REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Enneagram - czyli typy ludzkiej osobowości.

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• madziuu
    rozpoczął temat Enneagram - czyli typy ludzkiej osobowości.

Enneagram - czyli typy ludzkiej osobowości.

Jestem ciekawa, czy spotkaliście się już z tego typu "zabawą". Dla jednych są to bzdury z ziarnem prawdy, dla innych sposób na poznanie siebie i relacje z innymi ludźmi, a także metoda na widzenie świata.

Można spróbować, chociażby z ciekawości.
    http://www.enneagram.pl/ - tu jest kilka słów, jest test, są dokładne opisy. Myślę, że warto.
    Ja kilka razy robiłam test (pierwszy raz z 2 lata temu) i za każdym podejściem wychodzi 4w5 (indywidualista-obserwator)
    A co wam wyszło? ;]

• andante
    odpowiedział(a)
    Uwielbiam wszystkie sprawy tego typu - rozgryzanie ludzkiej psychiki jest bardzo ciekawe. Eneagram rozwiązywałam już kilka razy, cały czas z troszkę innym skutkiem. Polecam jak najbardziej, jeśli chcemy poznać samego siebie

Zostaw komentarz:

• LukasZ75
    odpowiedział(a)
    Pierwszy raz o czymś takim słyszę.

Zostaw komentarz:

• Eloia56
    odpowiedział(a)
    Nigdy jeszcze o tym nie słyszałam.

__

zestaw filtrów cat

Zostaw komentarz:

• St.Anger
    odpowiedział(a)
    Odp: Enneagram - czyli typy ludzkiej osobowości.

HodDaat, wątpię tylko, czy to dobre narzędzie dla psychologa.

Zostaw komentarz:

• madziuu
    odpowiedział(a)

Zamieszczone przez HodDaat Zobacz posta
    Helen Palmer - Enneagram
    o, jedna z bardziej znanych ale bardzo, bardzo dobra.

Zamieszczone przez HodDaat Zobacz posta
    To co jest na stronie to wielki skrót tego narzędzia i wielkie uproszczenie aby zabawić towarzystwo :D Każdy z nas ma wszystkie 9 modeli w sobie ale jedne są bardziej rozwinięte a inne słabiej. Jaźń dąży do integracji tego wszystkiego w sobie - no ale my ludzie mamy tendencje popadać w skrajności a nie w równowagę stąd jedne skrzydła mamy rozwinięte kosztem drugich
    i mądrze prawisz

Zostaw komentarz:

• HodDaat
    odpowiedział(a)

Nie strasze :> poczytaj literaturę na temat Enneagramu np. Helen Palmer - Enneagram to na początek. To co jest na stronie to wielki skrót tego narzędzia i wielkie uproszczenie aby zabawić towarzystwo :D Każdy z nas ma wszystkie 9 modeli w sobie ale jedne są bardziej rozwinięte a inne słabiej. Jaźń dąży do integracji tego wszystkiego w sobie - no ale my ludzie mamy tendencje popadać w skrajności a nie w równowagę stąd jedne skrzydła mamy rozwinięte kosztem drugich

Zostaw komentarz:

• St.Anger
    odpowiedział(a)

HodDaat nie strasz mnie proszę, chcę iść na psychologię!

Zostaw komentarz:

• HodDaat
    odpowiedział(a)

n0rek tyle że ty chyba tego wyrazu nie rozumiesz Okultyzmem dla każdego jest wszystko to co jest dla niego tajemnicą

W to się nie wierzy, z enneagramu zaczynają korzystać w psychologii stosowanej. To narzędzie diagnostyczne osobowości i schematów.

Poczytałeś 7? bo to o Tobie :D chyba że masz doła lub jesteś zmęczony( to 5) albo nadmiar stresu i nadpobudliwości ( to 1)

Zostaw komentarz:

• n0rek
    odpowiedział(a)

ja nie wierze w takie bajeczki

dla mnie to sie ociera o okultyzm

Zostaw komentarz:

• HodDaat
    odpowiedział(a)

n0rek ty sobie poczytaj 7

Zostaw komentarz:

• em
    odpowiedział(a)

A z czystej ciekawości - mógłbyś zrobić ten test właśnie tak jak powinieneś?
    Odpowiedź - pytanie, które najbardziej ci odpowiada, itd.

Zostaw komentarz:

• Guest's Avatar
    Guest replied

Rozdwojenie to co najmniej, a może nawet i więcej. Albo jednak ten test jest niedoskonały. Poza tym jest wiele różnych testów i czasami jak zrobisz równolegle kilka z nich to wyniki mogą Ci się nie pokryć.

Zostaw komentarz:

• em
    odpowiedział(a)

Może masz rozdwojenie osobowości. Nie brałeś tego pod uwage, fedey?

Zostaw komentarz:

• Guest's Avatar
    Guest replied

Jak już ktoś ogrzał to trudno. Ale jakoś zachęciło mnie to do zrobienia testu. A właściwie dwóch testów. Za pierwszym razem wszystko pozaznaczałem na "A", a za drugim na "B". Wyszło 2w1 i 7w6. Dziwne, że obydwa zdają się do mnie pasować, a przecież nawet nie przeczytałem pytań tylko zaznaczyłem tak samo wszystkie odpowiedzi z góry na dół. Pamiętam, że kiedyś zaznaczałem na chybił-trafił i też się zgadzało, ale nie pamiętam co wyszło. Pic na wodę.

Zostaw komentarz:

Pracuję...
X