REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Lewiatan zaskarżył ustawę o emeryturach górniczych do Trybunału

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Lewiatan zaskarżył ustawę o emeryturach górniczych do Trybunału

Dzisiejsza prasa donosi iż:

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan wniosła do Trybunału Konstytucyjnego skargę na ustawę o emeryturach górniczych. Upoważnia ona górników do przejścia na emeryturę po przepracowaniu 25 lat pod ziemią bez względu na wiek

Zdaniem pracodawców ustawa narusza zasady sprawiedliwości społecznej i równości oraz zasadę zaufania obywateli do państwa. Przyjęcie odrębnego rozwiązania dla jednej grupy zawodowej z pominięciem innych osób pracujących w szczególnie trudnych warunkach dyskryminuje według nich inne grupy.

Jak powiedziała rzeczniczka biura Trybunału Katarzyna Sokolewicz Hirszel, teraz wniosek pracodawców trafi do postępowania wstępnego, gdzie zostanie sprawdzony pod względem formalnym. Postępowanie wstępne może trwać do kilku miesięcy. Dopiero po sprawdzeniu formalnym będzie mógł trafić do postępowania merytorycznego. Ustawa trafiła do Trybunału po raz drugi. Wcześniej zaskarżył ją premier Marek Belka, jednak obecny premier ją wycofał.
    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...0,3055515.html

I co Wy na to? W mojej opinii bardzo dobrze się stało.
    Niech sąd rostrzygnie czy w naszym kraju mogą być równi i równiejsi.
    Można zamieszczać filmy z Youtube na naszym forum? -> Tak już można

Ćwierkacz

Odp: Lewiatan zaskarżył ustawę o emeryturach górniczych do Trybunału

Osobiście uważam, że górnikom należy się emerytura po 25 latach rycia pod ziemią. Warto postawić się na miejscu dowolnego człowieka, który cięzko pracuje pod ziemią narażając własne zdrowie i życie, które jest najwyższą wartością.
    A co do sprawy równyh i równiejszych, o której napisał Alien...

Mam pytanie; dlaczego wojskowi mają prawo przechodzić na emerytury wcześniej niż inne grupy zawodowe ( tyczy się też to po części policji)??? Siedzą sobie w koszarach, nic nie robią prócz picia wódki, grania w karty, i mogą przechodzić sobie na emeryturę, wcześniej niż pozostali. To jest sprawiedliwe??? Czy da się porównać cieżką służbę w kopalni z pracą w wojsku, która jest przyjemnością dla tych nierobów z woja? To tylko jeden taki mały przykład. Nad którym warto się zastanowić.

Komentarz

Może dlatego, że nasze państwo kiedyś zbyt lekką ręką rozdało przywileje?
      I mamy dziś górników, hutników, nauczycieli, żołnierzy, pielęgniarki i pewnie jeszcze ze 30 innych grup zawodowych, a kasiorki za mało?
      Mnie dla przykładu należy się w moim odczuciu emerytura po 5 latach pracy - muszę żyć w tym chorym kraju gdzie wszystkim się coś należy i choćby za to już powinienem dostać przynajmniej rentę!

A serio. Nie wnikam co się komu należy i dlaczego. Nie interesuje mnie to.
      Nie mam ochoty finansować górników i ich emerytur (żołnierzy też nie i nie obraź się RB - Ciebie też nie!) - jak chcecie iść na emeryturę po 25 albo nawet po 5 latach zapracujcie sobie na nią.

To poprostu niesprawiedliwe. Tak skandalicznie niesprawiedliwe że nie można tego już dłużej tolerować.
      Znieść wszystkie przywileje do ZERA!
      Można zamieszczać filmy z Youtube na naszym forum? -> Tak już można

Ćwierkacz

Komentarz

Jestem tego samego zdania co alien.
        Takie uprzewilejowanie niektórych zawdoów nie jest w porządku.

Komentarz

Alien nie jestem emerytowanym żołnierzem ani górnikiem. Więc nie musisz mnie utrzymywać. :P

Zadam tylko małe pytanie... czy wobrażasz sobie górnika albo inaczej... czy wyobrażasz sobie siebie jako 65-letniego górnika wydobywającego węgiel? Albo czy wobrażasz sobie babcię 60-letnią uczącą w gimnazjum lub w liceum? Bo ja nie, dla mnie jest to chore. Totalna paranoja.

Moim zdaniem zawód górnika jest bardzo newralgicznym zawodem dlatego emerytury po 25-latach rycia pod ziemią i chorobą płuc należy się. Jeśli mamy tylko patrzeć na zysk a nie na człowieka to wybacz, ale ja się pierwszy wypisuję.

Komentarz

Czy ktoś każe górnikowi 25 lat pracować pod ziemią? Nie ma przymusu pracy. Popieram Aliena i nie chcę swojej emerytury zawdzięczać komuś, tylko sobie i swojej pracy. Ta ustawa zakłada, że wszyscy nie-górnicy muszą się złożyć na górników. Może by tak zdjąc przymus i wprowadzić dobrowolność? Niech każdy górnik znajdzie sobie sponsora. Wziąłbyś jednego, Roberto?
            Wino, kobiety i śpiew - więcej nie dam rady...

Komentarz

Jeszcze jedno, Roberto. Gdyby każda emerytura była finansowana z własnych składek, to wiek przejścia w stan spoczynku byłby elastyczny i zależał od woli pracownika. Co Ty na to?

Komentarz

Najpierw zaczłąbym od tego tego, aby pozabierać renty tym kombinatorom co za łapówki pozałatwiali sobie renty. Na pewno znasz takich cwaniaczków, bo ja znam... Dlatego zacząłbym od nich. Pozabierać niesłuszne renty i dać po dupie lekarzom. A co do górników i emerytur, swoje zdanie już powiedziałem.

Tetryk jeśli jesteś emerytem to powiedz ile lat przepracowałeś i w jakim zawodzie?
                Czy szkodliwość pracy nie powinna gwarantować przejścia wcześniej na emeryture?

Najlepiej odpowiedzieć tak jak to Pan zrobił: przecież nie ma przymusu pracy. Panie tetryk nie bądz Pan ignorantem.

Komentarz

Moja Mama pracowała w szkodliwych warunkach i nie ma takich przywilejów..

Jeżeli chodzi o górników - sami decydują jakiej pracy się podejmują i na jakich zasadach. Koniec z przywilejami.. dlaczego jedni mają robić na drugich?

Komentarz

A jeżeli nie ma wyboru pracy? A jeść trzeba.

Komentarz

Jestem za wcześniejszą emeryturą górników - przecież mało kto haruje jak oni. Zabrałabym za to wcześniejszą emeryturę żołnierzom zawodowym bo za co ją mają - za siedzenie na tyłkach i poligony? Niech się ich czepią a górników zostawią w spokoju.

Komentarz

Zamieszczone przez RobertoBaggio
                        Najpierw zaczłąbym od tego tego, aby pozabierać renty tym kombinatorom co za łapówki pozałatwiali sobie renty. Na pewno znasz takich cwaniaczków, bo ja znam...
                        Prokuratura czeka na zgłoszenia. Czemu im nie pomożesz? Nie rzucaj pochopnych oskarżeń. Słowo rzucone na wiatr wraca kamieniem, czy jakoś tak...
                        Tetryk jeśli jesteś emerytem to powiedz ile lat przepracowałeś i w jakim zawodzie?
                        Pracuję w branży energetycznej od 42 lat; najpierw chodząc, potem siedząc. Już drugiego stycznia 2006 nie będę musiał wstawać do pracy. Kilka dni później wyjeżdżam na wieś, gdzie czeka stara chałupa teściów. Będę chodził do lasu, rąbał drewno, palił w piecu i nucił, że "wesołe jest życie staruszka". Tam nie ma internetu, więc odpoczniesz od mego trucia.
                        Czy szkodliwość pracy nie powinna gwarantować przejścia wcześniej na emeryture?
                        Nie.
                        Panie tetryk nie bądz Pan ignorantem.
                        ???

Komentarz

Tetryk z Tobą to się wódeczki sympatycznie można napić
                          Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

Komentarz

Tetryk nie opuszczaj mnie!!;(((

Komentarz

Tetryk powiedz lub napisz....
                              CO NAS OBCHODZĄ EMERYTURY GÓRNICZE ?
                              Teraz chcą górnicy , póżniej chcieć będą kolejarze, pocztowcy, nauczyciele, wojskowi, policja i inne tego typu nacje.
                              A za to wszystko zapłacimy MY ! Obywatele.
                              Musisz mieć chyba rodzinę na Śłąsku że tak Cię to ujeło, albo ewentualnie popierasz "zagrywkę" Marcinkiwicza w tej sprawie.
                              Nie sztuka szastać państwową kasą.
                              "Krąg Demona" otwarty dla przyjaciół !

Komentarz

Pracuję...
                              X