REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dlaczego kobiet mniej??

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

Odp: Dlaczego kobiet mniej??

Moim skromnym zdaniem kobiety i mężczyźni mają inny rodzaj inteligencji.Czemu boimy się tej inności? Kobiety są lepsze w niektórych dziedzinach życia, w innych gorsze, podobnie mężczyźni. Zamiast zaakceptować różnice między płciami ludzie bezsensownie dążą do ich równości.
    Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

Komentarz

Rozsądne głosy!
      Chłopy sa świetne do kopania rowów i rąbania opału!
      No i świetnie im wychodzi chlanie piwa w sobotę. W piątki też!
      H.

Komentarz

Zamieszczone przez baca350 Zobacz posta
        No i świetnie im wychodzi chlanie piwa w sobotę. W piątki też!
        H.
        i w inne dni też :D
        Pray to your god, open your heart
        Whatever you do, be afraid of the dark
        Cover your eyes, the devil inside
        One night of the hunter
        One day I will get revenge
        One night to remember
        One day it'll all just end, oh

Komentarz

Zamieszczone przez Amelius
          kobiety są bardziej zdeterminowane w dążeniu do celu
          I tu się zgadzam! W wielu sprawach gdzie mężczyźni się wahają, kobieta się nie zawaha. Właśnie z tego powodu oddziały antyterrorystyczne szkolone są w taki sposób by najpierw eliminować kobiety. Nawet jeśli grupa terrorystów składa się z dziesięciu mężczyzn i z jednej kobiety to najpierw strzela się do kobiety. Właśnie dlatego, że kobieta jest bardziej zdeterminowana i nie zawaha się ani chwili.
          Zamieszczone przez Amelius
          (...) (1) bardziej dbają o to, co się dzieje dookoła nich, (2) troszczą się o rodzinę, (3) ciężko pracują i w domu, (4) i w pracy (...)
          (1) prawda,
          (2) też prawda,
          (3) czasami się zgadza,
          (4) bzdura. O ile w budżetówce kobiety i mężczyźni zarabiają tyle samo to w prywatnych firmach na ogół faceci zarabiają więcej, ponieważ tam wysokość pensji ustala właściciel, a nie Państwo. Skoro ten właściciel na ogół płaci więcej facetom to widocznie ma ku temu jakiś powód, prawda? Np. taki, że faceci pracują lepiej i wydajniej. Dlatego zasługują na więcej. I prawdopodobnie z tego właśnie powodu wśród 10 najbogatszych ludzi na świecie nie ma ani jednej kobiety. Poza tym miewałem już szefów-kobiety i szefów-facetów. Sposób podejmowania decyzji jest u nich całkowicie inny. Faceci myślą bardziej racjonalnie, kobiety natomiast myślą emocjonalnie. Nie potrafią na chłodno ocenić sytuacji i podjąć odpowiedniej decyzji. I stąd różnice w zarobkach.

Komentarz

A propos tematu natknęłam się na ciekawe stwierdzenie:
            "Kobieta wierzy ze 2+2 zmieni się w 5 jeśli będzie długo płakać i zrobi awanturę".:D
            Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

Komentarz

""Kobieta wierzy ze 2+2 zmieni się w 5 jeśli będzie długo płakać i zrobi awanturę"--to prawda!

Do rządzenia nadają sie jedynie babo-chłopy , których portret osobowościowy jest niezgodny z płcią metrykalną.

H.

Komentarz

czyli wszystkie idiotki to kobiety, a reszta to babo - chłopy? Nie uogólniajmy, są baby babowate, są baby tru kobiety, są baby blondi i są mochery. Nie każda baba jest glupia, nie każda robi awantury, nie każda ma wieczne fochy ..

Komentarz

Zamieszczone przez Adi Zobacz posta
                  Zastanawia mnie odwieczny fakt na tym, i nie tylko, forum. Praktycznie zawsze i wszędzie, na każdym forum jakie miałem przyjemność czytać, spotkałem się z miażdżącą przewagą płci męskiej. Dlaczego??
                  Zapewne płeć piękna siedzi teraz u fryzjera, kosmetyczki, z dziećmi, przy garach, w kościele, w galeriach handlowych lub też zajmuje się jakimś innym bezużytecznym - "typowo kobiecym" zajęciem, niewymagającym używania nielicznych szarych komórek, które posiada. Stereotypowo wiadomo, że przeciętna kobieta posiada je w kolorze różowym. Przynajmniej z tego tematu można tak wywnioskować.

Nie analizujcie tak psychologicznie wszystkiego, bo akurat do niczego tu nie dojdziecie. Funkcjonowanie i myślenie kobiecej jednostki potrafi zrozumieć tylko kobieta. Zdaję się, że było kiedyś nas więcej, z jakiejś racji ta liczba faktycznie zmalała. Może kobiety wolą działać zamiast dyskutować. Może uważają, że nie mają na to po prostu czasu, czy tam drobnych.

Komentarz

Zamieszczone przez em Zobacz posta
                    Funkcjonowanie i myślenie kobiecej jednostki potrafi zrozumieć tylko kobieta.
                    przyznaję się 'bez bicia', że ja nie potrafię

Komentarz

Nikt nie potrafi :P

Komentarz

jAK BABA BABY NIE POTRAFI ZAKUMAĆ, TO KONIEC ŚWIATA JEST BLISKI!

EM --chłopy maja więcej wolnego i dlatego więcej bajerują na forach.
                        Ja tam na forach spotykam dużo, i niegupich bab. Bo gupie sie liftują w tym czasie.

U was, babskiego narodu, niestety odsetek bab mózgowych jest niższy.
                        I nie widze powodu do draki.
                        Za to baby zdecydowanie mniej piją, a spotkac babe cyklistke to rzadkość. Hej!

Komentarz

Zamieszczone przez madziuu Zobacz posta
                          przyznaję się 'bez bicia', że ja nie potrafię
                          No dobra. Mi to też słabo wychodzi Jeśli kiedykolwiek z jakąś się dogadałam, to miała w mózgu na pewno dużo więcej niż różowy lakier.

Tak naprawde to przerażają mnie dzisiejsze czasy, lateksu i dzieci, które ubierają szpilki, choć nie wiedzą kompletnie jak sie ich używa. Straszny widok. Jednak wychowanie w latach 90-tych, gdzie można było biegać w dziurawych tenisówkach i pobrudzonych koszulkach przez całą podstawówke.. Zdaje się, że było to bardziej zdrowe.

Są kobiety, które są z Wenus i są te, które są z Marsa. Tak samo jest z facetami. Musimy zapożyczać zachowania typowo męskie, bo w tym świecie trzeba dziś walczyć o wszystko, czy jest się kobietą czy mężczyzną. Każdy ma jakieś ułomności. Myślę, że podstawą zdrowych relacji, dyskusji i wspołżycia jest sposób dogadania się. Nie zawsze to wychodzi. Nie wszystkie osobowości mogą się dogadać. I nie zawsze jest to zależne tylko od męskich/kobiecych genów, czy ilorazu inteligencji.

Nie sądzę też, że kobiety mniej lub gorzej pracują. Myślę za to, że troche mniej wkłada się w nas zaufania. Postrzega się nas jako słabszą jednostke - mniej wydajną, bardziej problematyczną. A to jest błąd, bo niekoniecznie tak być musi. Może potrzebujemy troche więcej czasu, aby wdrapać się na szczyt, ale można tam dotrzeć. Jest coraz więcej kobiet, które obejmują wysokie stanowiska - niektóre też nie mają takiej potrzeby.

W mojej rodzine to kobieta trzymała dom w kupie. I myślę, że większość może powiedzieć to samo. To kobieta jest matką. To kobieta ma większą cierpliwość. Większe zrozumienie, empatie, znajduje czas dla męża, dzieci, zakupy, prace i przy tym wszystkim, aby wyglądac oszałamiająco. Wystarczy, że facet użyje raz dziennie mydła, i już jest amrr.. ammrr.

Po prostu się nas nie docenia. A to, że czasem tupniemy, w****imy się, mamy fochy - myślę, że od czasu do czasu to jest zdrowe, nawet czasem urocze i rozbrajające. Jesteśmy kobietami i mamy do tego jak najbardziej prawo. Inaczej uważano by nas za zbyt męskie, zbyt twarde, zbyt coś tam. I tak nas ubóstwiacie, a stwierdzenia, iż jesteśmy zbyt głupie - myślę, że wywodzą się tylko z tego, że nam zazdrościcie naszych rozrośniętych gruczołów piersiowych :P I nie możecie sobie poradzić z tym, że często radzimy sobie same, bez męskiej pomocy (;

Zamieszczone przez baca350 Zobacz posta
                          a spotkac babe cyklistke to rzadkość. Hej!
                          Ha
                          Ostatnio edytowany przez em; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

No widzisz em, dokładnie to samo chciałam przekazać, tylko nie potrafiłam skupić się na tyle by tak obszernie rozłożyć problem

Komentarz

Tak się zastanawiałam przed chwilą nad różnicami w nas - czym sie różnimy, czy tak bardzo się różnimy, i jakie są własciwie kobiety. I jedyne co mi przychodzi teraz do głowy to to, iż naprawde zaje.iście jest być kobietą.

Możemy się zmieniać fizycznie, jak i kiedy chcemy. Ubierać męskie koszule i wyglądać cudownie, ubierać sukienki i czuć się cudownie. Śmigać w krótkich, długich włosach. Z makijażem, bez. Być szefową, sprzątaczką, inżynierem. Praktycznie możemy robić wszystko. Płakać, śmiać się kiedy chcemy. Ubrać trampki, szpilki, jeździć na dowhillu, zachwycać się naturą, naprawiać łańcuch w rowerze, a Panu który próbuje pomóc powiedzieć: Dziękuje, już naprawiłam.

Możemy robić cokolwiek zgodnie z naszym nastrojem i nie być uwiązaną, bo to nie wypada, bo to jest dziedzina mężczyzn, a to kobiet. Myślę, że dzięki takiemu eksperymentowaniu z tym co dzieje sie wokół nas - mamy większą możliwośc się rozwijać, nie tylko intelektualnie, ale duchowo, emocjonalnie. Bo tak naprawde to co nas hamuje to nie społeczeństwo, męskie uprzedzenia - tylko jakieś nasze prywatne zahamowania, które w gruncie rzeczy same możemy pokonać. I mimo wszystko myślę, że to źeńska komórka jest tą silniejszą, która może sie przystosować do wszelkich warunków i bez problemu przeżyje. Kobiety stają się silniejsze, ale na korzyść.

Podsumowując:
                              Ostatecznie jestem kobietą i bardzo mnie to cieszy.
                              Marilyn Monroe

Komentarz

Zamieszczone przez em Zobacz posta
                                Możemy się zmieniać fizycznie, jak i kiedy chcemy. Ubierać męskie koszule i wyglądać cudownie, ubierać sukienki i czuć się cudownie. Śmigać w krótkich, długich włosach. Z makijażem, bez. Być szefową, sprzątaczką, inżynierem. Praktycznie możemy robić wszystko. Płakać, śmiać się kiedy chcemy. Ubrać trampki, szpilki, jeździć na dowhillu, zachwycać się naturą, naprawiać łańcuch w rowerze, a Panu który próbuje pomóc powiedzieć: Dziękuje, już naprawiłam.

tak samo jak mężczyźni.

Komentarz

Pracuję...
                                X