REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Enneagram - czyli typy ludzkiej osobowości.

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• madziuu
    odpowiedział(a)
    Odp: Enneagram - czyli typy ludzkiej osobowości.

większość testów w sieci nie jest raczej Hipokratesa.

Zostaw komentarz:

• St.Anger
    odpowiedział(a)

Hipokrates raczej nie opierał się na współczesnej psychologii;]

Zostaw komentarz:

• madziuu
    odpowiedział(a)

ale zauważ to nie jest zwykły test opierający się na współczesnej psychologii (których od licha w sieci) z tego co wiem to pierwsze wzmianki o "dziewięciu znakach" pojawiły się końcem XIX wieku, a opierały się na starożytnych wierzeniach Wschodu i Afryki Północnej - Czwarta Droga, o której można poczytać na stronce.

Zostaw komentarz:

• St.Anger
    odpowiedział(a)

4w3 - arystokrata. Jak dla mnie ten test nie jest wiarygodny...Ma za mało pytań i nie są one precyzyjne. Robiłam kilka innych testów osobowości, w tym wg Hipokratesa i Bergera i zawsze wychodził mi typ: melancholik-myśliciel. Zobaczcie sami:

test osobowości Hipokratesa
    test Bergera

i jeszcze:
    http://www.hermeneutikos.com/testy/profil.php

dodam, że cechy mojej osobowości w teście Hipokratesa zgadzają się w ponad 90%

Zostaw komentarz:

• madziuu
    rozpoczął temat Enneagram - czyli typy ludzkiej osobowości.

Enneagram - czyli typy ludzkiej osobowości.

Jestem ciekawa, czy spotkaliście się już z tego typu "zabawą". Dla jednych są to bzdury z ziarnem prawdy, dla innych sposób na poznanie siebie i relacje z innymi ludźmi, a także metoda na widzenie świata.

Można spróbować, chociażby z ciekawości.
    http://www.enneagram.pl/ - tu jest kilka słów, jest test, są dokładne opisy. Myślę, że warto.
    Ja kilka razy robiłam test (pierwszy raz z 2 lata temu) i za każdym podejściem wychodzi 4w5 (indywidualista-obserwator)
    A co wam wyszło? ;]
Pracuję...
X