REKLAMA
 
 
 
 
 

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

A może tak to zrobić...

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • A może tak to zrobić...

  http://serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34267,4504041.html
  Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


 • #2
  Odp: A może tak to zrobić...

  Przez czołówki włoskich gazet przewija się intrygujące sformułowanie - "Dzień V". To "V" znaczy "vaffanculo", czyli "odp...cie się". Tak został nazwany 8 września - dzień, po którym włoskie elity do dziś nie mogą się otrząsnąć.

  Hasło rzucił 59-letni Beppe Grillo. Wezwał Włochów do buntu przeciw rządzącym "skorumpowanym darmozjadom". Na jego apel stawiły się miliony. Fani blogu Grilla rozstawili tego dnia w ponad 220 miastach stoiska, na których każdy mógł się podpisać pod przygotowanym przez niego projektem ustawy "Czysty parlament".

  Komik proponuje zakaz startowania w wyborach dla osób, które zostały skazane lub przeciwko którym toczy się proces. Jedna osoba mogłaby być wybrana najwyżej na dwie kadencje w wyborach bezpośrednich w jednomandatowych okręgach, a nie z list partyjnych.

  Pod projektem podpisało się ponad 330 tys. ludzi. Organizatorzy oceniali, że gdyby nie zabrakło formularzy, liczba podpisów przekroczyłaby milion. W Bolonii przyszło słuchać Grilla 50 tys. Włochów. - To wy powinniście rządzić tym krajem. Politykę trzeba uprawiać w supermarkecie, w szkole, w pracy - grzmiał komik.


  Nikomu sie nie chce czekac az ten serwis sie otworzy - a propozycja jest ciekawa, zwlaszcza przed wyborami... Jakies haslo masz w zanadrzu (wiem, wiem, jeszcze trzeba by byc znanym (wlaskim) komikiem

  PS. Moze "Dzien dobry S" ??? Licencia poetica.

  Komentarz


  • #3
   Odp: A może tak to zrobić...

   Z czystym sumieniem też się pod tym podpisuję. Tylko komik - który z reguły jest realistą - posiada świadomość jaką siłę ma naród zespolony i uświadomiony. Władze kazdego państwa wiedzą jaka siła drzemie w masach. Dlatego dzielą ludzi - skłócaja ze soba i dążą do dzielenia społeczeństwa. smutne jest to że im to wychodzi jako jedyne skuteczne działanie.

   Komentarz

   Pracuję...
   X