REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przechowywanie pojazdów o napędzie spalinowym w budynku mieszkalnym

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Przechowywanie pojazdów o napędzie spalinowym w budynku mieszkalnym

Witam,
    Chodzi mi o klatki schodowe, korytarze itp. Czy wolno? Co mówi o tym prawo?

Mój sąsiad znowu się popisał i wychodząc dzisiaj z mieszkania zobaczyłam takie oto cudo:

Jeszcze nakrył ładnie dywanikiem, żeby mniej śmierdziało. Ale i tak czuć. Jak myślicie, wolno czy nie wolno trzymać tego typu pojazdy na klatce schodowej? Domyślam się, że nie, ale co ja tam wiem. Nic mnie już nie zdziwi w tym kraju.

Odp: Przechowywanie pojazdów o napędzie spalinowym w budynku mieszkalnym

Na klatce schodowej jeśli jest to droga ewakuacyjna nie może być żadnych przeszkód, nawet małych szafek.

Komentarz

ze względu na paliwo nie wolno

Komentarz

musisz zobaczyć pewnie do regulaminu spółdzielni ale u mnie w bloku nie może być nic na klatce, nawet wózek dla dzieci ani rower, ze względu na bezpieczeństwo podczas ewakuacji. Jak raz jakaś starsza Pani podczas remontu wyniosła kwiatki i dwie szafki to następnego dnia już była administracja i kazała wszytko usunąć albo będą zmuszeni wynieść. Więc zadzwoń do administracji/ spółdzielni i oni Ci powiedzą co macie w regulaminie i może sami zrobią porządek.

Komentarz

przepisy PPOŻ zabraniają trzymania paliwa (klatka, piwnica, balkon ...)
          a takowy pojazd jest pojemnikiem na paliwo
          PS. pusty bak jest bardziej wybuchowy niż pełny

Komentarz

dobrze wiedzieć ale, że balkon też wchodzi w grę to nie wiedziałam, bo zawsze wydawało mi się, że balkon to moja prywatna część mieszkania i nikomu nic do tego. Jak np. spółdzielnia zbiera na coś podpisy to tam jest ile kto ma % powierzchni mieszkania i te % są liczone wraz z balkonami :P

Komentarz

Dziękuję za odpowiedzi.
              Niestety, nie mogę zwrócić się do spółdzielni ani administracji, ponieważ kamienica jest prywatna, nie ma nawet kogoś takiego jak administrator, nie ma spółdzielni mieszkaniowej. Są w niej trzy mieszkania, z których każde ma innego właściciela. Z sąsiadem nie ma sensu rozmawiać, ponieważ czuje się on jednym lokatorem posesji i właścicielem wszystkiego (kupił mieszkanie m. in. dlatego, że nie ma wspólnoty, teraz robi, co mu pasuje). Nieraz już były prowadzone z nim rozmowy, aby nie trzymał swoich gratów na klatce schodowej i zastawiał nimi drzwi do mojej komórki pod schodami. Bez rezultatu. Właśnie teraz stawia tam motor. Niedawno stały opony, stół i inne rupiecie, nie mówiąc o trzymaniu butów na klatce.
              Wracając do tematu, dodam, że sąsiad nie ma co obawiać się, że motocykl zniknie. Podwórze jest zamykane na noc. Sąsiad założył też na podwórzu monitoring - dwie kamery (swoją drogą, nie pytając nawet o zdanie innych lokatorów ani właścicieli), założył również oświetlenie z czujnikiem ruchu. Wszystko to zakrawa na lekką paranoję.

Komentarz

Wezwani strażnicy miejscy stwierdzili, że wolno przechowywać tego rodzaju pojazdy na klatce schodowej. Sprawdzili tylko, czy z baku nic nie cieknie. Na pytanie, czemu nie przypnie motocykla (czy też skutera, nieważne) na podwórzu, sąsiad odparł, że nie, będzie go trzymał na klatce, bo tak chce. Wielce z siebie zadowolony.
                Wyczytałam gdzieś, że za trzymanie tego rodzaju pojazdów w budynku mieszkalnym jest karane mandatem w wysokości 300 zł. Taa, akurat.

Komentarz

wzywasz policje nagrywajac telefonem ich interwencje, doczytaj jaki przepis mowi o tym ze nie wolno trzymac motocykla na klatce i im wydrukuj, gwarantuje ze tego samego dnia gosc usunie motor

Komentarz

Powinnaś wezwać Policję a nie SM. W moim odczuciu to Policja ma większą władze i kompetencje niż SM. Swoją drogą to ja bym zaczęła robić jeszcze gorsze takiemu sąsiadowi - kładłabym mu pod drzwiami jakieś śmierdzące stare jedzenia albo coś innego :D Trzeba by było coś wymyślić :D:D

Komentarz

Haha... No tak, chyba czas wyciągnąć kupę kota z kuwety

Nie, z tym człowiekiem nic nie przejdzie. Postawiłam tam dzisiaj moje graty, kiedy nie było motocykla. A co, zrobiłam miejsce u siebie w mieszkaniu, w końcu nie ma wspólnoty, więc mi wolno - czym on się ciągle zasłania. Jeśli jemu wolno, to czemu nie mnie? Gdy to zobaczył, poukładał moje graty po swojemu, tak by jego motor się zmieścił. Przestawiłam je z powrotem. On znowu przestawił. Skończyło się awanturą.
                      Do niczego to nie prowadzi, takie robienie komuś na złość. Tylko pogarsza całą sytuację.
                      Z drugiej strony, żeby dogadać się, trzeba by ustąpić. A takiej opcji nie widzę.

Macie podobne doświadczenia z sąsiadami?

Komentarz

Przykre że musisz mieszkać z cebulakiem którego stać na motor ale nie ma go gdzie trzymać. Najlepiej niech sobie postawi go w salonie.

Komentarz

u mnie jest administracja i jak mieliśmy kłopoty z sąsiadami to od razu się wzywało administrację a oni regulamin i wszytko wyjaśniali. Z tym, że ja i tak bym spróbowała Policję wezwać, najwyżej stracisz chwilę czasu.

Komentarz

Zdecydowanie nie można! Masakra. Co za człowiek stawia motocykl w przejściu.

Komentarz

Pracuję...
                            X