REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Masz problem z komputerem ? - Pytaj śmiało !

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Masz problem z komputerem ? - Pytaj śmiało !

W związku z tym że przeciętna wiedza użytkowników jest raczej marna (żeby nie powiedzieć żadna) a na tej niewiedzy żerują serwisy ( cena 100zł za wizyte to najniższa stawka i kompa mamy najwcześniej na drugi dzień) postanowiłem że pomogę NIEODPŁATNIE każdemu kto zada pytanie tutaj. (chyba że problem jest nie do rozwiązania na odległość)
    Dlatego jak ktoś chce się poradzić/zakupić/rozwiązać problem/naprawić/ coś tam podłubać przy komputerze a ma trochę cierpliwości (i nie ma kasy) zapraszam do zadawania pytań. W końcu przemyskie serwisy tanie nie są... a zawsze można się czegoś nauczyć.

Odp: Masz problem z komputerem ? - Pytaj śmiało !

Zamieszczone przez stingerek Zobacz posta
    cena 100zł za wizyte to najniższa stawka i kompa mamy najwcześniej na drugi dzień
    Ja biorę od 20 do 50zł za godzinę i niekoniecznie jest na drugi dzień

Komentarz

Witam!

Mam zainstalowany Krsanal Serv 2.7 na windowsie xp sp3, od pewnego czasu gdy włącze serwer jest on wykorzystywany jako zombie, w pliku Access pojawia się kilka wpisów na sekunde, przeinstalowałem windowsa, krasnala, przeskanowałem wszysto Nortonem i nadal nic dlatego odnoszę wrażenie że ktoś używa serwera bez żadnej ingerencji w mój komputer, znając tylko moje IP chociaż z drugiej strony to jest chyba mało prawdopodobne?

Prosze o jakieś wskazówki jak sobie z tym poradzić.

Dołącz do mnie:

Komentarz

Jeżeli krasnal potrzebny Ci jest jedynie do lokalnego oglądania stron, które sobie piszesz w php czy czymśtam, sugeruję zamknąć na firewallu port 80 dla połączeń z zewnątrz. Z tego co pamiętam w krasnalu jest parę gotowych skryptów do przetestowania (jakieś fora czy sklep, phpmyadmin) i zazwyczaj to są stare, dziurawe wersje, z których korzystają roboty spamerów skanujących sieć w poszukiwaniu takiej właśnie okazji. Możesz więc też wywalić cały ten syf w php który jest domyślnie po instalacji i mam wrażenie że to też rozwiąże problem :> Sprawdź też czy apache i php w tym krasnalu są w miarę świeże... jeżeli nie, to sugeruję upgrade albo skorzystanie z innego "zestawu" np xampp.

Pozdrawiam

Komentarz

Zainstalować jakiegoś prostego firewalla bym doradzał Nawet Zone alarma (dość konkretny ) i wtedy precyzyjnie można okreslić skąd pochodzi atak i czym jest tak na prawdę.

Ja biorę od 20 do 50zł za godzinę i niekoniecznie jest na drugi dzień
          To tak jak ja. I rzadko jest na drugi dzień wiekszość rzeczy da się zrobić od ręki przecież. Od dawna myślę o otwarciu w przemyślu tylko i wyłącznie serwisu... gdzie klient nie musiałby czekać dwa dni czy tydzień na odbiór kompa tylko w ten sam dzień by odbierał. Niestety brak lokalu stanowi największą przeszkodę.

Komentarz

Sam lokal to nie problem bo przecież nie musisz mieć punktu w centrum miasta. Zawsze możesz do tego wykorzystać mieszkanie w którym mieszkasz. A najlepiej to wykonywać usługi bezpośrednio w domu klienta od ręki. Jeżeli się nie da to wtedy zabierasz sprzęt do domu. Większy problem to Urząd Skarbowy. Jak chcesz to robić legalnie (nie obawiając się kary jak cię ktoś podkabluje) to musisz założyć działalność gospodarczą. Jeśli nie jesteś zatrudniony to miesięcznie przez 2 lata zapłacisz ponad 300zł składek do ZUS-u a po 2 latach ponad 800zł miesięcznie !!!
            Jeśli chodzi o stawki to ja biorę za wykonaną robotę a nie za godzinę. Klient woli wiedzieć z góry ile naprawa będzie kosztowała.

Komentarz

Zamieszczone przez dj_jancio Zobacz posta
              Jeśli chodzi o stawki to ja biorę za wykonaną robotę a nie za godzinę. Klient woli wiedzieć z góry ile naprawa będzie kosztowała.
              No wiadomo, tylko pewne rzeczy nie jesteś w stanie przewidzieć. A wizyty u "klientów" też są różne, bo u jednego ta sama operacja będzie trwała 15 minut a u innego dwie godziny. Trochę lat już siedzę w temacie i wiem co mówię.

Komentarz

Jeśli nie jesteś zatrudniony to miesięcznie przez 2 lata zapłacisz ponad 300zł składek do ZUS-u a po 2 latach ponad 800zł miesięcznie !!!
                może nie na temat ale spytam:

jeśli założę własną działalność i nie jestem nigdzie zatrudniony to mam niższe składki zus (300zł)?

Komentarz

Nie, jeśli jesteś zatrudniony to będziesz miał niższe składki.

Komentarz

Zamieszczone przez yankes_69 Zobacz posta
                    No wiadomo, tylko pewne rzeczy nie jesteś w stanie przewidzieć. A wizyty u "klientów" też są różne, bo u jednego ta sama operacja będzie trwała 15 minut a u innego dwie godziny. Trochę lat już siedzę w temacie i wiem co mówię.
                    A jeżeli będziesz siedział 3 godziny i sobie nie poradzisz to też policzysz za te 3 godziny? Postaw się w sytuacji tego co potrzebuje pomocy przy kompie. Co woli usłyszeć np 50zł za przeinstalowanie systemu czy 50zł za godzinę pracy gdy nie wie ile może trwać takie instalowanie?

Komentarz

Zamieszczone przez olyplus Zobacz posta
                      może nie na temat ale spytam:

jeśli założę własną działalność i nie jestem nigdzie zatrudniony to mam niższe składki zus (300zł)?
                      Jeśli jesteś zatrudniony to płacisz składkę 224,24 zł a jeśli nie jesteś zatrudniony to płacisz ponad 330zł przez 2 lata. To jest okres preferencyjnych składek na rozkręcenie swojej firmy. Po 2 latach płacisz dużo więcej. Na dzień dzisiejszy jest to prawie 900zł a jak będzie za 2 lata to nie wiadomo, znając życie pewnie jeszcze więcej.

Komentarz

ok to moze sprawa ktora mnie zastanawia od dluzszego czasu, czasem przy podpinaniu pendriva, czytnika kart lub czegos pod usb na przednim panelu obudowy komp sie totalnie zwiesza, wlasciwie to dzieje sie to dosc dziwnie bo wystarczy ze "wetkne" wtyczke nie wkladajac jej calej i klops
                        Dziwne bo ten sam pendrive raz dziala normalnie a raz wlasnie jak opisalem, dioda pracy dysku swieci sie stalym swiatlem ale dysk nie pracuje

Komentarz

A jeżeli będziesz siedział 3 godziny i sobie nie poradzisz to też policzysz za te 3 godziny?
                          No teraz to jedziesz ostro. Wiadomo że za nie wykonaną usługę klient nie płaci. Za taka rzecz jak przeinstalowanie systemu to można sobie z góry krzyknąć cenę, ale nie gdy ktoś sobie życzy przywrócenie kilkudziesięciu GB danych z partycji systemowej, gdy system już nie wstaje a oprócz tego dodatkowo zażyczy sobie instalację 5ciu urządzeń peryferyjnych oraz 10ciu różnych programów, bo dla niego to jest właśnie postawienie systemu, bo przecież taki wcześniej miał. A uwierz mi że takich mam sporo. Więc naprawdę w tym temacie wiem co mówię bo ponad 10 lat w tym robię.

Komentarz

Mogę coś podpowiedzieć, jako że pracowałem trochę w serwisie komp. (nazwy nie zdradzę). Przyjęte było, każda rozpoczęta godzina 50zł dojazd 15zł. Jeśli wymagana była reinstalacja systemu nalegałem na to aby zabrać kompa na serwis (reinstalacja systemu miała swoją opłatę cennikową). Jeśli klient bardzo potrzebował kompa to instalowałem na miejscu a zegar tykał.

Komentarz

Zamieszczone przez yankes_69 Zobacz posta
                              No teraz to jedziesz ostro. Wiadomo że za nie wykonaną usługę klient nie płaci. Za taka rzecz jak przeinstalowanie systemu to można sobie z góry krzyknąć cenę, ale nie gdy ktoś sobie życzy przywrócenie kilkudziesięciu GB danych z partycji systemowej, gdy system już nie wstaje a oprócz tego dodatkowo zażyczy sobie instalację 5ciu urządzeń peryferyjnych oraz 10ciu różnych programów, bo dla niego to jest właśnie postawienie systemu, bo przecież taki wcześniej miał. A uwierz mi że takich mam sporo. Więc naprawdę w tym temacie wiem co mówię bo ponad 10 lat w tym robię.
                              Nie no w tym przypadku masz rację. Ale skończmy dyskusje bo to miał być wątek do zgłaszania własnych problemów które stingerek postara się rozwiązywać.

Komentarz

Pracuję...
                              X