REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Komu to się opłaca?

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Komu to się opłaca?

Lekarz rodzinny mi mówi, że dostaje za mnie ok. 6 zł miesięcznie z NFZ.

Wstydzę się za to i czuję się głęboko upokorzony przy każdej wizycie.

Jednak gdy policzę 7% które wpłacam oficjalnie co miesiąc do NFZ to wychodzi mi ok. 200 zł (i nikt o zgodę na tą darowiznę mnie nie prosi). Tak jest od ok. 30 lat a moje wizyty u lekarza sprowadzały się jak dotąd ‘po recepty lub zwolnienia’ (dzięki Bogu).

Wobec tego pytam: do kogo ‘wędruje’ ok. 194 zł miesięcznie z mojego portfela?

P.S. Obecnie, po trzydziestu latach solidarnego wpłacania na NFZ ktoś mi mówi, że większość świadczeń, których dzisiaj potrzebuję (po 30 latach) nie opłaca NFZ – KOMU WIĘC TO SIĘ OPŁACA? Dla budżetu tego chorego państewka najlepiej by było gdybym sobie umarł - nieprawdaż?

Odp: Komu to się opłaca?

Święte słowa, też kiedyś zastanawialiśmy się nad tym tematem ze znajomymi patrząc na nasze "paski" z kasy. Chyba sensownym rozwiązaniem były by indywidualne konta na które wędrowały by te pieniądze i z nich pokrywane było by leczenie poza zabiegami do których i tak w tym momencie dopłaca państwo. Coś w formie ubezpieczenia jak jest w stanach ,nie znam dokładnie zasad funkcjonowania tamtejszego systemu ale zdaje się ,że działa tam to sprawnie. Pozostaje tylko kwestia zabiegów które przekraczały by znacznie wartość naszego konta, ale w naszym nie całkiem zdrowym systemie też są takie problemy z tego co widać czasami w TV. Jeśli ktoś wie więcej proszę o wypowiedź może czegoś się nauczymy.

Komentarz

Gryf dobrze kombinujesz Cały ten system, który obecnie funkcjonuje jest chory. Rozwiązanie jest proste: przede wszystkim zrobić konkurencję dla ZUS'u i sprywatyzować szpitale. Dla przykładu, ja pracuję, wybieram sobie zakład ubezpieczeniowy do którego odprowadzam składki z moich poborów, ten zakład w przypadku mojej choroby dostaje fakturę od szpitala w którym się hospitalizuję i jest zobowiązany zapłacić o ile moje ubezpieczenie jest ważne. W takiej sytuacji to szpital zabiega o mnie jako klienta, dyrektor szpitala nie pozwoliłby na coś takiego jak przyjmowanie łapówek, w miarę wzrostu zapotrzebowania na lekarzy właściciel szpitala sam ustala pobory pracowników a nie jest mu to narzucane odgórnie. Zakład ubezpieczeniowy również zabiega o mnie jako klienta oferując coraz to więcej świadczeń, które zobowiązuje się pokryć w ramach mojego ubezpieczenia.

Komentarz

Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że: "Rozwiązanie jest proste: przede wszystkim zrobić konkurencję dla ZUS'u i sprywatyzować szpitale."

Trudniejszym rozwiązaniem (a prostych jak wiemy nie ma) byłoby rozp...e tego całego zusu - tylko jak to zrobić?

Może te moje 200 zł m-cznie składane przez rok dałoby jakieś 2400 zł, które pomnożone przez x lat i z procentem od wkładów przez (dajmy na to) 10 lat przyniosłoby jakieś 30 000 zł - a to już by zapewne wystarczyło na podleczenie moich starych kości i może na pomoc innym ludziom, którzy komfortu opłacania takich składek nie posiadają. Czuję się za młodo aby umierać i jednocześnie jak wielbłąd obarczony garbem 'uciążliwosci' dla powszechnej służby zdrowia. Pomimo opłacania regularnie składek!

Absolutnie popieram Lekarzy
        , którzy widzą i wiedzą to samo co ja jako pacjent. Ja wolę Im zapłacić za nie lekką pracę aniżeli 'topić' pieniądze w nie wiadomo co!

Zamiast swego podpisu zacytuję treść tegorocznego wiersza 'Multipoezji' wypisanego na przemyskich trotuarach: „Bardzo powoli słowo wnika w strukturę głowy i chodnika”.

I jeszcze jedno, ważne wg. mnie stwierdzenie: APEL Przywódcy związkowego protestu Lekarzy aby MEDIA SIę odp ... od tej sprawy!

Komentarz

Jest to jaskrawy przykład monopolu państwa do uszcześliwiania obywatela na siłe! To nie jest sprawa do załatwienia w sposob zrozumiały dla obywatela. Jest to najwieksza wyodrebniona i celowa kasa. A tam gdzie kupa kasy zawsze można coś niecoś wykroic dla siebie. Nie ma co sie dziwic że rządzący nie zrezygnują z tego w łatwy sposob. Jeśli uda sie odsunąc politykow od spraw gospodarczych to problem ze służba zdrowia mamy rozwiązany prawie natychmiast.

Komentarz

Zamieszczone przez tajoj Zobacz posta
            Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że: "Rozwiązanie jest proste: przede wszystkim zrobić konkurencję dla ZUS'u i sprywatyzować szpitale."
            Trudniejszym rozwiązaniem (a prostych jak wiemy nie ma) byłoby rozp...e tego całego zusu - tylko jak to zrobić?
            Nie zgadzasz się ze stwierdzeniem a potem pytasz o coś co właśnie ta idea rozwiązuje. Nie zauważasz, że gdyby zus miał konkurencję a nie był monopolistą i ja sam bym wybierał gdzie moje składki idą to zus samoistnie by się "rozp...ł"

Komentarz

Jeśli S.Z. zarządzałby menager i nie miałby sukcesów to zaraz dostałby wymówienie. Polityka na stanowisku ?patrz nepotyzm/ nie da się usunąć za brak kompetencji. Musi narobić wiele szkód zanim dostanie kopa./Giertych-Lepper i cała reszta/ Zresztą od kiedy w Polsce jest brany pod uwage interes oółu- zawsze na pierwszym miejscu jest interes partii. Jeśli władza nie będzie należała do społeczeństwa tylko do partyjniaków to o zmianie modelu władzy możemy tylko pogadać.

Komentarz

Pracuję...
              X