REKLAMA
 
 
 
 
 

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nadchodzi koniec dla mrówek

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Nadchodzi koniec dla mrówek

  ostatnia aktualizacja: czwartek, 16 sierpnia 2007 godz. 19:36
  Z dolarami na granicę

  Plany ukraińskiego rządu bardzo niepokoją mieszkańców Przemyśla i okolic. Chce on aby osoby wjeżdżające na Ukrainę miały przy sobie pieniądze na zabezpieczenie pobytu.

  Monika Konopka

  Przepis na razie nie obowiązuje.


  Nieoficjalnie padają różne kwoty: od 2 do 4 tys. złotych. O oficjalne informacje w tej sprawie na razie trudno. Ale wiele osób już przewiduje katastrofę w przygranicznym handlu.
  Rozporządzenie dotyczące obcokrajowców wjeżdżających na Ukrainę podpisał 11 lipca premier Janukowycz. Choć przepis ten na razie nie obowiązuje, o planach ukraińskiego rządu na granicy jest już głośno. Straż Graniczna nie wie na razie dokładnie o jakie kwoty chodzi. Nieoficjalnie komendant ma informacje, że jadąc na Ukrainę trzeba będzie mieć cztery tysiące hrywien czyli około dwóch tysięcy złotych. Podróżni są tym pomysłem przerażeni.
  Tylko przez przejście w Medyce dziennie przewija się około 20 tysięcy podróżnych. Większość to tak zwane mrówki, które żyją z handlu papierosami. Dla nich takie zmiany oznaczają koniec zarabiania. Planowane zmiany nie martwią także zbytnio przemyskich przedsiębiorców. Według Jana Piszaka z Konwentu Społeczno Gospodarczego, takie przepisy nawet ułatwiłyby współpracę z ukraińskimi partnerami.
  Ukraińcy jadący do Polski już od dawna muszą mieć przy sobie nie mniej niż 500 złotych.

 • #2
  Odp: Nadchodzi koniec dla mrówek

  To raczej jakaś plotka. nic nie wskazuje jak na razie że Ukraina chce sparaliżować ruch turystyczny. Gdyby to była prawda to granica może praktycznie zostać zamknięta. Turyści wybierający się na Ukrainę w większości korzystają z innych przejść. Z Medyki korzystają w zasadzie mrówy.

  Komentarz


  • #3
   Odp: Nadchodzi koniec dla mrówek

   Witam, to nie plotka, wczoraj podano tą wiadomość w TV Rzeszów - http://ww6.tvp.pl/6967,20070816543254.strona

   Komentarz


   • #4
    Odp: Nadchodzi koniec dla mrówek

    racja. ten przepis tylko czeka na zatwierdzenie...

    Komentarz


    • #5
     Odp: Nadchodzi koniec dla mrówek

     słyszałem rozmowy w mediach o proponowanych zmianach ale kwoty tam nie padły. Polska reż żąda od ukraińców jakiejś kwoty na pobyt ale nie jest tak astronomiczna.

     Komentarz


     • #6
      Odp: Nadchodzi koniec dla mrówek

      Dzisiaaj w tvp3 wystąpił pan Pisz z sugestią żw to b. dobry pomysł i kolejki przez to będą mniejsze. Zaprezentował mentalność nowobogackiego który ma gdzieś przemyską biedotę. Dla niego nie ma znaczenia fakt że dzięki granicy pewna grupa najbiedniejszych może przeżyć. Liczy się własna wygoda. Kolejki będą krótsze - to jego własne słowa. deklarując taką postawę w mediach czyli publicznie to ten pan nie wystawia najlepszego świadectwa sobie i zapewne innym nowobogackim.

      Komentarz


      • #7
       Odp: Nadchodzi koniec dla mrówek

       Każda zdrowo myśląca osoba taką informację potraktowałaby jako zwykłą kaczkę dziennikarską, jakiś niepełnosprytny wysunął chorą propozycję a dziennikarze to podłapali. Włodaże Ukrainy ośmieszyliby się takim posunięciem. Nikt mnie nie zmusi do noszenia przy sobie takich kwot, a to szczególnie na przygranicznej Ukrainie. Po to są karty płatnicze aby z nich korzystać a nie cały czas martwić się o swój portfel, w którym i tak jest kilka cennych dokumentów oprócz gotówki.

       Komentarz


       • #8
        Odp: Nadchodzi koniec dla mrówek

        To wszystko świeta prawda. Ale czy Ukraina to normalne europejskie państwo. Oni jak zwykle wprowadzą przepis a celnicy bedą od każdego żądac dolca za przymkniecie oczu. Na białoruskiej granicy żądają gumki i to produkcji miejscowej. Za brak takowej żadają nawet 5 dolarow.

        Komentarz

        Pracuję...
        X