R E K L A M A

R E K L A M A
Przemyskie Forum Dyskusyjne  

Wróć   Przemyskie Forum Dyskusyjne > Przemyśl - nasze miasto > Sport, turystyka i rekreacja > Paralotnie w Przemyślu i okolicach

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21-12-2007, 14:14   #11
PARAMAXik

Awatar PARAMAXik

Thumbs up Odp: Byliśmy na wyjeździe !

Witam...wlasnie wrocilem z latanka , bylem z andrzejem z mojej okolicy ktory lata niespelna dwa miesiace i robi takie postepy ze niemoge w to uwierzyc on dzisiaj powisial okolo 45 minut na zagielku ja ponad godzinke i zmarzlem w nogi i rece...Bzlismy przetestowac nowa gorke niedaleko Dubiecka na trasie DYNOW-DUBIECKO (Kosztowa)..Gora ma deniwelacje wieksza niz Babice i jest przed nia otwarta przestrzen ciagnaca sie az do Dynowa okolo 8 km jest szeroka ma okolo 400 m a startowisko okolo 200 m takze spokojnie 5 skrzydel na starcie w powietrzu nawet duzo wiecej!!!!, bez krzaczorow, gdzie niegdzie drzewka ale male spokojnie mozna ominac,, mialem spore przewyrzesznie na wietrze okolo 4 do 5 m/s ciekawe co by bylo jak zawieje 7-8 musi byc tam niezle latanie plus termika na wiosne czuje ze jest to najlepsza gora w okolicy od przemysla i rzeszowa na kierunek pld zachod/ zachod. musimy sie ugadac wieksza ekipa w celu lepszego jej spenetrowania, jak sie wyjdzie na szczyt to robi wrazenie jest dosc stroma okolo 40 stopni nachylenie....i miejscami male i wieksze dysze na ktorych nawet z malej wysokosci potrafilem sie wykrecic ja i andrzej ( z malym doswiadczeniem) na miejsce startu!!! Tak wiec zapraszam na wspolne latanie przy wiaterku pld zachod - zachod.....POZDRAWIAM
Stary 21-12-2007, 21:27   #12
relax1

Awatar relax1

Miasto: Przemysl
Domyślnie Odp: Byliśmy na wyjeździe !

Cytat:
Napisał PARAMAXik Zobacz post
Witam...wlasnie wrocilem z latanka , bylem z andrzejem z mojej okolicy ktory lata niespelna dwa miesiace i robi takie postepy ze niemoge w to uwierzyc on dzisiaj powisial okolo 45 minut na zagielku ja ponad godzinke i zmarzlem w nogi i rece...Bzlismy przetestowac nowa gorke niedaleko Dubiecka na trasie DYNOW-DUBIECKO (Kosztowa)..Gora ma deniwelacje wieksza niz Babice i jest przed nia otwarta przestrzen ciagnaca sie az do Dynowa okolo 8 km jest szeroka ma okolo 400 m a startowisko okolo 200 m takze spokojnie 5 skrzydel na starcie w powietrzu nawet duzo wiecej!!!!, bez krzaczorow, gdzie niegdzie drzewka ale male spokojnie mozna ominac,, mialem spore przewyrzesznie na wietrze okolo 4 do 5 m/s ciekawe co by bylo jak zawieje 7-8 musi byc tam niezle latanie plus termika na wiosne czuje ze jest to najlepsza gora w okolicy od przemysla i rzeszowa na kierunek pld zachod/ zachod. musimy sie ugadac wieksza ekipa w celu lepszego jej spenetrowania, jak sie wyjdzie na szczyt to robi wrazenie jest dosc stroma okolo 40 stopni nachylenie....i miejscami male i wieksze dysze na ktorych nawet z malej wysokosci potrafilem sie wykrecic ja i andrzej ( z malym doswiadczeniem) na miejsce startu!!! Tak wiec zapraszam na wspolne latanie przy wiaterku pld zachod - zachod.....POZDRAWIAM
Znam tę górkę.Wypatrzyłem ją tego roku, gdy jeździliśmy tam z kolegą na quadach.Faktycznie jest ona ze stromym nachyleniem a jedyną przeszkodą są wspomniane przez ciebie drzewka.Z tego co pamiętam na lądowisku jest też ich sporo , ale to kwestia ewentualnych noszeń i odpowiedniego odejścia od od górki w kierunku Dynowa.Dojazd bezproblemowy samochodem.
Pozdr Relax
relax1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2007, 16:04   #13
Julka

Awatar Julka

Miasto: Przemyśl to sobie...
Wyślij wiadomość przez Skype™ do Julka

23.12.07 cd DZIAŁY

Wczorajsze Działy dały polatać i nie dawały wylądować wiatr, ok4-5m/s skład: Grzybek, Misiek i ja, niesamowite wrażenia, na pierwszy rzut oka nie powiedziałabym że ta górka ma taki potencjał. Latanie w chmurze, praktycznie brak widoczności, lądowanie wymuszone przez trzaskający mróz i brak czucia w rękach oraz zbliżająca się noc. Jeśli pogoda nie zawiedzie w środę planujemy cd...

pzdr

julka&gaweł
Stary 10-03-2008, 20:40   #14
Julka

Awatar Julka

Miasto: Przemyśl to sobie...
Wyślij wiadomość przez Skype™ do Julka

no dawać chwalić się -jak na Działach?

pzdr

j
Stary 11-03-2008, 06:19   #15
relax1

Awatar relax1

Miasto: Przemysl

[quote=julka_no_name;36526]no dawać chwalić się -jak na Działach?

Musieliśmy długo czekać na start ze względu na mocny wiatr.Potem się uspokoiło i cos tam polataliśmy.Arek Rzucidło zaleciał nawet za zamek.
Pozdr Relax
relax1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2008, 20:13   #16
PARAMAXik

Awatar PARAMAXik

Smile Odp: Byliśmy na wyjeździe !

i znowu kolejny udany wypad, w ostanich dniach polatalem na Kosztowej z Andrzejem i na niezlej Górze która malo kto zna a raczej NIKT (poza RELAXEM) niedaleko Bachowa, górka na wschód ale deniwelacja niewiem ale wieksza duzo od Kosztowy mysle ze 80 m bedzie trzeba sprawdzic...dzis wlasnie wialo ze wschodu wiec polatalismy do bólu na poczatku starsznie wialo plus termika kilka razy mnie poskladalo wiec poczekalismy i zaczal sie super termo-zagiel wykopywalo ladnie w góre baaardzo latwy dojazd i wyjscie na szczyt to jest najwieksza góra na wschód Obarzyn sie chowa zreszta jest juz strasznie zarosniety a tam pustynia ale po lewej i po prawej stronie lasek maly ale od siebie oddalony jakies 150 m....
Stary 09-06-2008, 09:02   #17
afroo

W niedziele bylismy na Hlomczy. Przez caly dzien utrzymywal sie kierunek NE po 15 chwilami z odchyłką E.
Wiatr 3-5ms, kominy krotke do 8ms, część chmur na przedpolu rozpadala sie.

Był ktoś na Cergowej, interesują mnie tamtejsze warunki ?.

Pozdrawiam
.Slawek
afroo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2008, 19:33   #18
PARAMAXik

Awatar PARAMAXik

zaluj ze nie byles na Przedmiesciu.
Stary 12-06-2008, 09:38   #19
parafik90

Ja zaliczyłem i fotki można zobaczyć na www.latamy-dukla.up.pl. Latanie super. Kominy dość fajne i spokojne wynosiły bardzo wysoko. Tutaj foty ekipy z krakowa http://picasaweb.google.pl/kalamat.m...marcin/Cergowa.
parafik90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2008, 10:56   #20
PARAMAXik

Awatar PARAMAXik

Smile Odp: Byliśmy na wyjeździe !

witam..W niedziele bylismy ( ja i Andrzej) na takiej górce w miejscowosci Manasterz na trasie Kańczuga-Dynów. Górkę tę zauważyłem już jakiś czas temu ale kierunek wiatru skierował nas właśnie tam (N, NE ) raczej z pesymistycznym nastawieniem co do polatania. Rezultaty wypadu przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Zbocze bardzo szerokie około 500 metrów a teoretycznie nawet i więcej (zależy od wysokości). Ale nie chodzi mi o latanie na żaglu, bez problemu załapuje się tam kontakt z termiką każdy kto tam był w niedziele praktycznie mógł się wykręcać zaraz po starcie pod podstawe choc nikomu się nie udało to Andrzejowi dużo nie brakło ( praktyka ;-( ) przyjemne latanko 38 km od Dubiecka skrótami 25 :-) nie trzeba mi cergowej by zrobic z o wiele mniejszej góry przelocik..jeeee...aha dodam że góra nie zarośnięta jedynie szczytem pasmo niewielkich drzew ale one wogóle nie przeszkadzają, start bardzo łatwy z dwóch startowisk jak komu lepiej...narazie jeżdżą tam koledzy z Przeworska do czasu kiedy przyjechali tam koledzy z Dubiecka

na dowód fotki z wypadu (jakosc z telefonu)

http://www.przemysl24.pl/galerie/par.../manasterzn-ne

Ostatnio edytowane przez PARAMAXik : 29-07-2008 - 11:13.
PARAMAXik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania