REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Skrócony rok szkolny?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Skrócony rok szkolny?

Zapewne uczniowie ciesza sie ze skroconego roku szkolnego, ale nie wiem czy bylo to dobre posuniecie...
    "Uczniowie i nauczyciele wiedzą, że czerwiec jest złym czasem na naukę. Dlatego - moim zdaniem - należy skrócić rok szkolny, aby nie przetrzymywać bezproduktywnie uczniów i nauczycieli w szkole" - to slowa Pana Marcinkiewicza.
    Ale dlaczego niby czerwiec jest zlym miesiacem na nauke? Nie bardzo tego rozumiem. Jesli rok szkolny zostanie skrocony o tydzien czy o dwa, to wtedy wszystko, lacznie z wystawianiem ocen rowniez sie przesunie. I czas, ktory byl "bezproduktywny" moim zdaniem rowniez pozostanie tyle tylko, ze przesuniety...
    Chyba, ze "uroczysty koniec roku szkolnego" ma nastapic dzien lub tez dwa zaraz po wystawieniu ocen. To wtedy pozbeda sie tego okresu kiedy to uczniowie siedza i juz nic nie robia bo oceny sa wystawione. Ale to tez kwestia ilosci materialu, ktory jest do przerobienia...
    "Trudno przekonać samego siebie, że miejsce w którym przebywamy, jest naszym domem i nie zawsze jest to miejsce, w którym tkwi nasze serce. Czasem mi się to udaje a czasem nie."

Jonathan Carroll

Odp: Skrócony rok szkolny?

Czerwiec nie jest dobry na nauke bo wiadomo jak jest ciepło i komu sie chce uczyc wszyscy wola isc popływac no i ze zwględu, że to jest lato to miłosc w głowie a nie matma :P

Komentarz

Rzecznik rządu Konrad Ciesiołkiewicz poinformował, że w sprawie skrócenia roku szkolnego minister edukacji przygotował projekt rozporządzenia zakładający zakończenie zajęć w szkołach w pierwszy piątek po 18 czerwca. W tym roku jest to 23 czerwca.

Komentarz

Popieram działnie premiera Marcinkiewicza. Za moich nie tak dawnych czasów, rok szkolny zawsze kończył się między 19 a 24 czerwca.

Komentarz

Ten premier ma łeb może woogole zlikwiduje szkołe

Komentarz

Tylko, że oni tego nie robią, żeby skrócić bezproduktywny czas, ale żeby zaoszczędzić pieniądze. Tydzień w skali kraju da sporą sumę, jak się wszystkim nauczycielom troszkę mniej zapłaci.

Komentarz

jak byś poczytał cos więcej na temat polityki edukacyjnej to byś się dowiedział że bodajże rok wcześniej został rok szkolny wydłużony i podobno uczniowie nie mieli odrabiać dni wolnych w weekendy ale jednak odrabiali żadna szkoła o której słyszałam nie pozwoliła sobie na nie odrabianie a wiec koniec roku szkolnego po prostu wraca na swoje prawowite miejsce i mimo ze już nie mam wakacji jakoś mnie to cieszy bo wakacje to potęga i tęsknie za nimi
              PS nauczycielom i tak się za to płaci
              Lubię pracę, praca mnie fascynuje, mógłbym siedzieć i patrzeć na nią godzinami

Komentarz

Rok szkolny skrócony o 1 czy 2 tygodnie ?? POwiedzcie mi tak szczerze Co wy robicie od 1 do 19 czy 24 czerwca w szkole ? Nudzicie się itp. Skolei Rząd PiS i Premier Marcinkiewicz doprowadził do skrócenia męczarni uczniów. De facto zgadza się ze stwierdzeniem BONIA "czas, ktory byl "bezproduktywny" moim zdaniem rowniez pozostanie tyle tylko, ze przesuniety.." Moim zdaniem jednak jak masz się marnować do 21 czerwca to ja osobiście wolałbym mieć spokój już od połowy maja, i czekać do końca maja początku czerwca niż siedzieć do praktycznie końca czerwca.

Komentarz

jak juz cos, to "poczytala"
                  "Trudno przekonać samego siebie, że miejsce w którym przebywamy, jest naszym domem i nie zawsze jest to miejsce, w którym tkwi nasze serce. Czasem mi się to udaje a czasem nie."

Jonathan Carroll

Komentarz

Zamieszczone przez Bonia
                    Zapewne uczniowie ciesza sie ze skroconego roku szkolnego, ale nie wiem czy bylo to dobre posuniecie...
                    Za to jakie przyszłościowe to się nazywać inwestować w przyszły elektorat Za 10 lat pan premier przypomni maturzystom "to my, PiS, przedłużyliśmy wam wakacje - głosujcie na nas" hihihihi :>

Komentarz

Prezio Tusk za 10 lub z 5 lat... hej to ja wylansowałem moherowe berety, a więc czapeczki big stara głosujcie na mnie :> hahaha

Komentarz

Zamieszczone przez Bonia
                        jak juz cos, to "poczytala"
                        poczytał post asi pojawił sie w trakcie a póxniej była edycja :P:P

Komentarz

A tak serio. To po pierwsze: wiem kiedy rok szkolny został wydłużony. Po drugie: na początku każdego roku szklonego pojawia się jego kalendarz układany przez ministerstwo, i to z niego wynika, które dni wolne należy w soboty odpracować, a które nie. Odrabianie w weekendy nie wynika więc z nawiedzenia nauczycieli, ale jest odgórnym nakazem. Po trzecie: nauczycielom za wakacje się płaci, ale mniej niż normalnie. A po czwarte: nauczyciele też czekają na wakacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Komentarz

Tak, !

Komentarz

Zamieszczone przez Asia
                              A tak serio. To po pierwsze: wiem kiedy rok szkolny został wydłużony. Po drugie: na początku każdego roku szklonego pojawia się jego kalendarz układany przez ministerstwo, i to z niego wynika, które dni wolne należy w soboty odpracować, a które nie. Odrabianie w weekendy nie wynika więc z nawiedzenia nauczycieli, ale jest odgórnym nakazem. Po trzecie: nauczycielom za wakacje się płaci, ale mniej niż normalnie. A po czwarte: nauczyciele też czekają na wakacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Haaa haa chyba żartujesz jak myślisz ze od góry ministerstwo ustala które dni się odrabia które nie Ekspertko jak już wiesz a chciała byś wiedzieć jak naprawdę, to szkoła a nie ministerstwo czy kuratorium ustala odrabianie dni i które będą odrobione, decyzja o wydłużeniu roku szkolnego jak i jego skorceniu ma swoje uzasadnienie polecam przeczytaj . . . czekają na wakacje owszem czekają ale był okres ze o mało by nie czekali na nie . . mowa o propozycji odebrania urlopu nauczycielom i nałożenie czasu wakacji jako czasu urlopu nauczycielskiego a co za tym i idzie 70% wynagrodzenia za ten okres mieli by dorabiać jako wychowawcy na koloniach . . . a zarabiają mniej. . o nadgodziny . . to była chyba jedna z najbardziej nie kompetentnych wypowiedzi jakie czytałem na forum

Komentarz

Pracuję...
                              X