REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dla każdego coś miłego

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

Odp: Dla każdego coś miłego

Prezydent Aleksander Kwaśniewski zastosował prawo łaski wobec b. wiceministra Zbigniewa Sobotki polegające na złagodzeniu orzeczonej mu kary pozbawienia wolności do 1 roku z jednoczesnym warunkowym zawieszeniem jej wykonywania na okres 2 lat - poinformował w piątek szef gabinetu prezydenta Waldemar Dubaniowski. Sobotka został skazany na 3,5 roku więzienia

Jak dodał Dubaniowski, wobec Sobotki utrzymany został orzeczony przez sąd środek karny zakazu zajmowania stanowisk w administracji publicznej związanej z dostępem do tajemnicy państwowej i służbowej na okres 5 lat.

Podkreślił, że prezydent nie otrzymał akt Sobotki od prokuratora generalnego, ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. "Takie postępowanie nie może jednak ograniczać prezydenta w wykonywaniu jego konstytucyjnych kompetencji" - powiedział Dubaniowski.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro uważa, że prezydent Aleksander Kwaśniewski ułaskawiając Zbigniewa Sobotkę złamał prawo.

- Prezydent jest pierwszym obywatelem działającym na podstawie i w ramach prawa. Zwłaszcza na koniec kadencji powinien dać wyraz swojego szacunku wobec prawa - powiedział dziennikarzom w Sejmie Ziobro.
    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...0,3071638.html

No i pozamiatane.
    Jak widać kolesiostwo nie zna granic. Ehhh.
    Można zamieszczać filmy z Youtube na naszym forum? -> Tak już można

Ćwierkacz

Komentarz

No i stało się. Prezydent R.P stanął na wysokości zadania i nie poddał się presjom PiSu !. Ułaskawił Sobotkę. Cieszy mnie to. I to bardzo ! Czy mógł biernie się zachować wobec ministra Ziobro ? Nie ! Nigdy !. Ziobro poprostu robił sobie "jaja" z Prezydenta ! Zwlekał, oszukiwał, szukał kruczków prawnych by tylko odwlec to ułaskawienie. Tak się nie postępuje ! Prezydent R.P ma jakiś autorytet, prawa jako głowa państwa i wymaga szacunku, nie łamania procedur prawnych. Ale coż jak złamał je minister sprawiedliwości swoim zachowaniem wobec Prezydenta ! W innym "normalnym" kraju było by to nie możliwe ! (chociaż w "nienormalnym też)...
      Panie Prezydencie pokazał Pan swoje racje i pokazał Pan z Ziobro, że w Polsce jest jeszcze Prezydent i ma swoje przywileje ! niech Go teraz to gryzie. Osądzimy Pana Ziobro po upływie kadencji jak dotrwa do końca. Pomijam już zapatrywania partyjne i nacisk Sld ale "utarł" Pan nosa Panu Ziobrze, który dopiero zaczyna w tej branży.
      Teraz w w "odwecie" Kaczyński jak zasiądzie na fotelu Prezydenta to i pewnie Rywina ułaskawi ale jak do tego czasu Ziobro nie wymyśli cos "nowego"...
      PiS bedzie przez 4 lata a co póżniej ? Znamy przykłady z histori....
      Ostatnio edytowany przez demon1903; [ARG:4 UNDEFINED].
      "Krąg Demona" otwarty dla przyjaciół !

Komentarz

Ja mam przeciwne do Twojego zdanie.
        Magister Kwaśniewski odbudowywał w moich oczach - zwłaszcza w drugiej kadencji - obraz polityka, który wiec co mówi i robi.
        Tymczasem okazał się zwykłym popychadłem kolesi i nie wnikam tu czy ułaskawił Sikorę (bo Kaczyński zapowiedział, że on to zrobi) czy Sobotkę bo kara była za surowa.
        Mam to w nosie.
        Najpierw Ziobro pokazał, że prawo w PL jest dla głupich i biednych puszczając z paki tych co zlinczowali recydywistę we Włodowie, a teraz to....
        Prezydent przed końcem kadencji "załatwia sprawy". Niech jeszcze ułaskawi Rywina i Kalisza i będzie git.

Ćwierkacz

Komentarz

Najpierw Ziobro pokazał, że prawo w PL jest dla głupich i biednych puszczając z paki tych co zlinczowali recydywistę we Włodowie
          Tak z tym się jak najbardziej zgdazam ! Kto wie czy stado tubylców na drugim krańcu Polski kiedyś, w najbliższym okresie czasu nie zlinczuje następnego wieśniaka grasującego ze siekierą po wsi, mając w świadomości bezkarność w praktyce tych z Włodowa jak i dobre spojrzenie na takie "wymierzanie" sprawiedliwości przez Pana Ziobro. Prawo jest prawem! Prezydent ułaskawiając Sobotke nie złamał wg. mnie prawa ale Ziobro wypuszczając wieśniaków je złamał chcą pokazać że Pis jest chłopom wdzięczny za głosy wyborcze, które to przesądziły sprawe wygranej. Mam prawo do własnego zdania i sympati do polityków i ugrupowań politycznych ale w gronie moich "ulubieńców" nie znajduje sie PiS ani "nowy" Prezydent. Jakoś przetrwam te 4 lata bo bywało już gorzej za Solidarności z Krzaklewskim na czele kręcącym "marionetka" Buzkiem jak tylko się da. Masz prawo tak jak i ja nie zgadzac sie ze mna i mieć inne zapatrywania. Ja szanuję Twoje a Ty stoleruj moje bo jakby nie gadać jestem tylko człowiekiem piszącym to co myślę.
          Czy nie można uznać że Ziobro wypuszczając chłopów z dołka nie bronił kolesi, którzy głosowali na Jego partię ???

Komentarz

Moim zdaniem problem leży o wiele głębiej niż tylko w wypuszczaniu.
            Problem leży w poczuciu nieograniczonej władzy przez rządy - nie istotne czy z lewa czy z prawa.
            Kaczyńscy już raz zasłynęli hasłem TKM - dziś jest TKM do kwadratu choć miało być inaczej. Nie mam już złudzeń. Gdy za 4 lata dopadnie się do koryta inna opcja będzie dokładnie to samo.

"Nie chodzi o to by się świnie przy korycie zmieniły - chodzi o to by im zabrać koryto!" - te słowa Korwina Mikke oddają tu sedno sprawy.
            Władza musi mieć świadomość, że za zdradę i kombinowanie się siedzi a to co zostało postanowione przez niezawisły sąd jest święte.

Ćwierkacz

Komentarz

ja na Korwina glosowalem :]

Komentarz

O tak to stwierdzenie TKM jak najbardziej pasuje do obecnej sytuacji i jest typowym odbiciem "dorwania" sie do rządów Solidarności. Jestem bardzo zadowolony z Twojej ostatniej wypowiedzi. Satysfakcjonuje ona mnie jak najbardziej ! Z mojej strony nie widze juz zabierania głosu w tym temacie.

Komentarz

Mam nadzieję, że przywołując przykład Solidarności masz także na uwadze całość działań np.: rządu Towarzysza Millera. Słynny raport otwarcia i to co się działo po nim oraz jak żałośnie ów towarzysz skończył. A jego rząd - Łapiński, Neuman, Jakubowska i reszta - takiego panteonu sław już chyba nie będzie.
                  Ministra budowniczego autostrad Pola nazwałbym największym ściemniaczem jakiego świat widział (choć Marcinkiewicz zapowiada się w tej materii nieźle).

A co do Mikkego - to człowiek niebywałej inteligencji. Miałem okazję go kiedyś poznać i muszę powiedzieć, iż dysputa z nim to czysta przyjemność. Trudno się z nim także nie zgadzać. Jego poglądy są tak oczywiste, że aż nierealne.

Ćwierkacz

Komentarz

Pracuję...
                  X