R E K L A M A

R E K L A M A
Przemyskie Forum Dyskusyjne  

Wróć   Przemyskie Forum Dyskusyjne > Inne tematy > Hyde Park

Zamknięty Temat

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26-11-2009, 22:07   #11
miastodresow
pylu pylu :)

Domyślnie Odp: Baaardzo trudne pytanie

Cytat:
Napisał n0rek Zobacz post
pech, ale chyba nie zrozumiales o co chodzilo w wypowiedzi, najwidoczniej na tej uczelni tego nie ucza, nikt tu nie bije piany a raczej nabija sie z tego co tutaj pleciesz

odnies sie do tego co powiedziala amelius to pogadamy
masz rację - ucza natomiast zachowania dystansu podczas rozmowy z człowiekiem, ktory nie potrafi wytłumaczyc o co mu chodzi - czy cos Cie uraziło?, czyzby jakis kompleks?. Gdybys choc troche pouzował warkoczykli, to zauwazyłbys , że wspomniałem oWYJĄTKACH i z gory przeprosilem za wrzucenie ich do jedengo wora z mulącymi produktami słabej manufaktury , zdarza sie
Stary 26-11-2009, 22:12   #12
miastodresow

Cytat:
Napisał Amelius Zobacz post
sluchaj, sprawa wyglada tak, ze skonczylo sie juz ksztaltowanie charakteru przez czytanie ksiazek, dyskutowanie o egzystencjonalizmie, picie czerwonego wina przy filmach Tarkowskiego, itd, itd. Wychodzę jednak z założenia, że dla chcącego nic trudnego. Inna sprawa, że dzieciak od samego pójścia do szkoły jest równany w dół, w gimnazjum (które dla mnie samo z siebie jest przechowalnią i przedłużaniem tzw. małpiego rozumu), w szkole policealnej również, a na studiach to już fajnie jest, bo wódka, prochy, a rodzice daleko. Kształtowanie swoich poglądów, inteligencji i charakteru wymaga dużo pracy, nie każdemu się chce. Uwierz, że na bardzo słynnej, bardzo renomowanej uczelni przeżyłam szok kulturowy, i właściwie przeżywam go każdego dnia, bo ludzie, którzy cię otaczają, okazują się totalnie przeciętnym towarzystwem. Martw się o siebie, nie daj się znieczulicy, zwracaj uwagę, gdy ktoś zachowuje się jak burak, a świat będzie lepszy już o jednego człowieka.
wszystko sie zgadza, choc caly czas chodzi tylko o jedno - czy sa tu ludzie po studiach w dobrych polskich uczelniach - pytanie czysto statystyczne. Choc i ja na każdym kroku spotykalem na korytarzach nie jednego chama, przygłupa, prostaka i kozaka z warsiawy. Po powrocie do Przemysla stwierdzam, że tacy sa mniej szkodliwi, niz ludzie całe zycie siedzący pomiędzy Radymnem a Nehrybką ... ja nawet w pracy mam kłopot bo mój papier razi "kolegów" w oczy
Stary 26-11-2009, 22:17   #13
Amelius
Na-nosek

Awatar Amelius

Miasto: за кругозором...

za wrzucanie wszystkich do jednego worka, i szufladkowanie wg dziwnych wyznaczników- człowieku po studiach, tak to podkreślasz- nie dziwię się Twoim kolegom, bo reprezentujesz niski poziom kultury. Nie ma się czym szczycić.
Stary 26-11-2009, 22:20   #14
miastodresow

no i sie zaczęło... czekam jednak z niecierpliwościa na chocby jednego, ktory odpowie zwyczajnie na moje pytanie

zwykły wioskowy chlopak ktory przypadkiem odstawil tanie wina i pojechał po przygody... nie zaden koles po studiach i tej wersji sie trzymaj ... czy wspominałem juz o szczekaniu?:> pozdrawiam
Stary 26-11-2009, 22:27   #15
yankes_69
pseudomoderator

Awatar yankes_69

Cytat:
Napisał miastodresow Zobacz post
choc caly czas chodzi tylko o jedno - czy sa tu ludzie po studiach w dobrych polskich uczelniach
Jest tu takich wielu, ale niestety nie nazwa uczelni, która wystawiła dyplom świadczy o poziomie jego posiadacza.

Cytat:
Napisał miastodresow Zobacz post
ja nawet w pracy mam kłopot bo mój papier razi "kolegów" w oczy
Hoho, to pewnie jakiś Oxford był albo coś w tym stylu. Nie rzadko mam kontakty w pracy czy też wśród kontrahentów z ludźmi którzy skończyli "renomowane" Polskie uczelnie z Warszawy, Krakowa, Wrocławia itp... Jakoś nie zauważyłem aby inni gorsi co skończyli tak jak ja uczelnię np. w mojrzeszowie mieli problem z poczuciem własnej wartości. Może całkiem co innego razi Twoich kolegów w oczy, nie zastanowiłeś się nad tym?
yankes_69 jest offline  
Stary 26-11-2009, 22:36   #16
miastodresow

Cytat:
Napisał yankes_69 Zobacz post
Jest tu takich wielu, ale niestety nie nazwa uczelni, która wystawiła dyplom świadczy o poziomie jego posiadacza.

Hoho, to pewnie jakiś Oxford był albo coś w tym stylu. Nie rzadko mam kontakty w pracy czy też wśród kontrahentów z ludźmi którzy skończyli "renomowane" Polskie uczelnie z Warszawy, Krakowa, Wrocławia itp... Jakoś nie zauważyłem aby inni gorsi co skończyli tak jak ja uczelnię np. w mojrzeszowie mieli problem z poczuciem własnej wartości. Może całkiem co innego razi Twoich kolegów w oczy, nie zastanowiłeś się nad tym?
więc tylko czekam az ktos sie zwyczajnie wklepie na forum i powie : tak sa!

ad 2)

jedna tępa pańcia z sekretariatu wyssała kopie dyplomu z mojej teczki i zaraz pół wioski pykało pod nosem durny tekst " siemasz magister", "jak tam ? - kiedy bedziesz dyrektorem?" - itp chociaz ani slowa nie powiedzialem o swoim papierze a całay cyrk tylko dlatego, że wszyscy sa po licencjatach w przemyslu jarosłwiu i rzeszowie ... to nie sa kompleksy?, a moze zwykła wiocha we łbie?
Stary 26-11-2009, 22:39   #17
Amelius
Na-nosek

Awatar Amelius

Miasto: за кругозором...

tak, są! są tu ludzie z charakterem, i to niekoniecznie po "prawdziwych" studiach i "prawdziwych" uczelniach. amen.
Stary 26-11-2009, 22:39   #18
fedey
Guest

Cytat:
Napisał Amelius Zobacz post
za wrzucanie wszystkich do jednego worka, i szufladkowanie wg dziwnych wyznaczników- człowieku po studiach, tak to podkreślasz- nie dziwię się Twoim kolegom, bo reprezentujesz niski poziom kultury. Nie ma się czym szczycić.
Amelius, dlaczego uważasz, że kolega prezentuje niski poziom kultury? Obraził kogoś? Czepił się bez powodu? To Wy się go czepiacie bo napisał, że skończył "prawdziwą uczelnię" i wrócił do Przemyśla i razi go wszechobecne buractwo tutaj panujące. Zadał pytanie i póki co nikt mu na nie nie odpowiedział.

Ciężko jest określić "prawdziwą uczelnię". Sam jestem absolwentem przemyskiego NKJO, gdzie skończyłem studia licencjackie po których poszedłem do Krakowa na AP by tam zrobić magisterkę i mam jakieś porównanie. Czy NKJO to "prawdziwa uczelnia"? Na pewno nie, pomimo tego, że poziom nauczania był bardzo wysoki. Na prawdziwych uczelniach jest tak jak na uczelniach, a nie jak w szkole, tzn. na każdych zajęciach był dziennik i wykładowcy (lub po prostu nauczyciele) skrupulatnie, na początku każdej lekcji sprawdzali obecność Atmosfera też była bardzo "szkolna" - chciałaś wyjść z sali to trzeba było podnieść rączkę i się zapytać czy można wyjść. Dlatego później doznałem małego szoku gdy na AP podczas zajęć ktoś wstał i bez pytania wyszedł na korytarz by odebrać komórkę. Wykładowca (z prawdziwego zdarzenia, doktor habilitowany, a nie taki co na pół etatu pracuje w podstawówce, a na wyższej uczelni sobie dorabia) nawet nie zareagował. Gdyby coś takiego zdarzyło się w NKJO to by pewnie poleciała uwaga do zeszytu :P

Uczelnia z prawdziwego zdarzenia nie kryje własnych studentów którzy handlują pracami dyplomowymi, tylko wyciąga z tego konsekwencje.

Kolego, nie wiem, czy ludziom, którzy zobaczyli jak jest poza podkarpaciem będzie chciało się wracać do tego wieśniactwa. W Krakowie jeszcze nigdy nie miałem żadnej przygody z dresami, a ostatnio jak przyjechałem do Przemyśla to wieczorem, gdy szedłem dosyć szerokim chodnikiem (przy Statoil na Grunwaldzkiej) musiał mnie jakiś drechol barkiem trącić... Różnicę widać wszędzie - od różnych "pań w okienkach" lub przy kasach, aż do urzędników.

Może kiedyś wrócę do Przemyśla. Marzy mi się otwarcie własnej szkoły j. angielskiego albo... shisha baru Ale na to na razie nie ma funduszy, poza tym jeśli chodzi o szkoły językowe to rynek jest nasycony, a co do shishy to pewnie nie byłoby zbyt wielu odbiorców

Stary 26-11-2009, 22:43   #19
miastodresow

Cytat:
Napisał fedey Zobacz post
Amelius, dlaczego uważasz, że kolega prezentuje niski poziom kultury? Obraził kogoś? Czepił się bez powodu? To Wy się go czepiacie bo napisał, że skończył "prawdziwą uczelnię" i wrócił do Przemyśla i razi go wszechobecne buractwo tutaj panujące. Zadał pytanie i póki co nikt mu na nie nie odpowiedział.

Ciężko jest określić "prawdziwą uczelnię". Sam jestem absolwentem przemyskiego NKJO, gdzie skończyłem studia licencjackie po których poszedłem do Krakowa na AP by tam zrobić magisterkę i mam jakieś porównanie. Czy NKJO to "prawdziwa uczelnia"? Na pewno nie, pomimo tego, że poziom nauczania był bardzo wysoki. Na prawdziwych uczelniach jest tak jak na uczelniach, a nie jak w szkole, tzn. na każdych zajęciach był dziennik i wykładowcy (lub po prostu nauczyciele) skrupulatnie, na początku każdej lekcji sprawdzali obecność Atmosfera też była bardzo "szkolna" - chciałaś wyjść z sali to trzeba było podnieść rączkę i się zapytać czy można wyjść. Dlatego później doznałem małego szoku gdy na AP podczas zajęć ktoś wstał i bez pytania wyszedł na korytarz by odebrać komórkę. Wykładowca (z prawdziwego zdarzenia, doktor habilitowany, a nie taki co na pół etatu pracuje w podstawówce, a na wyższej uczelni sobie dorabia) nawet nie zareagował. Gdyby coś takiego zdarzyło się w NKJO to by pewnie poleciała uwaga do zeszytu :P

Uczelnia z prawdziwego zdarzenia nie kryje własnych studentów którzy handlują pracami dyplomowymi, tylko wyciąga z tego konsekwencje.

Kolego, nie wiem, czy ludziom, którzy zobaczyli jak jest poza podkarpaciem będzie chciało się wracać do tego wieśniactwa. W Krakowie jeszcze nigdy nie miałem żadnej przygody z dresami, a ostatnio jak przyjechałem do Przemyśla to wieczorem, gdy szedłem dosyć szerokim chodnikiem (przy Statoil na Grunwaldzkiej) musiał mnie jakiś drechol barkiem trącić... Różnicę widać wszędzie - od różnych "pań w okienkach" lub przy kasach, aż do urzędników.

Może kiedyś wrócę do Przemyśla. Marzy mi się otwarcie własnej szkoły j. angielskiego albo... shisha baru Ale na to na razie nie ma funduszy, poza tym jeśli chodzi o szkoły językowe to rynek jest nasycony, a co do shishy to pewnie nie byłoby zbyt wielu odbiorców
można?... Piatka hehe... pozdrawiam a na shishe juz sie zapisuje kierowniku :D..

Ostatnio edytowane przez miastodresow : 26-11-2009 - 22:49. Powód: błąd semantyczny
miastodresow jest offline  
Stary 26-11-2009, 22:55   #20
RiceBoy
(^_^)

Awatar RiceBoy

Miasto: Przemyśl
Wyślij wiadomość przez Skype™ do RiceBoy

miastodresow twierdzi ze jak ktoś od nas nie był na UJ lub innym OXsie poza podkarpaciem jest tepa zajara. Reasumuje iz jego poziom IQ oraz zwyczaje(zaczerpnięte na w/w uczelni), nie pozwalają sie komunikowac z normalnymi ludźmi z peremysla :D

miastodresow zeby dac szanse innym odpowiem na 1 Twoje pytanie - ''CO KSZTAŁTUJE CHARAKTER?'' odp jest banalna - zycie danego czlowieka oraz srodowisko w jakim sie wychowa i przebywa, a nie jak Twierdzisz skończenie Super Uczelni na zachodzi kraju(badz polnocy :D ) licze ze Twoja odpowiedz bedzie obrazajaca mnie lub kogos z tutejszych, za styl i poziom wypowiedzi :D jezeli chcesz mi udowodnic ze osoby bez szkol i bez kontakow z " wartosciowymi ludźmi i szerokopojęta kulturą" nie sa w stanie komunikatywnie sie z Toba porozumiec to pisz na PW. yo :D
One night of the hunter
One day I will get revenge
One night to remember
One day it'll all just end, oh
RiceBoy jest offline  
Zamknięty Temat

Tags
kultura, przemyśl, studia

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania