R E K L A M A

R E K L A M A
Przemyskie Forum Dyskusyjne  

Wróć   Przemyskie Forum Dyskusyjne > Przemyśl - nasze miasto > Nasze miasto

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-04-2009, 21:03   #1
Snoopy
Fotoreporter

Awatar Snoopy

Miasto: Przemyśl
Arrow SFINKS dla "Domu na wyrębach"? - zagłosuj!

Chciałbym poprosić wszystkich o pomoc w głosowaniu na książkę mojego kolegi Stefana Dardy. Wiem, że bardzo zależy mu na tej nagrodzie, dlatego postanowiłem mu pomóc.

Cytat:
Po raz pierwszy w piętnastoletniej historii nagrody czytelników literatury fantastycznej "SFINKS", powieść mieszkańca Przemyśla została nominowana w kategorii "Polskie powieści roku". Książka "Dom na wyrębach" Stefana Dardy ma szansę na zdobycie tego prestiżowego wyróżnienia.

GŁOSUJMY NA PRZEMYŚLANINA!

Aby oddać swój głos wchodzimy na stronę: www.stefandarda.pl i tam (na górze strony) znajdujemy link do głosowania.

W imieniu mojego kolegi z góry dziękuję za każdy oddany głos !!!

Snoopy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2009, 22:32   #2
n0rek
Twoja stara

Awatar n0rek

Domyślnie Odp: SFINKS dla "Domu na wyrębach"? - zagłosuj!

o prosze, niezle znakomitosci polskiej fantastyki tam sa, Piekara, Pilipiuk, Komuda, Ćwiek... brawo dla naszego rodzimego pisarza
n0rek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2009, 23:46   #3
Kostek
ad fontes !

Głos oddany. Ta nagroda, to wielka nobilitacja nie tylko dla autora wspomnianej książki, ale także dla przemyślan, dla miasta, więc zachęcam do głosowania. Kiedyś dzięki internetowym głosom zostaliśmy turystyczną stolicą Polski, teraz możemy być literacką.
Głosujmy !!
Kostek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2009, 19:31   #4
Gała
Guest

Zagłosowałem - szczerze mówiąc miałem zamiar kupić tę powieść ale zniechęciła mnie informacja na stronie tytułowej (o klimacie z Kinga) a jakoś nie trawię tego autora. Życzę autorowi by jego powieść zdobyła nagrodę a, że jest mieszkańcem Przemyśla, to w ramach poparcia, mimo wszystko, kupię jego książkę,
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2009, 20:01   #5
Amelius
Na-nosek

Awatar Amelius

Miasto: за кругозором...

No ja sobie kupię z allegro: http://www.allegro.pl/search.php?sg=...+wyr%C4%99bach
Stary 07-04-2009, 18:59   #6
thon022

Awatar thon022

Szczerze polecam - powieść napisana żywym językiem, osadzona w polskich realiach, z wciągającą fabułą. Wzbogacona o wiele błyskotliwych i zabawnych "smaczków", np. klnący jak szewc profesor uniwersytecki czy listonosz - mistrz wschodniej gwary Znakomita książka!
thon022 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2009, 12:30   #7
Stefan Darda

Witam serdecznie.

Bardzo dziękuję za tyle dobrych słów i głosy oddane na moją książkę. Jest mi naprawdę ogromnie miło.
Krystalizują się pewne plany co do powieści osadzonej w Przemyślu. Cieszyłbym się, gdyby doszło za jakiś czas do jej wydania, bo z pewnością Miasto zasługuje na to, aby pisać o nim jak najwięcej. Chciałoby się, żeby jak najwięcej osób dowiedziało się tym, jak niezwykły klimat można odnaleźć w Przemyślu. Mam nadzieję, że będę miał w tym swój skromny udział.

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów,
S. Darda
Stary 15-04-2009, 22:44   #8
Snoopy
Fotoreporter

Awatar Snoopy

Exclamation Odp: SFINKS dla "Domu na wyrębach"? - zagłosuj!

W dzisiejszym wydaniu Życia Podkarpackiego pojawił się poniższy artykuł.

Cytat:
Powieść przemyślanina nominowana do prestiżowej nagrody

Głosuj na "Dom na wyrębach"

Powieść autora z Przemyśla Stefana Dardy Dom na wyrębach została nominowana do nagrody „Sfinks”. Głosujemy m.in. przez Internet.

fot.www.stefandarda.pl
Autor nominowanej powieści Stefan Darda.

Prestiżowa nagroda „Sfinks” przyznawana jest za najlepszą powieść fantastyczną roku. Wśród nominowanych za rok 2008 znalazł się Dom na wyrębach , mieszkającego w Przemyślu autora Stefana Dardy. Aby zagłosować na książkę naszego krajana, najlepiej wejść na stronę internetową autora (www.stefandarda.pl), na której znajduje się link do strony plebiscytu.
Nagroda „Sfinks” powstała w roku 1994, a po raz pierwszy wręczono ją rok później. Początkowo była nagrodą czytelników kwartalnika SFinks oraz klientów księgarni „Verbum 2”. Nagroda istnieje dziś nadal, mimo że nie ma już ani księgarni, a ani kwartalnika. Organizacją i zbieraniem pieniędzy na statuetkę zajmuje się teraz Fundacja Solaris.
Od roku 2000 w kapitule nagrody zasiadają: Elżbieta Magiera, Ewa Łupińska oraz Bożena Wasak. To kapituła przygotowuje listę nominowanych, a głosowanie odbywa się poprzez stronę internetową, listownie i mailowo. Nagroda „Sfinks” jest wręczana podczas Międzynarodowego Festiwalu Fantastyki w Nidzicy. Laureat otrzymuje mosiężną statuetkę projektu Wojtka Sedeńki.
Stefan Darda jest politologiem z wykształcenia. W dzieciństwie mieszkał w Lubyczy Królewskiej. W czasie studiów w Lublinie grał w Orkiestrze Świętego Mikołaja. Po studiach trafił do Przemyśla, który stał się miastem jego życia. To w Przemyślu powstała debiutancka powieść Dom na wyrębach, która w ubiegłym roku ukazała się nakładem wydawnictwa Videograf II.

Głosować na Dom na wyrębach można na stronie internetowej nagrody (www.sfinks.solarisnet.pl). Można na nią wejść poprzez stronę Stefana Dardy (www.stefandarda.pl). Głos oddać można też listownie (Fundacja Solaris, 11-034 Stawiguda, ul. Warszawska 25 A) lub mailowo (fundacja@solaris.net.pl). Głosując, podajemy swoje dane.

Stary 23-04-2009, 21:07   #9
Snoopy
Fotoreporter

Awatar Snoopy

Exclamation Odp: SFINKS dla "Domu na wyrębach"? - zagłosuj!

Przypominam i raz jeszcze zapraszam wszystkich do głosowania !!!

Cytat:
Książka przemyślanina nominowana do nagrody Sfinksa

"Dom na wyrębach" Stefana Dardy z Przemyśla został nominowany do nagrody Sfinksa. Tym wyróżnieniem honorowane są najlepsze powieści fantastyczne.

Stefan Darda

Dom na wyrębach

"Dom na wyrębach” jest utrzymany w klimacie grozy Stephana Kinga. To pozycja dla ludzi lubiących powieści grozy.

Debiutancka powieść Dardy spotkała się z tak dobrym przyjęciem, że konieczny stał się dodruk. To zdarza się rzadko w przypadku debiutujących autorów.

Nagroda Sfinksa jest przyznawana od 1995r. Kto ją otrzyma w tym roku zdecydują internauci.

Aby zagłosować na powieść przemyślanina należy wejść na stronę internetową Fundacji Solaris - www.sfinks.solarisnet.pl, wybrać zakładkę "głosuj", następnie kategorię "książka roku" i zaznaczyć krzyżyk obok pozycji Stefana Dardy.
Artykuł pochodzi ze strony Nowiny24.pl

W imieniu Autora książki z góry dziękuję za każdy oddany głos !!!

Stary 05-05-2009, 23:38   #10
Amelius
Na-nosek

Awatar Amelius

Miasto: за кругозором...

Książka w 100% warta polecenia wartko poprowadzona akcja, drobiazgowe opisy i kunsztowny warsztat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania