REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Marsz wyzwolenia konopi 2009

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Marsz wyzwolenia konopi 2009

Jak co roku mam zaszczyt zaprosić was na Manifestacje Pro Legalizacyjna - Marsz ku Wyzwoleniu Konopi!Przez pryzmat minionych lat zapamiętaliśmy was jako sympatyków HempLobby,aktywistów, palaczy, zwolenników legalizacji konopi, bądź osoby w inny sposób popierające zdrową i efektywną politykę narkotykową, dlatego też chcemy poinformować Was, iż już zaczęliśmy przygotowania do następnej edycji naszej imprezy. 23 maja o godz: 15:00 na ulicach miasta Warszawa całego świata odbędzie się Marszu Wyzwoleniu Konopi - parada legalizacyjna rozpoczynająca się pod Pałacem Kultury i Nauki. Tego dnia mieszkańcy na całym świata spotykają się, by przekazać wszystkim pokojowe przesłanie: „obowiązujące restrykcyjne prawo w stosunku do marihuany trzeba zmienić”. Marsz organizowany jest przez odpowiedzialnych, dorosłych ludzi, którzy domagają się respektowania praw człowieka i zrównaniem statusu alkoholu, konopi i papierosów. Celem manifestacji nie jest namawianie do palenia, lecz pokazanie panującej wśród elit rządzących hipokryzji, oraz faktu, że palacze marihuany są przyjaznymi ludźmi z poczuciem humoru, których nie trzeba się bać, a którzy za swój świadomy wybór wtrącani są do więzień i traktowani jak przestępcy. Chcemy, aby społeczeństwo zaakceptowało i respektowało prawo do używania i hodowli konopi.

6 lat temu,12 Kwietnia, pod Sejmem RP zasialiśmy symboliczne ziarna konopi, czym oficjalnie rozpoczęliśmy batalię o zmiany prawa narkotykowego. Starania te trwają do dziś dnia,lecz na horyzoncie zaświtało już zielone światło: nie możemy zaprzepaścić danej nam szansy.

Do aktywowania sie, dążenia do zmian, ruszenia tylka, wrzucam troche z archiwum jak w czesniej bylo w 2008, 2007 oraz dla tych co nie byli, aby uwierzyli w w jednosci sila, ktora tworze mase ludzi. Przyjdz i zacznij domagac sie zmian.

http://www.youtube.com/watch?v=UJ68wscVICk

http://www.youtube.com/watch?v=Iar3NRj6BVU

Jak co roku inauguracją Marszu Wyzwolenia Konopi jest Otwarta Pestka oraz info dotyczace w/w inicjatywy

Po raz kolejny inicjatywa Wolne Konopie organizuje Wielki Open Seed, w którym rozda wielu polskim rolnikom pestki od innych polskich Breederów i rolników. Czyli nareszcie łopaty w dłoń i szykujemy nasze tajne spoty. Taak czy to nie jest piękne jak każdy rolnik dba o swoje rośliny? Jak chce, aby rosły jak najlepiej, czy nie jest piękne to, że martwi się o nie czy wiatr nie połamał czy jakieś zwierze nie pożarło naszych roślin albo czy ktoś przypadkiem nie odkrył naszego małego ogródka? Jest piękne to, że możemy się cieszyć dzięki tej akcji naszymi prywatnymi zbiorami możemy zebrać znakomitej jakości zioło, które wyrosło dzięki ciężkiej pracy naszych rąk i cieszyć się jego smakiem, który odzwierciedla nasze starania. Oczywiście wiele pestek po prostu się zmarnuje trafiając do nieodpowiednich ludzi, którzy nie umieją się z nimi obchodzić, lecz dla niektórych będzie to pierwszy udany outdoor. Biorąc udział w akcji po raz kolejny naprawdę odkryłem ogromne znaczenie Otwartej Pestki jako akcji społecznej. To jest akcja, dzięki której polscy rolnicy nie będą musieli czekać w nieskończoność szukać uczciwych sprzedawców oraz potajemnie konsumowac materiału niewiadomego pochodzenia z wszelkiej maści domieszkami.
    Powinniśmy, dlatego podjąć starania, aby najwięcej osób mogło zaopatrzyć się w nasionka z OP jak również propagandę która jest związana ze zmiana naszego prawa do wolnosci wyboru, wyboru który razem podejmujemy, a który razem w zwartych szeregach prezentujemy na Marszu Wyzwolenia Konopi .
    Akcja ta to akt solidarności polskich rolników tego, że się wspieramy nawzajem, że nie pozostajemy wobec siebie obojętni, że chcemy, aby inni też mogli! Jest to między innymi także czysty obraz panującego chaosu w naszym prawie, Pokazuje to jak ważna jest dla naszego kraju depenalizacja. Bo przecież zapewne wielu nieodpowiedzialnych rolników uprawiających na własny użytek może pójść do więzienia za to, że nikomu nie robi krzywdy i za znikomą szkodliwość społeczną. Nikomu z was tego nie życzę z całego serca, bo to najgorszy scenariusz, który może się wydarzyć potajemnemu plantatorowi. Zachęcam wszystkich gorąco do Udziału w ogólnopolskiej Akcji Rolnicy Rolnikom Podzielcie się swoimi pestkami! A inni podzielą się z wami!

zapraszamy do zapisow na forum rolnika http://otwartapestka.info/forum dzial inicjatywa wolne konopie, poszukuj swoich swiadomych dzialan

Aktywuj sie na glupote

poczatek zaczyna sie od pestki, nasiona konopi ona daje plon, jak rowniez jest poczatek korzenia, ktory wskazuje skad pochodzimy i gdzie powinnismy szukac zmian

Chesz sie aktywowac ! Znajdz swoj okreg i zacznij propagowac !

Jeśli nie wiesz pd czego zaczac, przeslij te informacje do swoich znajomych, marsz swoja strone internetowa/forum, zamiesc info o tych inicjatywach ! Zadaj soebie pytanie, Co ja wlasciwie zrobilem tej sprawy ?
    A moi przyjaciele maja za to wyroki. Glupota wladzy swoja droga, ale brak swiadomosci konsumentow osobna droga.
    Dopoki reka systemu bedzie nas ganiac, doputy swiadomosc uzytkownikow nie dorosnie, z razem moga kopnac system w dupe. jest nas tylko conajmniej 3 000 000, czy tak wiele, aby kazdy zasial ziarno pozytywnych zmian. tak nie wielu, a jak wiele moze zdzialac...
    Tak nie wiele mozna zrobic, a tak wiele mozna pomoc ! Jesli kazda osoba to sobie uswiadomi, bedziemy sila, ktora wywalczy swoje zmiany ! Dorzuc swoj punkt aktywnosci, przekaz to info dalej, spalajac jointa, ta informacje przeslal bys do conajmniej 10 uzytkownikow, nie rob tego wyslij do 3, do trzech takich, ktorzy, by zrobili takie samo cos jak ty, czyli przeslali do kolejnych swoich trzech przyjaciol, zasiejmy polske cala, niech wiedza, ze mamy zielone swiatlo.

jesli posiadasz serwis, zamiesc ta informacje na nim lub link odnoszacy sie do tej inicjatywy

wiecej info naszych serwisach

www.wolnekonopie.pl
    www.spliff.pl
    www.otwartapestka
    myspace.com/wolnekonopie
    forum.otwartapestka.info sekcja WOLNE KONOPIE HEMP ARMY

Odp: Marsz wyzwolenia konopi 2009

zaczynamy dyskusję?

Obiema rękami i nogami jestem przeciw legalizacji.
    Are you gangsters? No, we are Russians.

Komentarz

Zamieszczone przez Amelius Zobacz posta
      zaczynamy dyskusję?
      Obiema rękami i nogami jestem przeciw legalizacji.
      Jak chcesz zacząć dyskusję to zacznij ją od argumentów a nie stanowczego, niczym nie podpartego sprzeciwu. Zatem dlaczego nie?

Komentarz

Przeciw, gdyż:
        miękkie, nikły wpływ itp itd- ale narkotyki
        niedobrze mi się robi, gdy widzę najaranych gówniarzy, a dzięki takiej legalizacji będzie ich jeszcze więcej
        to ułatwia dostęp do narkotyków, ok, jak ktoś chce to i tak będzie ten dostęp miał, ale to nie zmienia faktu, że zakaz to zakaz
        no i sorry, demagogia odnośnie rolników i roślinek... przypomina mi się ktoś w biało-czerwonym krawacie, ale ok, on nie nęcił zarobkami na trawie

heh, Radoos, czekałam 18 minut, aż ktoś zauważy ;p

Komentarz

Zamieszczone przez Radoos Zobacz posta
          Jak chcesz zacząć dyskusję to zacznij ją od argumentów a nie stanowczego, niczym nie podpartego sprzeciwu. Zatem dlaczego nie?
          delta8 tetrahydrocanabinol - dlaczego, legalizować kolejną TRUCIZNĘ?, proszę o argumenty, ale w drugą stronę.
          pozdro.prodi

Komentarz

Dlaczego należy zalegalizować narkotyki? Nie tylko miękkie ale też i te cięższe?

Po to aby odciąć mafiom narkotykowym dopływ gotówki. To, co jest nielegalne jest zawsze droższe ponieważ ryzyko także ma swoją cenę.

Skąd mafie mają pieniądze na łapówki dla urzędników, sędziów, prokuratorów itp? Właśnie z handlu narkotykami, który przynosi ogromne zyski. Jest na nich kilkudziesięciokrotne przebicie. Nie powinniśmy walczyć z narkotykami tylko z mafią a jedynym sposobem skutecznej walki jest odcięcie im dopływu gotówki poprzez legalizację narkotyków. Jeśli amfetaminę będzie można kupić wszędzie to jej cena spadnie.

Ktoś powie "No ale poprzez narkomanów cierpią też inni, bo jak jest na głodzie to ukradnie czy zabije za kilka złotych." To prawda. Ale nie trzeba być narkomanem na głodzie żeby znaleźć sobie powód do zabicia kogoś. Co mnie interesują najarane dzieci? Jeśli będę miał własne to wychowam je w taki sposób aby o braniu narkotyków nigdy w życiu nie pomyślały, tak jak ja nie myślę. Gdyby każdy zajmował się własnymi dziećmi w odpowiedni sposób to nie zostawałyby one narkomanami.

Narkotyków nie zażywam dlatego, że nie chcę, a nie dlatego, że mi paragraf zabrania.

Zamieszczone przez Amelius
            to ułatwia dostęp do narkotyków
            Co to znaczy "ułatwia dostęp"? Czy łatwy dostęp do narkotyków sprawi, że ludzie się nagle na nie rzucą jak na ciepłe bułeczki? Dostęp do np. Johnniego Walkera też jest raczej łatwy a jakoś ludzie się nie zabijają po niego w kolejkach. Tak samo jak dostęp do MacDonalda. Każdy towar ma swojego odbiorcę i każdy odbiorca ma wolną wolę. Nie chcesz pakować w siebie syfu (obojetnie czy to narkotyki, wóda czy tłuste żarcie) to nie pakuj.

A poza tym skok z dziesiątego piętra jest trochę bardziej szkodliwy dla zdrowia niż narkotyki, ale jakoś prawo tego nie zabrania :P
            Ostatnio edytowany przez fedey; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Wg mnie paragraf nie zaszkodzi, niektórych delikwentów może przystopować.
              Niestety, fedey, w naszym kochanym kraju więcej jest ludzi, którzy nie potrafią sobie poradzić ze swoimi dziećmi, kiedy już je mają...

Komentarz

Zamieszczone przez Amelius
                Niestety, fedey, w naszym kochanym kraju więcej jest ludzi, którzy nie potrafią sobie poradzić ze swoimi dziećmi, kiedy już je mają...
                Ale Państwo nie jest od wychowywania dzieci. Tak samo to nie Państwo ma karmić głodne dzieci w szkole tylko stworzyć w naszym kraju takie warunki aby każdy rodzić mógł sam swoje dzieci wykarmić i zająć się ich wychowaniem.

Komentarz

Nie napisałam nic takiego, że Państwo jest od wychowywania dzieci- od tego są rodzice. Ale państwo, społeczeństwo i prawo, w jakim się wychowujesz ma wpływ na to, jakim człowiekiem się stajesz, jakich dokonujesz wyborów.

Ale to tylko moje podejście...

Komentarz

państwo, społeczeństwo i prawo, w jakim się wychowujesz ma wpływ na to, jakim człowiekiem się stajesz, jakich dokonujesz wyborów.
                    Jeżeli coś jest zabronione to właśnie wtedy wolnego wyboru nie masz.

Komentarz

Zamieszczone przez fedey Zobacz posta
                      Jeżeli coś jest zabronione to właśnie wtedy wolnego wyboru nie masz.
                      No to wymyśliłeś sposób na kryzys, ilesz to mniej sędziów, prokuratorów, policjantów zajmujących się "bzdurnym" paragrafem, nie będzie potrzeba kasy na laboratoria kryminalistyczne i wydawania grubych pieniędzy na szkolenie oraz utrzymanie psów do wykrywania narkotyków, a ponadto dilerzy i producenci zalegalizują swoją działalność i będą płacić podatki, wydawać kasę na marketing i spoty reklamowe w mediach. Można sobie wyobrazić upusty i promocje rodem z telefoni komórkowej np. kupisz sto działek, złoty strzał za darmo lub pierwszy raz za darmo, drugi raz za pół ceny (obecni nielegalni dilerzy już to mają opykane) itp.

Twoje stanowisko w tej sprawie obija się o utopię.
                      Logicznie podążając twoim tokiem myślenia na temat walki z mafią, to ja mam też kilka pomysłów. Zajmuje się też ona obrotem bronią, materiałami wybuchowymi, handlem ludźmi, praniem brudnych pieniędzy itp. Znieść zakazy, otworzyć granice, zalegalizować prostytucję, trotyl, semtexs, zapalniki i kałachy w każdym markecie. Ci, którzy mają się zastrzelić lub wysadzić zrobią to, ci co mają się zaćpać, to się zaćpają i pozostanie tylko ZDROWA TKANKA NARODU (przez jakiś czas zabarykadowana w swoich domach), albo obudzimy się w świecie MAD MAX-a.
                      pozdro.prodi
                      Człowieku, spać przez Twoje poglądy nie mogę.

Komentarz

Heh...
                        1. Jeżeli "miękkie" narkotyki nie są groźne to dlaczego alternatywą dla nich powstają takie sklepy jak dopalacze.com? Przecież to tylko pseudo legalne narkotyki "nie do spożywania, przedmiot kolekcjonerski" a prawda jest taka że wiele z tych "okazów" działa dużo mocniej niż miękkie narkotyki (autopsja)
                        2. Zalegalizowanie narkotyków to raj dla dilerów; przecież nikt nie pozwoli na zrobienie z polski 2 Irlandii
                        3. Komu w zasadzie jest potrzebna legalizacja? Przecież teraz jak ktoś bardzo chce to i tak kupi.

W wielu państwach przeprowadzane są podobne akcje. Nie dziwi mnie więc to że i w Polsce znajdują się "odważne" osoby do propagowania swoich pomysłów, tylko zadam im jedno pytanie: Co będzie jak legalną już używkę będzie mogło kupić nawet dziecko, jak jest teraz z alkoholem czy też z papierosami? Kto weźmie na własne sumienie dzieciaka który w wieku dojrzewania tak zatruje swój mózg że po jakimś czasie nie będzie potrafił normalnie funkcjonować?

Dla wszystkich którzy zapewne będą wypominać niektóre moje zdania: nie jestem świętym który nie miał nic do czynienia z dragami, widzę jedynie ludzi którzy przez nawet "trawkę" stoczyli się na dno i wegetują teraz a nie żyją normalnie...

Komentarz

zdrową i efektywną politykę narkotykową.....

To mnie rozbawiło hehe .

Komentarz

Tia, jak zwykle w tej kwestii argumenty przytłaczają...

Przeciw, gdyż:
                            miękkie, nikły wpływ itp itd- ale narkotyki
                            niedobrze mi się robi, gdy widzę najaranych gówniarzy, a dzięki takiej legalizacji będzie ich jeszcze więcej
                            to ułatwia dostęp do narkotyków, ok, jak ktoś chce to i tak będzie ten dostęp miał, ale to nie zmienia faktu, że zakaz to zakaz
                            A nie robi Ci się niedobrze jak widzisz pijanych albo jarających fajki gówniarzy? Myślisz, że jakby alkohol i fajki były niedozwolone to było by ich mniej? Ale zaraz... przecież fajki i alkohol są dla nich zabronione. No popatrz? DZIWNE... ZAKAZAĆ SPOŻYWANIA ALKOHOLU I TYTONIU WSZYSTKIM, TO NA PEWNO ROZWIĄŻE PROBLEM!

Zamieszczone przez prodi65 Zobacz posta
                            delta8 tetrahydrocanabinol - dlaczego, legalizować kolejną TRUCIZNĘ?, proszę o argumenty, ale w drugą stronę.
                            pozdro.prodi
                            Bo są ludzie, którzy lubią sobie użyć tej trucizny na sobie i nic innym do tego. Przede wszystkim dlatego. Z jakich powodów inne, znacznie bardziej szkodliwe trucizny są dostępne praktycznie bez ograniczeń? Zastanów się mocno nim podasz argument, bo każdy z nich równie dobrze można a nawet należałoby zastosować do THC.

Zamieszczone przez _joon_ Zobacz posta
                            Heh...
                            1. Jeżeli "miękkie" narkotyki nie są groźne to dlaczego alternatywą dla nich powstają takie sklepy jak dopalacze.com? Przecież to tylko pseudo legalne narkotyki "nie do spożywania, przedmiot kolekcjonerski" a prawda jest taka że wiele z tych "okazów" działa dużo mocniej niż miękkie narkotyki (autopsja)
                            2. Zalegalizowanie narkotyków to raj dla dilerów; przecież nikt nie pozwoli na zrobienie z polski 2 Irlandii
                            3. Komu w zasadzie jest potrzebna legalizacja? Przecież teraz jak ktoś bardzo chce to i tak kupi.
                            Ad. 1 No właśnie dlatego, że owe "miękkie" narkotyki są zabronione. Gdyby nie to, pewne nikt by się nie zastanawiał nad szukaniem i tworzeniem (nie zawsze bezpiecznych) alternatyw.

Ad. 2 Dilerzy teraz mają raj, wciskając ludziom byle gówno za dużą kasę. Gdyby marihuana była dostępna na takiej samej zasadzie jak inne używki (np alkohol albo tytoń) to nikt by się nie patrzył na brudasów sprzedających gówno w ciemnych bramach.

Ad. 3 Jasne, że może. Może kupić byle co, nie wiadomo skąd, nie wiadomo od kogo a przy okazji może trafić do pierdla. Faktycznie, bez sensu to legalizowanie, teraz jest jeszcze ten zastrzyk adrenalinki gratis dla wszystkich, którzy chcą ryzykować.

Reasumując, zakazy są kompletnie nieskuteczne a ich skutek wręcz odwrotny. Sugeruję iść po rozum do głowy, zanim zabronią nam w sklepach kupować gałkę muszkatołową, szałwię i inne przyprawy albo rośliny doniczkowe.

A z doświadczenia wiem, że największymi przeciwnikami jarania trawy są Ci, którzy po niej, podobnie jak po alkoholu dostają tzw. małpiego rozumku lub mieli dość nieprzyjemne doznania i krzyczą później na lewo i prawo, że trawa to zło, że to, że tamto... Prawda jest taka, że problem nie tkwi w trawie tylko w nich. Używki nie są dla każdego. A dla tych, którym nie robią najlepiej z głową zalecam odwiedzenie specjalistów od tych spraw, na 100% im coś znajdą :>

Komentarz

Zamieszczone przez fedey Zobacz posta
                              Dlaczego należy zalegalizować narkotyki? Nie tylko miękkie ale też i te cięższe?

Po to aby odciąć mafiom narkotykowym dopływ gotówki. To, co jest nielegalne jest zawsze droższe ponieważ ryzyko także ma swoją cenę.

Skąd mafie mają pieniądze na łapówki dla urzędników, sędziów, prokuratorów itp? Właśnie z handlu narkotykami, który przynosi ogromne zyski. Jest na nich kilkudziesięciokrotne przebicie. Nie powinniśmy walczyć z narkotykami tylko z mafią a jedynym sposobem skutecznej walki jest odcięcie im dopływu gotówki poprzez legalizację narkotyków. Jeśli amfetaminę będzie można kupić wszędzie to jej cena spadnie.

Ktoś powie "No ale poprzez narkomanów cierpią też inni, bo jak jest na głodzie to ukradnie czy zabije za kilka złotych." To prawda. Ale nie trzeba być narkomanem na głodzie żeby znaleźć sobie powód do zabicia kogoś. Co mnie interesują najarane dzieci? Jeśli będę miał własne to wychowam je w taki sposób aby o braniu narkotyków nigdy w życiu nie pomyślały, tak jak ja nie myślę. Gdyby każdy zajmował się własnymi dziećmi w odpowiedni sposób to nie zostawałyby one narkomanami.

Narkotyków nie zażywam dlatego, że nie chcę, a nie dlatego, że mi paragraf zabrania.

Co to znaczy "ułatwia dostęp"? Czy łatwy dostęp do narkotyków sprawi, że ludzie się nagle na nie rzucą jak na ciepłe bułeczki? Dostęp do np. Johnniego Walkera też jest raczej łatwy a jakoś ludzie się nie zabijają po niego w kolejkach. Tak samo jak dostęp do MacDonalda. Każdy towar ma swojego odbiorcę i każdy odbiorca ma wolną wolę. Nie chcesz pakować w siebie syfu (obojetnie czy to narkotyki, wóda czy tłuste żarcie) to nie pakuj.

A poza tym skok z dziesiątego piętra jest trochę bardziej szkodliwy dla zdrowia niż narkotyki, ale jakoś prawo tego nie zabrania :P
                              Twoje spojrzenie na tą sprawę jest zabójczo...prawdziwe. Ale niestety system państwowy jaki mamy i włodarze traktują społeczeństwo jak niedorozwiniete dzieci które we wszystkim trzeba kontrolować wszystko dawac pod nos itp, druga gorsza rzecz to ta że same społeczeństwa wolą się widzieć własnie w takiej roli. Jeśli juz państwo ma zalegalizowac narkotyki to równocześnie poproszę o łatwiejszy dostęp do broni palnej.

Komentarz

Pracuję...
                              X