REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

studia na PWSW, pytania do studentów tej szkoły

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• studia na PWSW, pytania do studentów tej szkoły

Witajcie,

mam kilka pytań odnośnie kierunków na pwsw bo mam zamiar tu studiować.
    Czy są na pwsw osoby, które zdawały humanistyczne przedmioty na maturze a potem udało im się dostać i studiowały ścisłe kierunki na pwsw, chodzi mi o np. inżynierię środowiska czy mechatronikę.

Czy na tych ścisłych kierunkach jest trudno, matma i fizyka są bardzo rozbudowane?
    Czy w ogóle ktoś jest się w stanie wypowiedzieć czy osoba(przypadek osoby takiej jak wyżej opisałem) słaba z matematyki, fizyki poradziła by sobie?
    Ja matematykę zacząłem ogarniać dopiero w 3 kl(pierwsze LO), dzięki korepetycjom ale miałem tylko zakres podstawowy i wiem, że o ile dostałbym się, to miałbym ogromne zaległości, stąd też pytanie, czy matematyka na tych kierunkach już od samego początku to jakieś abstrakcje, czy jednak wygląda to inaczej.

Jak już wspomniałem nie jestem dobry z przedmiotów ścisłych, w wielu przypadkach jakieś zadanie zrobię jak po prostu zobaczę jego rozwiązanie, nie mam tak, że dostanę jakiś przykład(mówię tu o trudniejszych zadaniach na poziomie podstawowym) i sam wpadnę na to jak go rozwiązać.

Dodam tylko, że dzięki przygotowaniu matura podstawowa z matmy poszła mi całkiem dobrze i jestem dobrej myśli, nie była trudna, ale na studiach poziom jest o wiele wyższy.

Piszę ten temat bo mam wątpliwości oraz niechęć do kierunków typu stosunki międzynarodowe, politologia bo po tym bez znajomości, nie ma żadnej normalnej pracy, zatrudnienia w swojej specjalizacji, tym bardziej w naszym regionie.

Jestem wręcz zdesperowany i za wszelką cenę spróbowałbym czegoś innego, ale gdy przyjdzie moment, że nie będę się miał kogo poradzić, ani nie zobaczę jak jakieś zadanie jest rozwiązane to leżę.

Odp: studia na PWSW, pytania do studentów tej szkoły

Nie mozesz isc na scisle kierunki z kiepskimi wynikami z matmy i fizy. Lepiej zaczac i dostac sie na humanistyczne, a potem kombinowac z przeniesieniem. To sie moze udac.

Komentarz

A nie wolisz uczelni w Krakowie? Tam chyba lepsza perspektywa...
      Cogito Ergo Scio.

Komentarz

1. Nie wiem czy matura poszła mi aż tak dobrze(chociaż wg opinii siostry i innych osób, które studiują w krk to poziom i tam spada pomijając określone kierunki na, których chyba zawsze będzie wysoki poziom)
        2. Tutaj nie muszę płacić co najmniej 500zł na mieszkanie + media.
        3. Kraków nie podoba mi się bardzo, już wolałbym Lublin ale to samo co wyżej.
        4.Prawda, są lepsze perspektywy, to mnie boli, ale nic nie poradzę, dlatego chętnie przeczytam jakie doświadczenia mają ludzie z pwsw.

Komentarz

No hej, a więc jestem tą nieszczęśliwą osobą, która została w Przemyślu na PWSW. Może krótka historia o mnie : zdawałam maturę w 2008 poszła mi nieźle, no ale niestety nie aż na tyle aby dostać się do Krakowa...rok studiowałam w PWSW historię - zrezygnowałam, bo ogólnie coś im się pomyliło ze specjalnościami. Teraz już kończę stosunki- czyli kierunek który skończy każdy przy odrobinie silnej woli.
          Powiem tyle, jeżeli masz szansę wyjedź stąd raz, że w Przemyślu "tylko ludzie umierają" a dwa,że PWSW nic sobą nie reprezentuje. Coraz więcej tam ukraińców (nie, nic do nich nie mam- ale widać poziom w jaki "władze uczelni"traktują ich a nas Polaków).Jeszcze w 2008 było "nawet" tych studentów, teraz przechodzisz przez puste korytarze na uczelni. Oczywiście na kierunkach inżynieryjnych jest trudniej, ale to nie jest taka trudność, że nie będziesz spał po nocach bo będziesz zakuwał do egzaminu. Przy odrobinie woli zaliczysz wszystko na 5( choć z tym może różnie bywać bo u nas wykładowcy dają oceny tak jak im się chce). Rekrutacją również się nie przejmuj bo przyjmą Cię nawet z minimalną ilością punktów. Tylko zastanów się porządnie czy chcesz zmarnować 3.5 roku w szkole w której nie wiele się nauczysz bo nauka u nas to nic innego jak przypomnienie liceum czy (o zgrozo na moim kierunku!)gimnazjum.

Komentarz

Zamieszczone przez HUSKY Zobacz posta
            2. Tutaj nie muszę płacić co najmniej 500zł na mieszkanie + media.
            Ja płacę 400 + 25 za neta i mam bardzo dobry standard + bliziutko na uczelnie.

Wywiewaj z Przemyśla póki czas. Nie chcesz dużo płacić? Chociaż do Rzeszowa się postaraj.

Zamieszczone przez HUSKY Zobacz posta
            3. Kraków nie podoba mi się bardzo, już wolałbym Lublin ale to samo co wyżej.
            O zgrozo!! Ludzie powiadają, że Lublin brzydkie miasto, co prawda starówkę mają ładną, ale że Kraków Ci "bee" to mnie zaskoczyłeś. A co takiego w Krakowie złego?
            Ostatnio edytowany przez Adi; [ARG:4 UNDEFINED].
            Cogito Ergo Scio.

Komentarz

Zamieszczone przez Adi Zobacz posta

O zgrozo!! Ludzie powiadają, że Lublin brzydkie miasto, co prawda starówkę mają ładną, ale że Kraków Ci "bee" to mnie zaskoczyłeś. A co takiego w Krakowie złego?
              Mnóstwo starych kamienic, są paskudne dla mnie.

Może to, że bardziej podoba mi się Lublin jest spowodowane tym w jakich okolicach się tam kręciłem, w krk widziałem też inne dzielnice,(np. bronowice)
              jednak nie mogę się przekonać.

Komentarz

Zamieszczone przez Adi Zobacz posta
                ]

;D;D;D
                W Krakowie każdy to artysta i intelektualista No, chyba że jest kibolem Wisły, lub Cracovii;p

Komentarz

To może wypowiem się jako student mechaniki i budowy maszyn (tylko, że na Politechnice Rzeszowskiej), program na pierwszych semestrach bardzo podobny do mechatroniki:
                  1. Dostaje się prawie każdy, kto złoży papiery i jako tako zdał maturę
                  2. Matematyka nie powinna być dla nikogo problemem kto ogarniał cokolwiek w liceum, na początku są przypomnienia i rozwinięcia tego co było, a jak przychodzi coś nowego (pochodne, całki, równania różniczkowe) to wystarczy uczęszczać na zajęcia, bo matematycy na tej uczelni to chyba najnormalniejsi wykładowcy, całkiem dobrze wszystko tłumaczą i nie utrudniają życia studentom.
                  3. Jak czujesz, że potrzebujesz to na pierwszym roku są organizowane zajęcia wyrównawcze z matematyki i fizyki. Swoją drogą obowiązkowe jeśli bierzesz udział w tym całym europejskim programie.
                  4. Co prawda po pierwszym roku z 270 zostało nas ze 120 + 80 spadochroniarzy, z tym, że odpadły osoby, które nie chodziły na żadne zajęcia, bo cały czas piły albo takie, co to nawet ułamków nie potrafiły dodawać. Ogólnie jak cokolwiek sobie ogarniasz na zajęciach to ciężko wylecieć. Później dochodzi trochę cięższych przedmiotów i posranych wykładowców, ale nic nie jest nie do ogarnięcia i nie do pokonania.
                  5. Generalnie kierunki na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa (wbrew obiegowej opinii, że to niby tylko Rzeszów) niczym nie ustępują analogicznym kierunkom na innych uczelniach technicznych.
                  6. Koszty utrzymania się w Rzeszowie nie są też wcale takie wysokie. Jak masz akademik to płacisz za trójkę ~270 PLN miesięcznie, a jakbyś nie dostał to mieszkanie też idzie ogarnąć za około 350 PLN jak dobrze poszukasz.
                  7. Miasteczko akademickie ma takie swoje forum (huba na dc++) gdzie możesz znaleźć wszelaką pomoc w każdej niemal dziedzinie (nie tylko naukowej )

Więc jak wybierasz się na techniczny kierunek i nie chce Ci się jechać na drugi koniec Polski to sie nawet nie zastanawiaj z tym całym PWSW tylko wbijaj do Rzeszowa

Komentarz

Pracuję...
                  X