R E K L A M A

R E K L A M A
Przemyskie Forum Dyskusyjne   X-CAD.PL Oprogramowanie CAD, Projektowanie 3D, AutoCAD

Wróć   Przemyskie Forum Dyskusyjne > Inne tematy > Polityka

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-01-2012, 22:10   #1
hoo

Domyślnie Kim jest Jurek Owsiak i dlaczego nie wspieram WOŚP

Kilka słów o Jurku Owsiaku:

http://www.bibula.com/?p=12071 (nie zacytuje tutaj, bo nie mieści się tekst)

i Dlaczego nie wspieram WOŚP, przytoczę tu kilka punktów, z którymi się w 100% zgadzam:
Cytat:
1. Szantaż emocjonalny. Jeżeli nie podoba się komuś pan Owsiak i sposób zbierania przez niego pieniędzy, to od razu ta osoba dostaje etykietkę nieczułego drania, którego gówno obchodzą umierające dzieci.
2. Kupowanie sobie dobrego samopoczucia. Co z tego, że przez cały rok jestem skur..., gardzę żebrzącymi babciami, olewam potrzebujących, skoro raz w roku mogę wrzucić parę groszy do puszki i już jestem w porządku. Rytuał spełniony. Mało tego, na potwierdzenie, że już wypełniłem swój obowiązek, dostaję naklejkę, żeby się na mnie ludzie krzywo nie patrzyli.
3. Medialność akcji. Gdyby Dwójka, TVN, radia i portale internetowe, zamiast wspierać Orkiestrę bezpłatnymi transmisjami wyemitowali w tym czasie reklamy, a dochód z nich przeznaczyli na chore dzieci, to myślę, że uzbieraliby więcej niż Owsiak. Tyle, że nie byłoby tak wesoło i kolorowo...
4. Cena. Łączny koszt wszystkich wejść na antenę kosztuje niemal tyle, ile udaje się zebrać w dniu finału.
5. Są także inne organizacje dobroczynne (nie chodzi mi o Caritas ), które robią dużo dobrej roboty bez ogromnego wsparcia ze strony mediów.
veritatis

6.Potrącanie sobie części zebranych pieniędzy przez zbierających jest zjawiskiem powszechnym.Otwiera sie po prostu puszke , a pieniądze można wpłacić na poczcie po wcześniejszym odliczeniu sobie prowizjii.
Sam Pan Owsiak przyznał kiedyś ,że wie o tym procederze ,ale nie zmieni przepisów ,aby cyt."zachęcić "zbieraczy.
7.Nie wspieram firm farmaceutycznych ,które są benificjentem WOŚP.W kilku przypadkach zakupy bądż wymiana sprzętu okazała sie niepotrzebna ,a pieniądze zmarnowane.

gnosis
hoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2012, 08:33   #2
gozel

Domyślnie Odp: Kim jest Jurek Owsiak i dlaczego nie wspieram WOŚP

nie zadzieraj z Jurkiem.
gozel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2012, 12:43   #3
przem33

Cytat:
Napisał hoo Zobacz post
Kilka słów o Jurku Owsiaku:

http://www.bibula.com/?p=12071 (nie zacytuje tutaj, bo nie mieści się tekst)

i Dlaczego nie wspieram WOŚP, przytoczę tu kilka punktów, z którymi się w 100% zgadzam:
Rób jak uważasz, tylko czemu ględzisz o tym innym ?
Stary 09-01-2012, 12:55   #4
baca350

Awatar baca350

Dla jasności sytuacji!
"Orkiestra " to obciach dla Polski!!! Żeby organizować zbiórki na to co powinno normalnie państwo zapewniać???
A "ONI" sobie w zamian za to przyjmą następne 10.000 urzędników wybranych z pociotków!! Najsmaczniej sie wydaje cudze dutki!

"Orkiestra " jest mi obojętna,nie daję, uznaję jednak że w naszej zasranej rzeczywistości jednak robia dobrą robotę.
Hej!
baca350 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2012, 13:42   #5
kinta
kinta.pl

Awatar kinta

Miasto: Przemyśl - Zasanie
Wyślij wiadomość przez ICQ do kinta Wyślij wiadomość przez MSN do kinta kinta Wyślij wiadomość przez Skype™ do kinta

szkoda klawiatury na odpisywanie na te... heh

A jeśli ktoś inny ma ochote na jakiś racjonalny głos rozsadku, to proponuje ponizszy artykuł.

http://www.wprost.pl/ar/287142/Kto-n...Jurka-Owsiaka/
http://kinta.pl/ - prywatnie i muzycznie

| | |
kinta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2012, 16:26   #6
gozel

Cytat:
Napisał kinta Zobacz post
szkoda klawiatury na odpisywanie na te... heh

A jeśli ktoś inny ma ochote na jakiś racjonalny głos rozsadku, to proponuje ponizszy artykuł.

http://www.wprost.pl/ar/287142/Kto-n...Jurka-Owsiaka/

hehehe racjonalny z "wprost" hehehe dobry żart. racjonalnie niech każdy w swojej głowie sobie odpowie. jest tyle źródeł że każdy inteligenty człowiek wyrobi sobie zdanie na ten temat. bez "transparentnych" i "racjonalnych" mediów. google.com
Stary 09-01-2012, 20:28   #7
pogania3

Wiry jestescie. Tu nie tylko o pieniadze chodzi, ale o chec pomocy drugiemu w tym zj...m juz do konca i komercyjnym swiecie. Nie chcesz to nie dawaj - daj na tace Rydzykowi on sobie kupi nowa fure albo wybuduje xxxxxxxxxxxxx kosciol.
pogania3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2012, 22:25   #8
_joon_

Awatar _joon_

Miasto: Buszkolandia, Przemyśl, Warszawa

Cytat:
Napisał gozel Zobacz post
hehehe racjonalny z "wprost" hehehe dobry żart. racjonalnie niech każdy w swojej głowie sobie odpowie. jest tyle źródeł że każdy inteligenty człowiek wyrobi sobie zdanie na ten temat. bez "transparentnych" i "racjonalnych" mediów. google.com

Trylemat Lema: „Po pierwsze: nikt nic nie czyta; po drugie: jeśli przypadkiem przeczyta, to i tak nie rozumie; po trzecie: jeśli nawet zrozumie, to natychmiast zapomina”
Skoro bawimy się w cytowanie Lema:
Cytat:
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"

To morze od razu wolontariuszy, GOPR, OSP, krwiodawców też będziemy palić niebawem na stosie?
_joon_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2012, 02:50   #9
alien
bzzz.....

Awatar alien

Miasto: London, Ontario :]

Cytat:
Napisał baca350 Zobacz post
"Orkiestra " to obciach dla Polski!!! Żeby organizować zbiórki na to co powinno normalnie państwo zapewniać???
Zbiorki i wszelakiego rodzaju kwesty w PL nie sa tak powszechne jak np. w Kanadzie. Tutaj kwestuja wszyscy, wszedzie i przez caly rok. Nie sa organizowane tak huczne imprezy jak WOSP i kwesty maja raczej charakter lokalny. Np. jakas fundacja zbiera na lokalny szpital.
Dlatego wszystko jeszcze przed wami

Jest jedna wazna roznica. Kazda "legalna" kwesta spotyka sie z odpowiedzia panstwa. Oni to tutaj nazywaja "donation match" co oznacza ni mniej ni wiecej tylko to ze jak ludzie zbiora 100k dolarow to pastwo dolozy drugie 100k tak by w rezultacie bylo 200k.
Byloby super gdyby panstwo polskie poczuwalo sie do odpowiedzialnosci i dzialalo to tak samo.

Juz slysze stekanie prawicowych pismakow gdyby nagle okazalo sie ze panstwo ma dodac WOSP np.: 150 mln zielonych (zebranych na przestrzeni ostatnich 20 lat). Ciekawe ile trzebaby dolozyc do Lux Veritas i Caritasu...

Polacy ogolnie maja wielkie serca. Jedni do dobroczynnosci inni do bezinteresownego srania na kazdego kto im sie nie widzi z powodow koloru skory, wyznania, tego ze jest obrzezany albo poprostu ot tak by "dopierd....." innym.
Z tego co widze to nastala moda na "rozliczanie" orkiestry, pietnowanie Owsiaka za "robta co chceta" i oznajmianie ludziom ze grzesza wrzucajac kase do puszek WOSP. Demokracja jest wiec prosze bardzo.

Gdy urodzila sie moja corka okazalo sie ze ma dosc powazna wade wzroku. Przeszla wiele badan. Rzecz w tym ze na wiekszosci tych urzadzen byla naklejka WOSP. To mi wystarczy, a kazdemu sceptykowi zycze by na skorze wlasnego dziecka przekonal sie ile faktycznie WOSP zrobila dla niego.

Ćwierkacz
alien jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2012, 06:36   #10
gozel

Cytat:
Napisał _joon_ Zobacz post
Skoro bawimy się w cytowanie Lema:

To morze od razu wolontariuszy, GOPR, OSP, krwiodawców też będziemy palić niebawem na stosie?
morze. tyle że ja nikogo na stosie ani w morzu utopić nie chcę. każdy ( abo i nie ) ma swój rozum, niech czyni wg. tego co w nim ma ( albo i nie),
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania