R E K L A M A

R E K L A M A
Przemyskie Forum Dyskusyjne  

Wróć   Przemyskie Forum Dyskusyjne > Inne tematy > Forum Cafe

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27-06-2009, 11:50   #11
em
moderator wnętrz

Awatar em

Miasto: Praemislia
Domyślnie Odp: Teraz ja pomaga w odchudzaniu .....

Właśnie też miałam podobnie, St.Anger. Niby praca stres i nie ma kiedy zjeść, więc i nie ma kiedy przytyć. Ale każdy nieco inaczej ma skonstruowany metabolizm, który nawet przy przyspieszeniu nie osiąga czasem rezultatów takich, jakie by sie chciało. Nawet jeden posiłek wieczorem, który przecież będzie sie składał głównie z wąglowodanów, bo zaraz padniesz na miejscu, robi swoje. Przytyjesz kilka kilo w czasie, w którym najmniej sie tego spodziewałaś.

Chemii w ogóle w siebie nie wolno ładować. Nie jest łatwo zacząć, ale później jest prościej niż sie wydaje. Np. taka zielona herbata zamiast trzeciej kawy rano. Nie ma nic lepszego dla organizmu. Jednak pęd w jakim żyjemy tylko podaje nam złe nawyki. Wracasz z pracy, przechodzisz koło mcshitu i kupujesz te frytki czy chociaż tą cole, bo musisz sie naładować jakąś tam pseudo energią. Masz 5 min przerwy lecisz po coś cokolwiek i ładujesz. Rano sie budzisz i dzien sie nakręca tak samo, a Ty nie masz pojecia czemu coraz mniej masz sił. Samo życie

Ważne jest też, aby robić cos co sie lubi. Spacerować, jeździć na rowerzy, pływać, wspinać sie - cokolwiek, co sprawia Ci przyjemność. Wtedy organizm sie nakręca i chcesz coraz więcej i więcej. Na przykład u mnie teraz kilka dni bez roweru to już ostra depresja.

Ostatnio edytowane przez em : 27-06-2009 - 11:56.
em jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2009, 12:00   #12
fedey
Guest

A ja zrobiłem prostą matematykę. Powiedzmy, że kobieta robi zakupy. Przyjmijmy, że po jakieś większe zakupy chodzi do sklepu co 3 dni, a tak na co dzień to jakieś drobnostki typu chleb. Jeśli co 3 dni robi 5 kilo zakupów (uważam, że 5 kilo żarcia na 3 dni to naprawdę dużo) to w roku zrobi tych zakupów 122 x 5kg, czyli rocznie przytarga 610 kilo zakupów.

A teraz najlepsze :) Jak długo trzeba robić zakupy by w sumie zrobić ich na 15 ton? Ponad 24 lata :) Kobiety, chcecie schudnąć? Pracujcie tyle co mężczyźni :P
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2009, 12:14   #13
em
moderator wnętrz

Awatar em

Fedey, uogólniasz. Kobieta zazwyczaj nie robi tych 5 kilo zakupów tylko dla siebie, gdy Ty wyżywiasz tylko swoje młode męskie ciałko :P Uwierz, że kobiety równie dużo pracują, nawet jeśli nie zawodowo to w domu. Akurat ostatnio miałam pod opieką pare dzieci, do tego to co w domu, co poza nim. Można sie zarypać, gorzej niż na budowie. Dlatego też w końcu powiedziałam, że jednak wole iść remontować, tynkować, szlifolować, dźwigać itd, niż zostać TYLKO z dwójką szkrabów, przy których roboty jest więcej niż Ci sie może wydawać. Pod koniec dnia wychodzi Ci całe to zmęczenie ciałem. Zresztą tatusiowie, którzy zajmują się dziećmi cały dzień, gdy mamusia np. pracuje wiedzą o czym mowa.
I w budowie ciała troszke się różnimy. Kobiece ma większe skłonności do tycia i to nie jest zaraz zależne od lenistwa czy jedzenia. Tak skonstruowane jest ciało kobiety i myślę, że głównie właśnie na potrzeby macierzyństwa i podtrzymania dzieciaka. U nas to tak nie jest, że odstawisz piwo i wszystko wraca do normy. Dwa razy bardziej musimy pracować na efekt, który np. osiągniecie Wy w znacznie krótszym czasie.
Stary 27-06-2009, 12:17   #14
madziuniad

niestety ..... wiem, że nie ma nikogo w Przemyślu kto mógłby pomóc.
Osoba która mnie odchudzała i przekazał mi niezbędną wiedzę mieszka prawie 600 km od Przemyśla, ale miałam to szczęście że ją znalazłam

wczoraj rozmawiałam z moją Panią, której teraz pomagam na terenie naszego miasta, i to właśnie Ona "zainspirowała" mnie do napisania tego postu,
poprosiła żebym się "ujawniła" bo jest sporo osób, które potrzebują pomocy tu, na miejscu

od 4 lat pomagam osobom na terenie całej Polski, opiekuję się nimi przez telefon i internet i sprawia mi to na prawdę dużą satysfakcje bo efekty są niesamowite
Program jestem w stanie dobrać po ok. 60 min rozmowy
w czasie rozmowy przeprowadzam "wywiad" a od odpowiedzi na zadawane przez mnie pytania zależy dopasowanie programu i późniejsze efekty

em zgadzam się z Tobą w 100%, może nawet w 200%, że dostępne diety, w gazetach, od sąsiadki, to tak na prawdę diety niedoborowe, które robią duuuużoooo złego w naszym organizmie. Tak jak piszesz..... każdy potrzebuje czegoś indywidualnie dobranego, do potrzeb swojego organizmu. Nadwaga, niedowaga to stan chorobowy z którym nasze ciało nie potrafi sobie poradzić ponieważ nie dostaje tego co potrzebuje do samowyleczenia, a ma takie moce Niestety jakość dzisiejszego jedzenia jest koszmarna i samą dietą talerzową ciężko jest osiągnąć zamierzone efekty
"Jesteś tym co jesz" jest jak najbardziej prawdziwe, od naszych codziennych wyborów zależy jak wyglądamy i jak się czujemy ale nie dajmy się zwariować
Jak chcemy za 20 lat nadal wyglądać rewelacyjnie to już teraz trzeba o tym pomyśleć, bo za 20 lat będzie za późno ......

nie będę tutaj robić wykładów dotyczących zasad zdrowego odżywiania ponieważ większość osób je zna, przeważnie jest tylko problem z ich zastosowaniem i wprowadzeniem w życie .....
Cieszę się Droga em że się rozumiemy

Pozdrawiam

Cytat:
Napisał em Zobacz post
@madziuniad

Mój post to była bardziej ironia w odpowiedzi na to co zobaczyłam, a co skojarzyło mi się z reklamą wielu produktów i programów, które nam wyskakują gdziekolwiek nie wejdziemy.

Bardzo dobrze wiem, że matka nie ma czasu na to, żeby sobie uprawiać sport kiedy ma ochote, albo kiedy by chciała a nie może. Co do tego co napisałam to wcale tak nie jest, gdyż każdy indywidualnie powinien rozplanować swoją diete i dobrać do tego ilość ćwiczeń w ramach swoich możliwości. Katowanie nie prowadzi do niczego dobrego, a wręcz może nam zaszkodzić. Osobiście w życiu nie wydałabym pieniędzy na jakiś program, który np. do mnie ze względów zdrowotnych by nie pasował. Wiele ludzi o tym właśnie zapomina.

Są programy żywieniowe, które np. mają w sobie dużą ilość błonnika, którego ja np. powinnam spożywać w ograniczonych ilościach. W naszym mieście nawet zdrowotna konsultacja z dietetykiem jest niemożliwa, gdyż z tego co się dowiedzialam jedyna dietetyczka znajduje sie na oddziale szpitalnym w jednym ze szpitali (chyba, że o czymś nie wiem?). Jak dla mnie to absurd kompletny, gdyż to co jemy jest najważniejsze i to jak wpływa to na nasz organizm ma znaczenie na to jak żyjemy i czy w ogóle żyjemy :P Jeśli program o którym mówisz opiera sie właśnie na indywidualnym planie takiego dietetyka to ewentualnie wzięłabym to pod uwage, właśnie przede wszystkim ze wzgledu na zdrowie.
madziuniad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2009, 12:24   #15
St.Anger
Kryzysowa Narzeczona

Awatar St.Anger

Miasto: Warszawa

O tak! To wszystko przez *ebane estrogeny!
U kobiet płodnych tkanka tłuszczowa piersi, brzucha i krezki oraz szpik kostny biorą udział w wytwarzaniu ok. 1/3 krążących we krwi estrogenów. Fizjologiczna płodność wymaga pewnej zawartości tłuszczu w organizmie, stąd matka natura obdarzyła nas, kobiety większą jego zawartością. (Poza tym estrogeny powodują charakterystyczne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej i mięśniowej-bioderka i te rzeczy...). Gdyby wam się, drodzy mężczyźni, co miesiąc wahały 4 bardzo ważne hormony, to byście się przekonali, jak to jest być kobietą Po prostu mamy większe skłonności do tycia, bo mamy inną budowę, o czym wspominała em.

PS Próbował ktoś diety Kopenhaskiej? Zmienia ona metabolizm organizmu, wskutek czego się nie tyje. Wywiera wpływ na przemiany biochemiczne i reguluje je. Coś w tym chyba jest, przecież są osoby, które jedzą dużo i niezdrowo, a nie tyją oraz te, którym bardzo ciężko utrzymać stałą wagę, pomimo wszelkich zabiegów. Mówi się "ktoś ma szybki metabolizm". Dieta ta jest dosyć rygorystyczna i raczej nie polecam jej paniom, które pracują, bo zwyczajnie nie będą miały siły, żeby dojść do pracy. I niestety, jak w większości diet, piwko i inne trunki odpadają.

Ostatnio edytowane przez St.Anger : 27-06-2009 - 12:30.
St.Anger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2009, 12:33   #16
fedey
Guest

Cytat:
Napisał St.Anger Zobacz post
Gdyby wam się, drodzy mężczyźni, co miesiąc wahały 4 bardzo ważne hormony, to byście się przekonali, jak to jest być kobietą
A gdybyś Ty raz w miesiącu musiała znosić to, że kobiecie wahają się 4 bardzo ważne hormony to byś wiedziała jak to jest być Z kobietą :P

EDIT:

Madziuniu, może w końcu podasz cenę, co? Bo tak wszystkich nakręcasz i nakręcasz na odchudzanie... Może po prostu chcesz każdego nakręcić do takiego stopnia żeby żadna cena nie była w stanie odstraszyć?

Ostatnio edytowane przez fedey : 27-06-2009 - 12:41.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2009, 12:41   #17
St.Anger
Kryzysowa Narzeczona

Awatar St.Anger

majcher się nie skarży...
tak narzekajcie, ale czy wam jest z nami źle?
Stary 27-06-2009, 13:03   #18
fedey
Guest

Cytat:
majcher się nie skarży...
Dlaczego jesteś taka pewna? Może się skarży tylko nie Tobie? :) A nawet jeśli rzeczywiście się nie skarży (nikomu) to wcale nie oznacza, że uwielbia ten czas w miesiącu :)

Cytat:
tak narzekajcie, ale czy wam jest z nami źle?;)
Nam z Wami? Czyli komu z kim dokładnie? To chyba bardziej zależy od drugiego człowieka, nie da się uogólnić. Ale "nam bez Was" też jest całkiem nieźle ;)
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2009, 13:04   #19
em
moderator wnętrz

Awatar em

@ madziunad, z różnych powodów sama przesiedziałam nad doborem jedzenia w cholere czasu i do tej pory nie doszłam do najlepszego rozwiązania. Jeden z lepszych szpitali gastrologicznych odsyła mnie z dietą lekkostrawną, która sprawdza sie tylko na krótki okres czasu, po których znow wracają problemy. Przepisują śmieszne "leki", odsyłając do domu - radź sobie człowieku, kombinuj gdzie przy każdej pomyłce tylko sobie szkodzisz. A wiadomo, że na samej wodzie, papkach dla dzieci czy herbatce z krwawnika człowiek długo nie pociągnie.

@ St.Anger. Pamiętam, że pewnego pięknego dnia na wiosne powiedziałam: ide na diete! Nie wiem co mi strzeliło do głowy, ja na diety przecież nie przechodze. Wytrzymałam całe 2 dni na SB. Jajka, jajka, jajka, aż powiedziałam. Pieprzyć jajka.
Więc sceptyczna jestem do diet glikemicznych, jak SB. Myśle, że to jest katorga nie warta zachodu. Wszystko z umiarem.

1. Osobiście proponuje zawsze zjeść śniadanie. Nie kawe i papierosa, choć bez tego sie sama nie opre i już. Ale później czy wcześniej śniadanie. I całkiem dobre śniadanie. Śniadanie powinno w sumie być takim naszym najprzyjemniejszym posiłkiem i nie powinniśmy sie nim przesadnie martwić i katować np. samym jogurtem, a zjeść coś co nas nasyci nie tylko na dwie godziny.
2. Między posiłkami woda, zielona herbata. Czerwona herbata jest dobra po większych posiłkach. Jak ktoś nie znosi smaku to proponuje kupić ze smakiem cytryny. Genialne na przekąske są np. jabłka, truskawki, czereśnie, borówki z jogurtem. Gaszą pragnienie. Genialne są też surówki. I tym podobne czego ja ponoć jeść nie powinnam :P
3. Nie jemy większych posiłków pod wieczór. Ponoć największy węglowodanowy powinniśmy zjeść ok 15 do 16-ej. Dla informacji np. miesko trawi sie nawet 7 godzin, ale chuda rybka jest wskazana np. na kolacje.
4. Wyrzucamy panierke. Jak bardzo chcemy smażymy, ale na dobrych olejach - rzepak, np. Wpieprzamy oliwe z oliwek.
5. Nie zajadamy się pelnotlustymi produktami - typu śmietana 30% czy tam gouda pełnotłusta.
6. Nie jemy pizzy! Nie jemy i już, jakkolwiek Was to boli. Nie jemy!
7. Zmniejszamy do minimum spożycie cukrów. Owoce powinny nam je zastąpić.
8. No i nie wiem co jeszcze.. Wszystko z głową.
9. A wieczorem spacer, bieg, rower, a nie siedzieć na p24!

:P

PS. St. Anger, przestań w wakacje myśleć o diecie! Pomyślisz jak przytyjesz 54kg to doskonała waga. A z ciekawości - ile masz wzrostu?

Ostatnio edytowane przez em : 27-06-2009 - 13:20.
Stary 27-06-2009, 13:30   #20
St.Anger
Kryzysowa Narzeczona

Awatar St.Anger

Post Odp: Teraz ja pomaga w odchudzaniu .....

Cytat:
Napisał fedey Zobacz post
Dlaczego jesteś taka pewna? Może się skarży tylko nie Tobie? A nawet jeśli rzeczywiście się nie skarży (nikomu) to wcale nie oznacza, że uwielbia ten czas w miesiącu
Jestem pewna, bo mi to powiedział. Nie jestem tykającą bombą jak mam "te" dni, to co ma mu przeszkadzać. To mój kłopot, nie jego...

Cytat:
Napisał fedey Zobacz post
Nam z Wami? Czyli komu z kim dokładnie? To chyba bardziej zależy od drugiego człowieka, nie da się uogólnić. Ale "nam bez Was" też jest całkiem nieźle
Facetom z kobietami Wiem, że nie da się uogólniać, ale czasami odnoszę wrażenie, że dla mężczyzn jesteśmy największym przekleństwem :P

em, mam 169cm wzrostu. Niby wg tabeli waga idealna, endokrynolog grzmi, że niedowaga, ale tu i ówdzie fałdki są. Pomimo wszelkich starań... Chyba się z tym pogodze

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania