powiem więcej - ilość punktów karnych i banów które zebrałeś tutaj jasno dowodzą, że nikt Cię tutaj nie chciał, a Ty na przekór moderatorom i mechnizmom forum próbowałeś się tutaj dostać i zostać tutaj za wszelką cenę!
Na mojej oko to obecny właściciel forum powinien Ci wysłać fakturę za korzystanie z zasobów informatycznych webfabryka.pl!!

Ćwierkacz
alien jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2011, 05:28   #3
vazyl
FSO owner

Wyślij wiadomość przez Skype™ do vazyl

Wydaje mi się chociaż mogę się mylić, że skoro jest to forum publiczne, każdy pisząc tutaj godzi się na to, że jego wpis również staje się publicznym i potem jest używany przez publikę.
vazyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2011, 07:05   #4
yankes_69
pseudomoderator

Awatar yankes_69

@Roberto: Jest tak jak pisze Vazyl. Gdy napiszesz artykuł do gazety albo wypowiesz się w TV to nie możesz żądać "anulowania" tej wypowiedzi, możesz napisać ewentualnie sprostowanie, jako dziennikarz powinieneś to wiedzieć. Ochrona praw autorskich nie ma tutaj nic do rzeczy, klikając "Wyślij" po napisaniu posta zgodziłeś się na jego publikację na łamach forum Przemyśl24. Jeśli ktoś wykorzysta te wypowiedzi gdzie indziej bez Twojej zgody to możesz się z nim kopać.
Zgodzę się również z drugim mym przedmówcą - Alienem. Wyrzucano Cię stąd kilka razy ale wracałeś jak natrętny akwizytor, nagle zrozumiałeś jakie głupoty wypisywałeś?
yankes_69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2011, 11:24   #5
RobertoBaggio
NA PRZEKÓR FRAJEROM

Awatar RobertoBaggio

Cytat:
Napisał alien Zobacz post
A robienie sobie publiki czyimś kosztem Cię nie brzydzi? Typowe....
Gdyby nie p24 to Twoje posty nigdy by nie powstaly! Co wiecej NIKT by nie wiedzial ze istniejesz.
Nie miałbyś możliwość szlifować swoich poglądów ani doskonalić warsztatu dziennikarskiego.
Powiem więcej - ilość punktów karnych i banów które zebrałeś tutaj jasno dowodzą, że nikt Cię tutaj nie chciał, a Ty na przekór moderatorom i mechnizmom forum próbowałeś się tutaj dostać i zostać tutaj za wszelką cenę!
Na mojej oko to obecny właściciel forum powinien Ci wysłać fakturę za korzystanie z zasobów informatycznych webfabryka.pl!!

O dzięki, WIELKIE Obywatelu RP na uchodźstwie! Po raz kolejny "merytorycznie" odniosłeś się do mojego pytania. Chwalebne. Obudziłem Kanadę. Dziękuję, że przypomniałeś ile razy dostałem punkty i ile razy mnie banowano, bo nie pamiętałem :p

jankesie, nie sądzę abym wypisywał głupoty; za każdym razem jak pisałem pod prąd bodło was to w d..., nawet ten temat was uwiera, ale to tak na marginesie. I jeszcze jedno, skoro udzielasz mi lekcji z prawa autorskiego; z nikim kopać się nie będę i nie muszę, jeśli ktoś wykorzysta moje wypowiedzi i je gdzieś zacytuje, to będzie musiał podać nazwę autora postu i nawę tego portalu i link. O czym, obywatel RP na uchodźstwie nie omieszkał nie zauważyć; o cenzurze zresztą też cichutko.

Z pozdrowieniami dla przyszłej Pani Magister.
RobertoBaggio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2011, 12:09   #6
yankes_69
pseudomoderator

Awatar yankes_69

Cytat:
Napisał RobertoBaggio Zobacz post
nie sądzę abym wypisywał głupoty;
Uwierz mi, że większość osób tak samo jak Ty ocenia swoje wypowiedzi.
Tonem swojej wypowiedzi potwierdzasz to co myślę o Tobie od dawna. Próbujesz podgryzać aby tylko wywołać konflikty, które to tak bardzo lubisz, szkoda że tylko na forum jesteś taki odważny. Pamiętasz jak spiskowałeś z demonem ale wam nie wyszło bo nawet między sobą nie potrafiliście się porozumieć? Nie bodło mnie nigdy że piszesz pod prąd tylko brednie jakie wypisujesz.
Co do uchodźstwa Aliena to troszkę przegiąłeś albo nie wiesz co oznacza ten termin.
yankes_69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2011, 11:56   #7
n0rek
Twoja stara

Awatar n0rek

http://olgierd.bblog.pl/wpis,wpisy;n...skie,7343.html

jezeli jest to twoja indywidualna praca (zdjecie, muzyka, wiersz, poradnik itp.) to masz do tego prawa autorskie, natomiast jak to dobrze zaznaczyl gosc z w/w linku "Nie każde trzy zdania na krzyż stanowią utwór, do którego należałoby stosować ustawę."
n0rek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2011, 15:09   #8
Radoos
ᛅᛏᛉᛁᚾ

Awatar Radoos

Cool Odp: Prawa autorskie a forum p24

Cytat:
Napisał RobertoBaggio Zobacz post
za każdym razem jak pisałem pod prąd bodło was to w d..., nawet ten temat was uwiera,(...) o cenzurze zresztą też cichutko.
Radoos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2011, 17:11   #9
alien
bzzz.....

Awatar alien

Miasto: London, Ontario :]

Cytat:
Napisał n0rek Zobacz post
"Nie każde trzy zdania na krzyż stanowią utwór, do którego należałoby stosować ustawę."
n0rek teraz przegiales pale. Na maxa! Jak mogles tforczosc kolegi BANOWANEGO
sponiewierac to tego stopnia?
Nawet jesli zacytowales to zdanie i chcesz sie czuc przez to mniej odpowiedzialny i winny to w tym kontekscie jest to wysoce niestosowne.

Jasno dowodzi to, ze jako woznica w tutejszym folwarku jestes na rowni odpowiedzialny za naganne akty cenzury, ktore niezwykle bolesnie dotykaly poniewieranego przez obsluge folwarku kolege BANOWANEGO.
Kolega BANANOWY musial przez to stale wracac pod roznymi nickami, adresami IP by dowodzic swoich racji. Nie mogl poprostu odpuscic!
Niedawno na zajeciach omowili kolejny ciekawy aspekt zycia dziennikarskiego i kolega BANANOWANY postanowil sie pochwalic nowo nabyta wiedza. Zwroc uwage ze NAWET paragraf zapamietal (albo zapisal). Wooow!

Tez pozdrawiam przyszlych magistrow. Choc w istnienie niektorych szczerze watpie.

Ćwierkacz
alien jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2011, 17:19   #10
roman

Cytat:
Napisał alien Zobacz post
n0rek teraz przegiales pale. Na maxa! Jak mogles tforczosc kolegi BANOWANEGO
sponiewierac to tego stopnia?
Nawet jesli zacytowales to zdanie i chcesz sie czuc przez to mniej odpowiedzialny i winny to w tym kontekscie jest to wysoce niestosowne.

Jasno dowodzi to, ze jako woznica w tutejszym folwarku jestes na rowni odpowiedzialny za naganne akty cenzury, ktore niezwykle bolesnie dotykaly poniewieranego przez obsluge folwarku kolege BANOWANEGO.
Kolega BANANOWY musial przez to stale wracac pod roznymi nickami, adresami IP by dowodzic swoich racji. Nie mogl poprostu odpuscic!
Niedawno na zajeciach omowili kolejny ciekawy aspekt zycia dziennikarskiego i kolega BANANOWANY postanowil sie pochwalic nowo nabyta wiedza. Zwroc uwage ze NAWET paragraf zapamietal (albo zapisal). Wooow!

Tez pozdrawiam przyszlych magistrow. Choc w istnienie niektorych szczerze watpie.
alien, mylisz sie sa zajebisci magistrzy - sczegolne ci, np. kisielyczkowie )

co dotyczy praw autorskich - "rb" mam do ciebie pytanie? czy fotograf, p. andrzej dragan, (autor fotki ) zezwolil - lub przyznal tobie, (?) prawa autorskie do tej fotki j.urbana na twoim profilu? + twoje znieksztalcenie tej wlasnie fotki. /uRBan/ ???

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania