REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Podsumowanie 2005 r.

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Podsumowanie 2005 r.

Rok 2005 zapisał się w dziejach Polsi i świata jako rok wielkich przemian społecznych politycznych i gospodarczych. 29 marca Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyroki w największej aferze III RP (Afera FOZZ). Według biegłych, z jej powodu budżet państwa stracił 354 mln zł.
    Sąd skazał b. dyrektora generalnego Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego Grzegorza Żemka na 9 lat więzienia i 720 tys. zł grzywny oraz jego zastępczynię Janinę Chim na 6 lat więzienia i 500 tys. zł grzywny
    Nikt chyba nie zaprzeczy że najbardziej w pamięci pozostanie 2 kwietnia 200 5 r godz. 21:37. tego pamiętnego wieczoru do "Domu Ojca" odchodzi największy z Polaków Papież Jan Paweł II (Karol Wojtyła). Należało by wpomnieć jego 26 lat posługi piotrowej. Jaego wiara, wola walki dawała się we znaki władzom Komunistycznym. Pamiętne jego słowa "Niech stąpi duch Twój i odnowi oblicze Ziemi Tej Ziemi" Cóż mogę powiedzieć ? Wszyscy zapewnie czekają na jego kanonizację - na końcu pogżebu wszyscy zgromadzeni na Placu Świętego Piotra i w całym Rzymie zaczeli wznosić hasłą " Święty Święty Święty" Jego Pontyfikat juz za jego ziemskiego życia nazywano Wielkim a samego Ojca Świętego Janem Pawłem II Wielkim.
    Słynne "Habemus papam" wypowiedziano 19 kwietnia. Następcą Jana Pawła II został kardynał Joseph Ratzinger, który wybrał sobie imię Benedykta XVI.
    Jego słowa też świadczą o jego wielkim poprzedniku " Po wielkim papieżu Janie Pawle biskupi kardynałowie wybrali mnie skromnego robotnika winnicy Pana"
    25 lecie SOLIDARNOŚCI "Solidarność" zmieniła bieg historii i otworzyła nową epokę Rok 2005 to również wspaniałe sukcesy naszych "złotek" które pokonując w finale Włoszki 3:1 w Mistrzostwach Europy pokazały że Polacy przepraszam Polki potrafią - zdobyły drugi raz z rzędu Mistrzostwo w Siatkówce. Awans Poalków do Mistrzostw Świata w Niemczech przez zespół Pawła Janasa. Zwycięstwo w wyborach prezydenckich i parlamentarnych PiS i Lecha Kaczyńskiego. Odejście od władzy SLD i prezydenta Kwaśniewskiego.
    Zamachy w Londynie świadczą o niedoskonałości słóżb antyterrorystycznych jak również wywiadu. Niemieckie wybory na kanclerza które wygrała Angela Merkel
    Huragany 29 sierpnia potężny huragan Katrina uderzył w Nowy Orlean w Luizjanie. Niszczycielski żywioł obalił mit o amerykańskiej solidarności społecznej.
    19 października w Bagdadzie rozpoczął się proces byłego prezydenta Iraku Saddama Husajna. Oskarżono go o zbrodnie przeciwko ludzkości.
    To chyba Tyle jeśli chodzi o Moje Przemyślenia. Życzę Wszystkim Pogodnych Szczęśliwych dni w Nowym roku 2006. Niech ten rok okaże się lepszym od poprzedniego.
Pracuję...
X