REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Enneagram - czyli typy ludzkiej osobowości.

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Enneagram - czyli typy ludzkiej osobowości.

Jestem ciekawa, czy spotkaliście się już z tego typu "zabawą". Dla jednych są to bzdury z ziarnem prawdy, dla innych sposób na poznanie siebie i relacje z innymi ludźmi, a także metoda na widzenie świata.

Można spróbować, chociażby z ciekawości.
    http://www.enneagram.pl/ - tu jest kilka słów, jest test, są dokładne opisy. Myślę, że warto.
    Ja kilka razy robiłam test (pierwszy raz z 2 lata temu) i za każdym podejściem wychodzi 4w5 (indywidualista-obserwator)
    A co wam wyszło? ;]

Odp: Enneagram - czyli typy ludzkiej osobowości.

4w3 - arystokrata. Jak dla mnie ten test nie jest wiarygodny...Ma za mało pytań i nie są one precyzyjne. Robiłam kilka innych testów osobowości, w tym wg Hipokratesa i Bergera i zawsze wychodził mi typ: melancholik-myśliciel. Zobaczcie sami:

test osobowości Hipokratesa
    test Bergera

i jeszcze:
    http://www.hermeneutikos.com/testy/profil.php

dodam, że cechy mojej osobowości w teście Hipokratesa zgadzają się w ponad 90%

Komentarz

ale zauważ to nie jest zwykły test opierający się na współczesnej psychologii (których od licha w sieci) z tego co wiem to pierwsze wzmianki o "dziewięciu znakach" pojawiły się końcem XIX wieku, a opierały się na starożytnych wierzeniach Wschodu i Afryki Północnej - Czwarta Droga, o której można poczytać na stronce.

Komentarz

Hipokrates raczej nie opierał się na współczesnej psychologii;]

Komentarz

większość testów w sieci nie jest raczej Hipokratesa.

Komentarz

ale ja podałam linki do tych bardziej "naukowych".
            Zresztą test, w którym ponad 90% opisanych moich cech charakteru zgadza się z rzeczywistością jest dla mnie bardziej wiarygodny.

Komentarz

nie narzucałam nikomu zgadzania się z Enneagramem, po samych forach na jego temat można zobaczyć, że sporej większości sprawdza się w niemalże 100%, co nie oznacza że jest niezawodny, bo to by za proste było, gdyby ludzka psychika mogła być całkowicie odgadnięta po wykonaniu krótkiego testu.
              Poza tym sceptyczne nastawienie zmienia punkt widzenia, jak ktoś nie chce wierzyć to nie uwierzy :>

Komentarz

A gdzie ja napisałam, że odnoszę się do niego sceptycznie?? nie będziemy ciągnąć dwuosobowego offtopa, ale skoro większość testów pokazuje jeden wynik, a Enneagram całkowicie przeciwny to coś w tym jest. I nie twierdzę że ludzka psychika jest prosta...

Komentarz

a gdzie napisałam, że się odnosisz?
                  to nie offtop, wszak na temat rozmowa, a że dwuosobowa..?
                  Btw a mi tam 4w3 idealnie do Ciebie pasuje, idealnie.. Nevermind, nie mi oceniać.

Komentarz

przecież Ty mnie madziuu nie znasz, ja jak widać Ciebie również. Tu akurat mam uzasadnienie, ludzie się zmieniają pod wpływem innych, ostatnio doskonale zaczynam to dostrzegać.

Skoro napisałaś: "Poza tym sceptyczne nastawienie zmienia punkt widzenia, jak ktoś nie chce wierzyć to nie uwierzy", a tylko my się wypowiadamy w tym wątku to raczej to nie było do innego forumowicza.

PS. obrażasz mnie. 4w3 stara się podkreślić poczucie wyjątkowości przez kontrowersyjny sposób ubierania się. Często okazuje zły gust. Chętnie przedstawia siebie innym jako osoba romantyczna. Jest zmienna w uczuciach. Gdy uzna, że jej partner jest zbyt nudny, często fantazjuje na temat czarujących i przebojowych nieznajomych. Cele stara się osiągać poprzez zazdrość, zemstę lub potrzebę dowiedzenia innym, że są w błędzie.

Komentarz

nie ja, nie ja..
                      rozumiem że test Hipokratesa ukazuje Cię w samych superlatywach, dlatego jest wygodny, nie? ;] poza tym sprytnie wycięłaś wszystkie zalety 4w3, co by pokazać, że Cię obrażam. He he he.
                      I nie mieszaj naszych spraw w forum, możesz się privem posłużyć jak bardzo chcesz mi coś powiedzieć, czy uświadomić co nie jest związane w tematem.

Komentarz

wręcz przeciwnie. Test Hipokratesa ukazuje moje wady w 100%, jedynie kilka zalet się nie sprawdziło.
                        Bawisz się madziuu w psychologa, ZNOWU. Może masz jakieś kompleksy? ;]

Dlatego właśnie napisałam Ci, co miałam na gg, 'pseudarozmowa' w tym wątku nie ma sensu.
                        Co do "wyciętych zalet": wcale nie uważam że jestem kreatywna i z poczuciem humoru. Nie mam jako takiej wyobraźni i nie należę do osób szczególnie utalentowanych. ah, jak mi przykro, znowu się pomyliłaś.

Komentarz

lejcie się!!! zakładamy się kto wygra?

coś ze mną nie tak...choć bardzo chciałem (na prawdę chciałem kuźwa) "przejść" choć jeden z podanych przez Was testów, wysypałem się na beznadziejności pytań w każdym z nich. przykro mi nie mogę zatem podać co wyszło. chyba że pomożecie w ukończeniu choć jednego. mam nadzieje że komuś pójdzie lepiej.

Komentarz

co w tym trudnego? troszkę wiedzy na swój temat, nieco subiektywizmu i klik w myszkę, tak kilka(naście) razy i masz wynik, hmm? :>

Komentarz

...nie potrafię nawet wybrać odpowiedzi..jak sie zaczynam zastanawiać nad właściwą odpowiedzią...to dochodzę do wniosku, że...w zależności od momentu wybrałbym inną,,,, nawet jeśli udałoby sie wybrać to . . za szybko zmieniam zdanie, albo odpowiedzi jest więcej niż jedna....kompletnie nie poważne są te testy. ..lepiej same wymyślcie test. .i dajcie go tutaj...

Komentarz

Pracuję...
                              X