REKLAMA
 
 
 
 
 

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dlaczego kobiet mniej??

Zwiń
X
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • #31
  Odp: Dlaczego kobiet mniej??

  Moim skromnym zdaniem kobiety i mężczyźni mają inny rodzaj inteligencji.Czemu boimy się tej inności? Kobiety są lepsze w niektórych dziedzinach życia, w innych gorsze, podobnie mężczyźni. Zamiast zaakceptować różnice między płciami ludzie bezsensownie dążą do ich równości.
  Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

  Komentarz


  • #32
   Odp: Dlaczego kobiet mniej??

   Rozsądne głosy!
   Chłopy sa świetne do kopania rowów i rąbania opału!
   No i świetnie im wychodzi chlanie piwa w sobotę. W piątki też!
   H.

   Komentarz


   • #33
    Odp: Dlaczego kobiet mniej??

    Zamieszczone przez baca350 Zobacz posta
    No i świetnie im wychodzi chlanie piwa w sobotę. W piątki też!
    H.
    i w inne dni też :D
    Pray to your god, open your heart
    Whatever you do, be afraid of the dark
    Cover your eyes, the devil inside
    One night of the hunter
    One day I will get revenge
    One night to remember
    One day it'll all just end, oh

    Komentarz


    • #34
     Odp: Dlaczego kobiet mniej??

     Zamieszczone przez Amelius
     kobiety są bardziej zdeterminowane w dążeniu do celu
     I tu się zgadzam! W wielu sprawach gdzie mężczyźni się wahają, kobieta się nie zawaha. Właśnie z tego powodu oddziały antyterrorystyczne szkolone są w taki sposób by najpierw eliminować kobiety. Nawet jeśli grupa terrorystów składa się z dziesięciu mężczyzn i z jednej kobiety to najpierw strzela się do kobiety. Właśnie dlatego, że kobieta jest bardziej zdeterminowana i nie zawaha się ani chwili.
     Zamieszczone przez Amelius
     (...) (1) bardziej dbają o to, co się dzieje dookoła nich, (2) troszczą się o rodzinę, (3) ciężko pracują i w domu, (4) i w pracy (...)
     (1) prawda,
     (2) też prawda,
     (3) czasami się zgadza,
     (4) bzdura. O ile w budżetówce kobiety i mężczyźni zarabiają tyle samo to w prywatnych firmach na ogół faceci zarabiają więcej, ponieważ tam wysokość pensji ustala właściciel, a nie Państwo. Skoro ten właściciel na ogół płaci więcej facetom to widocznie ma ku temu jakiś powód, prawda? Np. taki, że faceci pracują lepiej i wydajniej. Dlatego zasługują na więcej. I prawdopodobnie z tego właśnie powodu wśród 10 najbogatszych ludzi na świecie nie ma ani jednej kobiety. Poza tym miewałem już szefów-kobiety i szefów-facetów. Sposób podejmowania decyzji jest u nich całkowicie inny. Faceci myślą bardziej racjonalnie, kobiety natomiast myślą emocjonalnie. Nie potrafią na chłodno ocenić sytuacji i podjąć odpowiedniej decyzji. I stąd różnice w zarobkach.

     Komentarz


     • #35
      Odp: Dlaczego kobiet mniej??

      A propos tematu natknęłam się na ciekawe stwierdzenie:
      "Kobieta wierzy ze 2+2 zmieni się w 5 jeśli będzie długo płakać i zrobi awanturę".:D
      Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

      Komentarz


      • #36
       Odp: Dlaczego kobiet mniej??

       ""Kobieta wierzy ze 2+2 zmieni się w 5 jeśli będzie długo płakać i zrobi awanturę"--to prawda!

       Do rządzenia nadają sie jedynie babo-chłopy , których portret osobowościowy jest niezgodny z płcią metrykalną.

       H.

       Komentarz


       • #37
        Odp: Dlaczego kobiet mniej??

        czyli wszystkie idiotki to kobiety, a reszta to babo - chłopy? Nie uogólniajmy, są baby babowate, są baby tru kobiety, są baby blondi i są mochery. Nie każda baba jest glupia, nie każda robi awantury, nie każda ma wieczne fochy ..

        Komentarz


        • #38
         Odp: Dlaczego kobiet mniej??

         Zamieszczone przez Adi Zobacz posta
         Zastanawia mnie odwieczny fakt na tym, i nie tylko, forum. Praktycznie zawsze i wszędzie, na każdym forum jakie miałem przyjemność czytać, spotkałem się z miażdżącą przewagą płci męskiej. Dlaczego??
         Zapewne płeć piękna siedzi teraz u fryzjera, kosmetyczki, z dziećmi, przy garach, w kościele, w galeriach handlowych lub też zajmuje się jakimś innym bezużytecznym - "typowo kobiecym" zajęciem, niewymagającym używania nielicznych szarych komórek, które posiada. Stereotypowo wiadomo, że przeciętna kobieta posiada je w kolorze różowym. Przynajmniej z tego tematu można tak wywnioskować.

         Nie analizujcie tak psychologicznie wszystkiego, bo akurat do niczego tu nie dojdziecie. Funkcjonowanie i myślenie kobiecej jednostki potrafi zrozumieć tylko kobieta. Zdaję się, że było kiedyś nas więcej, z jakiejś racji ta liczba faktycznie zmalała. Może kobiety wolą działać zamiast dyskutować. Może uważają, że nie mają na to po prostu czasu, czy tam drobnych.

         Komentarz


         • #39
          Odp: Dlaczego kobiet mniej??

          Zamieszczone przez em Zobacz posta
          Funkcjonowanie i myślenie kobiecej jednostki potrafi zrozumieć tylko kobieta.
          przyznaję się 'bez bicia', że ja nie potrafię

          Komentarz


          • #40
           Odp: Dlaczego kobiet mniej??

           Nikt nie potrafi :P

           Komentarz


           • #41
            Odp: Dlaczego kobiet mniej??

            jAK BABA BABY NIE POTRAFI ZAKUMAĆ, TO KONIEC ŚWIATA JEST BLISKI!

            EM --chłopy maja więcej wolnego i dlatego więcej bajerują na forach.
            Ja tam na forach spotykam dużo, i niegupich bab. Bo gupie sie liftują w tym czasie.

            U was, babskiego narodu, niestety odsetek bab mózgowych jest niższy.
            I nie widze powodu do draki.
            Za to baby zdecydowanie mniej piją, a spotkac babe cyklistke to rzadkość. Hej!

            Komentarz


            • #42
             Odp: Dlaczego kobiet mniej??

             Zamieszczone przez madziuu Zobacz posta
             przyznaję się 'bez bicia', że ja nie potrafię
             No dobra. Mi to też słabo wychodzi Jeśli kiedykolwiek z jakąś się dogadałam, to miała w mózgu na pewno dużo więcej niż różowy lakier.

             Tak naprawde to przerażają mnie dzisiejsze czasy, lateksu i dzieci, które ubierają szpilki, choć nie wiedzą kompletnie jak sie ich używa. Straszny widok. Jednak wychowanie w latach 90-tych, gdzie można było biegać w dziurawych tenisówkach i pobrudzonych koszulkach przez całą podstawówke.. Zdaje się, że było to bardziej zdrowe.

             Są kobiety, które są z Wenus i są te, które są z Marsa. Tak samo jest z facetami. Musimy zapożyczać zachowania typowo męskie, bo w tym świecie trzeba dziś walczyć o wszystko, czy jest się kobietą czy mężczyzną. Każdy ma jakieś ułomności. Myślę, że podstawą zdrowych relacji, dyskusji i wspołżycia jest sposób dogadania się. Nie zawsze to wychodzi. Nie wszystkie osobowości mogą się dogadać. I nie zawsze jest to zależne tylko od męskich/kobiecych genów, czy ilorazu inteligencji.

             Nie sądzę też, że kobiety mniej lub gorzej pracują. Myślę za to, że troche mniej wkłada się w nas zaufania. Postrzega się nas jako słabszą jednostke - mniej wydajną, bardziej problematyczną. A to jest błąd, bo niekoniecznie tak być musi. Może potrzebujemy troche więcej czasu, aby wdrapać się na szczyt, ale można tam dotrzeć. Jest coraz więcej kobiet, które obejmują wysokie stanowiska - niektóre też nie mają takiej potrzeby.

             W mojej rodzine to kobieta trzymała dom w kupie. I myślę, że większość może powiedzieć to samo. To kobieta jest matką. To kobieta ma większą cierpliwość. Większe zrozumienie, empatie, znajduje czas dla męża, dzieci, zakupy, prace i przy tym wszystkim, aby wyglądac oszałamiająco. Wystarczy, że facet użyje raz dziennie mydła, i już jest amrr.. ammrr.

             Po prostu się nas nie docenia. A to, że czasem tupniemy, w****imy się, mamy fochy - myślę, że od czasu do czasu to jest zdrowe, nawet czasem urocze i rozbrajające. Jesteśmy kobietami i mamy do tego jak najbardziej prawo. Inaczej uważano by nas za zbyt męskie, zbyt twarde, zbyt coś tam. I tak nas ubóstwiacie, a stwierdzenia, iż jesteśmy zbyt głupie - myślę, że wywodzą się tylko z tego, że nam zazdrościcie naszych rozrośniętych gruczołów piersiowych :P I nie możecie sobie poradzić z tym, że często radzimy sobie same, bez męskiej pomocy (;

             Zamieszczone przez baca350 Zobacz posta
             a spotkac babe cyklistke to rzadkość. Hej!
             Ha
             Ostatnio edytowany przez em; [ARG:4 UNDEFINED].

             Komentarz


             • #43
              Odp: Dlaczego kobiet mniej??

              No widzisz em, dokładnie to samo chciałam przekazać, tylko nie potrafiłam skupić się na tyle by tak obszernie rozłożyć problem

              Komentarz


              • #44
               Odp: Dlaczego kobiet mniej??

               Tak się zastanawiałam przed chwilą nad różnicami w nas - czym sie różnimy, czy tak bardzo się różnimy, i jakie są własciwie kobiety. I jedyne co mi przychodzi teraz do głowy to to, iż naprawde zaje.iście jest być kobietą.

               Możemy się zmieniać fizycznie, jak i kiedy chcemy. Ubierać męskie koszule i wyglądać cudownie, ubierać sukienki i czuć się cudownie. Śmigać w krótkich, długich włosach. Z makijażem, bez. Być szefową, sprzątaczką, inżynierem. Praktycznie możemy robić wszystko. Płakać, śmiać się kiedy chcemy. Ubrać trampki, szpilki, jeździć na dowhillu, zachwycać się naturą, naprawiać łańcuch w rowerze, a Panu który próbuje pomóc powiedzieć: Dziękuje, już naprawiłam.

               Możemy robić cokolwiek zgodnie z naszym nastrojem i nie być uwiązaną, bo to nie wypada, bo to jest dziedzina mężczyzn, a to kobiet. Myślę, że dzięki takiemu eksperymentowaniu z tym co dzieje sie wokół nas - mamy większą możliwośc się rozwijać, nie tylko intelektualnie, ale duchowo, emocjonalnie. Bo tak naprawde to co nas hamuje to nie społeczeństwo, męskie uprzedzenia - tylko jakieś nasze prywatne zahamowania, które w gruncie rzeczy same możemy pokonać. I mimo wszystko myślę, że to źeńska komórka jest tą silniejszą, która może sie przystosować do wszelkich warunków i bez problemu przeżyje. Kobiety stają się silniejsze, ale na korzyść.

               Podsumowując:
               Ostatecznie jestem kobietą i bardzo mnie to cieszy.
               Marilyn Monroe

               Komentarz


               • #45
                Odp: Dlaczego kobiet mniej??

                Zamieszczone przez em Zobacz posta
                Możemy się zmieniać fizycznie, jak i kiedy chcemy. Ubierać męskie koszule i wyglądać cudownie, ubierać sukienki i czuć się cudownie. Śmigać w krótkich, długich włosach. Z makijażem, bez. Być szefową, sprzątaczką, inżynierem. Praktycznie możemy robić wszystko. Płakać, śmiać się kiedy chcemy. Ubrać trampki, szpilki, jeździć na dowhillu, zachwycać się naturą, naprawiać łańcuch w rowerze, a Panu który próbuje pomóc powiedzieć: Dziękuje, już naprawiłam.

                tak samo jak mężczyźni.

                Komentarz

                Pracuję...
                X